PDA

View Full Version : Височина



glymo14
11-14-2007, 15:46
Здравейте.
Искам да ви попитам дали знаете някакви методи за увеличаване на ръста.Аз съм 1,63(някаде толкова),на 15 год. и искам поне да стана малко по висок.

Vladkoy
11-14-2007, 15:53
Тренирай баскетбол или волейбол. Тренирай здраво и редовно - ще постигнеш резултат.

Cool_Bitch
11-14-2007, 16:50
Saglasna sam s Vladkoy tezi dva sporta naistina imat efekt i vliqqt v/u rasta! \:D/

FeeD_ThE_aDDicTiOn
11-14-2007, 17:05
Според мен честите баскетболни тренировки и т.н. няма абсолютно никакъв ефект.Това е пълна измишльотина. :lol:
Всичко е заложено в твоите гени и единственото нещо което може да направиш е да чакаш да пораснеш и да ядеш Nesquik с калции :-o

Seducti0n
11-14-2007, 21:12
Това дали баскетбола/волейбола спомаат за увеличавне на височината е доста спорен въпрос.За мен лично,всичко е до ген. :wink: Съветвам те да тренираш,какъвто и да е спорт за да развиваш тялото си и да не се обездвижваш. :wink:

dantro
11-14-2007, 23:11
Ако искаш да станеш по висок хората са си го казали тренираи здраво волеибол или баскетбол .. може да се получат болки в кръста ... на мен ми се случи оказа се че е от прекаления растеж .. също така не е хубаво да растеж много защото излизат стрии а те доста трудно се премахват от кожата :roll:

Vladkoy
11-15-2007, 11:50
Според мен честите баскетболни тренировки и т.н. няма абсолютно никакъв ефект.Това е пълна измишльотина. :lol:
Всичко е заложено в твоите гени и единственото нещо което може да направиш е да чакаш да пораснеш и да ядеш Nesquik с калции :-o
Някога тренирал ли си ? Имаш ли някакво наблюдение ? Ако не те мързи и си постоянен рано или късно идва желаният ефект.
Да не е като историята за лисицата и киселото грозде :)

DevilWish
11-15-2007, 20:24
Еми това ти е в гените не мисля ,че можеш да го промениш ;-)

DisciplineAndOrder
11-16-2007, 08:50
Скачай колкото се може повече :P

Seducti0n
11-16-2007, 13:10
Според мен честите баскетболни тренировки и т.н. няма абсолютно никакъв ефект.Това е пълна измишльотина. :lol:
Всичко е заложено в твоите гени и единственото нещо което може да направиш е да чакаш да пораснеш и да ядеш Nesquik с калции :-o
Някога тренирал ли си ? Имаш ли някакво наблюдение ? Ако не те мързи и си постоянен рано или късно идва желаният ефект.
Да не е като историята за лисицата и киселото грозде :)

Да тренирала съм 2 години баскетбол,2 години лека атлетика,сега отново възообнових и ски карам всяка зима.

Обожавам спортта и както вижда насърчих момчета да тренира,но има някои неща като вродения ген например,които спортта не може да промени.

Историята за киселото грозде и лисицата,не е подходящ пример,защото аз няма да коментиралм неща,ако нямам поне минимална компетенция и ако сама не съм ги изпитала. :wink:

foreverr
11-16-2007, 13:31
Тренирай баскетбол или волейбол. Тренирай здраво и редовно - ще постигнеш резултат.да,тва е вариант :wink: ама пък ти за годините си не си нисък, а нормален на ръст :wink: така, че споко :)

sladku_bebzi
11-16-2007, 15:03
Saglasna sam s Vladkoy tezi dva sporta naistina imat efekt i vliqqt v/u rasta! \:D/

Стига да не тренира вдигане на щанги или нещо от сорта :lol:

justteen
11-16-2007, 16:06
...

KENZO
11-24-2007, 16:21
Mi az trenirax 2god basketbol ot 5do 7mi klas.7mi klas biax 1,75 nz dali e ot basketbola sa sum 178 taka4e smiatam 4e e xubavo i moje i da pomogne,ama po dobre te suvetvam ska4ai na vuje kolkoto moje6 pove4e.Na den po 100 ska4ania da pravi6 6e e dobre,uveli4avai gi postepenno badi postoianen niama da porasne6 s 20sm no pak 6e ima promiana a i ne se znae o6te ima6 o6te pone 3 god rastej. =;

NightDeSiRe
11-26-2007, 13:29
1.63 на 15 си е съвсем нормално :)въпреки, че аз бях толкова висока, когато бях в 6 клас :D Всичко си е до ген! Ако родителите ти са ниски, не очаквай да имаш висок ръст. Но ти все още се развиваш и до 19-20 години (когато приключва окончателно развитието при момичетата) все ще се издължиш с още няколко сантиметра :) Госпожата ми по физкултура препоръчва да се приемат повече калции, плодове и зеленчуци и спецялно повече моркови. Повече упражнения за разтягане и най-вече продължително висене на шведската стена :D

umbra
11-27-2007, 22:50
Леле начетох се на дивотии :D Ако искаш да разбереш дали ще растеш още отиди да ти снимат растежните зони да видят дали са се затворили айде късмет :) аз съм на 17 и съм 181 и искам да порасна още поне малко :neutral:

Vladkoy
11-29-2007, 17:54
Според мен честите баскетболни тренировки и т.н. няма абсолютно никакъв ефект.Това е пълна измишльотина. :lol:
Всичко е заложено в твоите гени и единственото нещо което може да направиш е да чакаш да пораснеш и да ядеш Nesquik с калции :-o
Някога тренирал ли си ? Имаш ли някакво наблюдение ? Ако не те мързи и си постоянен рано или късно идва желаният ефект.
Да не е като историята за лисицата и киселото грозде :)

Да тренирала съм 2 години баскетбол,2 години лека атлетика,сега отново възообнових и ски карам всяка зима.

Обожавам спортта и както вижда насърчих момчета да тренира,но има някои неща като вродения ген например,които спортта не може да промени.

Историята за киселото грозде и лисицата,не е подходящ пример,защото аз няма да коментиралм неща,ако нямам поне минимална компетенция и ако сама не съм ги изпитала. :wink:
Не казвам, че ще порастне с 20 см .. но за 3 години 3 см да порастне си постижение.

Lacey
11-30-2007, 08:32
Яж повече нескуик :D Майтапя се :-D Еми да баскетбол и волейбол ще ти свършат работа, но внимавай да не получиш след това някой прякор 8) :-({|=

lebron23
03-04-2008, 18:58
Mi trenirai basketball!Az li4no treniram ot 6 god i v 5 klas ( sa sum 8 klas )
porasnah za edno lqto po4ti s 17 santa!!!Maika mi e 173 bashta mi e 184 aa dqdo mi 190 ( bil e i po visok ) imam i oshte visoki ot rodata mi a sega sum 180!Nadqvam se da stana pone 195 :) !

raven_92
03-08-2008, 12:34
zdrasti spored men ako moje6 i ima6 vreme zapo4ni voleibol ili basketbol tezi sportove stimulirat rasteja i sam siguren 4e ako se zahvane6 seriozno sled 1 2 godini 6te izrastne6 mnoo no sa6to ne vdigai ni6to v fitnesa ako hodi6 de smisal ne pravi oprajneniq v koito stava6 s 6tangata ili q diga6 nad tebe za6toto ot tova se smalqva6 :) uspeh 6te porsne6 spox

Vilsy
03-08-2008, 18:03
Баскетбол и волейбол

batkodoki
03-08-2008, 21:44
Здравейте.
Искам да ви попитам дали знаете някакви методи за увеличаване на ръста.Аз съм 1,63(някаде толкова),на 15 год. и искам поне да стана малко по висок.

НЯМА никакви методи за увеличаване на ръста!!!
просто НЯМА, генетично предиспозирано е! и никой и със микрон не е успял да промени генетично заложения си ръст. поне в 6000-летната писана история на Човечеството...

приказките за спортуване са момински тъпотии....

на 19-20 ще си 178-180 средностатистически.
абе дива работа...:)

ади
03-11-2008, 09:57
Ежедневното физическо натоварване, ускорявайки процеса на обмяна на веществата води и до ускорено вкостеняване, което се отразява отрицателно на удължаването на тръбните кости и растежа на тялото спира преждевременно. Затова и животинки като колибритата, които правят по 50 маха с криле в секунда, са доста дребни. Обратно животни като хипопотамите, които по цял ден се киснат в някоя локва са по 4,5м. дълги.