PDA

View Full Version : НЕ МИ ВРЪЩАТ ТЕЛЕФОНА



Judyyy
11-14-2007, 16:53
Телефонът ми LG KG 800 правеше проблеми, беше в гаранция и го пратих. Офисът е 2BE
В договора пише, че трябва да ми върнат телефона до 1месец, а той вече мина. Всеки ден ходя в магазина и постоянно ме разиграват :booooomb: Един приятел ми каза, че щом не изпълняват клаузите от договора си, могат да ми дадат обезщетение от пари като компенсация за времето на чакане. Какво мислите вие?

Oriqna
11-14-2007, 17:16
Според мен тук нещата си вървят кам един добър и звучен скандал иди пак в магазина и ги направи за 2 стотинки щом пресрочват времето и те разиграват пак щом и договор имаш то може и да ги съдиш :evil: :smt068

experiment_m
11-14-2007, 17:48
Това е редовен номер на тези магазини. Решението е елементарно - намираш къде във вашия град е офисът на "Защита на потребителите" и пускаш една жалба. Там най-вероятно ще те питат нов телефон ли искаш или парите си. Магазина е длъжен след изтичане на 1 месец от приемане на апарата да ти го върнат здрав или нов. Гарантирам ти че "Защита на потребителя " ще решат проблема в най кратък срок. :grin:
П.П. Айде после като ти върнат телефончето да ми драснеш едно лично съобщение, да ми кажеш за колко време от подаването на жалбата ти са ти звъннали да отидеш да си прибереш телефона.
http://www.kzp.bg/

shadow4e
11-14-2007, 19:20
Уффф, много се ядосвам така защо решават, че трябва ад си стоиш тихо и кротко и едва ли не да забравиш за този телефон!

Майка ми като се разправя с разни такива неща и всеки път ги заплашва, че ще пусне жалба и не се ли оправят нещата до 3 дена, отива при Милен Цветков. Да знаеш има ефект, нещата на секундата се оправят, но защо трябва да се стига до там. Особено тези от електроразпределение. Много са загубени... 5 месеца подред ни напдписваха с по 40 лв отгоре сметките и не знам защо си мислехе, че сме толкова глупави, че да им ги платим... Явно има много хора, които си ги плащат, че щом се наложи 5 месеца подред да се разправяме, доато се научат, че от нас няма да вземат толкова пари. Впрочем, ако някой си има проблеми с тях да знае, че действа и заплахата с оплакване в НОИ. :wink:

ArTanDra
11-14-2007, 19:42
На една позната стана така.. 2 месеца никакъв телефон и накрая казаха , че са го изгубили някъде по пътя ?! Дават ти парите за които си закупил телефона (парите , които пише в договора ти даже и апаратчето да е 700 лв , ако в договора пише 50 лв толкова ще ти е обезщетението ;)) Може също да замениш апарата си с друг (което ти препоръчвам , щом едно апаратче такова е дало дефекти и другите ще ги проявят ) .

FelisDirus
11-14-2007, 20:02
щом телефона е в гаранция и го вземат за ремонт, трябва да ти дадат и друг телефон за временно ползване, отиди с някой от родителите си- те да се разправят с ония... ;)


^^
много е права мацката!!!

Сигурно си хлапе и затова те размотават, но ако отидеш с родител, който да им се развика и ще се стегнат. Принципно повечето договори за гаранция на мобилни телефони имат точка, която ги задължава да ти дадат и оборотен апарат (за временно ползване), докато твоя е на ремонт!


:lol: Подрепям и двама ви.. :razz:

Saymon90
11-15-2007, 06:27
Ами, щом сама не можеш да се оправиш, хващай мама или тате под ръка и ги води тях!

gothic_angel
11-15-2007, 06:31
Според мен тук нещата си вървят кам един добър и звучен скандал иди пак в магазина и ги направи за 2 стотинки щом пресрочват времето и те разиграват пак щом и договор имаш то може и да ги съдиш :evil: :smt068

DisciplineAndOrder
11-15-2007, 07:36
Ти явно няма да се оправиш сама,така че заведи майка ти или баща ти да поговорят с тях.

Anf3tamin4o
11-15-2007, 07:36
Е и аз дадах моя си ама ми го върнаха по стария начин с една дума не ремонтиран а беше в гаранция.И се чудя мога ли да направя нещо по въпроса и да взема нов :D

bungle
11-15-2007, 11:53
exploitedteen[/b]]щом телефона е в гаранция и го вземат за ремонт, трябва да ти дадат и друг телефон за временно ползване, отиди с някой от родителите си- те да се разправят с ония... ;)


^^
много е права мацката!!!

Сигурно си хлапе и затова те размотават, но ако отидеш с родител, който да им се развика и ще се стегнат. Принципно повечето договори за гаранция на мобилни телефони имат точка, която ги задължава да ти дадат и оборотен апарат (за временно ползване), докато твоя е на ремонт!

:-D

sladku_bebzi
11-15-2007, 16:52
Отиваш и вдигаш скандал, кво др може да направиш...