PDA

View Full Version : SF: Тема по Литература :( Help



Just_A_Good_Boy
11-15-2007, 18:27
Здравейте някои знае ли откъде да намеря тази тема по Литература 9 клас:

Гръцки митове - Поетичен отговор на вечните човешки въпроси ??

Проверих в pomagalo , teenproblem ма нищо... :( :( :(

Плс ако някои знае къде е има да даде едно лимкче

10x предварително :)

lamzzzercho
12-04-2007, 13:44
ей помагайте, щото точно за същото и аз съм закъсал :x 8-[

snoopy_11
12-04-2007, 14:20
Здравейте някои знае ли откъде да намеря тази тема по Литература 9 клас:

Гръцки митове - Поетичен отговор на вечните човешки въпроси ??

Проверих в pomagalo , teenproblem ма нищо... :( :( :(

Плс ако някои знае къде е има да даде едно лимкче

10x предварително :) e ako znaete mi daite i na mene skypa mi e gabriela199202

maxi379
12-10-2007, 12:50
имам една тема още когато аз бях в 9 клас
не е мн хубава но пак е по- добре от нищо нали :)
та темата е следната:

Елинските митове се зараждат още в дълбока древност. Те показвали на хората как живеят боговете на Олимп. Под думата "мит", древните гърци разбирали, че това е най- вече представителен текс. Старогръцката митология преминава през няколко етапа в оформянето си, а това са крицки, който е най- стария и микенски.
Източници на старогръцката митология са творбите на Омир, Хезиод, Софокъл, Еврипид, Есхил- наречен баща на старогръцката трагедия, Аристофан- майстора на антическата история. Хората се питат за много неща като например: "как е възникнал светът?", "от къде хората са получили огъня?", "от къде са дошли всички болести?" и т.н. Отговорите на тези, както и на много други въпроси можем да намерим в гръцките митове и легенди. От тези мотове можем да черпим знания за света, живота на боговете, за живота на хората и съществата, живеещи през този период. В някои от по- късните митове се говори за родови проклятия. Например митовете за Атпидите, митовете за Тиванския цар и други. Тъй като в дълбока древност все още нямало писменост е трябвало хората да запомнят митовете, така като са им ги разказвали. Докато стигнат до наши дни те са се променяли, но все пак са запазили истинската си същност. Въпреки това в тях намираме отговорите на някой от вечните човешки въпроси.

дано ви е от полза :|