PDA

View Full Version : Каква операционна система използвате?



RoyTheReaper
11-16-2007, 16:53
:D

Valento
11-16-2007, 16:54
За сега съм доволен Уиндоус ХП

HunteR
11-16-2007, 17:00
Windows XP ;)

cskasladyrana
11-16-2007, 17:26
Windows XP :grin:

Anf3tamin4o
11-16-2007, 17:34
Linux Ubuntu
Бозичка съкс :)

slavito007
11-16-2007, 18:15
Windows XP rlzzzzzz
особено като е с интерфейс на Виста, няма проблеми (много) 8-)

Ruthless
11-16-2007, 19:02
Използвам Tilix, а и Windows XP professional ми сиди, но е на бащата.

Mitio_man
11-16-2007, 19:53
bozata Xp za sajalenie :(

Forslor
11-16-2007, 20:21
Lake_bodom - душо златна що не си сложил примерно отговор "Win и Linux" аз като ползвам повече от 1 ОС за кое по напред да гласувам :)
Та аз съм с две дистрота на линукс и един уин като целта ми е да открия най - доброто от Линукс дистро за мен и Мак искам да пробвам ...ама да видим кога. :)


---EDIT-----

От толкова приказки забравих да спомена дистротата които ползвам ,а именно Freespire или т.нар Linspire и Suse :)

M/у другото гледам се наблюдава доста интересна тенденция все повече младите хора да се насочват и интересуват от Линукс ,което ме радва изключително много :)

FeeD_ThE_aDDicTiOn
11-16-2007, 20:21
Windows XP SP2 8-)

AnTiBuLLsHiTs
11-16-2007, 20:24
Аз ползвам Убунту Линукс, но имам и ХP.

RoyTheReaper
11-16-2007, 20:41
Lake_bodom - душо златна що не си сложил примерно отговор "Win и Linux" аз като ползвам повече от 1 ОС за кое по напред да гласувам :)

Требваше да сложа нещо като "Windows + Linux" ама на. :oops:

И аз ползвам Windows XP основно и от няколко седмици експериментирам с Ubuntu. Ако ми издържат нервите, може би второто ще измести Боуза, но просто... толкова е... различно... :shock:


Та аз съм с две дистрота на линукс и един уин като целта ми е да открия най - доброто от Линукс дистро за мен и Мак искам да пробвам ...ама да видим кога. :)

И какво установи от дистро-изследването?
:P

Forslor
11-16-2007, 21:06
Какво установих ли :D Лично моята конфигурация е доста антагонистично настроена към повечето дистрота заради видео картата ми ,а именно Nvidia FX 5200 .
Ubuntu -то и то си мина по реда ( то не поръчвах от безплатните дискове ...чудо беше). Точно му бях направил всички настройки инсталирал бях всичко нужно за да го пригодя да работи както аз искам и накрая излезе нова версия и си викам я да ъпгрейдна и хоп прееба ми се всичко пък тоя xorg.conf (викам му хоргчо - знам ,че не е правилно) няма да го забравя докато съм жив то не беше нагласяне на вертикални и хоризонтални честоти, резолюции и накрая винаги се стигаше до dpkg-reconfigure xserver-xorg . След което реших да тествам и най -новата 7 ...разбира се останах неприятно учуден от самия процес на инсталиране в сравнение със останалите версий , но може би защото беше бета.

Дръпнах и PcLinuxОS при нея също имах проблеми със драйверите на нвидиата си , но като цяло ми хареса.

Преди много, много време бях със Fedora Core 4 като при нея нямах никакви проблеми , но тогава бях в разгара си да изпробвам дистрибуцийки , не само да разцъквам от лайв сд то и тя си замина .

Чесно казано нямам фаворит сред Линукс дистрибуцийте само сред графичните среди , а именно ГНОМЕ ( да ти **** кирилизатора )

CtrlAltDel
11-16-2007, 21:25
XP, за кратко бях с Vista. Слабичък ми е компа за нея, но определено си има предимства пред ХР. Доста по-стабилна е. Но пък има големи тъпни. Както и нови игри, които са голяма краста, но не тръгват под ХР. А така се зарибих .. :cry:

AnTiBuLLsHiTs
11-17-2007, 07:22
XP, за кратко бях с Vista. Слабичък ми е компа за нея, но определено си има предимства пред ХР. Доста по-стабилна е. Но пък има големи тъпни. Както и нови игри, които са голяма краста, но не тръгват под ХР. А така се зарибих .. :cry:
Кой и е стабилното?! Че от 1024mb Ram ползва 512mb?! И ако искаш да играеш Pro Steet ти трябват поне 512mb допълнително. :x

HopeLesss
11-17-2007, 07:33
Не си спомням вече от колко години съм с XP, но съм доволна.

П.П. Преди седмица ходих по работа в магазина на Apple и се влюбих в един лаптоп... Проблема е, че работи под Mac. Някой запознат знае ли, дали евентуално може да се сложи Windows, а ако не може - за колко време ще се справя с тоя Mac?

hamilcar
11-17-2007, 10:28
Windows Xp, нямам никакви проблеми с него.

Anf3tamin4o
11-17-2007, 10:37
Зашо повечето са на Xp Заради интерфейса и че не могат да запомнят 2 команди за другите ОС.Но без това Скоро бозатата Xp Свършва и се минава всички на виста от майкрософт казаха тогава да видим какво ще стане ако и вистата се махне тогава всичките ще гледат на Linux като човек от джунглата на компютър

RoyTheReaper
11-17-2007, 10:50
^Не всеки софтуер върви на линукс. :wink:

CtrlAltDel
11-17-2007, 11:40
XP, за кратко бях с Vista. Слабичък ми е компа за нея, но определено си има предимства пред ХР. Доста по-стабилна е. Но пък има големи тъпни. Както и нови игри, които са голяма краста, но не тръгват под ХР. А така се зарибих .. :cry:
Кой и е стабилното?! Че от 1024mb Ram ползва 512mb?! И ако искаш да играеш Pro Steet ти трябват поне 512mb допълнително. :xТва кво общо има с дали е стабилна?
Доста я поизмъчвах, отварях бая програми едновременно, но любимият ми прозорец "Nоt Responding" не се появи. С ХР при такива маневри тва е неизбежно. Изнервям се, когато ми забиват програмите, особено ако е и с последствия. С Vista не ми се случи такова нещо.
Но да, за съжаление иска сериозен хардуер. Тва е положението, технологиите се развиват в такава насока.

Котарана
11-17-2007, 14:17
В момента съм с Windows Vista.

Forslor
11-17-2007, 14:47
Тва е положението, технологиите се развиват в такава насока.
Aко случайно си пропуснал да се запознаеш пътя на Windows Vista е отдавна предначертан и не води на никъде... така ,че това за технологийте рзвиващи се в тази насока си го запази за себе си. [-X
Дори от MS си го признават със разработването на следващата си ос Windows Vienna. ;-)
ОС която изисква толкова мощен хардуер ,а на практика не предлага кой знае какво(от изгъзици по интерфейса) или нещо което вече при Линукс си е съвсем нормално, не е за хвалене. Единствената разлика ,че Линукс използва хардуера и системните ресурси много по рационално и за подкарване на някоя от графичните му среди не е нужен пълен ъпгрейд или подмяна на цялата система, за сметка на ненаситно поглъщащата всеки мб памет и ресурс VISTA.
Скоро ще видим и новата OS WIN VIENNA, която уж ще е базирана на Unix ..., но да видим , надявам се това да стане реалност.

born_stubborn - Не знам как си я измъчвал и какво си я правил , но ако си мислишш ,че с 30 отворени прозореца като не се крашне значи системата е супер стабилна и сигурна, то си мноооого заблудено парче.
Пък аз като съм със XP нямам проблеми и 30 програми да рънват..., а защо ли ?
Явно , защото много му разбираш на това XP... то която и да е операционна система ще се бъгне в ръцете на идиот (не се обиждай не говоря конкретно за теб).


:)

AnTiBuLLsHiTs
11-17-2007, 15:29
born_stubborn
Всички "визуални ефекти", които предлага Виста-та мога да си ги набавя от Линукс, с по-малки изисквания за хардуер. Не искам да сравнявам двете ОС просто споменавам. Майкорософт си правят парите и не ги е грижа за юсърите, защото всички нови лаптопи са Виста и ти щеш не щеш тря да платиш и нея!
Моита миграция към линукс не е пълна, защото имам важни неща за които ми трябва Windows, но веднъж довърша ли ги.. се мятам на Линукс без да ми пука. Фак Дъ Комършъл. :neutral:
Иначе мисля че XP-то ще си остане най-добрият продукт на MS. Следващите ще са просто буклуци. #-o

CtrlAltDel
11-17-2007, 16:22
born_stubborn
Всички "визуални ефекти", които предлага Виста-та мога да си ги набавя от Линукс, с по-малки изисквания за хардуер. Не искам да сравнявам двете ОС просто споменавам. Майкорософт си правят парите и не ги е грижа за юсърите, защото всички нови лаптопи са Виста и ти щеш не щеш тря да платиш и нея!
Моита миграция към линукс не е пълна, защото имам важни неща за които ми трябва Windows, но веднъж довърша ли ги.. се мятам на Линукс без да ми пука. Фак Дъ Комършъл. :neutral:
Иначе мисля че XP-то ще си остане най-добрият продукт на MS. Следващите ще са просто буклуци. #-oНе помня да съм споменавала за визуалните ефекти, които във Vista нито ми харесват, нито ме интересуват. Това, че съм казала, че технологиите се развиват в посока тежки ОС - тежък хардуер - четох го преди известно време. Не знам да се е променила идеята. Ако е наистина така - извинявам се за неинформираността си. Не мога в никакъв случай да кажа, че Vista e много над ХР, но в някои отношения е така. Линукс не съм ползвала, чела съм само, но мислех че говорим за Виста и XP.
Относно 30те програми - зависи от програмите, зависи и от състоянието на щайгата. При мен Виста се държа по-стабилно. И смея да кажа, че разбирам от ХР достатъчно добре, че да мога да си оправям всичко по компютъра сама и да изказвам мнение след това.
Не виждам защо толкова трябва да се плюе по Виста, след като много хора са я пробвали, но на по-слаба машина. А някои дори не са я и пробвали (не говоря конкретно за някого).

AnTiBuLLsHiTs
11-17-2007, 17:50
born_stubborn ти си момиче?! :shock:
А изказването ми за визуалните ефекти е резултат от наблюдение из форумите.Повечето не ги интересува как работи една ОС, а какъв външен вид има.Тук ще подрепя за пореден пък XP-то, въпреки, че не съм голям фен на МС. XP-то може да е грозно, но (лично на мен) не ми е създавало проблеми. \:D/

Forslor
11-17-2007, 19:56
born_stubborn ти си момиче?! :shock:

:shock:

Тааа аз не плюя Вистата , просто тя не е това което се очакваше да бъде и като каквато я представят. С една дума Вистата обвързва потребителите да закупуват хардуер като по този начин пълнят джоба на дадените производители и им осигуряват пазар. :)


born_stubborn Я кажи със какво се занимаваш или пс тата ти са някакво странично хоби ?
Интересно ми е ,защото досега не съм спорил със момиче на таква тема ... направо не знам какво да обърна :D

CtrlAltDel
11-17-2007, 19:58
Това, че повечето потребители ги интересува главно графиката е напълно естествено. За човек, който не използва всички възможности на компютъра си, а просто гледа филми, слуша музика и използва интернет не би имало кой знае каква разлика в стабилността и сигурността на системата му - под ХР или Линукс. Тогава как да си "хареса" ОС? Ами естествено ще избере тази, която му се вижда най-приятна за гледане, с най-хубавите иконки и тн.. И тук, според мен, Линукс губи. Уиндоусът е по-шарен. Друг е въпросът, че е и най-известен (поне у нас) и новата щайга винаги е придружена с него. Средно-статистическият юзър не би тръгнал да го сменя - а и защо - нали прави и има всичко, което му трябва. А и май Уиндоусът е по-лесно управляем от Линукса .. помненето на команди си е сложно нещо.

Лично аз съм си много доволна от ХР, харесва ми и като графика (ползвам StyleXP), и като начин на работа. Правило ми е мизерии, но и аз на него. Линукс е по-добър в отношение на защитата, тъй като за него вирусите са малко. Безплатен е, но и ХР също е :Р Наистина не съм го ползвала, за да говоря напълно обективно, но засега не виждам причина да сменя ХР с него, освен от любопитство. Но заради по-горните причини не съм го пробвала. Може би по-нататък.

Откъм графика Виста е по-интересна (не казвам по-красива). Това може би е достатъчна причина да си я сложиш, но не и да останеш с нея.

*И да - момиче съм. Щайгите са ми хоби - софтуера, от другото не разбирам. Адски ми е интересно, може би ще уча нещо с компютри.

Forslor
11-17-2007, 20:16
Веднага ти казвам , че графичната среда на Линукса е къде, къде по , за разлика то тази на Windows XP or Vista , но те извинявам заради това ,че просто не си имала възможноста да им се насладиш.
Другото което е ,че за Линукс вируси няма има само долнопробни спекулации ;)
Не си мисли ,че всичко във Линукса минава през конзолата ...в общи линии е така , но вече се наблюдава един прираст на изработката и стремежа към това да има повече самоинсталиращи се скрипчета и т.н с цел да улеснят максимално потребителя.
Относно гледането на филми и ровенето в интернет Линукс-а е в състояние напълно да удовлетвори тези нужди без почти никаква донастройка и т.н . Като си имаш на представа ,че една от най - широко разпространените диструбуции DamnSmallLinux е около 50 МВ със графична среда и куп друг софтуер ... което може да работи и под Windows , но ако те интересува и сама може да се запознаеш.
Просто трябва да опиташ от всичко за да си способна да дадеш едно напълно изградено на базата на опита си мнение. :)

AnTiBuLLsHiTs
11-17-2007, 20:31
Най ме дразни,че под Линукс тря да играя COD4 през Wine :-o
ама нещо ми бози мн. :neutral: Иначе други забележки към (визирам) Убунтуту нямам. :::

RoyTheReaper
11-18-2007, 07:39
...

mumiikataa
11-18-2007, 08:08
от 2 год съм си с XP Pro,харесва си ми...въпреки че и 98 не беше зле :D хаха бъзикам се...

SeXy_to0
11-18-2007, 09:37
Windows XP professional 8)

Nfan
11-19-2007, 03:57
Windows XP с интрефейс на Виста и на лабтопа и на десктоп PC-to.

oTPoBHa
11-26-2007, 12:18
линукс федора..
кой как се е преебал 8-) 8-) 8-)