PDA

View Full Version : Срок на годност на продуктите ?!?



Sea Goddess
11-17-2007, 14:33
Искам да попитам ... как се отбелязва тоя срок на годност .. има си там най-различни инициали да се чуди човек ..Какво означава "Z" пред датата .. тва че е произведено тогава или че е годно до тогава ... или "G" ??? Аз знам само exp... и датата до която е годно ...Сега имам два продукта с такива странни инициали отбелязани на опаковката .... но не мога да ги разбера ... ако е срок на годност им е изтекал преди няколко месеца ,но ако е дата на производство?? А не съм ги купувала преди хиляда години .. нови са ми...Някой знае ли нещо ? :-k

experiment_m
11-17-2007, 17:26
Обикновено датата, която е изписана върху дадения продукт е тази до която е годен. В противен случай има две дати. Тази която е по-ранната е кога е произведено, а другата до кога е годно.

otka4ena
11-17-2007, 18:46
Може тази дата да е датата на производство.Няма ли някъде написано на кутията срок на годност:две години да речем.Ако няма нищо такова,напиши тук точните инициали и цифри,пък ние ще ги разшифроваме 8)

Sea Goddess
11-20-2007, 15:04
ами продуктите са от Ейвън .... незнам по принцип на каталозите пише че .. имат срок на годност 3 години след датата на производство ... но дали е дата на производство незнам :) затва питам ако някои знае какво означава "Z" пред датата изписана на опаковката :)

otka4ena
11-22-2007, 17:37
Дата на производство е.Знам от спрея си за тяло на Ейвън! :)