PDA

View Full Version : Проблем с оценките



black_mermaid
11-17-2007, 16:19
Тази година ми е най-важна, а буквално в началото се издъних доста. По най-важните предмети изкарах слаби оценки. Родителите ми очакват много от мен, и все за това ми говорят. Досега не съм изкарвала толкова слаби оценки и не знам как да им го съобщя. :-k

?love_haTe!
11-17-2007, 16:24
Съобщи им го спокойно.
След това седни и започни да учиш сериозно..
така ще разберат,че си се получила от лошите си оценки
и си сериозна :wink:

sexa_na_kompleksa
11-17-2007, 16:26
Пробвай първо да ги поправиш и после им кажи.Обиясни им,че отначало до като свикнеш ... пък и си била забравила материала от миналата година,но сега се справяш с новия.

lorena
11-17-2007, 16:29
След като знаеш , че тази година ти е най-важна е трябвало то самото начало да седнеш и да учиш ::: Но още не е късно..нали знаеш.."човек се учи от грешките си" :D а за оценките ..няма страшно

experiment_m
11-17-2007, 16:54
Съобщи им го направо. Ако те не могат да те разберат, то няма кой друг.

Presley
11-17-2007, 17:17
Е не се притеснявай толкова де.Просто им го кажи.Нормално е ,случва се. :D кажи им го беэ да овърташ.Обещай да се поправиш и найстина се поправи.

DisciplineAndOrder
11-17-2007, 17:26
Кажи им,че си се издънила яко,щото си правила сякви други глупости,но не и да учиш.

Reed
11-17-2007, 17:41
Аз попринцип първо поправям и после казвам 8)

mon4eto
11-17-2007, 18:16
Съобщи им го спокойно.
След това седни и започни да учиш сериозно..
така ще разберат,че си се получила от лошите си оценки
и си сериозна :wink:
\:D/

sasha_90
11-17-2007, 18:54
Поправи слабите оценки със силни и тогава им кажи.Или просто отиваш и им казваш,че имаш слаби оценки и ще си ги поправиш. :)

The_special_one
11-18-2007, 09:39
Поправи слабите оценки със силни и тогава им кажи.Или просто отиваш и им казваш,че имаш слаби оценки и ще си ги поправиш. :) ;-)

ZAROSLAVA_babYyYY
11-18-2007, 15:49
и аз имах същия проблем обаче събрах смелост и им казах наскоро тоест месец и нещо след като получих оценките; съобщи им го с голяма вина в очите кажи че съжалявш и ще се поправиш :P :::

SuNsEt
11-18-2007, 16:18
Еми и аз съм горе долу така...имам 2 на входното по биология,но още не съм казала на мама,щото ше я оправа...даже съм и казала на тая да ме изпита за да я оправа,щото и казах ,4е ако мама разбере,ще ме убие :D и тя се съгласи да ме изпита...А за 2та няма да и кажа...само ако се наложи :P 8)

zvezdichkaaa
11-18-2007, 18:07
Ми и аз почнах годината зле вече имам 2 по География,заради тъпата ми г-жа и все пак казах още на другия ден на майка ми.Нашите никога не са ми опявали за отценките/не че не им пука-напротив/.Според мен кажи на майка си на момента а не после да види,че си крила слабите отценки от нея дълго време.

Seducti0n
11-19-2007, 11:10
Като за начало вместо да се вайкаш заради неуспешния старт на учебната година седни и се захвани сериозно с ученето,не е чак толкова трудно стига да можеш правилно да разделяш времето си.Оценките сами,ще се подобрят,след като си ги заслужиш-тоест като покажеш необходимите знания.

Родителите ти,едва ли ще останат доволниот новината ,но пък от друга страна,ако им обещаеш,че ще оправиш положението, може и да се ти влезнат в пложението.Не губи повече ценно време, а се залавяй да учиш-друго решение-НЯМА. :wink:

HePeAJIeH
11-19-2007, 12:06
Започни да си учиш систематично т.е редовно! Положи нужните усилия за да подобриш оценките си."Каквато попара си си надробил такава ще сърбаш" Много уместна поговорка в случая.Ако си учиш нормално и се понапънеш малко мисля че ще успееш! Относно до това как да им го кажеш-просто им кажи защото по-добре да го разберат от теб отколкото от някой друг човек.Успех за в бъдеще в ученето и лек ден! :wink:

kindergarden
11-19-2007, 12:33
Напълно те разбирам.Мама,като разбере,че имам слаба оценка говорим за 4 (за по-слаба не ми се и мисли на какво ще ме направи)ме побърква от врякане и каране да уча.Моят съвет е да им кажеш,да понесеш малко овикване,дори и наказание,защото ако не им кажеш на време,а те по някакъв начин разберат,става още по-зле,пък и ти ще спиш по-спокоино като им кажеш.Важното е да разберат,че си се стреснала от слабите оценки и че осъзнаваш,че трябва да седнеш да учиш и съответно да си ги поправиш.Успех и дано мине без много крясъци :wink:

Red_Devil
11-19-2007, 14:34
При мене няма проблем с оценките (не че изкарвам само шестици). :P въобще не се притеснявам да кажа,имам такава и такава оценка,причината и това е. :) Те знаят,че мога повече и въобще не ми се карат,напротив-насърчават ме 8) .Примерно-имах 3ка на входното по английски език и съм амбициран да си я поправя,а те (родителите ми) го знаят :) ,затова съобщаването на лошите оценки става без излишни драми,а направо по същество :!: Така че,проблеми с оценките няма да има,ако си уверен във възможностите си и амбициран да поправиш слабите бележки :wink: Това е от мен.

sladku_bebzi
11-19-2007, 14:34
Аз попринцип първо поправям и после казвам 8)

А аз по принцип изобщо не казвам :lol:

gabi_94
11-19-2007, 15:38
днеска си получих първата тройка и то български език. аз кандидатствам след края на учебната година понеже съм седми клас инаправо незнам! тая скапаната ни учителка по бел я бях питала изрично за една задача по какъв начин да и покажа нали кое е вярното, тя ми обясни и аз така и направих, днес кат видях че имам въпросителни там, направо откачих, тая луда ли е, сляпа ли е, ква е незнам, просто вдругиден ще и държа сметка!