PDA

View Full Version : Лек цистит



kasiopea
11-17-2007, 18:09
Значи имам цистит повече от 1 месец. Нямам парене и сърбеж, просто уринирам през 10-15 минути,много е гадно и се чувствам некомфортно.
Ходих при личната лекарка и тя ми изписа Бисептол и чай за бъбреци. Каза ми да ги пия 5 дена и пак да ида на преглед. Така и направих, но резултат от лекарствата нямаше. Обясних й, че не са ми помогнали,а тя с висок тон каза, че каквото е могла да направи-е направила, не ми пречи да уринирам често, като ми не изнася да си слагам памперс.
Но аз се мъча вече 40 дена. Не винаги намирам тоалетна, а да се стискам понякога е не възможно. Пих и чай от мечо грозде, но без ефект.
Някой имал ли е такъв проблем и какво да правя? Вече не издържам с това пикаене, дори се стискам в училище, защото г-жите ще помислят, че ги лъжа. :neutral:

kalpazanka
11-17-2007, 18:21
Аз съм пила Нолицин- специално за подобни "истории". Mоже да се излекуваш и с Аугментин, но той е малко по-скъпичък, а и плюс това Нолицинът си е точното попадение. Струва около 11 лв.
Само да те предупредя, докато се излекуваш, не бива да хапваш кисело- туршии, лимони, зеле и т. н.

kasiopea
11-18-2007, 06:59
Аз съм пила Нолицин- специално за подобни "истории". Mоже да се излекуваш и с Аугментин, но той е малко по-скъпичък, а и плюс това Нолицинът си е точното попадение. Струва около 11 лв.
Само да те предупредя, докато се излекуваш, не бива да хапваш кисело- туршии, лимони, зеле и т. н.
Малко ме е страх да пия лекарства , но щом ще ми помогне-ще го направя. Ще изчакам още малко, за да видя и още мнения.
П.П Аз съм чувала , че минава и с ''Цистон''. :(

kalpazanka
11-18-2007, 09:14
Страх те е от лекарствата, а си пила Бисептол?!

kasiopea
11-18-2007, 17:17
Страх те е от лекарствата, а си пила Бисептол?!
Страх ме от лекарствата,защото повечето не действат, пък и често получавам странични ефекти от лекарствата. :roll:
П.П Моята лекарка нищо не разбира. Бисептолът май е за гърло и болки в главата. :( :?

fiama
11-19-2007, 05:38
Най-добре иди на компетентен лекар, той да ти предпише правилното лечение.

SINDEL
11-19-2007, 12:15
Амм.. и аз имам проблеми с цистита. Моят е хрони4ен. Според мене ли4ната ти е проста овца! Не може да ти каже "Ами колкото можах, помогнах"
Отиди при друг лекар, най-вероятно ще ти изпише антибиотици. Мен поне винаги ми се налага да пия. И за една седмица вси4ко ми минава, да не говорим, 4е като по4неш лекарствата, едектът се усеща след буквално 4асове.

kasiopea
11-19-2007, 12:47
Впрочем преди няколко дена ходихме до друг лекар. Прегледа ме на ехограф и установи,че всичко е наред с бъбреците. Имам възпаление на пикочния мехур, но не било страшно. Каза ми още, че го е страх да ми изписва лекарства и затова да пия чай от мечо грозде. :evil:
Затова се отказах от лекарите, писна ми от тях. И за това публикувах темата тук, защото си мислех, че някои са имали този проблем и най-вероятно са успели да го излекуват с нещо. #-o

batkodoki
11-19-2007, 17:36
ВЪЗРАСТ?!

вечния проблем с "цистита"....

1/ това НЕ е проблем с който би се справил ОПЛ, а налага консулт със спец! този тип банални инфекции имат ужасната склонност да хронифицират и при неадекватно лечение могат да ви създават сериозни проблеми цял живот!

2/ забележка към "калпазанка" - нали сме се разбрали /по правилник/, че в "открит ефир" при неясен статус мощни фармакоактивни средства НЯМА да "предписваме" на сляпо! (пример: нолицина е добур избор, но изобщо е противопоказан при подрастващи! при тях мн често води до усложнения завършващи със скъсани сухожилия. аугментина няма какво да коментираме..)

2/ очевидно е, че при вас ще се наложи:

-един кратък курс на лечение с антибактериално средство;

-радикална промяна на ползваната от вас "интимна козметика";

-НАСТОЯТЕЛНО препоръчвам паралелно с антибактериалния курс да започнете едно лечение с имуностимулиращи, имуномодулиращи или ваксиниращи препарати с прдлекционно място пикочно-половата с/ма, които ще ви предпазят от рецедив и много проблеми в бъдеще. има няколко такива препарата на пазара с много добра ефективност и не струват много. като личният ми избор са не най-скъпите чужди, а бг-произведените такива.

уверявам всички имащи проблем с т.н "бактериален цистит", че винаги по-добра е превенцията нежели антибактериалното лечение. вече има много перорални /на хапчета/ ваксини, които могат радикално да решат този проблем за разлика от антиб.

miloto_girl_4e
11-19-2007, 20:06
Имам цистит и мога да ти кажа, че не личният ти лекар трябва да ти предписва някакви лекарства, а трябва да минеш през гинеколожката :!: Да ти кажа само, че цистита може да бъде предизвикан от различни микроби, т.е едно предписано лекарство на прима виста, без преглед от гинеколог, може да бъде грешното лекарство и да не лекува микроби, които в случая предизвикват цистита, а съвсем други, които са невинни...
Лекарства против цистит - много :!: Но казах ти всяко действа срещу дадена група микроби.. Бягай на гинеколог, защото циститът изпусне ли се, може да стане хроничен, а тогава тежко ти и горко...

batkodoki
11-19-2007, 22:23
:) да прощаваш, но точно т.н "гинеколожка" е мадамата опескваща нещата и предписваща лечение извън нейните компетенции водещо по правило до трудно излечим хронифицирал и окопал се "цистит", за който толкова много се говори в този форум!

shadow4e
11-19-2007, 23:38
За уролог си, ама задължително някой, който да може да те прегледа и с ехограф.

Впрочем аз година и половина живях с идеята, че имам цистит, но всъщност нямам, имам само симптомите /дори и кръв на 2 пъти/, но изследванията ми на урината са чисти /3 пъти/ + с ехограха се вижда, че никъде нямам възпаление. Лошото е, че не могат да ми кажат какво ми е и тази година съм изпила 3 пъти повече лекарства от колкото през предишните ми 17-18 години. И все пак да се похваля, че съм обнадеждена, че има шанс да се оправя. :)

kalpazanka
11-23-2007, 16:29
Страх те е от лекарствата, а си пила Бисептол?!
Страх ме от лекарствата,защото повечето не действат, пък и често получавам странични ефекти от лекарствата. :roll:
П.П Моята лекарка нищо не разбира. Бисептолът май е за гърло и болки в главата. :( :?
:D :D :D :D :D
Ще се пръсна :lol: :lol: :lol:

kasiopea
11-23-2007, 16:34
Страх те е от лекарствата, а си пила Бисептол?!
Страх ме от лекарствата,защото повечето не действат, пък и често получавам странични ефекти от лекарствата. :roll:
П.П Моята лекарка нищо не разбира. Бисептолът май е за гърло и болки в главата. :( :?
:D :D :D :D :D
Ще се пръсна :lol: :lol: :lol:
Пръскай се, какво толкова сложно има? :? :evil:

kalpazanka
11-24-2007, 08:04
Нищо сложно, просто ви се смея на простотиите с глас :D Изобщо не предполагах, че това се изписва и в 21 век :D
А ти така и не се усети как си противоречиш с пиенето на Бисептол и позицията ти "Не на лекарствата"!