PDA

View Full Version : Приравнителни изпити



An4eSsS__
11-17-2007, 20:08
Таам въпросчето ми е:
Кандидатствах след 7-ми калс в езикова гимназия.Аз исках Английски с немски обаче ме приеха само английски с френски.Иии се записах в друго училище пак с английски но...не толкова елитно (обикновенно Соу с разширено изучаване на анг)ии сега една фр ми каза че догодина мога да държа приравнителни изпити и да вляза в езиковата гимназия :-o .Това вярно ли е ? При положение че тази година учиме едно и също:английски,математика и български език ?

NightSky
11-18-2007, 07:08
Доколкото знам можеш, но не съм сигурна.

BeautifulWorld
11-18-2007, 08:15
Можеш по принцип, но трябва да попитеш в гимназията - обикновено приемат такива ученици ако някой е напуснал и е намалял класа.

An4eSsS__
11-24-2007, 15:50
mersi

ThunderGoddess
11-24-2007, 16:30
Таам въпросчето ми е:
Кандидатствах след 7-ми калс в езикова гимназия.Аз исках Английски с немски обаче ме приеха само английски с френски.Иии се записах в друго училище пак с английски но...не толкова елитно (обикновенно Соу с разширено изучаване на анг)ии сега една фр ми каза че догодина мога да държа приравнителни изпити и да вляза в езиковата гимназия :-o .Това вярно ли е ? При положение че тази година учиме едно и също:английски,математика и български език ?
Да, можеш да държиш приравнителен изпит, но не съм сигурна дали не трябва да се освободи първо място в паралелката, което е малко вероятно. При нас така дойде едно момиче след приравнителен изпит и станахме с един повече. трябва да питаш в училището, където искаш да кандидадстваш :)