PDA

View Full Version : Превод по руски!



BloniTka
11-18-2007, 12:58
Начи за утре даскалката по руски ни даде един текст да го преведем от български на руски.Обаче аз и представа си нямам щото последните 3 години ни "преподаваше" една дето на нищо не ни научи.И ся тая новата яко ни тормози . ::: И така де,много ще съм благодарна ако някой се наеме да преведе текста! Той е следният :

Лисицата и жерава

Лисицата и жерава станали приятели.Веднъж тя го поканила на гости :
- Ела,скъпи,на гости унас.Ще ти приготвя вкусен обяд.ще те нагостя.
Жеравът се съгласил и тръгнал към лисиния дом.През това време лисицата сварила брашняна каша,изсипала я в плоска чиния и я сложила на масата.Жеравът пристигнал.Лисицата го подканила :
- Яж,скъпи госте!Сама я приготвих!
Жеравът тропал с дългия си нос по чинията.Чукал,чукал ..ала в устата му нищо не попадало.Лисицата в това време изяла с език цялата каша.След това казала :
-Не се сърди,драги!Повече нямам с какво да те гостя.
-Благодаря лисо.Затова сега ти ми ела на гости.
Жеравът твърдо решил да се разплати с лисицата.На другия ден тя отишла у жерава,а той приготвил таратор,налял го във високо гърно с тясно гърло,сложил го на масата и казал :
- Яж,скъпа лисо!Не се стеснявай!
Лиса обикаляла около гърнето отляво отдясно,но не достигала таратора.Главата и не влизала в гърнето.А жеравът кълвал със своя дълъг нос и изял всичко.След това й казал :
-Не се сърди,скъпа!Вече нямам нищо,с което да те нагостя.
Разсърдила се лисицата,тя си мислела,че ще се наяде за цяла сецмица,а си тръгнала към къщи гладна.От този момент нататък приятелството им приключило.

Ако на някой му се занимава да заповяда :D ... ако не,поне ми кажете някоя преводачка свястна.. Благодаря предварително;]

BloniTka
11-18-2007, 15:41
Айде бе хора ..спешно ми трябва. [-o<