PDA

View Full Version : Дупчене на уши ..



136179
11-20-2007, 16:16
Та значи, в един сайт четох, че не било хубаво да се прави пиърсинг (където и да било) с пистолет. Не било хубаво, а аз питам ЗАЩО?
И също кой номер абокад се използва за дупчене на меката част на ухото? Боли ли повече с абокад? Мен са ми дупчени ушите преди доста време с пистолет и никога досега с абокад. Дайте съвети ..

HopeLesss
11-20-2007, 16:21
Знам само, че има разни точки на ушите, които не трябва да се дупчат... Влияели на щитовидната жлеза и на редица други неща... Не знам колко е достоверна информацията ми, просто някъде го бях чела.

?love_haTe!
11-20-2007, 16:43
Боли ли повече с абокад?
Аз по мен имам обички и с пистолет и с абокад..
бтв преди малко си напрайх една нова с безопасна игла и хоп
медицинска обичка..баси якото.. 8-)
Ммм..не знам,но когато те пробиват с пистолет..
още не си се усетил и болката си е заминала,а с абокад
е по-различно..
Но болката винаги е различна,зависи къде се пробиваш..
Аз помня,че като ми пробиха хрущяла с пистолет не усещах почти
нищо,а ухото ми беше хипер надуто..
Мм,помня,че бях чела на някво място,че на хрущяла,можело
да се мерне нещо и да загубиш зрението си..не помня,къде го
четох де..

HopeLesss
11-20-2007, 16:52
Абе абоката не беше ли една тръбичка, която се слага във вената, когато ти се бият системно инжекции, за да не те дупчат постоянно?!? :-o

?love_haTe!
11-20-2007, 16:57
Абе абоката не беше ли една тръбичка, която се слага във вената, когато ти се бият системно инжекции, за да не те дупчат постоянно?!? :-o
..но пък май го водят и като мъничка игличка.. :-D
Не знам..аз ако си пробивам нещо го правя по-най смешния начин..
сега беше с една мъничка безопасна игла,която намерих в якето ми.. :D

Violenza
11-20-2007, 17:01
Абе абоката не беше ли една тръбичка, която се слага във вената, когато ти се бият системно инжекции, за да не те дупчат постоянно?!? :-o
Да. :wink: с иглата се пробива и после се маха.

а иначе... и мен ми бяха казали да не си дупча хрущяла с пистолет, но т'ва са пълни глупости.. изобщо не ме боля и нямах никакви проблеми.
С абокат също съм се пробивала и ме боля повече.

а за номера не съм запозната много, но зависи от обицата, предполагам, че ще е по-тънко.

Boot
11-20-2007, 18:27
Такава дума като абокад Н-Е-М-А!

Иначе темата е обсъждана хиляди пъти и нямам нерви пак да обяснявам...

fake
11-20-2007, 18:48
а иначе... и мен ми бяха казали да не си дупча хрущяла с пистолет, но т'ва са пълни глупости.. изобщо не ме боля и нямах никакви проблеми.
С абокат също съм се пробивала и ме боля повече.

айде аман от глупости!!! тва, че на теб ти се е разминало, не значи, че всеки ще има този късмет

айде гледайте, да ви е приятно после дупченето с пистолети
http://piercing-bg.com/forum/viewtopic.php?t=590

http://www.bmezine.com/pierce/01-ear/A61103/high/bmepb385039.jpg

fake
11-20-2007, 18:52
-Дупченето с абокат значително ускорява зарастването, защото абокатът прави равна, гладка дупка в кожата, а обицата от пистолета я разкъсва
-Пистолет е НЕВЪЗМОЖНО да се стерилизира напълно => има по-голям риск от предаването на инфекции, сред които хепатит и ХИВ
-Обиците за пистолет са прекалено стегнати, правейки почистването на дупката около тях почти невъзможно, което също води до инфекции

да продължавам ли?

gluhar4e
11-20-2007, 20:26
-Дупченето с абокат значително ускорява зарастването, защото абокатът прави равна, гладка дупка в кожата, а обицата от пистолета я разкъсва
-Пистолет е НЕВЪЗМОЖНО да се стерилизира напълно => има по-голям риск от предаването на инфекции, сред които хепатит и ХИВ
-Обиците за пистолет са прекалено стегнати, правейки почистването на дупката около тях почти невъзможно, което също води до инфекции

да продължавам ли?
мм да за тва само си абокатче :) иначе за мекото на ухото за медицинска обица си вземи зелен абокат,не знам къв номер е

fake
11-20-2007, 21:17
зависи пак от обицата, но по принцип 18 би свършил работа
не забравяй че едва ли всеки знае как да се дупчи с абокат...;)

gluhar4e
11-20-2007, 22:40
зависи пак от обицата, но по принцип 18 би свършил работа
не забравяй че едва ли всеки знае как да се дупчи с абокат...;)ми то честно казано май не е много сложно,в смисъл аз не знам как точно става ма се съмнявам да е много сложно.Просто чистиш ухото със спирт хващаш абоката и пробиваш...не изглежда сложно...де да знам :) дали ще успея сама да си пробия ухото :-k :) :lol:

Momchence
11-20-2007, 22:49
само да добавя, че аз лично предпочитам с абокат номер 16 :) веднъж ме дупчиха с 18 и после обицата не влезна..верно, че беше по-дебеличка.

Иначе за пистолета ще направя едно сравниение.
Нали знаеш каква дупка оставя куршум в стъкло. Ефекта е горе-долу сходен. Абоката прави прецизен разрез...другото fake си го каза

Violenza
11-21-2007, 13:56
И сигурно повече ще вярват на някой от форума....

а и както казах не се интересувам много от тези неща, така че няма да споря.

136179
11-21-2007, 14:02
знам ли .. дупчила съм само пъп с абокат .. мисля си че по-лесно ще се справя с ухо но все пак не ми се рискуваше да направя някоя по-голяма дупка ... пък и ми беше интересно какво толкова може да причини дупченето с пистолет (специално за меката част на ухото)