PDA

View Full Version : Религията, която изповядват ромите?



emga
11-20-2007, 18:55
Хора Ромите в българия каква религия изповядват че не съм на ясно :?

shadow4e
Заглавията трябва да са по-описателни :)

thefreak
11-20-2007, 19:49
Всички хора изповядват лицемерна религия...

Владимир Илич Ленин
11-20-2007, 19:56
Последното което ги е грежа е религията.
Иначе има и Християни и мюсюлмани.

gree_girl
11-20-2007, 20:01
Някой са християни, други мюсулмани, знае ли човек 8-)

Icko_pld
11-20-2007, 20:32
Ami taka e kakto kazaha po gore takiva ne6to smeseno nikoi ne znae to4no :| :smt001

quench
11-21-2007, 05:43
баси, не знам защо тъпите псевдонацита си размахват неграмотните мнения навсякъде, дори когато на никой не му пука за тях

имате си тема, осирайте си я наволя

Jesssy
11-25-2007, 00:33
повечето са християни...

AnTiBuLLsHiTs
11-25-2007, 08:40
Хрисияни са имам една "черна перла" в класа и тя ми сподели, че цялата им рода са Хрисияни, но в Махалата има и мюсюлмани.

DisciplineAndOrder
11-27-2007, 23:54
Има и християни,и мюсюлмани.

alex
11-30-2007, 09:30
Повечето са християни. Не случайно песента Св.Георги я м ана цигански.

SeaEatsShips
12-15-2007, 11:50
някои хора бъркат ромите с турците в България.. да повечето са християни, но има и мюсюлмани

^dishdogz^
01-06-2008, 11:49
Последното което ги е грежа е религията.
Иначе има и Християни и мюсюлмани.

точно така :!:

ThunderGoddess
01-16-2008, 20:48
Не ги е грижа за религията, нищо не изповядват. Имат много странни сватби, купуват и продават жени ... :) Не ми прилича на някаква обикновенна религия. А и другото, което е - ако преведа песента Св. Георги на латински, това не прави римляните християни, нали? :)

mickelangelo
01-16-2008, 21:22
Повечето са Пи*ка кабрио ... ( мюсюлмани ) но ... не са кой знае колко вярващи ... все пак какъв християнин си ако не си чел Библията и какъв мюсюлманин си ако не си чел Коранът .. но ... в Коранът пише че се забранява да се превежда на други езици ( за незнаещите коранът е на арабски ) а на дали някои от тез " Роми " знае ... арабски или е чел коранът ..

ПС : но Лично аз .. нямам нищо против тях .. !!!

mmolly
02-17-2008, 09:57
мм повечето са християни.. :smt102

anichkaaaaa
08-13-2008, 11:13
Някой са християни, други мюсулмани, знае ли човек 8-)

axlbaby
10-17-2008, 23:38
Май христяни...имам наблюдение,че са доста вярващи нз колко е вярно :D

sexy_baby_originale
10-18-2008, 14:12
Различно е, но по-голямата част от тях са християни.

Kman
10-18-2008, 15:51
как ква...ЗГАНска религия 8-)

cvEto
10-19-2008, 10:42
Циганите живеят в България => имат българска лична карта и на нея не пише циганин а българин => всички българи са християни => и циганите би трябвало да са такива (така е логично погледнато, друг е въпросът, че 90% от циганите не са хора => немогат да мислят и изповядват вяра). Така мисля аз поне.

Kman
10-19-2008, 17:42
Според демокрацията всеки има право да избира в какво да вярва т.е. това че си българин не означава че ще си християнин,такам...това че си българин не означава че неможеш да имаш двойно гражданство,това че си българин не означава че неможеш да се мислиш и савъзприемаш като жител на някоя друга страна,това че на личната ти карта пише че си български гражданин не означава че наистина си българин,а ромите или така наречените цигани нямат страна,не странстват и възприемат езика и релгиията в страната в която живеят,не се застояват кой знай колко дълго време в една местност,згъват си катуните и дим да ги няма като видят че на местните започва да им писва или че започват да заподозряват разни неща.Те даже немогат да се нарекат и народ,езика им е смесица от много други езици,обичаите им също,както всичото им друго останало.....единственото което правят истинските роми които са си ама абсолютни роми е да празитират като се занимават с бакърен бизнес и крадат,не плащат данъци и разчитат държавата да ги издържа....а за хората които са излязли от тази черупка на това тяхно ромско общество и са решили да живеят както живеят всички останали,те вече трудно могат да бъдат наричани роми,защото те стават абсолютно обратното на ромите,само по произход си остават такива,но и произхода след няколко поколения се изгубва.

Jigi
11-07-2008, 23:18
Българо-унищожение от бат Атанас XI

VHack
11-11-2008, 20:53
Не мисля, че трябва се отнсяме така към циганите те са си наши хора тряя да се научим да ги ползваме за добри цели а не да им отредим че са негодни за каквато и да било работа. Я вижте например в америка пак бяха така с негрите както ние с циганите но се цивилизоваха хората и президент си имат вече негър. Така че дайте да им гледаме като на равни, дори познавам доста роми които са по добри по душа от голям процент от населението на БГ.
Хейтърите и селяните да си запазят репликите за тях си ако обичат!
ПС. Българин съм!

Sturma
11-12-2008, 11:44
Религията и етноса са две различни неща, няма проблем да си българин и да си мюсюлманин, или турчин ,но християнин.
Един от преподавателите в университета ми е от Сирия, но е католик ;)

Vesk0u
11-12-2008, 13:06
Аз като гледам повечето от тях си нямат религия. А на вас не ви ли омръзна да правите теми за турците и циганите?!

AdmiralJohn
11-20-2008, 21:23
На кого му пука какво се върти в главата на паразита....

Fortuna
11-22-2008, 20:15
Nikva religiq ne izpovqdvat 8-)

shadow4e
11-22-2008, 21:17
Като съм минавала през села, които са с роми-мюсюлмани, /напрм Розино/ ми е правило впечатление, че те живеят доста по-нормално от наште софийските :) Имаха си спретнати къщи, при това с подредени дворове с цветя и плодове и зеленчуци. И самите те бях доста по-спретнати.

sentient_
11-23-2008, 11:44
romite sa hristiqni, musulmani sa samo turcite

gabi_94
11-23-2008, 21:14
Еми както вече споменаха, повечето са християни. Зависи в коя част на България живеят и какви етноси преобладават там. Ако са в някоя турска махала, мн ясно че ще са мюсюлмани. А химна им е Свети Георги, което би трябвало да значи, че все пак преобладават християните. Има обаче една доста голяма част от ромите които наистина не изповядват нищо.

Sturma
11-27-2008, 15:17
romite sa hristiqni, musulmani sa samo turcite
Как достигна до тая теза?

istinskasi
11-27-2008, 22:37
romite sa hristiqni, musulmani sa samo turcite

:D :smt021 а турските цигани (роми) и те ли са християни?!
зависи за кои роми говорим - в различните части на българия има различни роми. Турските (роми) са мюсюлмани , българските цигани - християни румъските цигани също са християни да не говорим и за мн други етноси като арменци , кюрди .....

Sturma
11-28-2008, 13:56
merediana българите, много ли вярващи са ?
Иди да четеш в оная тема за Коледе какви простотии се говорят от хлапетата.

istinskasi
11-28-2008, 14:34
Не съм видяла шибан мангал, на който да му пука за Бог, за религия или за каквито и да било ценности.

Със същият успех може да се питаме каква религия изповядват кучетата, маймуните или хипопотамите и отговорът няма да е по-различен- НИКАКВА и това е поради простата причина, че за да бъдеш религиозен се предполага да имаш някакво, макар и не дотам проявено чувство за принадлежност към човешкия род, иска се да не бъдеш затъпяло животно, а ЧОВЕК, стремящ се към самоусъвършенстване и самоконтрол.
Как може да бъде религиозен човек или група от хора, известни с пълното си отричане на каквито и да било правила, ценности, обичаи..племе без родина, дърво без корен...това са циганите за мен- отпадък, който пречи на развитието на обществото и сее смут и за премахването на който трябва да се вземат адекватни мерки ако не искаме някой ден внуците ни да са малцинство в собствената ни държава.

И ЗА БОГА, ЗА БОГА, СПРЕТЕ ДА НАРИЧАТЕ ТАЗИ СМЪРДЯЩА СГАН РОМИ....ИМА И ПО-ТОЧНИ ИМЕНА, ХАРАКТЕРИЗИРАЩИ ГИ ДОСТАТЪЧНО КРАСНОРЕЧИВО

не искам да бъда груба но има разлика и при ромите както и при българите. На мен лично роми не са ми правили проблем ,но от българи съм яла много шамари.Не защитавам ромите ! но има и чисти и отговорни сред тях.''някой ден внуците ни да са малцинство в собствената ни държава'' тази твоя реч ми направи силно впечатление ! замисли се реално ....за това ромите ли са виновни или ние самите?!Сетих се за Волен който насади умраза из цяла българия и къкво спечели?! - спечели това че всички роми и турци от страх гласуваха отново за турската партия която и те самите не уважават и смятат за неправилна!Ромите се отнасят като животни така както се отнасяме и ние към тях.Защо мен БЪЛГАРКАТА посред нощ щяха да ме ограбят и опазил ме бог незнам какво щеше да ми се случи ако не бяха група роми които ме защитиха (мен напълно непознатата) и в момента двама от тях излежават присъда за това че са ме защитили !!!!!
Зад решетките са защото са роми , а тези боклуци които бяха виновни са на свобода. ЗАМИСЛИ СЕ НАД ТОВА КОЕТО НАПИСАХ (отнасяш ли се с тях човешки отвръщат с добро )!

Sturma
11-28-2008, 14:48
Не съм видяла шибан мангал, на който да му пука за Бог, за религия или за каквито и да било ценности.

Със същият успех може да се питаме каква религия изповядват кучетата, маймуните или хипопотамите и отговорът няма да е по-различен- НИКАКВА и това е поради простата причина, че за да бъдеш религиозен се предполага да имаш някакво, макар и не дотам проявено чувство за принадлежност към човешкия род, иска се да не бъдеш затъпяло животно, а ЧОВЕК, стремящ се към самоусъвършенстване и самоконтрол.
Как може да бъде религиозен човек или група от хора, известни с пълното си отричане на каквито и да било правила, ценности, обичаи..племе без родина, дърво без корен...това са циганите за мен- отпадък, който пречи на развитието на обществото и сее смут и за премахването на който трябва да се вземат адекватни мерки ако не искаме някой ден внуците ни да са малцинство в собствената ни държава.

И ЗА БОГА, ЗА БОГА, СПРЕТЕ ДА НАРИЧАТЕ ТАЗИ СМЪРДЯЩА СГАН РОМИ....ИМА И ПО-ТОЧНИ ИМЕНА, ХАРАКТЕРИЗИРАЩИ ГИ ДОСТАТЪЧНО КРАСНОРЕЧИВО

не искам да бъда груба но има разлика и при ромите както и при българите. На мен лично роми не са ми правили проблем ,но от българи съм яла много шамари.Не защитавам ромите ! но има и чисти и отговорни сред тях.''някой ден внуците ни да са малцинство в собствената ни държава'' тази твоя реч ми направи силно впечатление ! замисли се реално ....за това ромите ли са виновни или ние самите?!Сетих се за Волен който насади умраза из цяла българия и къкво спечели?! - спечели това че всички роми и турци от страх гласуваха отново за турската партия която и те самите не уважават и смятат за неправилна!Ромите се отнасят като животни така както се отнасяме и ние към тях.Защо мен БЪЛГАРКАТА посред нощ щяха да ме ограбят и опазил ме бог незнам какво щеше да ми се случи ако не бяха група роми които ме защитиха (мен напълно непознатата) и в момента двама от тях излежават присъда за това че са ме защитили !!!!!
Зад решетките са защото са роми , а тези боклуци които бяха виновни са на свобода. ЗАМИСЛИ СЕ НАД ТОВА КОЕТО НАПИСАХ (отнасяш ли се с тях човешки отвръщат с добро )!
Колко по човешки от това да живеят на наш гръб без да плащат данъци ?
Цигани правят най-жестоките престъпления в България - факт.
Темата е с религиозна насоченост, а не с етническа.

raduna
11-28-2008, 17:07
повечето са християни...
Напротив голямата част са мюсюлмани.

Sturma
11-28-2008, 19:25
Кво ми пука религиозни ли са българите...дори българите атеисти имат някаква религиозна култура, а мангалите НЕ.

Ще се осъзнаете вие..едва, когато си изпатите от някой черен боклук.
Всички си патим от циганите, едва ли има човек който да не е имал проблеми.
"Кво" ти пука дали мангалите са религиозни? Ти писа в тая тема единствено за да изразиш анти-семитските си чувства към циганите.

Sturma
11-28-2008, 19:43
Кво ми пука религиозни ли са българите...дори българите атеисти имат някаква религиозна култура, а мангалите НЕ.

Ще се осъзнаете вие..едва, когато си изпатите от някой черен боклук.
Всички си патим от циганите, едва ли има човек който да не е имал проблеми.
"Кво" ти пука дали мангалите са религиозни? Ти писа в тая тема единствено за да изразиш анти-семитските си чувства към циганите.

Jesus Christ, даваш ли си сметка колко абсурден е поста ти?
Първо, отговора ми не се отклонява и с милиметър от заглавието на темата, отговорила съм така, както смятам, че Е и едва след това съм си позволила да дам някаква лична оценка. За това е този форум, не за друго
Мнението ти беше меко казано провокативно, изпълнено с обиди и доста колоритен вулгарен речник. Това ли е личната ти оценка?
Казваш, че не ти пука дали българите са религиозни, но според мненията ти аз оставам с (може би грешно) впечетление ,че повече те интересува дали циганите са религиозни, така ли е ?

Kman
12-09-2008, 17:44
религиозната насоченост изгражда голяма част от човека.

"Ще се осъзнаете вие..едва, когато си изпатите от някой черен боклук."

+1 Ромите имат два пъти повече права от нас!
Тея индивиди всекидневно нарушават религиозните ценности и норми....а после разправят на ляво и на дясно колко много вярвали в "господ".Религиозни са само на думи!
Религиозната им насоченост е мелез между чалга,"факане" и алкохол!

Vesk0u
12-10-2008, 22:07
За пореден път - тъпа тема. Все едно да кажеш "Наква религия изповядват негрите?"

istinskasi
12-11-2008, 16:48
За пореден път - тъпа тема. Все едно да кажеш "Наква религия изповядват негрите?"

напълно си прав!!!!
Ромите в която и дтржава да отидат повечето се преобщават към религията която изповядват там.

Kman
12-11-2008, 19:32
кучешки народ,то даже неможе да се нарече народ...