PDA

View Full Version : Проблеми с операционната система Windows XP



Panzergrenadier
11-21-2007, 06:48
Не съм голям компютърен спец, отскоро се занимавам, та значи проблема ми е следният:
1. При опит за влизане в дадена папка (в случая с видеофайловете), ми излиза прозорец "Windows has encounted a problem and need to close, sorry for inconvinience, current works may be deleted'' и след това затваря прозореца и изчиства десктопа за секунди преди да се появи отново с иконите на него.
2. За половин час ми се лепят над 20 троянци. Антивирусната ми е
NOD и е активна.
3. Не мога да даунлоудвам нищо - нито от директен линк, нито от торентите и eMule, затваря прозореца след свалянето на файла.
Моля за съвет!!! Help! 8-[

`Death`Whore``
11-21-2007, 06:49
Даже и идиот ще се сети, че ТРЯБВА ДА ПОПИТА СПЕЦИАЛИСТ! Да не говорим, че човекът трябва да го погледне...като за начало напиши тема в специализиран форум.

Panzergrenadier
11-21-2007, 06:53
Специализиран форум? Би ли ми дал адрес?

AnTiBuLLsHiTs
11-21-2007, 08:22
`Death`Whore`` :evil:

Т'ва NOD 32 съкс. Та може да си качиш Norton,Kaspersky,AVG една от трите и го сканирай на ново.. ама като гледам нещо ти се е "разболял" windows-a. Един преинстал ще ти свърши перефектна работа. O:)

Forslor
11-21-2007, 12:00
Тъй като аз нямам диплома за специалсит и т.н .... значи просто няма какво да коментирам ... със мойте не специалистки предложения просто къде да се бутам ... :D

`Death`Whore`` - кръвна обида ти казвам ... тежки думи продума...върла съклетница ма хвана :smt037


От колко време ти е пробема?
Със Service Pack 2 (SP2) ли си ?
Пробвай да си инсталираш най-новите кодеци, ако ги нямаш !
Почисти регистъра със Wise Registry Cleaner или мултифункционалния CCleaner !
Смени си антивирусната със някое безплатно решение (AVG Antivirus, Avira Antivir, Avast...) , защото ако не си си купил лиценз за Нод най-вероятно се си я кракнал , но като цяло единственото с което тази антивирусна програма е толкова популярна е "рекламацията" й.

Ruthless
11-21-2007, 13:45
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=140171

Panzergrenadier
11-22-2007, 20:07
Service Pack 2 (SP2) съм.

Та значи, направих следното:
1. Изключих system restore > update>restart в save mode>пълно сканиране с protector plus, а след това и с nod 32 (local и in depth)
2. Сканиране с онлайн скенер command on demand
Не се откриха вируси изобщо?!...
а nod 32 отново и отново дава прозорец threat detected и трупа файлове в карантината и threat log...

Просто не ми дава достъп до една папка... И при даунлоуд в прозореца Save target as ми дава същата папка , а не ми дава да сейвна файла в друга директория -при опи за сейвване в друга директория - затваря прозореца... :(

Panzergrenadier
11-23-2007, 06:13
Когато Dr. Watson postmortem debugger дава грешка както е в моя случай, ме посъветваха да си сменя потребителския акаунт. Разбрах, че Dr. Watson не е вирус, а си е част от Windows XP. Смених потребителския акаунт и си създадох нов такъв. Документите от стария акаунт отидоха в диск D - оттам имам достъп вече до всичките си папки... Засега изчистих проблема... :)