PDA

View Full Version : Какво ви е мнението за Растафарянството?!



AnTiBuLLsHiTs
11-21-2007, 09:35
Е? Искам отговори.

rakiQ
11-21-2007, 09:43
просто не е за всеки това...
не може да си чалгар а в същото време да си направиш растаа и да се водиш за растафар ....
иначе кво мисля за растафарите... миии тва са си съвсем нормални хора.

(има такива теми)

AnTiBuLLsHiTs
11-21-2007, 10:12
Има, но не в този раздел.
Иначе моето мнение за растафарите и растафарянството е положително като цяло, само изключвам употребета на ганджа с религиозна цел.

Иначе също неможе да мислиш само за пари и да си мислиш, че си раста..
Това движение мисля, че може да замести Християнството, въпреки че повечето го смятат за секта. :neutral:

rakiQ
11-21-2007, 10:15
Има, но не в този раздел.
Иначе моето мнение за растафарите и растафарянството е положително като цяло, само изключвам употребета на ганджа с религиозна цел.

Иначе също неможе да мислиш само за пари и да си мислиш, че си раста..
Това движение мисля, че може да замести Християнството, въпреки че повечето го смятат за секта. :neutral:
повечето хора като видят някой с раста си викат "наркоман,нечистоплътен.."
амаа не всички са наркомани и с анечистоплътни
и аз съм за тях ...пускам коса за раста и със всеки изминал ден се запознавам сего новико

Националист
11-21-2007, 11:12
Растафарианството е за негрите ,не за белите .Растафарите смятат, че бялата раса е дяволска ,освен това са си чисти наркомани, а "религията" е от взаимстване от юдаизъм ,християнство и сигурно някой негърски вярвания.

AnTiBuLLsHiTs
11-21-2007, 19:34
К'во пък им е лошото на дредовете?! #-o

ЕPu
11-21-2007, 19:45
на мен лично дредите са ми гнусни и гадни.. избягвам да заставам до човек с дредове
да не говорим, че толкова са си промили мозъците от тревата и си мислят, че живят в някакъв розов и безпроблемен свят.
мразим п.е.д.е РАСТИ

Mitio_man
11-21-2007, 20:27
аве на белите не им върви много на расти,но някой си се кефят на расти и тва е.аз нито съм против,нито съм за тях.това си е личен избор :)

rakiQ
11-21-2007, 21:08
1-во не виждам нищо лошо в това
2-ро не мисля че са чисти наркомани
3 -то не са нивки сектанти
4-то всеки си има вкус
5-то и на мен не са ми приятни пънкарите но тва е др въпрос
6-то тва че имаш плитки на косата не значи че се къпеш 1 път на 3 год.
7-мо НЕ ВСЕКИ РАСТАФАР Е НЕЧИСТОПЛИТЕН
8-не се страхувайте от дредчетата -те не хапят можете да се доближите достатъчно близо до тях!

за вас това е нечистоплътно ,а спред мен е мн по нечистоплътно цялото лице да ти е в пъпки и да не полагаш нивки грижи в/у тва!

даа само растафарите са наркомани! всички други не са!

бих казала ,че пънкарите са много по наркомани от растафарите!

"педерасти"?? мисли в/у думите си няма ли да ти е леко смешно ако видиш някои РАСТА ПЕДЕРАСТ?!(доста използвана дума ,"весела"но само за тъпите мозъци!

всеки има различен стил,религия и тн....

както и собствено мнение-аз изказах моето

който има некви проблеми относно мнението ми -дгд!

:)

rakiQ
11-21-2007, 21:23
всъщност растафарианите са си секта, която изповядва доста крайни расистки и хомофобски идеи и затова е невъзможно да има растафар-гей, но е много любопитна как един бял може да е растафар при положение, че главната идея е всички ЧЕРНИ да се върнат в обетованата земя- Етиопия???


Ти не се мешай при пънкарите... ;)
и ти не се мешай при растафарите :) (не се заяждам..дадох пример не искам да ме разбираш погрешно)

rakiQ
11-21-2007, 21:34
мешам се, защото растафарианството противоречи на възгледите ми за живота и защото са сбирщина расисти...
оххх добре..щом казваш .. :) няма да споря...
всеки има различен вкус....
:-P

Националист
11-21-2007, 21:41
Ей растафара ,защо нищо не казваш за това, че растафарите смятат белите за дяволска раса.

die_die_my_darling_
11-21-2007, 21:49
Това са най-яките хора!!!!!!!!!!!!
Харесва ми начина по който виждат света и философията им.
Лошото е само че много хора си правят дредлокс
просто за да изглеждат добре без да разбират смисъла им.

Blacklisted
11-21-2007, 21:55
Лошото е, че не четете :evil:

Националист
11-21-2007, 21:55
Незнам вие мазохисти ли сте ? Как може бял да е растафар? :razz:

rakiQ
11-21-2007, 22:02
Незнам вие мазохисти ли сте ? Как може бял да е растафар? :razz:
само знам че не излизаш из природата -МОЖЕ колкото и да ти е нереално -МОЖЕ!!!

tuka6na
11-21-2007, 22:07
Днес,тук-мода.
Някъде там-мoже и да е нещо друго,с което и аз не съм съвсем на ясно.

Jus7m3
11-22-2007, 01:05
Това не е никаква секта... това е чист начин на мислене и вианги коректен и оптимистичен! Хора които не се отдават на лошото. Така и не схванахте че от тревата не се отъпява и не е наркотик(алкохола е много по-голям наркотик) ... аз даже бих казал обратното,но естествено зависи и от човека който е употребявал трева... ако само забива да ще отъпее за 2 3 дена докато се очисти от мозъка му. Ако не сте пушили трева моля не коментирайте действията и! Тези хора които "проповядват тази религия" са много по-добри приятели от който и да било гъзар и са много пекани !

AnTiBuLLsHiTs
11-22-2007, 07:03
Хм.. а като видите негър със свастика к'во ?!
Същото е и бял човек с раста..
Т'ва, че някой си е направи дредове не говори, че не се къпе, защото (давам пример само) тия дет се гримират по 1203120412 часа на ден съм сигурен, че не се къпят винаги...?! И кво пречи дреда за къпането само не разбрах???
А за да си истински растафар трябва алкохол да не пиеш, нито да ядеш месо.. \:D/
Ам и още нещо ако растафарите са били само негри, защо са избрали религиозни вярвания на белите?! Защото вярванията са смесица от Християнство и Юдейзъм.
Haile Selassie какво лошо виждате в него?! Това, че се е опитал да съвземе страната си и да образова народа?!

rakiQ
11-22-2007, 08:04
rasta.cult.bg

Националист
11-22-2007, 10:49
И междудругото в любимите на на растафаряни етиопи има много бяла кръв още от праисторическо време. Херодот пише ,че етиопите имали светли очи. Просто самото растафарианство е смешно хем мразят белите ,хем идеологията им е смес между юдаизъм и християнство ,хем в етиопите има бяла кръв . :lol:

AnTiBuLLsHiTs
11-22-2007, 14:43
Идеологията на Хитлер е по-добра. Следвайте я.. може би ще успеете в живота. :-P

rakiQ
11-22-2007, 18:29
Идеологията на Хитлер е по-добра. Следвайте я.. може би ще успеете в живота. :-P =; и аз съм "за"! :lol:

Националист
11-22-2007, 18:36
Идеологията на Хитлер е по-добра. Следвайте я.. може би ще успеете в живота. Razz
Откъде разбра ,че следвам идеологията на Хитлер. :razz:

rakiQ
11-22-2007, 18:43
Идеологията на Хитлер е по-добра. Следвайте я.. може би ще успеете в живота. Razz
Откъде разбра ,че следвам идеологията на Хитлер. :razz:
по принцип

Националист
11-22-2007, 19:01
Попринцип ,ако си бял е по нормално отколкото да следваш идеология насочена срещу твойта раса.

AnTiBuLLsHiTs
11-22-2007, 19:26
Добре ае зарежете напушените тревомани, нечистоплътните, позиори, бели с расти и т.н. Видяло се е, че ще хейтвате.. :neutral: На мене ми е се тая дали като ме видят ще кажат, че съм позиор, тревоман и т.н. Нито имам дредс, нито пуша трева, но спазвам Растафарската идеология..
Останете си пънкари, скинари, хейтари и т.н. Избивайте се... Христос и Алах са с вас.

AnTiBuLLsHiTs
11-22-2007, 19:48
За Растите и тяхната Вяра цвета на кожата, расата и националността са напълно несъществени. Те приемат факта, че всеки народ и в частност всеки човек може да вярва в собствения си Бог, и религията определя виждането на личността за Бог, вътрешните ценности и духовните сили.

Подобно на социалните и политически интереси на Растафарите, в живот техния значителна роля играе изкуството, в доста и различни творчески форми. Растите доказват креативноста си във всеобщия начин на живот и своето ежедневие. Не само в музиката дават израз на тази тяхна идейност и жажда за творческо изразяване. Паралелно с поезията и писането също така се развива и изобразителното изкуство.

Това според тях е състояние в което човек няма грижи и страх, не изпитва омраза, жажда за пари, завист или подобни чуства, а просто изпълва себе си и живота с любов, "Любовта на Jah"(Jah Love).

Точно тези 3 абзаца ме накара да се замисля над досегашния си живот, да се замисля върху постъпките си и отношението към другите хора.
Редовете който ме накара да се замисля затова кактво оставят след мен?! Дали оставям нещо добро или само злина и омраза. :neutral:

AnTiBuLLsHiTs
11-22-2007, 20:06
това е копирано от раста култа, но дали не приемаш за чиста монета една доста тенденциозно изнесена информация???
Приемам каквото смятам, че е правилно за мен.Все пак си е мой живота.
Няма да тръгнем да търсим кусурите на всяка религия,движение и секта(което аз отхвърлям) .. ! Нищо идеално няма.

Националист
11-22-2007, 20:33
Мани ги едно си знаят ,едно си баят .Явно мозъците им съвсем са изфирясали от тревата. Аз преставам да им обяснявам.

rakiQ
11-22-2007, 20:41
алооооооо
пънкарите и подобните не са за таа нема
не го ли разбрахте?!
крайно време беше да си изтеглите задниците!! :wink:

rakiQ
11-22-2007, 20:47
срамно е, че един пънкар знае повече за културата, която определяш за своя и така и не можа да отговориш на нито един въпрос, нито да вземеш участвие в опита ми да заформя дискусия...

жалко.. жалко...


Нека Джа бъде с теб... :lol:
ахахахха
офф щом казвашш...
не ми се занимава с тебе!

AnTiBuLLsHiTs
11-22-2007, 20:48
exploitedteen Каква дискусия те гони?! Ти и оня назито гледате само да храните е жалко защото аз не съм гладен. :lol:

rakiQ
11-22-2007, 20:51
exploitedteen Каква дискусия те гони?! Ти и оня назито гледате само да храните е жалко защото аз не съм гладен. :lol:
аахахахахахахахахахахахах ахахахаххахахаххахахахаха хахахахаахахах
еваларка

ХОРА МИСЛЕТЕ ПОЗИТИВНО НА НЕЩАТА!!!!
НЕ БЪДЕТЕ ЛОШИ,ЗЛОБНИ И ТН....
ГЛЕДАЙТЕ СЕБЕ СИ НЕ ДРУГИТЕ!
ВИЖТЕ СЕ ПЪРВО ВИЕ НА КВО МЯЗАТЕ!
:) :D 8-)

Blacklisted
11-22-2007, 20:54
Хора - преди да почнете да следвате нещо, ако има книжка прочетете я до края.

AnTiBuLLsHiTs
11-22-2007, 20:59
Ей мн философи се навъдихте бе баси... я земете се диснете а?!

rakiQ
11-22-2007, 21:01
добрече ти дадох сайта

AnTiBuLLsHiTs
11-22-2007, 21:05
едно истинско нео-хипи никога не би казало подобно нещо, нито пък растафар...
Дали съм хипи нео хипи или деградирало плужек си е моя работа май?!
Да съм казал, че съм растафар?! Казах, че подркепям движението, а не че съм растафар.
Хм.. ще стана изрод като тебе и като откаченият ти подпис.. да храня всичко живо. :evil: И да съм пълен с омраза и гняв?!

AnTiBuLLsHiTs
11-22-2007, 21:17
Хм тов да си позитивно настроен и добър към хората е измислица ли?!
Хубаво е да не прекрачваш границита на реалното и измисленият ти свят де..
Но чакай всичко което пиша са глупости?! Защо ли? Защото си чада кат пич и философтвам за растата бе.. аз съм идиот. ::: ;-)
Ще се дисна сам и няа да пиша повече, ще се придържам към "розовият си свят" и гадната идеология,.. [-o<
exploitedteen ти си супер прав признавам ти го и отстъпвам, живей си пънк живота и се радвай на сивото ежедневие..

"Не спори с идиот,защото той ще те свали на неговото ниво и ще те победи с опит".Замислете се върху мисълта.
Не обръщайте внимание на кретени кат мене с продухани от джойнта мозъци.

http://a153.ac-images.myspacecdn.com/images01/37/l_ae9d6954cf8ae3c255f8a6e13f0552f0.jpg

stefko89
11-22-2007, 21:27
ako stava vapros na men pankarita sa mi mnogo potresni. super zle sa teq horica 8) az kato gi vidq i se obra6tam na drugata strana 6toto izglejdat protivno :-P . gledat na drugite se edno ne sa6testvuvat basi oligofrenite :P aide sas zdrave predpo4itam rasta da si napraq otkolkoto da stana punkar koeto nikoga nqma da stane. :-P puskam si muzika i ne me ebe za vas :-({|=

AnTiBuLLsHiTs
11-22-2007, 21:31
exploitedteen Не говореше ли, че нечий мозък е продухан/промит/липсващ от прекалената употреба на джойнт?! Хм..
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
И к'во му е на сарказма ми?!
Брат леко си влезнал у филма :mrgreen:

rakiQ
11-22-2007, 21:32
хмм... интересна темичка ! :-D

stefko89
11-22-2007, 21:35
v ka6ti si imam edin i si go ritam ot vreme na vreme . varzan e na terasata :-P

rakiQ
11-22-2007, 21:35
моля моля ! :D

rakiQ
11-22-2007, 21:38
хмм... интересна темичка ! :-D

научи нещо ново относно растите ли, мила??

защото с този подпис и аватар можеше да отговориш на въпросите ме относно растафарианството... ;)
я не ме милосвай бе!
не си ми никъв за да ме милосваш :-x

AnTiBuLLsHiTs
11-22-2007, 21:38
те са негри по душа, но искам изпушените им мозъчета да се набръчкат малко от полирането с ганджа и да ми отговорят на въпроса:

На ти цитат. И кво?! Ти на научи на малко клишета за гнусните расти не къпещи се с месеци.. :D

rakiQ
11-22-2007, 21:40
ше си сложа акоискам и коньо на подписа и аватара

stefko89
11-22-2007, 21:52
xUAxUXuaxUXauxauxUAxAUxAUxAUxAuxAxuAxuAxuAxuAxuAxA XAXAXUXUaxuAux mnogo zle

stefko89
11-22-2007, 22:18
v ka6ti si imam edin i si go ritam ot vreme na vreme . varzan e na terasata :-P

ихххх, че си забавен...

дай си адресчето да му дойда на свиждане и да му донеса хероинче... XaxuAxAxuAxAxuxAuAxu Now playing: 326. DJ Lion - Live @ Club Phobia 27.10.07 em toi ve4e ne zima herc spoko na men mi donesi torba s treva ako moje i 5-6 bonbona da se izkartim :D

Mooo6no
11-22-2007, 22:23
Абе големи тъпаци са тия. Доста по-значителен процент наркомани от другите групи, ужасен външен вид, 100% позьорщина и опити да се праят на интересни. А нямам и ни най-малка представа какви са идеалите на учението, така че няма да коментирам, ама то кви идеали на някакви позьори, още повече, че от толкоз марихуана не могат да мислят. А и не говорите по темата и аз нищо не научих от темата освен че може би се предават някакви расистки про-черни идеи и забелязах, че никой от растите тук не отрече по някакъв тачин това.

Егоистик - Струва ми се, че си някаква тъпа, малка разлигавена пикла.

А някой каза раста е по-добре от чалгар. Абе като ви гледам растите чалгар е с пъти по-добре от раста. :wink:

stefko89
11-22-2007, 22:35
4algata da umre ne me interisuvat :grin: az si se kefq na tova koeto me pra6ta v kosmosa a imenno house muzika. vseki da se opravq po edini4no kakvoto 6te da pravi si go pravi za sebesi. aede sas zdrave na vsi4ki. az spiram s taq tapa tema :-({|= :-({|= :-({|=

AnTiBuLLsHiTs
11-23-2007, 07:03
exploitedteen изчел си wikipedia-та.Ама си пропуснал някоя думичка..

Many early Rastas for a time believed in black supremacy.
Предполагам може да си го преведеш?!

Most Rastas now espouse a belief that racial animosities must be set aside, with world peace and harmony being common themes.
Хм и този ли ред си изпуснал?!

Да зарежеш малко клишетата и да разсъждаване..Години наред си тъпкан от белите, ти и семейството ти са използвани за роби..Тогава идва един
хм.. да го наречем расист - Хайле Селасие,който започва да проповядва омраза към белите и започва да води "борба" с тях.. Е ти ако си бил негър в Етиопия няма ли да го боготвориш?!

Все едно сега да искаш да кажа, че обичам турците?! Е ти обичаш ли ги?!
И ние не боготворим ли Ботев и Левски затова, че са се борили?! Е не сме ги превърнали в култ, защото нашата нация не е чак толко фанатизирана, но аз смятам, че постъпката на Селасие е правилна. И както днес като видиш турчин на улицата не го псуваш и пребиваш, така и черните расти като видят бял не го чупят от бой. \:D/

rakiQ
11-23-2007, 07:38
Егоистик - Струва ми се, че си някаква тъпа, малка разлигавена пикла.


слушай кво ,като не ме познаваш не говори ясно?!
:---)

Mooo6no
11-23-2007, 09:05
слушай кво ,като не ме познаваш не говори ясно?!
:---)
Достатъчно ми бе да видя едно нещо, за да разбера, че си малка тъпа пикла, която още абсолютно нищо не е видяла (аз съм видял поне малко в той живот). Просто ми кажи... на момиче, което се кара с майка си заради някакъв шибан помияр за 800 лева, след като всяко куче от улицата би я убикнало не по-малко как да викам?!

rakiQ
11-23-2007, 10:25
слушай кво ,като не ме познаваш не говори ясно?!
:---)
Достатъчно ми бе да видя едно нещо, за да разбера, че си малка тъпа пикла, която още абсолютно нищо не е видяла (аз съм видял поне малко в той живот). Просто ми кажи... на момиче, което се кара с майка си заради някакъв шибан помияр за 800 лева, след като всяко куче от улицата би я убикнало не по-малко как да викам?!
въпроса е че майка ми може да ми купи куче за 800 кинта
ако вие нямате тази възможност... съжеляям оправяй се!

темата няма нищо общо за личния ми живот ,тъй че ако обичаш ако имаш нещо да ми казжав пиши на ЛС а не в тази тема!

AnTiBuLLsHiTs
11-23-2007, 17:50
Хм, като има възможност защо да не й купи куче бе?! И аз искам Хъски, ама наще нямат пари за да ми го вземат.
Т'ва, че твойта майка не иска или няма възможност да ти купи куче к'во?!
Нека мразим хората дет имат пари. [-X

Mooo6no
11-23-2007, 18:23
въпроса е че майка ми може да ми купи куче за 800 кинта
ако вие нямате тази възможност... съжеляям оправяй се!
Чуй се какво говориш? Това, че има възможност не значи, че трябва. Има суматии богаташи, които държат децата си изкъсо. Така че не е въпрос. А и аз не знам какво бих направил, но със сигурност бих направил много сериозни мерки за дъщеря си, на която "всичките и приятели са на амфетки и на нещо" (нали ти го беше казала?). Щото нямаш ни най-малка представа за реалния живот. Ако майка ти спре всичките пари, и ти дава ядене и парички за автобус и евентуално максимум 50 стотинки на ден какво ще правиш? Защото доста деца са така и не се оплакват. Ама иначе ти се опакваш.

Подителите ми лично са малко над средното, но определено родителите не могат да си позволят такава глупост, най-вече защото имат да плащат голяма част от доходите си за значими неща, а не за глупости.


темата няма нищо общо за личния ми живот ,тъй че ако обичаш ако имаш нещо да ми казжав пиши на ЛС а не в тази тема!
Темата и без това е абсолютна глупост и няма почти нищо сериозно. А имам право да коментирам личния ти живот в този форум след като ти си говорила за него и си направила специално тема за него.

AnTiBuLLsHiTs
11-23-2007, 18:26
Ей острахте сички теми да ви еба майката..Една тема нема като хората тука в тоя шибан форум. А да земе да сложи некой мод тука че ебахти безотговорноста..А ти Mo6no си тъпа овца тъй че да мълчиш и не проповядрай мУрал...
:booooomb:

Mooo6no
11-23-2007, 18:44
Ей острахте сички теми да ви е** майката..Една тема нема като хората тука в тоя шибан форум. А да земе да сложи некой мод тука че ебахти безотговорноста..А ти Mo6no си тъпа овца тъй че да мълчиш и не проповядрай мУрал...
:booooomb:
Ти се казваш антибулшитс, ама като те гледам пишеш само булшитс. Темата си я развали и сам след като Ексдплойтед още в началото говореше сериозно, а ти и други 4 страници говориха без факти. Чак сега реши да кажеш какво е имало в уикипедия.


Окей, съм тъпа офца, ама ти тогава трябва да си едноклетъчно същество.

AnTiBuLLsHiTs
11-23-2007, 18:49
Самото писане показва че си овца.Даже и собствено мнение нямаш..
Аз може да съм едноклетъчно, но не съм овца и негледам тъпо. :grin:

Mooo6no
11-23-2007, 18:59
Аз може да съм едноклетъчно, но не съм овца и негледам тъпо. :grin:
Тоя на подписа гледа тъпо така ли?

А явно не загря намека, че докато овцата е едно сравнително развите животно, то ти си дупката на вселената.

И бтв доста жени са тъпи овци.


бтв 2 не си смених аватара заради комплиментите за овцата*, ми щото не ми подхожда с чорно-бялата снимка отдолу. След време пак ще я върна като аватар.

* ти си сигурно 30 човек, които обижда за аватара. Всъщност интересното е, че като няма за какво друго да се хванат почват да ти обиждат заради аватара, а дори не знаят защо си го сложил.

rakiQ
11-23-2007, 19:07
Аз може да съм едноклетъчно, но не съм овца и негледам тъпо. :grin:
Тоя на подписа гледа тъпо така ли?

А явно не загря намека, че докато овцата е едно сравнително развите животно, то ти си дупката на вселената.

И бтв доста жени са тъпи овци.


бтв 2 не си смених аватара заради комплиментите за овцата*, ми щото не ми подхожда с чорно-бялата снимка отдолу. След време пак ще я върна като аватар.

* ти си сигурно 30 човек, които обижда за аватара. Всъщност интересното е, че като няма за какво друго да се хванат почват да ти обиждат заради аватара, а дори не знаят защо си го сложил.
абе ти си мн отрицателно настроен човек бе?!

като видя някое твое мнение все нешо недоволстваш...
незнам кой е лигльото в тоя случай!

AnTiBuLLsHiTs
11-23-2007, 19:19
Mo6no
Аватара да ти е най-малкия проблем.Разбрах, че си овца по начина по който се изказваш, не по тъпия аватар. Тва дет гледа тъпо при мен е аватар не подпис. И дори то е по-интелигентно от тебе.
Второ намека го разбрах прекрасно, но ти отново гледаш като овца. :grin:
Тъй че опитай се да направиш втори, на който отговора ми ще те накара да погледнеш не като овца, а като ендоклетъчно.

Mooo6no
11-23-2007, 20:12
~egoistiC - Колко мнения си видяла, че да коментираш в случай. В крайна сметка аз имам 6-7 хиляди мнения и не знам как си правиш сметката с отделни мнения и определено не се оплаквам от майка си по форумите.

Виждам как не отгаваряте директно, а отклонявате темите, които са ви неудобни в 'разговора' ми с вас. Защо изпуснса това с амфетките? Може и да не се друсаш все още, но ако приятелите ти са наркомани и ти рано или късно ще станеш наркоманка, защото с "какъвто се събереш, такъв ставаш".

И де ми е лигавото, бе момиче? Ти май не правиш разлика в значението на думите. Аз не те наричам лигла, а пикла. Дано по-бързо да порастнеш малко и да осъзнаеш някои най-елементарни неща.


Антибулшитс - за съжаление няма да мога да те погледна като едноклетъчно, те не виждат. :cry:

AnTiBuLLsHiTs
11-23-2007, 21:47
Хайде да продължим по темата както каза Великият батко exploitedteeen.
Какво да кажем още?! Слушам великите ти идей Вожде. Кажи какво да кажа за растите което ти няма да опонираш и ще се съгласиш?!
Хм растите са против белите и аз съм идиот. Е т'ва е изречението с което ще се съгласиш.Кажи ти нещо като си бил face to face с растаманите. Просветли нас невежите не разбрали същноста на движението. С удоволствие ще те излушам. :-o

AnTiBuLLsHiTs
11-23-2007, 22:51
Нали знаеш когато харесаш нещо независимо какво е,много хора може да го ненавиждат и да го плюят, но ти продължаваш да го харесваш.

Може би по същият начин на мен са ми харесали някой от идейте на Растафарството и аз се придържам към тях, независимо колко хора ще ги плюят.
Корените на българската младеж също са продавани 5 века робство, може и аз и ти да не сме живяли в това време, но фактите ги има в историята.
Може би 500 години газени от турци, имащи сходна съдба като негрите
и нашият народ има право на едно такова движение, но защо то не е създадено у нас?!
И дори сега като свободен народ пак сме газени от турци и друга сган и след като си нямаме няква религия или движение на която да се опрем приемаме чуждите.

Относно това, че обиждаме и негрите и нас самите като приемаме чужди ценности и вярваме на народ който мрази нас белите не мисля че в религията трябва да има цвят на кожата. И какво го интересува негъра в Африка, че аз примерно в България съм растафар?! Той си остава там аз си оставам тук.

Jah идващ от Jеhova се споменава и в друго движение, по-скоро секта. Свидетелите на Йехова. И те проповядват любов към природата, запазване на чистата кръв и т.н.
Но защо не съм ги избрал тях?! Защото преди години дъщерята на една приятелка на моето семейство членува в тази секта и умря, защото при диагноза "Плевмония" тя се разхождаше боса из ливадите без да приема нужните медикаменти за отстраняване на болеста...

InitialD
11-23-2007, 22:55
те са негри по душа, но искам изпушените им мозъчета да се набръчкат малко от полирането с ганджа и да ми отговорят на въпроса:

Когато БЯЛ човек следва секта, чиято основна ЦЕЛ е всички ЧЕРНОКОЖИ да се върнат в Обетованата земя- ЕТИОПИЯ, какъв по дяволите е той?

а) Растафар-неохипи

б) расист и ксенофоб

в) по-горните изброени + промит от трева тъпанар

Напълно подкрепям exploitedteen ... :-x

Mooo6no
11-24-2007, 06:35
Но защо не съм ги избрал тях?! Защото преди години дъщерята на една приятелка на моето семейство членува в тази секта и умря, защото при диагноза "Плевмония" тя се разхождаше боса из ливадите без да приема нужните медикаменти за отстраняване на болеста...
А защо трябва да се придържаш към някаква религия, а не приемеш за себе си добродетелите иценостите, които смяташ за 'хубави' и гледаш да отстраниш от себе си тези, които смяташ за 'лоши'? Религиите винаги поставят суматии нереални ограничения на човека. За това не ги харесам, затова не вярвам в каквато и да е религия, не съм и атеист. Бог може и да има, но той не е нищо, което да е написано в "свещените" книги.

бтв Одобрявам християнството когато реабилитира наркомани и престъпници към 'правия път', но църквата не се занимава с това и са малко "божиите служители", които се занимават с това. Просто наркомани и пристъпници обикновено са загубили всичко и няма какво да им вземат. Затова не са и много искрено вярващите църковни служители, които са готови да помогнат на пропадналите хора, които найстина се нуждаят от тях (дори и да не го искат).

SmurkamDoZori
11-26-2007, 22:14
Расти :smt097 8-)

quench
11-27-2007, 06:02
Папа Рас Тафари е африканският вариант на Муун и Хитлер, така да го обобщим

докажете ми инозначното ;)

OtherDimension
11-27-2007, 08:53
Да си бял и да си растафар е СМЕШНО!!!

нещо като еврейн-нацист :-o

Der Sturmer
11-27-2007, 14:18
Untermenschen!!!

vogus
12-24-2007, 11:16
kvi bqha tez pu6tinaci bre :-o nqkva religiozna sekta? satanisti? illuminati?
masoni? psihopati?

AnTiBuLLsHiTs
01-19-2008, 12:15
След цифра време, не съм мъртъв. Не съм станал наркоман, не ме пребиха негрите расти, а ме почерпиха. Това говори само по себе си за себе си. :]
Но щяха да ме бият едни бели братя .. някакви българи подражаващи на Хитлер. После ми говорете, че растите били фанатици/сектанти/ бла бла бла...
Хората от моят народ и цвят щяха да ми смелат кратуната...
Jah bless u all. Пиис. \\//

chuchupei
01-22-2008, 07:11
Е? Искам отговори.Растафарянството е като инжетопликляктор със задно приклякащо устройство. :-P :razz:

Rastaman
01-23-2008, 18:18
растафарянството било секта :D
мога само да ви нарека Вавилонци

Rastaman
01-25-2008, 10:10
Растафарите признават, че тяхната религия представлява смесването на най-чистите форми на Юдеизма и Християнството. Те също така приемат египетския произход на тези две религии. В потвърждение на божествеността на Haile Selassie, Растафариянството отхвърля "вавилонското" двуличие на модерната църква. Римската църква и дори римският синод са считани за вавилонски! Именно Рим е градът, от който Мусолини нахлува в свещените земи на Етиопия през 1935. Религиите винаги отразяват социалната и географска среда, от която произлизат и ямайското Растафариянство не прави изклиючение: например употребата на марихуана, като божествено тайнство и помощно средство за медитация е напълно логично за страна, в която могъщо количество от "билката" расте свободно.

За Растите и тяхната Вяра цвета на кожата, расата и националността са напълно несъществени. Те приемат факта, че всеки народ и в частност всеки човек може да вярва в собствения си Бог, и религията определя виждането на личността за Бог, вътрешните ценности и духовните сили.

http://rasta.cult.bg/index.htm
от тук можеш да разбереш повече
:) peace :)

quench
01-25-2008, 10:24
пийс?

лицемерни афоцентристски фашисти

и бял ще ми твърди, че е растафа? я лек ден бе, тва е все едно евреин-антисемит

Special K
01-25-2008, 12:42
Един от лидерите на Aryan Brotherhood е евреин........

Rastaman
01-25-2008, 18:43
братлета не знам какъв ви е проблема и защо толкова се нервите
аз съм раста и така се чувствам щастлив :)

Rastaman
01-25-2008, 19:01
явно този форум не ви влияе добре и има какво да разпускате :-D

Rastaman
01-26-2008, 06:27
ами бих желал чернокожите да се върнат в Обетованата земя но аз ще остана в България защото тук са мойте корени :)

Rastaman
01-26-2008, 06:33
ако това ще те направи по-щастлив признавам че съм глупак който вярва в нещото което обича :)

rakiQ
01-26-2008, 09:34
ооооооооо пак се почваааааааааа :-o :lol:

rakiQ
01-26-2008, 10:51
^ и сега представи си каже "ДА" :razz:

Rastaman
01-26-2008, 11:58
не разбирасе
алкохола е не6тото което мразя най-много

rakiQ
01-26-2008, 20:13
не разбирасе
алкохола е не6тото което мразя най-много
^ :)

Christ
01-26-2008, 20:51
е какви са тия твои български корени, където мразиш алкохол??? :lol: :-D

Christ
01-26-2008, 21:31
Тия унтери под ножо, мазни лоени, гнусни немам думи просто, да го биеш и да не занеш за що го биеш :o Негрите в Африка Белите в Европа!1 Значи ги поддържаш. Поне чернокожите. :-D

AnTiBuLLsHiTs
01-26-2008, 23:18
Все повече започвам да се замислям дали има все още "хора"..
Дали когато видят някой дебел човек ще го спукат от ебавки и ще го подминат с присмехи и обиди.
Дали когато видят някой да се мъчи, ще му помогнат?
Дали въобще искам да познавам някой такъв?!
Какво заслужават??

-> Ако някой иска кинти, да се готви за тръби. :}

Christ
01-26-2008, 23:34
Тия унтери под ножо, мазни лоени, гнусни немам думи просто, да го биеш и да не занеш за що го биеш :o Негрите в Африка Белите в Европа!1 Значи ги поддържаш. Поне чернокожите. :-D
да, :D :D :D :D ти ко знаеш за термина Расоналист :D

Тъй, де.. Растите искат да се върнат в Африка и ти искаш те да се върнат в Африка. Готово. :D

nohuty
01-27-2008, 00:36
Е т'ва е да се правиш на печка :razz:

Christ
01-27-2008, 10:45
Christ президент, ще гласувам за тебе бат'Ицо или бат'Бог, как да ти викам :grin: 8-) Споко, бате ти Ицо сам ще си иде за "президент" :-D

rakiQ
01-28-2008, 21:29
Мате ей лайно новашко не разваляй темата!и не се прави на "кой съм аз" :o

Blacklisted
01-28-2008, 22:26
То хубу като има много трева в Ямайка, ама всичко тръгва от Етиопия...

CrazyWitch
01-31-2008, 12:20
Еми както всички други религии така и тяхната учи на добро, но всичко което се възпява в песните йм ме зарежда с много положителна енергия. Пее се за малките неща от живота, които хората намиращи се в нашия свят не оценяват. Също така и за слънцето.. Може би защото вярват в Бог Jah и че той и Бог Ра за египтяните са един и същ. Много ме радва българската рага.
Метнах поглед над културата йм мотивирана от песните на Ragga One. Както при Емотата, така и при Растите в БГ, пък и на всякъде другаде по света най-вероятно, повечето са чист комерс. Ще си направят dreadlocks зареди ексцентричността. Това не трябва да е така, защото самата коса не е прическа, а е начин да покажеш своята религия.
В България има и такива които знаят, защо го правят.
Свобода на духа, независимост...

Christ
01-31-2008, 12:42
^Jah = Jehovah.

IdiOtKa
02-17-2008, 10:40
ами чесно казано , не съм запозната с всичките им идей и така нататак , но от това което знам мога да кажа че супер мно ме кефи .. самия начинна живот е доста добър ... като цяло ме радва супер мно . .

Akumabg
02-17-2008, 10:55
Е? Искам отговори.
Ам РАсфарфарянството както си написал, все едно е като мода така казано.Супер глупаво.Това е култ Етиопски при това.И не се свързва въобще с пушенето на трева.Ама никак даже :-o Много съм се интересувал от това и съм чел доста информация и могада твардя,че в България повечето които се опитват да се докоснат до тази култира го правят с позиорска цел(ако мога така да се изразя)

VampireGirl666
02-17-2008, 12:39
1-во не виждам нищо лошо в това
2-ро не мисля че са чисти наркомани
3 -то не са нивки сектанти
4-то всеки си има вкус
5-то и на мен не са ми приятни пънкарите но тва е др въпрос
6-то тва че имаш плитки на косата не значи че се къпеш 1 път на 3 год.
7-мо НЕ ВСЕКИ РАСТАФАР Е НЕЧИСТОПЛИТЕН
8-не се страхувайте от дредчетата -те не хапят можете да се доближите достатъчно близо до тях!

за вас това е нечистоплътно ,а спред мен е мн по нечистоплътно цялото лице да ти е в пъпки и да не полагаш нивки грижи в/у тва!

даа само растафарите са наркомани! всички други не са!

бих казала ,че пънкарите са много по наркомани от растафарите!

"педерасти"?? мисли в/у думите си няма ли да ти е леко смешно ако видиш някои РАСТА ПЕДЕРАСТ?!(доста използвана дума ,"весела"но само за тъпите мозъци!

всеки има различен стил,религия и тн....

както и собствено мнение-аз изказах моето

който има некви проблеми относно мнението ми -дгд!

:)

Много добре го каза.Браво!

jenity_bs
02-18-2008, 03:16
според мен е грозно

rakiQ
02-18-2008, 15:12
^ е по-хубаво е от теб :razz:

IdiOtKa
02-18-2008, 20:41
^ е по-хубаво е от теб :razz:
и аз мисля така ...

Blacklisted
02-18-2008, 20:54
Ей злобли :-P

skatemore
02-19-2008, 20:50
мола ви са недейте , недейте окрехвахте темата за растата че зле ми става!

wu tang - jah world на чуйте и си правете извода

DevilWish
02-27-2008, 14:39
повечето хора като видят някой с раста си викат "наркоман,нечистоплътен.."
амаа не всички са наркомани и с анечистоплътни
и аз съм за тях .....
Съгласна съм ;)

Christ
02-27-2008, 23:29
мола ви са недейте , недейте окрехвахте темата за растата че зле ми става!

wu tang - jah world на чуйте и си правете извода И къв извод да си правим? Кой е този "Jah", знаеш ли?

Naskyyyyyyyyyy
02-28-2008, 19:53
Мнението ми е че растафарите са си изгладили мозъците с тая трева аве изобщо СЪКС

skatemore
02-28-2008, 19:56
мола ви са недейте , недейте окрехвахте темата за растата че зле ми става!

wu tang - jah world на чуйте и си правете извода И къв извод да си правим? Кой е този "Jah", знаеш ли?



че не ве , ко туй джа ? :shock:

nesss
03-27-2008, 18:28
AE RAGGA ONE!! :-) :-) :-) :-) :-P :-)

Christ
03-28-2008, 06:00
мола ви са недейте , недейте окрехвахте темата за растата че зле ми става!

wu tang - jah world на чуйте и си правете извода И къв извод да си правим? Кой е този "Jah", знаеш ли?



че не ве , ко туй джа ? :shock:

Jehovah, the Lord God of Israel.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rastafari_movement

Rise_Against
03-29-2008, 17:38
priqtelqt mi e rastafar i sme zaedno ot 1 god,no vupreki tova mislq 4e tfa e svurzano s promivane na mozuk! smisul-ideite im sa polojitelno nostroeni(tova mi xaresva) no ne vqrvam v su6testvuvaneto na JAH i nqkoi ne6ta ot tipna na prerajdaneto i podobni...

Rise_Against
03-29-2008, 17:41
Jah ne e Jehovah! JAH e e bogat v koito vqrvat,su6to kato Allah v islqma,Isus Hristos v hristqnstvoto ...

Christ
03-29-2008, 19:42
Jah ne e Jehovah! JAH e e bogat v koito vqrvat,su6to kato Allah v islqma,Isus Hristos v hristqnstvoto ... Jah е Jehovah! Прочети статията, която съм ти дал. Растафарите (не нашите "растафари") четат Стария Завет и го следват! Алах според исляма също е Йехова, а според християнството Исус Христос също е Йехова в човешка форма. Айде недей да говориш глупости.

AnTiBuLLsHiTs
04-11-2008, 14:11
Бе стигате лепили тия етикети - защо свързвате растафарите с тревата?!
Познавам хора с дредове които не палят. Да не пият.
Не казвайте, че дрогата прави хората идиоти, защото не ви е виновна тревата, че са ви гладки мозъците. Тва са шибани теории от някой дет' въоще си няма идея за кво е жив. И не ми казвайте, че растите са нечистоплътни защото са си много хигиении.
В Исляма въобще не се говори за Джа така, че недейте обърквали нещата.

Ivalinka
04-12-2008, 11:52
kakvo e tova rasta.... ili kakvoto beshe tam

Loshev
05-04-2008, 20:36
за кви растафари ми говориш в бг :lol:

05-05-2008, 00:01
АЛЛАХ Е ЕДИНСТВЕНИЯ И ИСТИНСКИ БОГ И ТРЯБВА ДА ГО ВЪЗХВАЛЯВАТЕ И ДА МУ СЛУЖИТЕ ЗА ДА ПОЛУЧИТЕ ЖИВОТ ВЕЧЕН!

likejolie
05-10-2008, 10:14
просто не е за всеки това...
не може да си чалгар а в същото време да си направиш растаа и да се водиш за растафар ....
иначе кво мисля за растафарите... миии тва са си съвсем нормални хора.

(има такива теми)
+1

Stamera
05-12-2008, 09:37
стига сте си чесали езиците, т'ва не ви е чат и не се надпреварвайте кой колко разбирал...

раста - т'ва не е няк'ва си афрофризура ами е точно за едни...
не знам кога се заражда тязи религия, но знам, че е в Африка и ако сте чували думата Zion(Зайън) и се питате к'во е т'ва ще ви кажа, че това е свещената планина на растите, където намират спасение.Растафараите се борят за мир и учението им е изцяло отдадено на позитивни каузи :) а те пафкат ганджа единствено за религиозни цели..
еми т'ва е, който се чувства позитивен винаги и е готов да помага на всеки, нека прослуша реге, джънгъл и денсхол и да си сплете дредове :-D

akitametam
05-12-2008, 12:47
бе те ни мисля за дяволска раса щото белите комунисти от русия която управлява света включително и българия ..мразат ни белите защото сме ги тъпкали ние българите що мразим турците секта ли сме?това че употребяват билката си е техен избор ..просто говорят по тоя начин с бога си!Това че не ядат месо или че не пият алкохол е от гледната точка за здравето ..това месо дето всички го ядете някога се е кефело на живота си..ама ние сме го заклали и опкавали..подигравка с природата..имаме такава прекрасна природа и повечето дето пишете не я пазати и вие през хуя..излишно е да обяснявам на глупаци от модерния свяр..както скиновете пънкарите така и растафарянците..най-лесно се убива една суб-култура когато я направиж мода!другото е че негрите са подтискани от векове наред като роби и т.н от бели затфа ни мисля за дяволи но белия винаги гледа да преебе другия и да се изкара най-отпред..комунистите са секта не Растафариянците !Препоръчвам ви да гледате тоя филм да разберете смисала на борбата срещу окопацията от бели в Етиопия и Музамбик!набиите си в главата че те не са секта а това е начин на живот не просто стил прическа или музика ..!

Приятел ден и със здраве!

Jeuelle
05-12-2008, 15:05
Гнус , гнус , гнус ме е да гледам расти по на някпой пич главата.

IdiOtKa
05-14-2008, 21:03
пак почнахте глупости да говорите, а сигурно не сте прочели и цялата тема...

Jah си е точно Йехова...
а растафарианството е секта!

аман от спациалисти, които даже не знаят за какво говорят...
да прав си ...секта си е ..но не са ли и църквите секти ...
да знам че всички ще ми се изсмеете ... просто тва е моето криво разбиране ...
има ли значение как наричаш това, в което вярваш било то господ, алах или джа ... имаш си вярата ...няма си каам мнението щото и само с тва ме смятате за мно крива :D:D:D ....

Растафарията е нещо, което харесвам и уважавам...

akitametam
05-18-2008, 09:26
пак почнахте глупости да говорите, а сигурно не сте прочели и цялата тема...

Jah си е точно Йехова...
а растафарианството е секта!

аман от спациалисти, които даже не знаят за какво говорят...

май ти се правиш на специалист и не знаеш за кво говориш? :-x
говориш за Йехова а знаеш ли кой е той бе?
Приказваш че е секта еми ти като си некаф пънкар или кфото и там си къф си?Сектант може би?

аман от глупави хора с големи усти!?

FucKtheSyStem
05-18-2008, 15:21
Растафарството НЕ е секта бе :x :shock:!!!! Тва си е най-нормална религия,не обиждайте като не разбирате.... :shock: И не са наркомани!Ганджата се пуши само с религиозна цел при истинските расти,а тези които я пушат просто така и са зарибени да павкат като комини на тях ще викате наркомани!Не е задължително да си негър или от Ямайка за да си растафар-религията не познава такива разделения като произход и народност... :(

[!]За Растите и тяхната Вяра цвета на кожата, расата и националността са напълно несъществени. Те приемат факта, че всеки народ и в частност всеки човек може да вярва в собствения си Бог, и религията определя виждането на личността за Бог, вътрешните ценности и духовните сили.[!]

Да,те приемат че има и други религии а не ги отричат и наричат секти,както виждам че някои от вас правят...Правете си изводите.Аз съм твърдо ЗА растафарянството макар че все още не съм се присъединила към тях..

Christ
05-18-2008, 15:50
Стана модерно да си растав. :-D

akitametam
05-18-2008, 16:19
Стана модерно да си растав. :-D

хей пичага превърнеш ли една суб-култура във мода ..става лайняна работа !Това е най-прекия път да унищожиш нещо красиво--> да го направиж модерно! :-o

SlYn4iCe
05-21-2008, 12:05
Стана модерно да си растав. :-D

хей пичага превърнеш ли една суб-култура във мода ..става лайняна работа !Това е най-прекия път да унищожиш нещо красиво--> да го направиж модерно! :-o

;-)

KARELIA
05-22-2008, 14:29
ami az sam ZA,no i da izpovqdva6 tqhnata religiq za6toto za tqh rastite ne se priemat prosto kato pri4eska,i 4ovek koito si q e napravil bez da podkrepq tehnite vazgledi za jivot prosto q umalovajava spored men.Ako nqkoi den po4na da priemam tehnite pravila za jivot moje bi 6te si napravq i az :)

pathetic
05-22-2008, 15:23
Мнението ми е, че няма какво да търси тая тема в Религия и Философия, ама нейсе.

Deliverance
05-23-2008, 15:08
uwy

AnTiBuLLsHiTs
05-24-2008, 18:28
Гей са, ето кво мисля за тях.
Нали уж трябва да са много миролюбиви, па сичките крастафари, дето познавам, са баси смотаните злобари... :-|

П.П.: РЕЛИГИЯ? Я стига.
По какво ги разбра, че са расти?! По дредовете ли, ако е по това си доста зле. Погледни човека отвътре, после му виж косата и не знам какво ви пречи коса сплетена по този начин. Просто ги мразите, защото са доста по- щастливи и по-умни от вас.. завиждате нали? :D

pathetic, по глупавият ти ник съдя за IQ-то ти и съответно за съзнанието ти, е не се различаваш от една овчица, даже тя е по-голяма IQ от теб. Защо според теб тази тема няма място тук?!
Какво е Раста според теб - секта, Раста е начин на живот, Раста е философия, Раста е религия и най-вече Раста е любов. Не свързвайте Раста с чадела, не свързвайте Раста с дредовете.

"Този, който се радва на малките неща е достоен да бъде наречен раста!"

Вие вавилонци на клада ще горите! :razz:

pathetic
05-25-2008, 07:04
Погледни човека отвътре, после му виж косата и не знам какво ви пречи коса сплетена по този начин. Просто ги мразите, защото са доста по- щастливи и по-умни от вас.. завиждате нали? :D
Ти на един клон се клатиш и ти стига май.
Сопри малко с тая коса.
за друго става въпрос, а човекът си го е казал.Явно си разбирач(ка), брат, ама от едно просто изречение не долавяш смисъла.

А и въобще няма такова като по-умни.


pathetic, по глупавият ти ник съдя за IQ-то ти и съответно за съзнанието ти, е не се различаваш от една овчица, даже тя е по-голяма IQ от теб. Защо според теб тази тема няма място тук?!
Какво е Раста според теб - секта, Раста е начин на живот, Раста е философия, Раста е религия и най-вече Раста е любов. Не свързвайте Раста с чадела, не свързвайте Раста с дредовете.

"Този, който се радва на малките неща е достоен да бъде наречен раста!"

Вие вавилонци на клада ще горите! :razz:

По тъпите ти сравнения, разбирам, че си раста.
:D
Не разбирам защо й е мястото тук на темата, тъй като в цяла България сигурно има по-малко от дузина човека, които ГО правят и усещат религия.

Колкото до цитата.
Аз съм раста, ако ме интересуваше :)
..
спрях да се обременявам с квалификации. не е добре. свинско е, както вика Карбовски за едни щуротии.
=)
лек.

IdiOtKa
05-25-2008, 12:17
Стана модерно да си растав. :-D

хей пичага превърнеш ли една суб-култура във мода ..става лайняна работа !Това е най-прекия път да унищожиш нещо красиво--> да го направиж модерно! :-o
олеее колко си праввв човеееек ! напрау тва беше най-точното обяснение брауу брау !

Likantrop
05-25-2008, 13:22
exploitedteen съгласна съм с теб ДОНЯКЪДЕ за6тото все пак си говорила с расти от сащ или където там каза.Но и много ми харесва растафарството и го подрекям.Мисля 4е просто пове4ето от хората тълкуват мнооооооого погре6но движението.Например настина има хора който изкарват една толкова 4иста религия едвали не расистка.По своемо всяка религия е секта,но настина смятам че 1-во все о6те има хора който разбират растафарианството и са запознати с него,който не ядът месо,не пият,пу6ат трева само с религиозна цел и са много позитивно настроени хора и наистина усмислят съществуването си (дори познавам такива хора) 2-ро да може и да има 4ерни растафари който мразят белите,но това говори 4е не разбират наистина растафарианството.Всичко се се опира до това че малко хора разбират какво следват наистина.Бих се радвала ако някой оспори моето мнение :) :) \\// мир на всички :)

Deliverance
05-25-2008, 14:17
wu

IdiOtKa
05-25-2008, 16:07
ае за жалост тва че имаш дредове не означава че си раста ..

IdiOtKa
05-25-2008, 20:21
то да си бял и да вярваш в подобни тъпотии за Етиопия означава, че си умствено изостанал... ;)
хмммм в такъв случай бих казала не говори за неща който никва идея си нямаш ....
но май в този случай ти знаеш повече за растафарията отколкото някой растафари ...така че ще пропусна да ти опонирам .. че ше зема се изложа нещо ..

Likantrop
05-26-2008, 10:08
dobre de hora,ne razbrahte li 4e vseki go tulkuva razli4no .....

Likantrop
05-26-2008, 10:09
dobre hora ne razbrahte li 4e vseki go tulkuva razli4no :-o

Christ
05-26-2008, 10:12
то да си бял и да вярваш в подобни тъпотии за Етиопия означава, че си умствено изостанал... ;)
хмммм в такъв случай бих казала не говори за неща който никва идея си нямаш ....
но май в този случай ти знаеш повече за растафарията отколкото някой растафари ...така че ще пропусна да ти опонирам .. че ше зема се изложа нещо .. Аз не знам нищо за растафарите, моля те, обясни ми. :)

IdiOtKa
05-26-2008, 12:08
то да си бял и да вярваш в подобни тъпотии за Етиопия означава, че си умствено изостанал... ;)
хмммм в такъв случай бих казала не говори за неща който никва идея си нямаш ....
но май в този случай ти знаеш повече за растафарията отколкото някой растафари ...така че ще пропусна да ти опонирам .. че ше зема се изложа нещо .. Аз не знам нищо за растафарите, моля те, обясни ми. :)
не ме базикай еии ... :D :D :D ....не сам казала нищо лошо ..

Christ
05-26-2008, 12:44
то да си бял и да вярваш в подобни тъпотии за Етиопия означава, че си умствено изостанал... ;)
хмммм в такъв случай бих казала не говори за неща който никва идея си нямаш ....
но май в този случай ти знаеш повече за растафарията отколкото някой растафари ...така че ще пропусна да ти опонирам .. че ше зема се изложа нещо .. Аз не знам нищо за растафарите, моля те, обясни ми. :)
не ме базикай еии ... :D :D :D ....не сам казала нищо лошо ..

Не те... базикам. Просто искам да ми обясниш. :(

blufer_1
05-26-2008, 18:23
Тва е една от най-хубавите и миролюбиви "религии" според мен. някои от принципите са добри други лоши

IdiOtKa
05-26-2008, 21:02
то да си бял и да вярваш в подобни тъпотии за Етиопия означава, че си умствено изостанал... ;)
хмммм в такъв случай бих казала не говори за неща който никва идея си нямаш ....
но май в този случай ти знаеш повече за растафарията отколкото някой растафари ...така че ще пропусна да ти опонирам .. че ше зема се изложа нещо ..

прочети всички страници от темата и ще видиш тезата ми, подкрепена с доказателства :)
точно тва исках да кажа че думите ти са подкрепени с факти и знаеш за какво става дума, а не да правиш тъпи заключения от въздуха , някви хора дето и идея си нямат за кво се отнася ивече правят заключения ...
както и да е немога да обясня не ме нападайте ....с една дума ....респек за exploitedteen .....

pathetic
05-26-2008, 21:06
.. и нека с това завършим темата.
:D

sabi123
11-29-2009, 12:17
аз ти говоря за идеи, за личности, които са в основата на това движение...

Наистина ли си толкова тъп или нарочно се правиш- растафарианството е движение, което проповядва черен расизъм- краен черен расизъм, който възхвалява черните и прочие.

така случайно попаднах на този коментар.Мисля,че ти си тъпия за да мислиш че растафарите и растафарианското движение проповядва расизма и т.н. Точно обратното,всички растафари се борят за свобода и право на мнение,тъй като през 30-те години на миналия век мнението на чернокожите не се е взимало на сериозно.Именно растафарианството проповядва равенство между всички хора,а не за расистките обиди,побойща и войни!Единственото което са искали е да имат свобода на мнението и някой да ги чуе...именно чрез музиката са успявали да кажат и изразят това което мислят и ако прослушаш реге ще разбереш какво са искали и какво мислят за расизма.Недей да се правиш на много умен или поне ако ще го правиш се информирай за дадена религия преди това! ;)

Vesk0u
11-29-2009, 17:22
Преди всичко е грозно и изглежда нехигиенично. Пък и растафарите приличат на наркомани. Но в крайна сметка, тяхна си работа. Живеем в свободна страна. :)

sabi123
12-12-2009, 12:57
не виж сега идеята е съвсем друга моя коментар беше написан не за друго а просто защото съм сигурна че половината потребители на този форум са расисти а другата част са хора които не могат да приемат нищо друго освен собствената си религия,вярвания,желания,и еали и тн и тн,рядкост са тези които се примиряват с това другия какъв е и могат да се сближат с него!И не, смея да твърдя че ако си поддържаш дредовете и ги стягаш и така нататък не изглежда нехигиенично,гаджето ми беше раста и съм на ти с тези неща.Още нещо това че вярват в тази религия,в Джа и пушат марихуана не значи че са наркомани.Мога да ти кажа че тревата не е наркотик поради простата причина че е естествено сътворена от природата а не като екстазито,амфетите,херцата ,коката и тн да се извличат определени омайващи и пристрастяващи съставки от дадени растения и така нататък затова се нарича СИНТЕТИКА! Също като марихуаната така и гъбите са природен продукт ;)

ZipFail
12-12-2009, 15:14
Да бе :lol: То и бухалката не е оръжие, щото е създадено от природата ! :lol:
Тва не ти е козметиката на Avon да се разделя на екологична и синтетична..наркотиците се определят по нивото на пристрастяване и въздействието им върху организма ;)

buffalo88
12-12-2009, 18:26
То вие тука всички сте наркомани по тази логика,защото пушите и пиете..

12-12-2009, 19:34
Незнам вие мазохисти ли сте ? Как може бял да е растафар? :razz:Ми лесно бе.
Не се къпи и не си мий косата (естествено я остави дълга) и ще видиш как ще се добие прическата типична за 1 растафар (т.е. дреад лок).

Vesk0u
12-13-2009, 00:04
не виж сега идеята е съвсем друга моя коментар беше написан не за друго а просто защото съм сигурна че половината потребители на този форум са расисти а другата част са хора които не могат да приемат нищо друго освен собствената си религия,вярвания,желания,и еали и тн и тн,рядкост са тези които се примиряват с това другия какъв е и могат да се сближат с него!И не, смея да твърдя че ако си поддържаш дредовете и ги стягаш и така нататък не изглежда нехигиенично,гаджето ми беше раста и съм на ти с тези неща.Още нещо това че вярват в тази религия,в Джа и пушат марихуана не значи че са наркомани.Мога да ти кажа че тревата не е наркотик поради простата причина че е естествено сътворена от природата а не като екстазито,амфетите,херцата ,коката и тн да се извличат определени омайващи и пристрастяващи съставки от дадени растения и така нататък затова се нарича СИНТЕТИКА! Също като марихуаната така и гъбите са природен продукт ;)

Боже, Боже... Дай да легализираме тревата тогава! Ти мислиш ли с главата си?! А следващия път ако искаш си хвани гадже с расти до гъза.

ZipFail
12-13-2009, 20:12
То вие тука всички сте наркомани по тази логика,защото пушите и пиете..
Цигарите и алкохола също са наркотици ;)
но по леки.. :)

sabi123
12-19-2009, 16:27
еми според мен сте супер ограничени,не разбирам какво против имате останалите раси и религии и не тревата не е наркотик по тая логика и цигарите и алкохола трябва да са а никой не ги е обявил за такива + това е доказано че по-лесно се пристрастяваш кум цигари отколкото кум трева,също така е доказано че тревата не вереди толкова,а за ограничените и расисти да спорят с мен, тогава ,когато си обогатят речника и общата култура и ако не ги засяга и са мамини деца да не пишат в тази тема просто спам-а е излишен а вие точно това правите бе основателни причини-СПАМ!

spexx
08-03-2010, 00:47
абе тука в бг кво растафарянство ?! половината 14 15 годишни лапенца си правят няква мизерна раста и от две дръпвания вече не знаят къде са .. айде моля ви са .. истинското растафарянство е нещо което тук не можем да видим .. ii по въпроса не съм против разбира се : )

balon4eeeee
08-03-2010, 10:58
Повечето от тях са супер слънчеви хора , ведри и усмихнати и това не се дължи на употребата на ганджа . :D Те гледат да имат максимално positive vibration в тялото си и така живеят . Секста ли ? По-скоро религията е сектата . :) Те уважават една древно билка а именно марихуаната и в същността си растафарите я използват заради чисто духовния , психологически аспек на тревата .

WinstonSmith
08-04-2010, 17:08
Повечето от тях са супер слънчеви хора , ведри и усмихнати и това не се дължи на употребата на ганджа . :D Те гледат да имат максимално positive vibration в тялото си и така живеят . Секста ли ? По-скоро религията е сектата . :) Те уважават една древно билка а именно марихуаната и в същността си растафарите я използват заради чисто духовния , психологически аспек на тревата .

Моля те, спри наркотиците...

И апелирам преди да тръгнате да пишете в някоя тема първо да видите мненията на останалите.
Ексо си ви го каза и обясни най - подробно и търпеливо 10 пъти, ама винаги ше се намери някой, който да ръси неаргументирани простотии.

gabinceto19
04-24-2012, 18:05
Пичове супер ограничени сте ;) Съжалявам че го казвам обаче мирогледа през който гледате е невероятно задръстен и ограничен :) а по темата ...аз лично супер мн се кефя на растафарите и дори мисля да си наплета дредове в чест на ограниченото ни общество ;) един вид в знак на протест именно срещу такива ограничени хорица като вас :)

ScarlettS
04-24-2012, 18:21
^
Темата е отпреди 2 години.

Concussion
04-24-2012, 18:32
Това са най-яките хора!!!!!!!!!!!!
Харесва ми начина по който виждат света и философията им.
Лошото е само че много хора си правят дредлокс
просто за да изглеждат добре без да разбират смисъла им.

ОМГ Бо !!! Това ти ли си :grin:

Кефят ме като цяло :wink:

gabinceto19
04-24-2012, 18:40
Не пречи да си изкажа мнението нали ? :Д

ScarlettS
04-24-2012, 18:44
Не, просто хората, които адресираш, едва ли още четат раздела. Стори ми се безсмислено. :D

Concussion
04-24-2012, 18:45
Не пречи да си изкажа мнението нали ? :Д

Не пречи разбира се :**

kriss950311
10-21-2012, 20:30
Така, хора стига наричайте прическите на растите расти.. мн почвате да ме дразните .. раста се нарича човек вярваш в растафарянството.... се едно да кажеш християнин.. това означава раста... прическите им се наричат дредове... произлизащо от dread (зло) lock (заключвам) ...
Не защо да мразят белите.. що сичко рандом което прочете в нета трябва да е вярно тва че сте прочели поста на някой тъпак който напредстава си няма за какво говори не означава че е вярно...
растафарите не мразят никой... не мразят белите щото са бели... не ги мразят.. защо защото са живи защото са хора защото за тях, белите ги е създал Джа, (техния бог) а щом това е по негова воля значи няма нищо нередно в тях... растите не мразят те са мирни хора.. на това ги учи растафарянството... и кво наркомани са за щото пушат трева?...
наркомани са защото употребяват нещо което е по малко вредно от цигарите и алкохола?.. наистина хора толкова сте ограничени абсолютно всички.. защо хората които имат различна от религията приета за нормална сред населението трябва да са гадни наркомани сектанти и прочие... а не са наркомани чалгарите и по голямата част от обществото които освен трева когато ходят на дискотеки и прочие взимат и по тежки неща като херца, амфети и прочие... те не са наркомнани нали.. сички сте толкова ама толкова ограничени и тъпи ... просто нямам думи.. растите са мирни хора които не харесват цигарите и алкохола .. що щото вредят много повече от тревата... и не не спорете защото наистина е така цигарите пристрастяват, а тревата не.. алкохола води до простотии, неможе да се държиш на крака лошо ти е .. и води до кви ли не глупости, а тревата не.. и кво .. наркомани са щото са избрали нещо къде къде по правилно от всички цигари и алкохол и наркотици.. и не тревата не е наркотик неможе да се пристрастиш към нея...всъщност окей може... но трябва да си някакъв мега зле психически....тревата е създадена от майката природа.... не е вредна и не е наркотик...
А по темата... ми растите са мега яки хора познавам такива аз имам дредове за сега само 4 отзад на вратът и тва е от мен :)

npp
10-22-2012, 12:00
растафаряните донякъде се оказаха по-добри дори и от християните

Incadeptus
10-22-2012, 14:58
npp не мога да повярвам,че го казваш,а колкото до темата не и е мястото тук.

defender
10-22-2012, 15:02
растафаряните донякъде се оказаха по-добри дори и от християните

а ти като не си християнин, какъв си бре .........

Incadeptus
10-22-2012, 17:14
Той в него са събрани всички ангели,Светии и Бог ;)

Nam3less3
10-22-2012, 17:16
Във всички случаи не е същински християнин.
Аз го определям като старозаветник.

defender
10-22-2012, 20:09
аз го определям като лъжесвидетел, еретик-башибозук, изедник (духовен)...............
(т.е. лъжесвидетел, еретик-своеволник, ограбва хората духовно.)

npp
10-23-2012, 09:14
не сме последователи на старият завет, но следваме единствено Новият Завет, а досега от старият завет сме използвали само разни извадки от неговите книги за целите на свидетелството на Божието Слово на Новият Завет, а еретици и лъжесвидетели не сме, нито съсипваме хората духовно, но им свидетелствуваме истинското Божие Слово, но не е ли писано че неправедните духовни богатства подлежат на унищожение?!

"Недейте си събира съкровища на земята(т.е. неправедни духовни богатства, сиреч богатствата на човешката(666) религия), гдето молец и ръжда ги изяжда(виж Евреи 8:13), и гдето крадци подкопават и крадат(виж Матей 23:14). Но събирайте си съкровища на небето, гдето молец и ръжда не ги изяжда, и гдето крадци не подкопават нито крадат; защото гдето е съкровището ти, там ще бъде и сърцето ти. Окото(т.е. духа) е светило на тялото; и тъй, ако окото ти е здраво цялото ти тяло ще бъде осветено; но ако окото ти е болнаво, то цялото ти тяло ще бъде помрачено. Прочее, ако светлината в тебе е тъмнина то колко голяма ще е тъмнината! Никой не може да слугува на двама господари, защото или ще намрази единия, а ще обикне другия, или към единия ще се привърже, а другия ще презира. Не можете да слугувате на Бога и на мамона(т.е. и на "тъмнината")." Матей 6: 19-24

heartshapedbox
11-03-2012, 13:50
Ох, много ми се иска да се намеся в темата, но няма :)

Incadeptus
11-03-2012, 14:23
npp ти си с много голямо самочувствие,голям простак сте

Nam3less3
11-03-2012, 14:29
npp винаги дава цитати които никой не е оборвал, тъй че е най-аргументиращият се човек тук(за жалост или не).

Auriss
11-03-2012, 14:42
^малко или много защото никой не ги чете хаха.

Incadeptus
11-03-2012, 14:44
ооо я стига,говори му на вие,че то таз шизофрения вместо 2 личности,той съдържа петстотин та отгоре

Ambiguous
11-06-2012, 20:05
Всички "Растафари" които познавам, слушат реге и имат...wait for it...РАСТИ.
След като реално масата хора са вътре в това, просто защото е готино или защото слушат конкретната музика, мога да бъда абсолютно неутрален.

Растафарите по света наброяват ок. 1 милион, та дори чалгата има повече почитатели а не е световно учение/мода.