PDA

View Full Version : Какво да правим когато съучениците ни се подиграват?



Kremito
11-21-2007, 14:46
:P

Uptown_soldier
11-21-2007, 15:25
Скоро потърси инфо и съвети в новия раздел. ( за където според мен е темата)

Seducti0n
11-21-2007, 15:52
Не обръщай внимание.Всеки има право на мнение,това не означава,че ти трябва да се съобразяваш с него.Винаги ще има плиткоумни,същества избиващи личните си комплекси,като се подиграват/обсъждат околните.


Don`t worrry,be happy! :) :) :)

Presley
11-22-2007, 06:48
Ако искаш ,можеш да промениш нещата.Това се хотнася эа всичко.Ако имаш желание и энаеш как да го направиш,ще се получи.Само не унивай и не се эатвайряй в себе си.Най-малкото,че въпреки хорското мнение,ти не си по-малко човек.На първо място мисля,че трябва да добиеш самочувствие,эащото доколкото съм эабеляэала повечето хора с подобен проблем страдат ок комплекс эа цялостна малоценност,тоест липса на самочувствие.Може би до голяма степен эа това допринасят и дескриминацията и периодичните подигравки от страна на околните.Та така.Поработи по тоэи въпрос.Ако ти самата оценяваш себе си,харесваш се и се приемаш като равна на тях,нещата ще са по-раэлични.Другото вече е кураж.Опитай да промениш поведението си.Эапочни да общуваш с останалите повечко,пробвай и ти да станеш част от тях,така да се иэраэя.
Абе не се коси.Не съм била в такова положение,но предполагам е кофти.В моят клас има едно такова момиче-Неприятна работа.Само че тя не прави никакъв опит эа промяна.А аэ съм на принципът,че ВИНАГИ трябва да работим в свой интерес.В случая в твой интерес е да промениш положението,така че опитай.
А эа обидите,които ти нанасят,неэависимо дали са словестни или иэраэени в деиствия.Не се абстрахирай.Тъпо е да бягаш от проблема,а той все повече да те настига.Просто им покажи,че не си някакво животно,което могат да олиждат когато и както си пойскат.Следващият път като ти кажат някоя простотия,опълчи им се.Эащити се.Прави така винаги и постепенно ще се откажат,или поне до някаква степен положението ще се промени.
Просто много лоша черта на нас хората е ,че обичаме да се гаврим с по-слабите.Естествено това е именно,эащото са по-слаби и не могат да ни се опълчат..
Не энам иэобщо эащо в днешно време така хората се делят на `иэвестни` и `беэиэвестни`.Тъпа работа.Ама эа да не е така трябва да сме по-широко скроени..

Айде опитай да промениш работата и БЕЭ ОТЧАЯНИЕ.
Ае късмет ти желая.

Vampirella
11-22-2007, 08:48
Според мен "задръстеняци" не съществуват. По-скоро такива, които не държат околните да чуват мнението им и такива, за които лидерството е начин да избиват комплекси. А тези, които оценяват някой като "задръстеняк" си заслужават едно яко игнориране. Пък и това са си чисто и просто хора без работа... Все пак кой зает ще тръгне да обсъжда околните. Ей тия "лидерчета" в крайна сметка всеки ги разбира какви са - точно те са тези т. нар. "задръстеняци". Е точно тогава стой и им гледай сеира... :lol:

gostut
11-22-2007, 11:10
Несправедливоста се поражда в децата о6те от рана детцка възраст!Към 2-3 клас вече има лидери/ки 8) и смотани,а когато ти излезе името на задръстен то си остава до 12 клас!!!Никои не иска да бъде от задръстените.Как да се справим с това????? :-k 8-[

пффф .. е тва мислене 100% те вкарва при "задръстените".. мн ясно, че ако цял живат се правиш на някакъв, само за да те имат за готин/а или лидер/ка ще изглеждаш жалак и хората няма да те зимат на сериозно.. концентрирай си вниманието към това да бъдеш обшителен човек и ще си имаш приятели.. а пък ако някой ти се подиграва и това толкова те притеснява - подигравай му се и ти бе :D

ShadyRecords
11-22-2007, 11:26
Ми не трябва да си траеш тва е ще е най голямата ти грешка мене отначало ми се правиха но бързо ми пада пердето и го смазах тоя същия... никой не смее да ми каже дума има много начини да сдухаш наричащите себе си "тарикати" 8)

AtMosFera
11-23-2007, 09:42
И какво от това?Хубаво-да приемем че си в групата на задръстените...Е И?Кой определя ,че си в тази група?Лидерите и останалите хора от класа/у-щето нали?
Ако ти сам не смяташ че си задръстеняк,какво за Бога ти пука какво мислят една бройка хора,които дори не харесваш?!На 1-во място трябва да умееш да се абстрахираш от хората,които не те интересуват -totally IGNORE!!!

IdiOtKa
11-23-2007, 12:12
хмм .... нз какви точно са убидите , но просто не тря да ти пука ...до такава степен че като ти кажат нещо да се изсмееш .... честно казано нямам такива проблеми...просто едните си мислят че съм супер непокис и не ми пука , за каквото и да е , а другите дето са ми партиика си ги респектирам безкрайно много ... но някой да реши да ми каже нещо и да му се вържа ...чакай да виим как ше ми запука ...да си говорят не съм им умряла за дурото мнение ..

LaDy_DaQnA
11-24-2007, 16:57
mi az po princip sym imala podovni momenti ama nepolsedyk (poslednite godini) nqmam podobni problemi 6toto se abstrahiram ot podobni plitkoumni sy6testva ako mi kajat ne6to gi zatapvam i pokazvam s dyrjanieto si 4e sym 4ovek "1 pyt" :P

AliceSw
11-24-2007, 19:17
осъзнаваш ли, че това си го правиш сама ](*,)

няма лидерки и смотани, няма мажуретки и животът не е американска романтична комедия...хората са си хора, като се имаш за сдухана и смотана много ясно, че ставаш такава...

а съм в добро настроение :shock:

Presley
11-24-2007, 22:27
осъзнаваш ли, че това си го правиш сама ](*,)

няма лидерки и смотани, няма мажуретки и животът не е американска романтична комедия...хората са си хора, като се имаш за сдухана и смотана много ясно, че ставаш такава...

а съм в добро настроение :shock:
Адски вярно

Litle_Devil_m
11-24-2007, 23:14
Еми аз обикновенно съм бил от "готините" (не че сам голям красавец) и честно казано съм се сабирал с тежкарчетата от класа.Чувал съм ги да обиждат и накърняват другите и винаги съм се дразнел.Т'ва е мн. тъпа постъпка.Тва че си по-силен не означава,че трябва да мачкаш слабите та да си избиеш комплексите.
Съвет:Ако и вие сте в положение каквото бях и аз - по-добре ако е момче дето му се подиграват го викнете да пиете по една бира :smt006 или ако е момиче - по едно кафе.Нищоняма дави стане,ако им дадете по едно рамо като нягой се ебава с тях.Даже ще се почувствате по готин и от преди.
Такаче даваите не дискриминирайте тийн-нове заради тва че имат пъпка или са с пове килца.В някой случи те са по стабилни хора от "Готините в даскало" ;-)

Jesssy
11-24-2007, 23:27
Ако искаш ,можеш да промениш нещата.Това се хотнася эа всичко.Ако имаш желание и энаеш как да го направиш,ще се получи.Само не унивай и не се эатвайряй в себе си.Най-малкото,че въпреки хорското мнение,ти не си по-малко човек.На първо място мисля,че трябва да добиеш самочувствие,эащото доколкото съм эабеляэала повечето хора с подобен проблем страдат ок комплекс эа цялостна малоценност,тоест липса на самочувствие.Може би до голяма степен эа това допринасят и дескриминацията и периодичните подигравки от страна на околните.Та така.Поработи по тоэи въпрос.Ако ти самата оценяваш себе си,харесваш се и се приемаш като равна на тях,нещата ще са по-раэлични.Другото вече е кураж.Опитай да промениш поведението си.Эапочни да общуваш с останалите повечко,пробвай и ти да станеш част от тях,така да се иэраэя.
Абе не се коси.Не съм била в такова положение,но предполагам е кофти.В моят клас има едно такова момиче-Неприятна работа.Само че тя не прави никакъв опит эа промяна.А аэ съм на принципът,че ВИНАГИ трябва да работим в свой интерес.В случая в твой интерес е да промениш положението,така че опитай.
А эа обидите,които ти нанасят,неэависимо дали са словестни или иэраэени в деиствия.Не се абстрахирай.Тъпо е да бягаш от проблема,а той все повече да те настига.Просто им покажи,че не си някакво животно,което могат да олиждат когато и както си пойскат.Следващият път като ти кажат някоя простотия,опълчи им се.Эащити се.Прави така винаги и постепенно ще се откажат,или поне до някаква степен положението ще се промени.
Просто много лоша черта на нас хората е ,че обичаме да се гаврим с по-слабите.Естествено това е именно,эащото са по-слаби и не могат да ни се опълчат..
Не энам иэобщо эащо в днешно време така хората се делят на `иэвестни` и `беэиэвестни`.Тъпа работа.Ама эа да не е така трябва да сме по-широко скроени..

Айде опитай да промениш работата и БЕЭ ОТЧАЯНИЕ.
Ае късмет ти желая.
По-добре не мога да го кажа!!! =D>

anonimna^ood
11-25-2007, 07:09
"Зъб за зъб, око за око". Това важи при мен. Ако някой ме обиди, му намирам слабото място и атакувам. :evil: