PDA

View Full Version : безразличието е вис6а степен на омразата...



nobody13
11-21-2007, 14:47
незнаех куде то4но да сложа темата..
от куде се запо4на си4ко незнам , но се стигна до днес.Днес , в този ден , в които моето безразли4ие ме убива.
вси4ко е толкова монотонно,никакви емоции,никаква радост.
6те кажете излез с приятели, ха ве4е и тях не ги искам.
отвратила сум се от хората.
всеки ден безразли4ен , всяко не6то безразли4но.
у4или6те -вкъ6ти ,у4или6те -вкъ6ти
с приятели като съм ми е мн ску4но , не искам да слу6ам никои какво говори ,за6тото ми е безразли4но каква глупост 6те каже
У4ителите ве4е не ги слу6ам , няма за какво да се крепя, просто...
Всеки ме познава като мн силен и суров 4овек , но това е моята маска , за6тото истината е , 4е сум мн 4увствителна , но не го показвам.
Но наи-ло6ото ,е когато няма 4овек до теб, на които да му се довери6, да му хване6 ръката , да го прегърне6 и да каже6 , 4е го обича6.
вероятно знаете ,или не, но сред толкова много хора,да се 4увства6 толкова самотно,безразли4но.
Безразли4но ми е даже дали 6те се сабудя утре , но има хора които наистина за4итам и тожа са родителите ми.
пи6а това ,за6тото на друг не мога да го кажа и не искам
А вие, които не ме познавате,станахте мои отду6ник.
Не мисля , 4е 6те се намери някои ,които да ми помогне , освен мен, но аз незнам как да го направя.
Напи6ете поне мнението си...

sexa_na_kompleksa
11-21-2007, 15:19
Не знам какво искаш да чуеш от нас ...
Мога само да ти кажа да потърсиш някакъв начин да си промениш живота,да го разнообразиеш,да бъде поне малко по-весел.Намери си мотив да живееш ! Все трябва да има нещо,за кеото да се хванеш,не може да само родителите ти.Не знам какво ти се е случило,но със сигурност не трябва да постъпшваш така,не трябва да се затваряш в себе си.Не може без приятели.Не може всеки ден от вас до училище ... Не ! Това просто не е живеене,това е съществуване !

Seducti0n
11-21-2007, 15:43
Здравей.Колкото и да ни се иска да ти помогнем,не можем.Няма как да влезнем вътре в теб и да те настроим да мислиш по-позитивно и да започнеш отново да се радваш на малките неща от живота.

Да наистина,този алгуритъм е доста отекчилен и безинтересен,но няма как да го промениш,просто приеми,че трябва да ходиш на училище,а след като се прибереш у дома при добра организация ще имаш време за всичко. :wink:

В момента си се отдръпнала от приятелите си,защото може би те не могат да те разберат или по-скоро ти не им позволяваш да ти помогнат,като слагаш тази маска и се правиш че всичко е наред.Не бива така,прикривайки се от света,ти задържаш емоцииите си,много дълбоко в душата си и това ти пречи да бъдеш един пълноценен човек. :?

Изгубила си мотивация,стимул за живот,но направи усилия за да промениш обстоятелствата.Като за начало бих те посъветвала да прочетеш една книга-"100 начина да мотививираш себе си" на Стив Чандлър.Много приятно четиво,изпълнено с редица житейски истини.Успех. :wink:

HePeAJIeH
11-21-2007, 17:00
Това което в момента преживяваш е временно.Просто си се наситила от всичко и вече си абсолютно безразлична.Писнало ти е от еднаквото ежедневие .Тази фаза ще премине стига да искаш.Моят съвет е да започнеш да се занимаваш с нещо с което си искала да се занимаваш но си нямала възможност.Разнообрази компанията запознай се с нови свежи хора и може и да намериш някой който да те обича.Явно се събираш с хора с които не можеш да си кажеш една свястна приказка поради факта че са под интелектуалното ти ниво.Живота НЕ Е СКУЧЕН.Ако разбереш това и се опиташ за разнообразиш ежедневието си всичко ще се нареди.Лека вечер! :wink:

nobody13
11-21-2007, 19:23
\:D/

MiSs_DioR_CheRiE
11-21-2007, 19:42
Мога честно да ти кажа че миналата година аз бях в същата позиция ... просто не понасях никои и нищо около себе си :( ... карах се с вси4ки за глупости но все пак се мъчех да ги приема и се опитвах да не се ядосвам ... моят съвет е : помъчи се да приемаш всички такива каквито са и да виждаш позитивното в тях и да излизай с тях и ти повдигай такива теми за разговор каквито на тебе са ти приятни ... Айде мн успехчета и помни това е само временно :-)

Jus7m3
11-21-2007, 23:17
ахам около 17 години си предполагам :) нормално е и аз бях така. Само някой специален човек може да те измъкне от положението

Presley
11-22-2007, 07:01
Чувствала съм се така.Не намерих конкретно решение,но тоэи период постепонно сам отшумя.
Не те съветвам да се откъсваш от приятелите си и средата си.Эатварянето вкъщи и повтарянето на това как всичко ти е беэраэлично, с нищо нява да ти помогнат.По-добре найстина иэлэай.Раэнообраэи си живота.Например ходете на по-интересни места.Эаминете някъде или с приятелите ти или с родителите ти.Абе намери си хоби,эапочни да тренираш спорт,отидете на эимни кънки :D ...раэнообраэи си ежедневието.Според мен в това е проблема.Естествено може би и тийнейджърската депресия си каэва думата.
Не се эатваряй в себе си и не мисли само эа това.

Късмет

Vampirella
11-22-2007, 10:44
Това е временно състояние :) След време пак ще виждаш и розовия цвят. Ама по-лесно ще ти е с приятел/ка. Освен старите, създай си и нови. Старите те познават като непукист, но пред новите сваляй маскатата си. Нали точно приятелите ти трябва да те познават такава, каквато си в действителност, за да знаят защо те уважават.
А и гледай на света с детски очи - намирай радост в дреболиите, разучавай всичко с любопитство, най-вече себе си :) Лично аз така излязох от подобна депресия. Успех! :)

XaMcTePKa
11-22-2007, 12:46
що ли ми е познато до болка...

cappy123
11-24-2007, 10:38
Мда се пак любовта ! омразата са чувства...а безразличието не е...така :-#

ThunderGoddess
11-24-2007, 11:23
Познато до болка, ще мине. От хоромните е :)

gorska
11-24-2007, 11:56
Честно да си кажа, аз съм в същото положение. Живея само и единствено с надеждата ваканцията да дойде по-бързо, а когато най-накрая сме свободни, отново не знам какво да правя: да кажем остава една седмица до края на ваканцията, а това ми се струва много кратък срок... Всеки ден, когато съм на училище, се моля по-бързо да свърщат часовете, за да ида вкъщи и да... и да какво??? Добре те разбирам, но не мога да помогна на себе си, камо ли на теб... Може би този мой коментар е напълно излищен, защото не ти помага с нищо, но пък може да ти стане по-леко като знаеш, че не си сама. В момента интересното нещо, което очаквам да се случи, е да стане 30-ти ноември, за да ида на концерта... не че много харесвам Рияна, просто искам да видя хора, верно .. ще ида с приятели, но най-верочно ще се чувствам като... ами ей така :-k, дано нещо интересно се случи на тоя концерт, че вече ще :booooomb:

Zira
11-27-2007, 18:02
незнаех куде то4но да сложа темата..
от куде се запо4на си4ко незнам , но се стигна до днес.Днес , в този ден , в които моето безразли4ие ме убива.
вси4ко е толкова монотонно,никакви емоции,никаква радост.
6те кажете излез с приятели, ха ве4е и тях не ги искам.
отвратила сум се от хората.
всеки ден безразли4ен , всяко не6то безразли4но.
у4или6те -вкъ6ти ,у4или6те -вкъ6ти
с приятели като съм ми е мн ску4но , не искам да слу6ам никои какво говори ,за6тото ми е безразли4но каква глупост 6те каже
У4ителите ве4е не ги слу6ам , няма за какво да се крепя, просто...
Всеки ме познава като мн силен и суров 4овек , но това е моята маска , за6тото истината е , 4е сум мн 4увствителна , но не го показвам.
Но наи-ло6ото ,е когато няма 4овек до теб, на които да му се довери6, да му хване6 ръката , да го прегърне6 и да каже6 , 4е го обича6.
вероятно знаете ,или не, но сред толкова много хора,да се 4увства6 толкова самотно,безразли4но.
Безразли4но ми е даже дали 6те се сабудя утре , но има хора които наистина за4итам и тожа са родителите ми.
пи6а това ,за6тото на друг не мога да го кажа и не искам
А вие, които не ме познавате,станахте мои отду6ник.
Не мисля , 4е 6те се намери някои ,които да ми помогне , освен мен, но аз незнам как да го направя.
Напи6ете поне мнението си...

Може да прозвучи странно,но и аз преживявам същото в момента.Сякаш не ми пука от нищо...и сега осъзнавам,че наистина е така!И аз като теб си мълча и не го споделям и в същото време знам,че е вредно.Имам чувството,че нямам приятели, които да ме обичат малко или много и т.н. :cry:

INF3RNO
11-28-2007, 00:38
vij kvo mucka neznam ot kolko vreme si taka ama az 6 godini znae6 li kakuv mi be6e grafika 6te ti kaja mili4ka.
Sutrin stavax v 6 i 50 h obli4ax se izkupvax se na daskalo otivam stoq do 10h sled tova sum na trenirovka do 12 i 30h bqgam do nas da se naxranq da si smenq ekipa za trenirovka otivam 2h za 4asove stoq do 4h i pak na trenirovka do 8h tova govorq za grebnata mi trenirovka az treniram kanu kaqk.Ot tam otivame ili da bqgame ili na fitnes.I 4ak togava v kusnite 4asove se prebiram v nas kum 10 i 30 qm i lqgam da spq.Ne gledam tv nito pc ni6to.Gadjeto me tursila 20 puti dokato sum bil na trening izklu4vam gsm i lqgam.
Na drugiq den su6totooo
Idva subota i nedelq uxaaaa po4ivka daaa ama NEEEE sutrinta sum na grebane ot 10h pone pospivam tam malko pove4e ot delnicite i sum na tren do 1h sled tova prebiram se da qm da spq i 4h na grebane pak i bqgane primerno pak ima est ako ne bqgane fitnes.Togava puk sum se vru6tal i v 11 i 15 ot trenirovki tva ti govorq 45 min predi poluno6t.I na dr den sum primerno na daskalo v 7 i 30.Bilo e ne6to neveroqtno nz kak sum izdurjal.Vsi4kite mi prqiteli mi vikata 4e sum psixopat da durja na takuv rejim i da izdurjam taka bez momi4eta diskoteki alkoxol i cigari.
E da az si znam kakvo mi be6e ama sega vsi4ko svur6i i ne moga da se opla4a ot figurata si i momi4etata koito me izpivat samo s pogled.Kakto i da e iskam da ti kaja,4e jiveex v po golqm zatvor ot tvoq oba4e vupreki vsi4ko ustiskax.
Tragni na fitnes kato ti e tolkova sku4no tam 6te sre6ne6 novi xora i 6te se stegne6 kolkoto i da si stegnata ne te znam :)

DevilWish
11-30-2007, 19:49
I tova 6te mine ;-) sled tfa pyk 6te ti e si4kp perfect ,no i to dori 6te otmine ;-)