PDA

View Full Version : Афродизиак



Uptown_soldier
11-21-2007, 14:56
Това са три храни-афродизиаци. Вие можете да постнете за други, които знаете.
=P~
Повечето от нас са чували, че консумацията на определени храни може да действа като афродизиак и да стимулира до определена степен сексулния живот.

Но дали всичко това е просто измислица или наистина някои от храните са гориво зо секс?
Не е доказано дали феромонните спрейове имат ефект, но определени храни са свързани със стимулиране на либидото.

Чаша кафе на помощ!

Проучванията доказват, че хората, които пият поне по една чаша кафе на ден определят себе си като сексуално активни около два пъти повече от тези, които не пият кафе. Другото предимство на кафето е, че то елиминира извинението "Много съм уморен(а)" като ви задържа бодри. Но трябва да се има в предвид и прекомерната употреба на този стимулант, а именно, че прекаляването с кофеина може да ви направи прекалено раздразнителни, което от своя страна пречи на сексуалната активност.




Секси кервиз...

Някои учени считат, че мъжкия хормон андростерон,
който се съдържа и в кервиза, привлича жените.
Предполага се, че хормонът се отделя чрез потта
след консумацията на растението.
Извода тук може би е да внимавате дали се намирате
в подходяща обстановка след като сте яли кервиз.
Пробвайте и този способ - ако не даде резултати
все пак нищо не губите -
просто сте яли нещо здравословно.




Повече стриди моля!

Цинкът се свързва с мъжката потентност,
желание за секс и
стабилно сексуално здраве.


Дневната доза от цинк може да се набави
като консумирате една стрида. Пуйката,
крехкото телешко,
зърнените храни и бобовите растения
са също ценни източници на цинк.

mila_kostadinova
11-22-2007, 08:10
Това,което аз знам също,освен изброените-магданоза!

Blab
11-22-2007, 08:29
Морските дарове, като цяло.
Подправки - канела, индийско орехче...
Някои от ядките, ако не се лъжа...

die_die_my_darling_
11-25-2007, 00:11
еми аз знам за шоколада,алкохола и дори съм чела че чесъна е афродизиак :shock:

RAWRRR
11-25-2007, 03:08
Абе ти добре ли си,какво общо има това със философията?!

hahavteen
11-25-2007, 10:44
Абе ти добре ли си,какво общо има това със философията?!

Suglasna sum.
Ina4e po temata na men lyka mi deistva izkliy4itelno vuzbyjda6to.Su6to mirizmata na 4esun :oops:

Lynx
12-10-2007, 07:01
коз 8-) 8-)

Абе направо момченцата са "МНОГО активни" след коз ....

coolspot
12-11-2007, 01:33
3 са нужните елемнти - Витамин Е Фосфор и Цинк а в кои храни ги има прочетете по долу :) нужно е да се приемат и трите елемента.А както ще видите по долу някой храни са три в 1 (в смисъл в тях има и трите елемента) по кратко казано яжте Моркови яйца и лук :) а за шоколада и аз съм "чувал" но не го виждам написан най отдолу което и мен ме учуди явно отцъства защото не е толкщова ефективен като споменатите продукти.
Витамин Е:
Яйца
Моркови
Спанак
Семки
Фъстъци
Банани
Домати
Агнешко Месо


Фосфор:
Яйца
Моркови
Спанак
Семки
Чесън
Лук
Пиле
Банани
Малини
Грозде
Портокали
Маслини
Ябълки
Боб
Кисело Мляко
Фъстъци
Извара


Цинк :
Сурови Яйца
Моркови
Спанак
Чесън
Лук
Пиле
Черен Пипер
Горчица
Чушки
Орехи
Месо
Картофи
Царевица
Спанак
Корите на Плодове и Зеленчуци


Други:
Чай
Кафе
Малко Алкохол

ТЕОРИЯ:

Какви хранителни продукти съдържат така необходимият ни фосфор?
В ред на намаляване на количеството фосфор, хранителните продукти съдържащи този елемент са: бирени дрожди, пшеничени кълнове, тиквени семки от големи тикви, семена от малките тиквички, слънчогледови семки, бадеми, фъстъци, боб, кашкавал "чедър", пшеница, гръцки орехи, просо, пилета, неизчистен ориз, яйца, чесън, морски раци, извара, говеждо месо, овнешко и агнешко месо, гъби, свеж зелен грах, сладка царевица, стафиди, цялостно мляко, кисело мляко, йогурт, брюкселско зеле, сушени сини сливи, броколи, небелени картофи, магданоз, спанак, тиква, зелен фасул, авокадо, моркови, лук, червено зеле, риба херинга (селда), банани, патладжан (син домат, морави), малини, грозде, портокали, маслини, ябълки, ананаси.
Кои продукти съдържат най-голямо количество цинк?
Това са пресни стриди, бифтек, агнешко месо, сух лющен грах, говеждо печено, яйчен жълтък, пшеничени зърна, ръжени зърна, овес, фъстъци, соев лецитин, бадем, гръцки орехи, сардини, свеж зелен грах, ряпа, магданоз, картофи, чесън, моркови, хляб от цели пшеничени зърна, малко прасенце-сукалче, царевица, неферментирал гроздов сок, маслинено масло (зехтин), цветно зеле, спанак, пилета, елда (гречиха), диви орехи, морски водорасли, хамсия, черен пипер, чушки, горчица, корите на плодове и зеленчуци.
Кои продукти са богати на витамин "Е"?
Витамин "Е" се съдържа в болшинството продукти, направени от нерафинирано брашно, например хляб от цели пшенични зърна, пресни каши, орехи, соеви зърна, грухана пшеница, слънчогледови семки, слънчогледово масло, бадеми, фъстъчено масло, фъстъци, , маслинено масло, спанак, овес, пшеничени люспи, сьомга (лакерда, лосос), неизчистен ориз, ръжени зърна, ръжен хляб, моркови, хляб от цели зърна, гръцки орехи, банани, яйца, домати, агнешко месо.

Няколко думи за чая, кафето и алкохола.
Чая и кафето се отнасят към напитките, поддържащи и възбуждащи организма като цяло и те самите действат благотворно на сексуалния живот. Изключително много преди сексуален акт помагат чашка черно кафе или чай. Добър ефект преди секс, имат 1-2 напръстничета алкохол, особено при нервните хора. Още Теренций е забелязал, че "без Бахус, Венера заспива". Всички тези продукти предизвикват прилив на кръв към половите органи. Алкохолът освен това притъпява мнителността при нервните хора, снема напрежението на вегетативната нервна система, и създава добро настроение. Разбира се, не трябва да се забравя, че алкохолът може да изиграе и лоша шега, ако не се знае мярката за неговата употреба. Алкохолът в големи дози, значително стимулира половото влечение, но едновременно отслабва ерекцията, изключвайки възможността за полов живот, като човек си остава само с мерака. При хроничен алкохолизъм се наблюдава постоянно сексуално желание, съпроводено с невъзможност за удовлетворяването му, поради сексуална дисфункция. Това касае особено мъжете, като хроничните алкохолици са доста ревниви, неосъществяващи полови контакти, и често извършващи убийства на сексуална основа, подплътени от собствената им безпомощност и безсилие. Алкохолът в големи доза е убиец и на сперматозоидите и нарушава качествата на спермата. Същото се отнася и за жената, в смисъл, че нарушава яйчниковата функция, води до ненормална менструация, овулация, и поведение на половия живот.

Mr.bEps
12-11-2007, 06:46
Това са три храни-афродизиаци. Вие можете да постнете за други, които знаете.
=P~
Повечето от нас са чували, че консумацията на определени храни може да действа като афродизиак и да стимулира до определена степен сексулния живот.

Но дали всичко това е просто измислица или наистина някои от храните са гориво зо секс?
Не е доказано дали феромонните спрейове имат ефект, но определени храни са свързани със стимулиране на либидото.

Чаша кафе на помощ!

Проучванията доказват, че хората, които пият поне по една чаша кафе на ден определят себе си като сексуално активни около два пъти повече от тези, които не пият кафе. Другото предимство на кафето е, че то елиминира извинението "Много съм уморен(а)" като ви задържа бодри. Но трябва да се има в предвид и прекомерната употреба на този стимулант, а именно, че прекаляването с кофеина може да ви направи прекалено раздразнителни, което от своя страна пречи на сексуалната активност.




Секси кервиз...

Някои учени считат, че мъжкия хормон андростерон,
който се съдържа и в кервиза, привлича жените.
Предполага се, че хормонът се отделя чрез потта
след консумацията на растението.
Извода тук може би е да внимавате дали се намирате
в подходяща обстановка след като сте яли кервиз.
Пробвайте и този способ - ако не даде резултати
все пак нищо не губите -
просто сте яли нещо здравословно.




Повече стриди моля!

Цинкът се свързва с мъжката потентност,
желание за секс и
стабилно сексуално здраве.


Дневната доза от цинк може да се набави
като консумирате една стрида. Пуйката,
крехкото телешко,
зърнените храни и бобовите растения
са също ценни източници на цинк.

ти опитвала ли си кервиз (или казано му на БГ "целина"), знаеш ли к'ъф гнусен вкус има :-&

Blab
12-11-2007, 08:33
^Слага се в манджа, бе. :-D
Не го папаш като морков.