PDA

View Full Version : Книги



Uptown_soldier
11-21-2007, 17:03
Току-що се сетих, че ще бъде хубаво да има тема, в която да си споделяме за интересни заглавия. Може да дадете и някакво резюме за по-добра ориентация. Аз лично Ви препоръчвам 200-те принципа на успеха на индиеца Робин Шарма и Психология на успеха на американеца Уилям Аткинсън. За други в момента не се сещам. :grin: пийс

EGG
11-22-2007, 06:15
Книгите на Луис Хей, Дейл Карнеги и Норман Винсънт Пийл са много хубави. :wink: Става въпрос за себепознанието. :)

hahavteen
11-22-2007, 14:26
Книгите на ЛуиЗ Хей


Podkrepiam.Osobeno knigata i "Izlekyvai jivota si" e izkliy4itelno interesna i ima mn istina v neia ;-)
Su6to knigite na Deepak Chopra sa mn vduhnoviava6ti.. (tyk ima edna za izteglaine http://www.izvorite.com/downloud/downloud6.htm )
Poredicata "Diagnostika na karmata" na Sergei N. Lazarev e mn dobra.

Su6to tezi sa interesni
http://www.book.store.bg/c/p-p/c-154/id-19417/zakonyt-za-privlichaneto-majkyl-loziyr.html

http://www.book.store.bg/c/p-p/c-154/id-13500/spri-da-hlenchish-razmyrdaj-si-zadnika-lari-uinget.html

http://www.book.store.bg/c/p-p/c-154/id-9331/100-nachina-da-motivirash-drugite-skot-richardsyn-stiv-chandlyr.html

http://www.book.store.bg/search?srchstr=%CC%E8%F0%E7%E0%EA%E0%F0%E8%EC+%CD% EE%F0%E1%E5%EA%EE%E2&submit=%D2%FA%F0%F1%E8&p=s&sinstore=2&sin=1 (<--4ela sum samo 3 ot tezi no na Norbekov knigite po princip sa mn hybavi)

EGG
11-22-2007, 15:51
Книгите на ЛуиЗ Хей


Podkrepiam.Osobeno knigata i "Izlekyvai jivota si" e izkliy4itelno interesna i ima mn istina v neia ;-)
Su6to knigite na Deepak Chopra sa mn vduhnoviava6ti.. (tyk ima edna za izteglaine http://www.izvorite.com/downloud/downloud6.htm )
Poredicata "Diagnostika na karmata" na Sergei N. Lazarev e mn dobra.

Su6to tezi sa interesni
http://www.book.store.bg/c/p-p/c-154/id-19417/zakonyt-za-privlichaneto-majkyl-loziyr.html

http://www.book.store.bg/c/p-p/c-154/id-13500/spri-da-hlenchish-razmyrdaj-si-zadnika-lari-uinget.html

http://www.book.store.bg/c/p-p/c-154/id-9331/100-nachina-da-motivirash-drugite-skot-richardsyn-stiv-chandlyr.html

http://www.book.store.bg/search?srchstr=%CC%E8%F0%E7%E0%EA%E0%F0%E8%EC+%CD% EE%F0%E1%E5%EA%EE%E2&submit=%D2%FA%F0%F1%E8&p=s&sinstore=2&sin=1 (<--4ela sum samo 3 ot tezi no na Norbekov knigite po princip sa mn hybavi)


Ок, моя грешка. :-D

Muse_of_Madness
11-22-2007, 17:43
Нищо тру философско дотук.
Това е форум за философия а още нищо подобно не съм видяла тук :-x

SunnyG
12-01-2007, 10:57
Аз си падам по източната литература от дрвността.Интересни книги са "И-дзин"(книга на промените) и "Дао-дъ-дзин"(Път,сила,живот).Авторът е Лао Дзъ,а в книгите се описва древното китайско схващане за битието.Също много хубава е цялата поредица за Тибет.Книгите са 7 и се разглежда тибетската култура и живот преди стотици години.

EGG
12-01-2007, 13:40
Аз си падам по източната литература от дрвността.Интересни книги са "И-дзин"(книга на промените) и "Дао-дъ-дзин"(Път,сила,живот).Авторът е Лао Дзъ,а в книгите се описва древното китайско схващане за битието.Също много хубава е цялата поредица за Тибет.Книгите са 7 и се разглежда тибетската култура и живот преди стотици години.

Оглеждала съм ги в книжарниците, но не съм ги чела. Сигурно са интересни... ;-)

EGG
12-03-2007, 07:40
"Цялостна система за самолечение. Вътрешни упражнения", Автор - Д-р Стиван Томас Чан, Изд. Кибеа
Даоистки техники за възстановяване на жизнеността

SunnyG
12-03-2007, 16:09
Аз си падам по източната литература от дрвността.Интересни книги са "И-дзин"(книга на промените) и "Дао-дъ-дзин"(Път,сила,живот).Авторът е Лао Дзъ,а в книгите се описва древното китайско схващане за битието.Също много хубава е цялата поредица за Тибет.Книгите са 7 и се разглежда тибетската култура и живот преди стотици години.

Оглеждала съм ги в книжарниците, но не съм ги чела. Сигурно са интересни... ;-)

Няма да сгрешиш!Супер инетересни,полезни и увлекателни са:)

RaI4etO
04-06-2008, 09:55
на мен ми харесват книгите на Бегшоу , Колийн Маккълоу (а май не се пише така ама) Коелю Барбара Делински

dajdostih
04-10-2008, 22:06
Аз малко офф топик искам да попитам за така наречената "Приложна психология". И автори от типа на Мантак Чия, Робърт Шарма, Даниел О'Нийл и тн.

Доколко смятате, че тези книги са полезни и вие, които сте ги чели, извлекли ли сте си някакви реални и практични ползи от тях ?

04-11-2008, 07:21
Dune на франк херберт ;р
има доста философия...!

lsd43
04-11-2008, 22:14
Властелинът на пръстените-Толкин
Тъмната половина-Стивън Кинг
Граф Монте Кристо-Александър Дюма
Български Декамерон
Божествена Комедия-Данте Алигери

Uptown_soldier
04-13-2008, 19:37
Аз малко офф топик искам да попитам за така наречената "Приложна психология". И автори от типа на Мантак Чия, Робърт Шарма, Даниел О'Нийл и тн.

Доколко смятате, че тези книги са полезни и вие, които сте ги чели, извлекли ли сте си някакви реални и практични ползи от тях ?

Приложната психология е доста интересна, аз обаче съм чел само Робърт Шарма, другите двама, които си цитирал не ги знам, но Шарма цепи мрака, както се казва. Много добри съвети дава за живота.

Но има и друг добър автор. Това е д-р Уейн Дайър. Ето, какво казват за него и книгите му два други негови колеги:

Научил съм много неща от моя приятел, съветник и наставник д-р Уейн Дайър. Дори една-единствена фраза от неговите книги ши лекции може да ви помогне да преобразите живота си. В „Мъдрост за всеки ден" ще откриете много полезни съвети, които ще ви послужат по пътя към преобразяването.
Д-Р АИЙПАК ЧОПРА
Автор на „Неостаряващо тяло, вечен ум"

В своята работа Уейн Дайър винаги е отразявал силата на вътрешната целенасоченост. В „Мъдрост за всеки ден" той ви подарява бисерите на собствените си прозрения и ви помага да откриете изумителните чудеса, скрити в самите вас.
ЛУИЗ Л. ХЕЙ
Автор на„Излекувай живота си"

* Книгата му Мъдрост за всеки ден можете да си дръпнете от нета

Аз наскоро си купих Бъди неустоим на Филипа Дейвис. Добра е книжката, а аз бях късметлия защото няма тираж. Е, още не съм я прочел цялата, бях леко зает напоследък, но скоро мисля да я започвам. Мога да извадя някакви интересни съвети за форума.

if4etU_bLg
04-16-2008, 18:25
`Анастасия`-Владимир Мегре :)

cMon
04-21-2008, 21:53
препоръчвам всички книги на Тери Пратчет ;) а да и оригинала на Бамби хах

serfnet
05-03-2008, 18:48
Препоръчвам "Загадката на остров Тьокланд" 8-)

kkkl
06-10-2008, 08:01
В момента чета на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко".Бих казал, че е доста интересна самата идея.Има и филм на тази тема.Казва се "The Secret".Идеята е интересна и много трудна за разбиране, за това трябва доста търпение.Нужна е коренна промяна в начина на мислене.Даже обясняват във филма(The Secret) принципа на промяна на мисълта - когато мислиш за негативни неща , ти създаваш повече клетки с този начин на мислене и така те стават по-силни.Хората от филма казват, че за няколко години ( около 4) клетъчната структура на човек да се промени ИЗЦЯЛО! Но разбира се това е много трудно.Защо ли? Ами точно заради клетъчната структура.Една мисъл колкото повече се повтаря в съзнанието ни (било то от преживяна случка или видяна отнякъде) и става наша си "истина", а другото са "глупости".За това е нужно усилие.

Lady_B_
06-10-2008, 11:27
В момента чета на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко".Бих казал, че е доста интересна самата идея.Има и филм на тази тема.Казва се "The Secret".Идеята е интересна и много трудна за разбиране, за това трябва доста търпение.Нужна е коренна промяна в начина на мислене.Даже обясняват във филма(The Secret) принципа на промяна на мисълта - когато мислиш за негативни неща , ти създаваш повече клетки с този начин на мислене и така те стават по-силни.Хората от филма казват, че за няколко години ( около 4) клетъчната структура на човек да се промени ИЗЦЯЛО! Но разбира се това е много трудно.Защо ли? Ами точно заради клетъчната структура.Една мисъл колкото повече се повтаря в съзнанието ни (било то от преживяна случка или видяна отнякъде) и става наша си "истина", а другото са "глупости".За това е нужно усилие.

Филмът "Тайната" трябва да бъде гледан от всеки, който изповядва подобно философия и от всички други, които искат да се запознаят с нещо ново :) Не съм сигурна, че е по Кехоу, но идеята е горе-долу сходна филма е Уникален. Относно книгата, аз лично не можах да я възприема, а и не казва нищо ново в нея ( за хора, който четът подобни неща :) )

kkkl
06-11-2008, 10:18
В момента чета на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко".Бих казал, че е доста интересна самата идея.Има и филм на тази тема.Казва се "The Secret".Идеята е интересна и много трудна за разбиране, за това трябва доста търпение.Нужна е коренна промяна в начина на мислене.Даже обясняват във филма(The Secret) принципа на промяна на мисълта - когато мислиш за негативни неща , ти създаваш повече клетки с този начин на мислене и така те стават по-силни.Хората от филма казват, че за няколко години ( около 4) клетъчната структура на човек да се промени ИЗЦЯЛО! Но разбира се това е много трудно.Защо ли? Ами точно заради клетъчната структура.Една мисъл колкото повече се повтаря в съзнанието ни (било то от преживяна случка или видяна отнякъде) и става наша си "истина", а другото са "глупости".За това е нужно усилие.

Филмът "Тайната" трябва да бъде гледан от всеки, който изповядва подобно философия и от всички други, които искат да се запознаят с нещо ново :) Не съм сигурна, че е по Кехоу, но идеята е горе-долу сходна филма е Уникален. Относно книгата, аз лично не можах да я възприема, а и не казва нищо ново в нея ( за хора, който четът подобни неща :) )
В книгата са описани няколко метода подобни на визуализацията , които във фирма ги нямаше , но да, като цяло е едно и също.

lsd43
06-11-2008, 20:48
Сатанистката библия на Антон Лавей :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: ,голяма простотия е...

futuregirl
12-12-2008, 16:42
много ми харесват книгите на Луис Ренисън от типа за тийнейджъри "Дневниците на Джорджия" много са интересни и пълни до някаде със сдържани простотии :D

Kokzero
12-15-2008, 22:32
Сатанистката библия на Антон Лавей :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: ,голяма простотия е...

-1

Книгата е интересна и ангажираща вниманието. Аз лично не изповядвам Сатанизма, даже го смятам за част от Християнството, но това е друга тема.

Мои заглавия са "Апокалипсис" на Пако Рабан и "Човекът във високият Замък" на Ричард К. Дик, и двете не са кой знае колко философски, но дават интересна история и задават интересни въпроси.

it_ends_tonight_
12-17-2008, 13:29
Никой ли (освен мен де) няма да спомене "Малкия принц" от Екзюпери ?? (Днеска на класното по френски даже писах есе за него) Наистина велика книга, една приятелка казва, че е толкова философска, че чак доскучава, ама не съм на тва мнение. Много съм ревала с нея...
"Зеленият път" от Кинг ... не ми се е случвало да рева с глас на филм (верно говоря за филма, но е направен по книгата а книгата е жестока)

Jumbie483
12-19-2008, 11:41
Последният валс на Матилда - Тамара Маккинли
страхотна книга, преди един/два дена я свърших и когато имам време пак ще я прочета :oops:
иначе ако търсите нещо свързано с психологията, философията и т.н.:
"Променете вашата съдба"
"Контрол върху съзнанието"
"Ключът към саморегулирането"
"Мисловната сила"
"Карма, орис, избор на живот"
"Отвъд разума"
"Напред в миналото"
"Психическа самозащита"

тези не ги знам от кои автори са, защото ги теглих online :-|

betterman
12-24-2008, 12:23
аз препрочитам в момента Тайното учение на Богомил Райнов.. и смятам да прочета книгите на РЬОРИХ :oops:

beiho
12-27-2008, 08:21
Рой Якобсен-"Вледенен"

Животът на един дребен, но амбициозен човек-потомък на викингите, взел участие в решаването на съдбата на севрните народи. Една книга за блестящ ум, сръчност, смелост, достойнство и, естесвено, любов.!!

marilyn
02-03-2009, 19:09
Ммм аз препоръчвам "Подсъзнанието може всичко" на Джон Кехоу

Kman
02-03-2009, 22:58
Тая я имам в къщи и съм я разгръщал от известно време да надниквам за кво става въпрос и ми се струва бозица,въпреки че съм съгласен че силите на съзнанието са леко казано огромни,но все пак за момента хората с това съзнание няма как да се излекуват от да кажем отрова за пишки или каквото и да е,което не е подвластно на сегашните способности на съзнанието ни....може би след време когато съзнанието достигне по високи нива,това може да бъде и възможно,но за тази епоха....тц

DimovB
02-03-2009, 22:59
не чета книги

LiveFlower
02-03-2009, 23:33
Една книга,която ще я запомня завинаги "Време разделно" -Антон Дончев.Една книга,която ме изпълни с омраза и гняв към определен народ,която никога няма да стихне,а напротив :)

LeXy1
02-15-2009, 15:43
Последният валс на Матилда - Тамара Маккинли
страхотна книга, преди един/два дена я свърших и когато имам време пак ще я прочета :oops:
иначе ако търсите нещо свързано с психологията, философията и т.н.:
"Променете вашата съдба"
"Контрол върху съзнанието"
"Ключът към саморегулирането"
"Мисловната сила"
"Карма, орис, избор на живот"
"Отвъд разума"
"Напред в миналото"
"Психическа самозащита"

тези не ги знам от кои автори са, защото ги теглих online :-|
как си теглиш online :oops:

cMon
02-15-2009, 19:06
Последният валс на Матилда - Тамара Маккинли
страхотна книга, преди един/два дена я свърших и когато имам време пак ще я прочета :oops:
иначе ако търсите нещо свързано с психологията, философията и т.н.:
"Променете вашата съдба"
"Контрол върху съзнанието"
"Ключът към саморегулирането"
"Мисловната сила"
"Карма, орис, избор на живот"
"Отвъд разума"
"Напред в миналото"
"Психическа самозащита"

тези не ги знам от кои автори са, защото ги теглих online :-|
как си теглиш online :oops:
http://www.chitanka.info/lib примерно..

Nobody
02-16-2009, 00:25
В тази тема не ми стана ясно дали говорим за книгите попринцип или за книги, които са обвързани с "духовните течения", които вълнуват света в последните няколко деситилетия. Ако е второто, литература си е много разнообразна. Всеизвестни истини на стотици години, казани и осмислени по различни начини. Едно от хубавите четива е "Открий съдбата си с монаха, който продаде своето ферари", защото те кара да не спираш да търсиш истината за теб. Което аз правех и преди да прочета тази книга. Общо-взето доста често в тези книги се повтаря концепцията, че всички отговори са вътре в нас. И това е истината, но ние хабим много енергия в екстроверното и това е напълно нормално като се има предвид начина ни на живот. Но проблема идва, че когато решим да обърнем внимание на себе си, ние четем гореспоменатите книги. И да, те наистина ни казват истината. Но това е истина, която не сме почувствали. Именно заради това ние не извличаме кой знае каква полза от тях. Замислете се, че ако ползата беше 100% живота ви сега щеше да е съвсем различен, но въпреки всичко не е. Просто се самозалъгваме, че обръщаме внимание на интровертното, докато продължаваме да гледаме навън от себе си. А моя личен опит ми показа, че ние хората сме лицемерни и навътре, а не само навън. Едва ли на земята в момента има човек, който да е истински честен пред себе си... А ако искате да ви препоръчам още такава литература мога да ви кажа поне едно 20-30 прочетени от мен книжки, но едва ли ще има смисъл.

Soy_tu_mujer
03-23-2009, 07:30
"Алхимикът" от Паулу Коелю.

Няма да съжалявате.

Ilikeliljon
06-18-2009, 10:28
Последният валс на Матилда - Тамара Маккинли
страхотна книга, преди един/два дена я свърших и когато имам време пак ще я прочета :oops:
иначе ако търсите нещо свързано с психологията, философията и т.н.:
"Променете вашата съдба"
"Контрол върху съзнанието"
"Ключът към саморегулирането"
"Мисловната сила"
"Карма, орис, избор на живот"
"Отвъд разума"
"Напред в миналото"
"Психическа самозащита"

тези не ги знам от кои автори са, защото ги теглих online :-|
как си теглиш online :oops:
http://www.chitanka.info/lib примерно..

Ако на това му викаш психологическа и философска литература, да знаеш, че си в голяма заблуда :shock: :shock: . Философия е Кант, Хегел, Маркс, Ницше и много други. А психология е Фройд, Юнг, Адлер, Хорни, Фром, Ранк, Скинър, Бандура и други :D :D

Jozy
06-26-2009, 13:54
"Алхимикът" от Паулу Коелю.

Няма да съжалявате.


Всички книги на Коелю са хубави. Особено любими са ми "Край река Пиедра седнах и заплаках" и "11 минути".

Орхан Памук има също страхотни книги - препоръчвам "Името ми е червен" и "Бялата крапост"

Samoten89
06-26-2009, 15:21
2001 Една одисея в космоса през 2001-та година на Артър Кларк си е уникат от всякъде ;).

Hysteric_Bitch
06-27-2009, 00:18
Всички книги на Коелю са хубави.

Чела съм няколко негови книги, но то доста отдавна. Едната беше "Вероника решава да умре" за която наскоро разбрах че са направили филм сега с една актриса дето не мога да я гледам. Иначе книгата ми хареса, Пау пише кратко и разбираемо за всеки, бързо се чете и то с невероятна лекота. Неговите книги са за плажа или за с кафенцето в градината.

В другата ставаше въпрос за доброто и злото.

О.Памук гледам, че се продава доста успешно, постоянно мяркам негови книги.

TheRunaway
06-27-2009, 08:08
Дан Браун - Шестото Клеймо.
Супер книга. :)

D12Respect
06-27-2009, 17:05
Декстър: Нощният ловец
Джеф Линдзи
Декстър: Острието на ножа
Джеф Линдзи Уникални Криминалета :)

blackvelvet
06-28-2009, 09:04
Накоро четах една криминална книга..."Студен гранит" на Стюард Макрайб.Много е увлекателна.

JoyfulCompany
07-07-2009, 10:43
Препоръчвам Айн Ранд - "Изворът". Мацката развива своя си философия - обективизъм - около средата на миналия век някъде. И не, не се чете трудно, не е "тъмна", "Изворът" е роман. :) Друго, друго... на Ричард Бах книжките са малки и изключително приятни - "Илюзии", "Джонатан Ливингстън Чайката" (има и още), съдържат красиви идеи.

mistake
07-07-2009, 21:53
Агата Кристи - Десет малки негърчета
Артър Конан Дойл - Баскервилското куче
Джек Лондон - Сияйна зора
Етел Войнич - Стършел (книга, която ме разплака)
Димитър Димов - Тютюн
Шекспир - Хамлет
Тери Пратчет - Малки богове
Пауло Коелю - Алхимикът
Лев Толстой - Война и мир
Оскар Уайлд - Портретът на Дориан Грей

In_And_Out_of_Love
07-08-2009, 16:21
"Методът Силва" - Хосе Силва
"Универсалната система" - Чарлз Ф. Хаанъл

:)

blackvelvet
07-08-2009, 16:28
"Зеленият път"-Стивън Кинг
"Шарада"-Даниел Стил

Hysteric_Bitch
08-12-2009, 00:08
Смъртта е моят занаят - Майкъл Конъли (криминална) плюс още 3 книги които завършвам в продължение на 2-3 месеца

blackvelvet
08-12-2009, 07:20
"Колко е важно да бъдеш омъжена"-Джема Таунли

Liar
08-12-2009, 09:25
Бе малоумни ли сте,спрете се с тая художествена литература!!!

Hysteric_Bitch
08-12-2009, 12:24
ДА ЖИВЕЕ ЗДРАЧ!!!

Naman07
08-12-2009, 13:30
^ Stfu, Bitch.

Hysteric_Bitch
08-14-2009, 16:13
Ти тихо.

Naman07
08-14-2009, 16:30
Тих съм :lol: ...
Даже смехът ми не се чува :D .

SolusChristus
08-14-2009, 17:35
ДА ЖИВЕЕ ЗДРАЧ!!!

http://img140.imageshack.us/img140/6562/killitwithfired.jpg

dydyfcho
11-12-2012, 17:29
Декстър: Нощният ловец
Джеф Линдзи
Декстър: Острието на ножа
Джеф Линдзи Уникални Криминалета :)

Ще ми кажеш ли от къде мога да ги взема тези книги, много търсих но не ги намирам.. :( Много ще си Ви благодарен. :)

RagioL
11-13-2012, 06:48
Първо темата е стара и второ:

„Залезът на боговете или как се философства с чук в ръка“ е произведение на немския философ Фридрих Ницше, написано през 1888 г. и публикувано през 1889 г. Тук той насочва цялото си внимание към настъпилото обезличаване на индивида под нормите на християнския морал в съвременното общество, което представлява един упадък на човешкото, започнал още със Сократ и Платон в Академията. На този упадък на човека Ницше противопоставя един нов култ на нетеизма към силната волева личност, която може свободно и независимо да се самоопределя въпреки и дори противно на установеното в морала, науката и изкуството на своето време, като с това извършва "преоценка на всички ценности". Само този "свръхчовек" с безкрайната си "воля за мощ" е способен да устои пред идеята за "вечното възвръщане" на всичко съществуващо в ограниченото пространство и безграничното време на света. Философията в/на съчинението може да се приеме и като антиутопия и ирония на автора към историята и философията.

JungleJaguar
11-13-2012, 15:40
^Това на Ницше ми е любимо.Все си я чета пак и пак.

НО !!!
Ако има книга,която може да се нарече истински шедьовър и триумф на Величието,това е "Моята Борба" на Адолф Хитлер !!!