PDA

View Full Version : Сифилис Моля,дайте ми съвет!!!



keasar
11-22-2007, 11:00
Здравеите
Минаха 5 години от както се заразих от болеста,тогава трябваше да ходя две поредни седмици зада ми бият пиницилин.Болеста мисля се появи отново или вазмоjно ли е да сум се заразил povtorno, имам саштите симтоми както преди години, смятам този пат да се лекувам сам с пиницилин нешто като профилактика заштото predpolagam 4е болеста не мозе да се елиминира напално.
Da opitam li sam da se spravia.......kato v produljenie na 2 sedmici sam si injektiram piniciln,profilaktika?
Blagodaria Vi:)

Cool_Bitch
11-22-2007, 11:15
E kvo ti pre4i da se konsultura6 s lekar?A ne da si pravi6 samole4enie!!!

keasar
11-22-2007, 11:22
E kvo ti pre4i da se konsultura6 s lekar?A ne da si pravi6 samole4enie!!!


Ne mi prechi,prosto se opitvam sam da se spravia sus situaciata a i tova che sum ubeden kakvo mi e ,oshte poveche che ne mi se razduhva na liavao na diasno,nali me razbirash,kakvi sa veroiatnostite sifilisa otnovo da se poiavi sled vreme,pri veche izlekuvan organizam,stava li tova kogato otnovo budesh zarazen,niakade biah chel che sifilisa ne e vuzmojno da se eliminira na pulno,dori i sled tretiraneto s pinicilin,ne razbiram kakva e prichinata,zarazil li sum se ili ima ostatuci ot predishnoto zaboliavane predi blizo 5 godini.?pridurjam se i na tova che vednuj sifilisa popadnal v tialoto ti izgrajda imunitet kum bolesta kogato se poiavi otnovo,dali e viarno ne znam

mumiikataa
11-22-2007, 13:09
по-добре се консултирай с лекар..все пак това е доста сериозна работа и недей да се самолекуваш.най-малкото ако се окаже че не е сифилис,а ти си се дрогирал с пеницилин,кво ше прайш?сифилиса може да се излекува напълно.не се създава имонитет към болестта.

foreverr
11-22-2007, 14:39
Най-добре се консултирай с лекар, защото не можеш да си сигурен на 100%, че това е сивилис, а и може примерно в момента сивилиса да е в по-начална или по-крайна фаза от онзи път когато си се лекувал и да трябва различна доза лекарство или друго лекарство!

keasar
11-22-2007, 15:50
Най-добре се консултирай с лекар, защото не можеш да си сигурен на 100%, че това е сивилис, а и може примерно в момента сивилиса да е в по-начална или по-крайна фаза от онзи път когато си се лекувал и да трябва различна доза лекарство или друго лекарство!
a kakvo shte stane ako vse pak si napravia edna profilaktika s pinicilin,niama da mi navredi nali?:)

foreverr
11-22-2007, 15:59
Най-добре се консултирай с лекар, защото не можеш да си сигурен на 100%, че това е сивилис, а и може примерно в момента сивилиса да е в по-начална или по-крайна фаза от онзи път когато си се лекувал и да трябва различна доза лекарство или друго лекарство!
a kakvo shte stane ako vse pak si napravia edna profilaktika s pinicilin,niama da mi navredi nali?:)Не се знае какво ще стане-никой не може да е сигурен какво ще стане, защото никой тук не е лекар!Най-добре иди на лекар-така ще си 100% сигурен в всичко свързано с болеста ти!Н е отлагай, защото може да стане лошо!Колкото повече отлагаш, толкова по-лошо ще става!

mumiikataa
11-22-2007, 16:45
Най-добре се консултирай с лекар, защото не можеш да си сигурен на 100%, че това е сивилис, а и може примерно в момента сивилиса да е в по-начална или по-крайна фаза от онзи път когато си се лекувал и да трябва различна доза лекарство или друго лекарство!
a kakvo shte stane ako vse pak si napravia edna profilaktika s pinicilin,niama da mi navredi nali?:)
да ти кажа честно не е хубаво да си правиш профилакитики,шото хич няма да е профилактика.пеницилина е антибиотик,а не е хубаво ей така да си играеш...може и да ти стане нещо...повярвай ми пеницилина хич,ама хич не е полезен...бягай на лекар...успех!и да кажеш какво е станало

keasar
11-22-2007, 17:40
Най-добре се консултирай с лекар, защото не можеш да си сигурен на 100%, че това е сивилис, а и може примерно в момента сивилиса да е в по-начална или по-крайна фаза от онзи път когато си се лекувал и да трябва различна доза лекарство или друго лекарство!
a kakvo shte stane ako vse pak si napravia edna profilaktika s pinicilin,niama da mi navredi nali?:)
да ти кажа честно не е хубаво да си правиш профилакитики,шото хич няма да е профилактика.пеницилина е антибиотик,а не е хубаво ей така да си играеш...може и да ти стане нещо...повярвай ми пеницилина хич,ама хич не е полезен...бягай на лекар...успех!и да кажеш какво е станало
Blagodaria ti za svejoto mnenie,na lekar na sum otishal do sega zada si spestia vuprosite na horata koito sa okolo men,za tova i se opitvam sam da nameria reshenie,vse pak shte opitam sam s pinicilin 2 sedmici i kakvoto e takova,niakoi vzimam pinicilin s godini,che shte se umira shte se omira mi pone da e kato sveta,veche sum si nabavil pinicilin ot Bulgaria zashtoto vse oshte tam ne e s recepta,taka che pochvam,samo da si nabavia i injekcii i destilirana voda,shte go priema kato edna profilaktika i tova e ,imal sum go zaboliavaneto i ne me e strah ot nishto,dori i ot smurta:)
a inache foruma e jestok:)
uspeh na vsichki:))

mumiikataa
11-22-2007, 17:46
Най-добре се консултирай с лекар, защото не можеш да си сигурен на 100%, че това е сивилис, а и може примерно в момента сивилиса да е в по-начална или по-крайна фаза от онзи път когато си се лекувал и да трябва различна доза лекарство или друго лекарство!
a kakvo shte stane ako vse pak si napravia edna profilaktika s pinicilin,niama da mi navredi nali?:)
да ти кажа честно не е хубаво да си правиш профилакитики,шото хич няма да е профилактика.пеницилина е антибиотик,а не е хубаво ей така да си играеш...може и да ти стане нещо...повярвай ми пеницилина хич,ама хич не е полезен...бягай на лекар...успех!и да кажеш какво е станало
Blagodaria ti za svejoto mnenie,na lekar na sum otishal do sega zada si spestia vuprosite na horata koito sa okolo men,za tova i se opitvam sam da nameria reshenie,vse pak shte opitam sam s pinicilin 2 sedmici i kakvoto e takova,niakoi vzimam pinicilin s godini,che shte se umira shte se omira mi pone da e kato sveta,veche sum si nabavil pinicilin ot Bulgaria zashtoto vse oshte tam ne e s recepta,taka che pochvam,samo da si nabavia i injekcii i destilirana voda,shte go priema kato edna profilaktika i tova e ,imal sum go zaboliavaneto i ne me e strah ot nishto,dori i ot smurta:)
a inache foruma e jestok:)
uspeh na vsichki:))
еми за какво тогава въобще пусна тема като си знаеш твойто :-x прави квото искаш,ма не е хубаво да се самолекуваш.просто знам хора,които са патили от пеницилин..както и да е..

foreverr
11-22-2007, 18:01
Най-добре се консултирай с лекар, защото не можеш да си сигурен на 100%, че това е сивилис, а и може примерно в момента сивилиса да е в по-начална или по-крайна фаза от онзи път когато си се лекувал и да трябва различна доза лекарство или друго лекарство!
a kakvo shte stane ako vse pak si napravia edna profilaktika s pinicilin,niama da mi navredi nali?:)
да ти кажа честно не е хубаво да си правиш профилакитики,шото хич няма да е профилактика.пеницилина е антибиотик,а не е хубаво ей така да си играеш...може и да ти стане нещо...повярвай ми пеницилина хич,ама хич не е полезен...бягай на лекар...успех!и да кажеш какво е станало
Blagodaria ti za svejoto mnenie,na lekar na sum otishal do sega zada si spestia vuprosite na horata koito sa okolo men,za tova i se opitvam sam da nameria reshenie,vse pak shte opitam sam s pinicilin 2 sedmici i kakvoto e takova,niakoi vzimam pinicilin s godini,che shte se umira shte se omira mi pone da e kato sveta,veche sum si nabavil pinicilin ot Bulgaria zashtoto vse oshte tam ne e s recepta,taka che pochvam,samo da si nabavia i injekcii i destilirana voda,shte go priema kato edna profilaktika i tova e ,imal sum go zaboliavaneto i ne me e strah ot nishto,dori i ot smurta:)
a inache foruma e jestok:)
uspeh na vsichki:))
еми за какво тогава въобще пусна тема като си знаеш твойто :-x прави квото искаш,ма не е хубаво да се самолекуваш.просто знам хора,които са патили от пеницилин..както и да е..+1НАПЪЛНО ПРАВА СИ '' ЕкЗеКуТуРкаТа'' ама не го написах правилно :D

Slun4evko
11-23-2007, 05:12
1.Sifilisa e le4im
2.bi trqbvalo da si se zarazil povtorno 6tom ima6 su6tite simptomi,za6toto sled 5godini bi trqbvalo ve4e da si na 3ti/smurtniq/etap ot bolesta,ako ne si se izlekuval napulno predniq put
sega ne se 6a6kai,ne kazvam 4e si na smurtno leglo,osobeno 6tom sega proqvqvat samo na4alnite priznaci,koito si imal i predi6niq put=>trqbva da si se zarazil povtorno.ne sam sigurna dokolko se lekuva sifilisa samo s penicilin,taka 4e bqgai na KOMPETENTEN lekar koito 6te ti predpi6e suotvetniq antibiotik.napravi taka za6toto samole4enieto ti moje i da nqma koi znae kakav efekt,moje da ne se izlekuva6,a izhodut ot tova moje da e fatalen/smurten/,ako ne te lekuva medicinsko lice

foreverr
11-24-2007, 12:36
Здравеите
Минаха 5 години от както се заразих от болеста,тогава трябваше да ходя две поредни седмици зада ми бият пиницилин.Болеста мисля се появи отново или вазмоjно ли е да сум се заразил povtorno, имам саштите симтоми както преди години, смятам този пат да се лекувам сам с пиницилин нешто като профилактика заштото predpolagam 4е болеста не мозе да се елиминира напално.
Da opitam li sam da se spravia.......kato v produljenie na 2 sedmici sam si injektiram piniciln,profilaktika?
Blagodaria Vi:)Вече беше ли на лекар? :::

keasar
11-24-2007, 17:13
Здравеите
Минаха 5 години от както се заразих от болеста,тогава трябваше да ходя две поредни седмици зада ми бият пиницилин.Болеста мисля се появи отново или вазмоjно ли е да сум се заразил povtorno, имам саштите симтоми както преди години, смятам този пат да се лекувам сам с пиницилин нешто като профилактика заштото predpolagam 4е болеста не мозе да се елиминира напално.
Da opitam li sam da se spravia.......kato v produljenie na 2 sedmici sam si injektiram piniciln,profilaktika?
Blagodaria Vi:)Вече беше ли на лекар? :::

da,predi 5 godini ! ](*,)

_butterfly_
11-24-2007, 19:26
Според мен е напълно възможно повторно заразяване или болеста да не е излекувана напълно и да се проявява отново. Но това е сериозно и е най-добре да отидеш на лекар. Едно е примерно човек да се разболее от грип и да си реши сам да се лекува друго е да се самолекуваш от сифилис. Най-доброто решение-лекар и Успех.

_BoSSy_
11-24-2007, 19:53
Недеи да си налагаш самолечение,защото можеш да объркаш работата отвсякъде.Предполагам знаеш,че пеницилина се използва през точно определен период от време.Това е антибиотик..представи си получиш лекарствена алергия,пристъп,става още по-сложно.

Намери си някои кадърен лекар(все още има такива) и започни лечение с негова помощ..едва ли си толкова запознат колкото е тои!
Веднъж появи ли се инфекция(каквато и да е тя),неможе да се излекува изцяло от човешкия организъм..Но при правилно лечение болестта не се появява повторно.
Излекуваи се и бъди малко по-внимателен при избирането на партньорката.. Успехи :-$

batkodoki
11-25-2007, 19:57
Здравеите
Минаха 5 години от както се заразих от болеста,тогава трябваше да ходя две поредни седмици зада ми бият пиницилин.Болеста мисля се появи отново или вазмоjно ли е да сум се заразил povtorno, имам саштите симтоми както преди години, смятам този пат да се лекувам сам с пиницилин нешто като профилактика заштото predpolagam 4е болеста не мозе да се елиминира напално.
Da opitam li sam da se spravia.......kato v produljenie na 2 sedmici sam si injektiram piniciln,profilaktika?
Blagodaria Vi:)

ама че глупости!!!

е може ли такава безотговорност, ако темата не е ебавка?!!

млади момко, луеса не ти е хрема и сам от себеси не преминава, но за сметка на това за разлика от хремата е нещо, което МОЖЕ ДА СЕ ИЗЛЕКУВА. когато това не стане - последствията са гадно-страховити...

много малко инфо даваш за първия епизод при теб както и с какво точно и как си бил лекуван. затова е и трудно "на око" да се дефинира проблема, при положение, че ти НИЩО не споделяш като симптоматика.


искам да бъда много добре разбран: сифилиса са разлика от ХИВ Е лечим и то напълно, стига да бъде хванат навреме!!!

НЯМА НАЧИН САМ да се излекуваш от спирохетата следвайки някакви остарели модели на лечение, моето момче
пеницилина наистина е средстви по избор, но днес вече имаме 109 ВИДА пеницилин и производни! без специалист ориентиращ се в спецификите на тези 109 вида - можеш само да постигнеш едно -

- инфекцията да персистира, да хронифицира плавно и да се изявява при намален имунен толеранс, като през цялото време пръскаш сифилистичната зараза около себе си...

-след като сам си избираш ролята на съзнателен разсадник на сифилиса не разбирам как и защо искаш мнения от дечурлигите, които са потенциални твои жертви....

бтв я пиши на ЛС ако изобщо имаш желание да ти се помага

keasar
11-26-2007, 08:27
Здравейте,благодаря Ви за изчерпателните мнения и коментари,надявах се наистина на разбиране от ваша страна,а не критики кой колко немарлив може да бъде ,защото всички сме леко чалнати в главите,но както и да е ,на 26 години съм и преди близо 5 години проведох 10-дневно лечение на сифилис в Бургас,трябваше да ходя всеки ден в 17:00 да ми се бие пеницилин,трябваше да остана,но не останах заради мизерните условия в заразното отделение и за това предпочетох всеки ден да ходя и да се прибирам в къщи,получи се лечението и всичко свърши,беше установено че съм в 1-ва фаза на развитие на болеста.
5 Години по късно в порядъка на 1 месец получих всички симптоми на болеста, сякаш беше тогава ,всичко беше еднакво,косата почна да ми пада ,покрих се с прословутите розови петна и .т.н, страничните ефекти на болеста не са драстични,дори не се забелизават толкова вече,но го минах,едвам съм се крил от приятелката си,да не говорим че я има и онази пъпка,нооо както и да е ,почна да изчезва,проблема ми е друг вече,приятелката ми има същото нещо на срамните усни ,а тя вобще не знае за какво става въпрос,с нея съм от две години и не знам как да и кажа какво може да е ,още повече ,че май съм я заразил вече,не знам как да подходя,сигурен съм че ще пламне и тя скоро в онези розови обриви и после и ди и разправяй че не съм и изневерявал:)))))
на шега го обърнах но е това ,иначе вече имам пеницилин и не знам какво да правя с него,времето си минава ,добре че поне смяната на фазите на болеста не са на често.....:)
това е ,успех на всички,не Ви моля за помощ,просто споделям,ако някои има съвет да даде,не го приемайте всичко това като ваш проблем,така няма да се получават дразнения,
щото и на мене ми хлопа дъската:))

_BoSSy_
11-26-2007, 10:01
Здравейте,благодаря Ви за изчерпателните мнения и коментари,надявах се наистина на разбиране от ваша страна,а не критики кой колко немарлив може да бъде ,защото всички сме леко чалнати в главите,но както и да е ,на 26 години съм и преди близо 5 години проведох 10-дневно лечение на сифилис в Бургас,трябваше да ходя всеки ден в 17:00 да ми се бие пеницилин,трябваше да остана,но не останах заради мизерните условия в заразното отделение и за това предпочетох всеки ден да ходя и да се прибирам в къщи,получи се лечението и всичко свърши,беше установено че съм в 1-ва фаза на развитие на болеста.
5 Години по късно в порядъка на 1 месец получих всички симптоми на болеста, сякаш беше тогава ,всичко беше еднакво,косата почна да ми пада ,покрих се с прословутите розови петна и .т.н, страничните ефекти на болеста не са драстични,дори не се забелизават толкова вече,но го минах,едвам съм се крил от приятелката си,да не говорим че я има и онази пъпка,нооо както и да е ,почна да изчезва,проблема ми е друг вече,приятелката ми има същото нещо на срамните усни ,а тя вобще не знае за какво става въпрос,с нея съм от две години и не знам как да и кажа какво може да е ,още повече ,че май съм я заразил вече,не знам как да подходя,сигурен съм че ще пламне и тя скоро в онези розови обриви и после и ди и разправяй че не съм и изневерявал:)))))
на шега го обърнах но е това ,иначе вече имам пеницилин и не знам какво да правя с него,времето си минава ,добре че поне смяната на фазите на болеста не са на често.....:)
това е ,успех на всички,не Ви моля за помощ,просто споделям,ако някои има съвет да даде,не го приемайте всичко това като ваш проблем,така няма да се получават дразнения,
щото и на мене ми хлопа дъската:))

Приятелката ти...?Как да подходиш...така както би подходил всеки нормален човек,още по-лошо става след като си го залепил и на гаджето ти-кажи й и вземи мерки,защото тя ще започне да се притеснява като забележи,че нещо не е наред и едва ли ще и стане приятно като разбере,че ти си крил това от нея сума ти време пък и на всичкото отгоре си я заразил.Нали сте от 2 години заедно-би трябвало да си споделяте и да си имате доверие.. :)
Не си единствения заразен с Сифилис в света,така,че не трябва да ти дреме от хората какво коментират..все пак това може да се случи на всеки.

oTPoBHa
12-13-2007, 10:37
Здравеите
Минаха 5 години от както се заразих от болеста,тогава трябваше да ходя две поредни седмици зада ми бият пиницилин.Болеста мисля се появи отново или вазмоjно ли е да сум се заразил povtorno, имам саштите симтоми както преди години, смятам този пат да се лекувам сам с пиницилин нешто като профилактика заштото predpolagam 4е болеста не мозе да се елиминира напално.
Da opitam li sam da se spravia.......kato v produljenie na 2 sedmici sam si injektiram piniciln,profilaktika?
Blagodaria Vi:)

в учебника по биология пише, че заболяването протича в 3 стадия - през първия се появява язва на входното място на заразата и се увеличават лимфните възли. През втория стадий (6-8 седмици след инфекцията) се появяват обриви по кожата и лигавиците, наблюдава се и опадане на косата. Неговата продължителност е 2 години, при което симптомите ту се появяват, ту затихват. При третия стадий се наблюдават разпадане на тъканта и образуване на язви в различните органи на централната нервна и сърдечно-съдовата система. Според мен се консултирай с лекар, или пиши в някой форум на лекари . . .. . . да ти отговорят :wink: