PDA

View Full Version : Аз съм на 14 години и нямам цикъл...



nedostapna_93
11-22-2007, 11:28
az sam na 14 i nqmam cikal ,gardite mi sega rastat,viskoka sam 1,50 i teja 45 godini ..tova normalno li????Moleve pomognete mi pls pls

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

ShadyRecords
11-22-2007, 11:42
az sam na 14 i nqmam cikal ,gardite mi sega rastat,viskoka sam 1,50 i teja 45 godini ..tova normalno li????Moleve pomognete mi pls pls

тежиш 45 години ? :D :D :D :lol: :razz: тва е бисер вече

mistral
11-22-2007, 11:47
цикъла идва 2 години след началото на растежа на гърдите!
мен цикъла ми дойде на 15...

136179
11-22-2007, 12:09
цикъла идва 2 години след началото на растежа на гърдите!
мен цикъла ми дойде на 15...
а това е поредната глупост :lol: :razz:

mumiikataa
11-22-2007, 13:04
az sam na 14 i nqmam cikal ,gardite mi sega rastat,viskoka sam 1,50 i teja 45 godini ..tova normalno li????Moleve pomognete mi pls pls

тежиш 45 години ? :D :D :D :lol: :razz: тва е бисер вече
е не се подигравай...аз тежа пък 54 години... :D

foreverr
11-22-2007, 14:45
Успокой се!И при мен беше по същия начин-на 14 нямах цикъл :-# и се притеснявах като теб-но в полседствие ми дойде на 14 и половина-дори и до 14 и половина да не ти е дошло е нормално!Ако до 16 не ти е дошло тогава е страшно и тогава трябва да идеш на лекар!Но щом ти растат гърдите ще ти дойде споко :wink: -а това, че ти идва 2 години след като гърдите започнат да растат не е на 100% вярно-при всеки е различно-при мен беше 1 година и малко!Според мен щом като ти растат гърдите до 15 годишна възраст ще ти дойде ще видиш :wink: А от колко време ти растат гърдите?

dan4ety
11-22-2007, 14:51
Успокой се!И при мен беше по същия начин-на 14 нямах цикъл :-# и се притеснявах като теб-но в полседствие ми дойде на 14 и половина-дори и до 14 и половина да не ти е дошло е нормално!Ако до 16 не ти е дошло тогава е страшно и тогава трябва да идеш на лекар!Но щом ти растат гърдите ще ти дойде споко :wink: -а това, че ти идва 2 години след като гърдите започнат да растат не е на 100% вярно-при всеки е различно-при мен беше 1 година и малко!Според мен щом като ти растат гърдите до 15 годишна възраст ще ти дойде ще видиш :wink: А от колко време ти растат гърдите?

Само да те поправя - ако не ти дойде до 17 годинитрябва да се ходи на лекар, не на 16 ;)
А до авторката - ми и аз съм като тебе, както и много други момичета ;)

slun4ice_90
11-22-2007, 15:08
Успокой се!И при мен беше по същия начин-на 14 нямах цикъл :-# и се притеснявах като теб-но в полседствие ми дойде на 14 и половина-дори и до 14 и половина да не ти е дошло е нормално!Ако до 16 не ти е дошло тогава е страшно и тогава трябва да идеш на лекар!Но щом ти растат гърдите ще ти дойде споко :wink: -а това, че ти идва 2 години след като гърдите започнат да растат не е на 100% вярно-при всеки е различно-при мен беше 1 година и малко!Според мен щом като ти растат гърдите до 15 годишна възраст ще ти дойде ще видиш :wink: А от колко време ти растат гърдите?

Само да те поправя - ако не ти дойде до 17 годинитрябва да се ходи на лекар, не на 16 ;)
А до авторката - ми и аз съм като тебе, както и много други момичета ;)И аз съм чувала така,но за да ти дойде съм чувала,че и трябва да си малко повече на кг :wink: А ти си много малко :shock:

foreverr
11-22-2007, 17:13
Успокой се!И при мен беше по същия начин-на 14 нямах цикъл :-# и се притеснявах като теб-но в полседствие ми дойде на 14 и половина-дори и до 14 и половина да не ти е дошло е нормално!Ако до 16 не ти е дошло тогава е страшно и тогава трябва да идеш на лекар!Но щом ти растат гърдите ще ти дойде споко :wink: -а това, че ти идва 2 години след като гърдите започнат да растат не е на 100% вярно-при всеки е различно-при мен беше 1 година и малко!Според мен щом като ти растат гърдите до 15 годишна възраст ще ти дойде ще видиш :wink: А от колко време ти растат гърдите?

Само да те поправя - ако не ти дойде до 17 годинитрябва да се ходи на лекар, не на 16 ;)
А до авторката - ми и аз съм като тебе, както и много други момичета ;)И аз съм чувала така,но за да ти дойде съм чувала,че и трябва да си малко повече на кг :wink: А ти си много малко :shock:значи до колкото виждам тя за ръста си не е много слаба, защото знам как се изчислява нормалното тегло!Но сега не ми се обеснява!И слабостта и аз си мислих, че влияе на цикъла, но познавам 2 мои приятелки които са суууууупер слаби и им дойде дори и в 6 клас!Така, че на момичето което подликува темата май не е от слабост-просто е въпрос на ораганизма ти!Нормално е споко :wink:

foreverr
11-22-2007, 17:30
Ето и как се изчислява дали е нормално течлото например 1.50 махаш метъра и остава 50-към полученото вадиш 10 и колкото остане толкова е нормалното да си-при този случай се получава да си 40!Така се изчислява само при момичета в тийнеиджърска възраст!

black_mermaid
11-23-2007, 08:03
Ето и как се изчислява дали е нормално течлото например 1.50 махаш метъра и остава 50-към полученото вадиш 10 и колкото остане толкова е нормалното да си-при този случай се получава да си 40!Така се изчислява само при момичета в тийнеиджърска възраст!
Ако наистина е вярно трябва да кача 14 кг. :shock:

mumiikataa
11-23-2007, 10:57
мм ето ви един лесен начин да разберете дали имате да качвате или да сваляте килограми.BMI-"боди-мас-индекс".
формулата е- телесното тегло делено на (ръста на 2ра степен).например
56 кг:(1.60м.1.60м)=21.8 БМИ.
Значението на БМИ: 20-25=нормално тегло ; 25-30=излишно тегло ; над 30=затлъстяване.

voodoodoll1
11-23-2007, 11:57
споко мацка.И на мен ми дойде на 14 години,накрая на 8 клас беше

tujnata_mimi
11-25-2007, 17:19
az sam na 14 i nqmam cikal ,gardite mi sega rastat,viskoka sam 1,50 i teja 45 godini ..tova normalno li????Moleve pomognete mi pls pls

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!
spokoino be na nqkoi im idva po kusno ako zakusnee mnogo idi na lekar :-$

Hayashi
11-26-2007, 16:42
Ся вие му обеснявате на момичето,но това едва ли ще му помогне! :-| Ако се притесняваш много иди на гинеколог макар,че аз смятам,че всичко е наред!

_butterfly_
11-26-2007, 20:05
Щом сега си започнала да се развиваш и бюстът ти се оформя, менструация очаквай след около година и половина-две, но това разбира се е строго индивидуално. А и си доста слабичка, а тялото ти трябва да понатрупа някоя и друга мазнинка да се оформи от детско към женско, аз примерно бях доста слабичка на твоите години около 43 кг в 7-8 клас затова и ми дойде по-късно цикъла.

dan4ety
11-27-2007, 10:11
Понеже има мнооого такива теми, а аз не искам да питам точно същото, мисля да питам тука. Ами значи на мене започват да ми се пооформя малко бюста (е, побирам се в най-малкия размер :-D ), имам бяло течение от май около края 6-ти началото на 7-ми клас (тогава беше по-малко, де :? Сега съм 8-ми :) ), лекичка съм, но ми се оформя вече тялото като пясъчен часовник (както, до колкото знам, трябва да бъде). Та въпросът ми е дали скоро е възможно да ми дойде? Знам, че е строго индивидуално и, че няма място за притеснение. Аз не се притеснявам, че няма да ми дойде, а просто искам да знам. Та дали е възможно скоро да ми дойде (не, че много искам, де, защото много хора са ми казвали, че е гадно)? Мерси на отговорилите :)

Hayashi
11-27-2007, 16:29
Да според мен трябва да го очакваш всеки момент!

DisciplineAndOrder
11-27-2007, 16:45
И на 17 може да ти дойде. [/i]

~bloody^romance~
12-02-2007, 11:22
Хора, значи да разбирам че и на мен ще ми дойде скоро защото на мен гърдите почнаха да се оформят началото на 6 ти клас сега съм 7ми и имам бяло течение от 2 години и в последния 1 месец мн ми се засили използвам ежедневни превръзки . Според вас ше ми дойде ли скоро ?

Sunrisee
12-02-2007, 17:16
Spored men skoro shte ti doide,no ako ne prochetesh vajnite temi nqma da ti doide..! O:)

emviii
12-03-2007, 05:51
мм ето ви един лесен начин да разберете дали имате да качвате или да сваляте килограми.BMI-"боди-мас-индекс".
формулата е- телесното тегло делено на (ръста на 2ра степен).например
56 кг:(1.60м.1.60м)=21.8 БМИ.
Значението на БМИ: 20-25=нормално тегло ; 25-30=излишно тегло ; над 30=затлъстяване.

eee men mi izliza 19 #-o

:arrow: po temata - momiche uspokoi se be tva e normalno organizma se razlivava razli4no :-P pak tova za gardite ne e vqrno men mi doide na 13 pak na 11 hi4 nqmah cici :razz:

divi4ka
12-03-2007, 07:34
аз съм на 14(след 15 дена ставам) имам цикъл от 3месеца,но пък съм плоска.Ще ми се развият ли гърдите или да изгубя и последната си надежда :o

sadres
12-03-2007, 07:47
Абе не се притеснявай,няма за кво да ходиш на лекар,няма момиче,на което да не му е дошло!!!Все някога ще ти дойде и колко по-късно е,толкова по-добре.А btw на 14 години да не ти е дошло си е съвсем в нормите и няма нищо тревожно.

dan4ety
12-03-2007, 17:37
аз съм на 14(след 15 дена ставам) имам цикъл от 3месеца,но пък съм плоска.Ще ми се развият ли гърдите или да изгубя и последната си надежда :o


Споке, бе. Ще се развият. Няма да останеш без ;) Пък и още се развиваш, така че имаш още време ;)

~bloody^romance~
12-04-2007, 20:25
Spored men skoro shte ti doide,no ako ne prochetesh vajnite temi nqma da ti doide..! O:)
Ем... днеска ми дойде и без да прочета темите :-P

foreverr
12-05-2007, 13:09
Spored men skoro shte ti doide,no ako ne prochetesh vajnite temi nqma da ti doide..! O:)
Ем... днеска ми дойде и без да прочета темите :-Pчестито :D щве видиш че е гадно :D

~bloody^romance~
12-05-2007, 15:00
Мерси PEPITO SLADKATA :) Е може да е гадно ама се пак по добре с него от колкото без .
А към момичето което публикува темата искам да ти кажа че както видя и аз бях притеснена и то МНОГО че още не ми е дошло а на всички момичета от класа ми им беше дошло. От опит знам че най-вероятно ще ти дойде точно когато не очакваш както на мен ми дойде.
Казах си че ще ми дойде когато трябжа и когато организма ми е готов и то зе че ми дойде. Тъиче не мисли много за това.
Надявам се да съм ти помогнала поне малко :)

DisciplineAndOrder
12-06-2007, 06:55
Не разбирам защо толкова искате да ви дойде менструацията.За да се чуствате големи ли е,защо...? :neutral:
Не разбирате ли,че е гадно?

foreverr
12-06-2007, 12:04
Не разбирам защо толкова искате да ви дойде менструацията.За да се чуствате големи ли е,защо...? :neutral:
Не разбирате ли,че е гадно?то всъщност неможе да се каже,че е точно гадно :!: Просто според мен това си е нещо обикновено което нети пречи и не е гадно :!: Е за тези които имат ужасни болки е гадно-все пак не е гадно-и например да ти идва редовно също не е гадно-например някои хора като им прескочи казват''супер не ми дойде''но това може да е и знак на болест така, че цикъла си е нещо съвссем нормално и ако си с факта че е гадно то винаги когато си в менструация ще ти е гадно :!: приеми че е нещо обикновено и не е гадно ище си ок :wink: :-)

~bloody^romance~
12-06-2007, 12:41
PEPITO SLADKATA v predi6niq si post si mi pisala "6te vidi6 4e e gadno "a sega ybejdava6 dr momi4e 4e ne e gadno. Ne te razbiram ti si protivore4i6 :neutral:

foreverr
12-06-2007, 13:42
PEPITO SLADKATA v predi6niq si post si mi pisala "6te vidi6 4e e gadno "a sega ybejdava6 dr momi4e 4e ne e gadno. Ne te razbiram ti si protivore4i6 :neutral:Да, така е бях писала, че е гадно,но като се замислих дори и в собствените си думи разбрах, че не е :P така, че и ти не дей да го приемаш за гадно,защото ако го приемаш за гадно щет и е гадно докато си в цикъл :wink: