PDA

View Full Version : Великите мъки на бебетата



Uptown_soldier
11-22-2007, 19:12
преди време чух че бебетата изпитват свръхстрадания докато се раждат или в минутата след раждането. През целия си живот човек не изпитва подобни или по-големи мъки. някой може ли да ми каже подробност.

tuka6na
11-22-2007, 19:26
За Бога...

По темата-нищо не е сигурно.Никой не помни.

trittico
11-22-2007, 19:50
както предполагам сама се досещаш, едва ли има човек, който да може да ти даде някакъв отговор (както казаха преди мен: Кой ли помни?????) :lol:

Nefarian
11-22-2007, 19:54
67om go boli divine shield

gree_girl
11-22-2007, 20:10
Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят

vodolei4e_m
11-22-2007, 20:15
Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
kak nqma da pla4at, kato sa se precakali da jiveqt v toq gadniq svqt....(nari4an ot mnozina ada na vselenata)

Seducti0n
11-22-2007, 20:58
Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
kak nqma da pla4at, kato sa se precakali da jiveqt v toq gadniq svqt....(nari4an ot mnozina ada na vselenata)


Е,Ники,не бъди толкова негативно настроен към живота.
По темата-идея си нямам,а някой замислял ли се е на какво може да се дължи тази болка? :?

AnTiBuLLsHiTs
11-22-2007, 21:09
Ами много ясно, че ще има болка. Бебето до сега е било във вода а сега поема въздух нормално е.. Все едно като се давиш и те спасят чувството е същото. Болки по тялото и в дробовете .

UnaBletoLoVeU
11-24-2007, 17:18
Чувала съм, че когато бебето се ражда дробовете му са като ненадут балон и когато си поеме въздух те се надуват(логично). Това боляло...предполагам ако си представим един балон и започнем да го надуваме има момент, в който ако вкараме по-малко въздух не се издува и трябва да вкараме повече въздух да преминем нещо като "граница". Не знам дали разбрахте и е малко вероятно, но все пак аз си обясних позицията.

krem4et0
11-25-2007, 11:43
Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
Всъщност плачат, защото поемат кислород и дробовете им се пълнят с него.........Ако бебето не проплаче, значи белите му дробове не са достатъчно развити!

ramaiana
11-25-2007, 22:45
Още при самото раждане бебето изплаква - това е първия му звук. Плачът е израз на шока от външния свят.
Това не е никаква болка...просто си представи как 9 месеца си се гушкала на топло,необезпокоявана,полю шквана и не изпитваш глад,студ,и никаква нужда и изведнъж те изкарват на място,което е ужасно шокиращо в първия момент...шум,хора тичащи насам-натам,виканици,студ,уплаха, нещо ново и необяснимо.
...какво ти остава :)

AnTiBuLLsHiTs
11-26-2007, 07:00
Още при самото раждане бебето изплаква - това е първия му звук. Плачът е израз на шока от външния свят.
Това не е никаква болка...просто си представи как 9 месеца си се гушкала на топло,необезпокоявана,полю шквана и не изпитваш глад,студ,и никаква нужда и изведнъж те изкарват на място,което е ужасно шокиращо в първия момент...шум,хора тичащи насам-натам,виканици,студ,уплаха, нещо ново и необяснимо.
...какво ти остава :)
Не е баш така.Едва ли бебто знае какво е страх по точно от какво да го е страх навън..?! Просто при вдишването дробовете му се пълят с кислород,
навън както казваш е и студено. :-#

ramaiana
11-26-2007, 09:50
това също е шок...но не е и болка.
Всичко му е непознато..то не е страх,то е ужас за детето.
Страхът е инстинкт,нали знаеш :)

Nu[m]b
12-09-2007, 13:26
Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
Всъщност плачат, защото поемат кислород и дробовете им се пълнят с него.........Ако бебето не проплаче, значи белите му дробове не са достатъчно развити!

Ако не проплаче - пиши го бегало...
При аутопсия на новородени се разбира дали са били мъртви в утробата или са умрели след раждането.Това се установява по наличието на кислород в белите дробове.Ако има кислород значи са умрели след раждането. :wink:
Болката е точно при напълването на белите дробове с въздух, а не както каза ramaiana "Плачът е израз на шока от външния свят." :lol:

ThunderGoddess
01-18-2008, 20:20
Според мен при първото вдишване боли много. Пак се връщаме на примера за балона. Като си купите нов балон и го надувате, той отначало е напълно сплескан и докато гонадувате и двете му страни се отлепят. Според мен това се случва и в бебешкия организъм след първата поета глутка въздух ... а за шока и студа ... и това е вярно, но не отхвърлям и болката.

ramaiana
02-01-2008, 19:42
b]

Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
Всъщност плачат, защото поемат кислород и дробовете им се пълнят с него.........Ако бебето не проплаче, значи белите му дробове не са достатъчно развити!

Ако не проплаче - пиши го бегало...
При аутопсия на новородени се разбира дали са били мъртви в утробата или са умрели след раждането.Това се установява по наличието на кислород в белите дробове.Ако има кислород значи са умрели след раждането. :wink:
Болката е точно при напълването на белите дробове с въздух, а не както каза ramaiana "Плачът е израз на шока от външния свят." :lol:

ще ми цитираш ли статия в която пише такова нещо..защото аз никъде не видях,а ме вълнува.
Това което написах е истина,чела съм много книги за бебетата и развитието им,за раждането и първите им дни.

ето...чети малко
http://www.dar-center.com/article/?article=460

sexita
03-18-2008, 19:30
И аз мисля,че е шок

Shtastl1va
04-01-2008, 10:27
Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
kak nqma da pla4at, kato sa se precakali da jiveqt v toq gadniq svqt....(nari4an ot mnozina ada na vselenata)
На същото мнение съм. Най - вероятно ни е боляло :)

mickelangelo
04-04-2008, 21:41
Ми четох някъде че .. най голямата физическа болка .. която изпитва някога човекът е когато си поема първата глътка въздух ( с неупотребяваните никога бели дробове )

BaiboCo
04-19-2008, 22:31
67om go boli divine shield

bubble + hs back :D:D

Virtuallll
05-01-2008, 22:49
Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
kak nqma da pla4at, kato sa se precakali da jiveqt v toq gadniq svqt....(nari4an ot mnozina ada na vselenata)


Е,Ники,не бъди толкова негативно настроен към живота.
По темата-идея си нямам,а някой замислял ли се е на какво може да се дължи тази болка? :?


Според мен на първите физически движения, защото костите на бебетата са меки, пък и е странно като си раздвижваш ръката например за първи път от доста време (примерно след сваляне на гипс за обездвижване на краиника при счупване на кост). Пък и е стрес в родилното да се озовеш от веднъш и да чуеш разни шумове, викове и да видиш непозната обстановка с излизането си на "бял свят" :) Също така една от хипотезите е че бебетата изпитват голяма болка при първото вдишване мисля, че е възможно, защото органите не са развити напълно, а въздуха отива в дробовете... :)

marilyn
07-12-2008, 22:39
Смятам че плачат защото може би ги боли, поемайки въздух, а също и от шока, напускаики тялото на майка си. Но има ли смисъл изобщо във въпроса се замислих аз... :-D

Nam3less
07-13-2008, 01:03
Аз съм чувал, че плачят първите месеци много, защото душата им разбира че са се родили на земята с някаква цел, и са нещастни от този факт. Но постепенно с месеците, съзнанието им го забравя и за това никой не помни.

GLeZoRanA
07-13-2008, 19:29
Много ти разбира новородено от шок..

acleverboy
08-03-2008, 20:54
преди време чух че бебетата изпитват свръхстрадания докато се раждат или в минутата след раждането. През целия си живот човек не изпитва подобни или по-големи мъки. някой може ли да ми каже подробност.

Еми не знам точно тоя момент нещо ми се губи

BurningDesire
08-16-2008, 15:07
преди време чух че бебетата изпитват свръхстрадания докато се раждат или в минутата след раждането. През целия си живот човек не изпитва подобни или по-големи мъки. някой може ли да ми каже подробност.
Пффф...Глупости. "Великите мъки", както се изразяваш, ги изпитват родилките!

iiirish
08-16-2008, 21:49
Никой все още не може да докаже подобни твърдения. По принцип има смисъл бебетата да изпитват болка, така като майката по време на раждането, но каква е точно тази болка и доколко е силна, надали ще разберем

marin4itu
08-16-2008, 22:22
Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
Всъщност плачат, защото поемат кислород и дробовете им се пълнят с него.........Ако бебето не проплаче, значи белите му дробове не са достатъчно развити!
Дам, това беше казала и госпожата ми по биология :)

jghgh
08-17-2008, 07:15
Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
Всъщност плачат, защото поемат кислород и дробовете им се пълнят с него.........Ако бебето не проплаче, значи белите му дробове не са достатъчно развити!
Дам, това беше казала и госпожата ми по биология :)


И на мен ще ми го каже тая година :-D


Те бебетата нямат акъл и душа още, даже съм чувала че се раждат слепички но тук вече не знам.. така че заебете тия теории че виждали околния свят, усещали че се раждат за да страдат в гадния преебан живот и т.н..
Реват защото са им сплескани дробовете като на ненадут балон и при първото вдишване.. би трябвало да си е болезнено... :D

Освен тва на бебетата живота им е чуден. Мама ги обича с цяло сърце, те от време на време поревват, ама кво толкова...

Kman
08-17-2008, 12:19
Бебета нямат развити органи,мозък и психика т.е. немогат да осъзнаят нищо което се случва около тях или да запомнят нищо в момента на раждането.В периода след раждането вече започва да се форимира всичко и тогава е най-важният период защото остава като белег в подсъзнанието им.

lsd43
08-19-2008, 11:30
Ами съвсем възможно,понеже дробовете за пръв път започват да функционират,все пак си е шоково състояние за човешкото тяло.

Kman
08-19-2008, 17:20
"дробовете за пръв път започват да функционират"
Значи преди да се родят са били мъртви така ли? :lol: 8-)
Без въздух няма как да живее,преди раждането пак за работели,замо че не по същия начин.

mistake
08-29-2008, 07:11
При родилните болки матката се съкращава - мускулите й се свиват. А мускулите на матката са едни от най – силните в организма /по-силни са само дъвкателните/. При това матката работи на автоматичен режим - жената не може да контролира движенията й. Слушайки акушерите обаче, тя е в състояние да облекчи максимално своето дете по пътя му към белия свят.
И така, какво чувства раждащото се дете?
То изпитва стрес. За детето раждането е тотален потрес за целия организъм. Младенецът е седял девет месеца вътре на готово, а сега трябва да се движи, да диша, да крещи.
Дразнят го разгъващите се бели дробове, “скърцат” костите му, напрегната е нервната му система. Стресът е такъв, сякаш на възрастен човек не са му позволявали да спи едно денонощие и при това са го измъчвали със шумови децибели и са осветявали очите му.
То се задушава, когато майка му крещи силно и много. Има апарат, който отчита сърцебиенето на бебето. Той регистрира моментните честоти на сърдечните съкращения в течение на милисекунда и чертае крива, по която лекарите определят състоянието на намиращия се във влагалището плод. Ако родилката крещи, сърцебиенето на детето се забавя почти до спиране. Това означава много силен кислороден глад.
Знаете ли какво е това? Изтезание с найлонова торбичка на главата – опитайте само…
Страшно го боли! В родовите пътища детето изпитва направо колосална болка.
Представете си как нежната главичка минава през стиснатата “врата” на влагалището, когато си притиснат от всички страни от силни мускули, като в тясна клетка. Как може да му помогне майката? Като изпълнява заповедите на акушерите да се напъва по-силно.
Може да получи родова травма. Раждането само по себе си е травмиращ процес и майката може да бъде истинска вредителка. Ако тя крещи безконтролно, бебето ще получи подутина на главата. Това става, когато маточната шийка не е напълно разкрита и горната част на бебешката главичка вече е навън, а останалата част от тялото изпитва повишено налягане от страна на матката. В резултат на това кръвта се оттича към страната на пониженото налягане.

evi_vd
08-29-2008, 08:27
аз в първия момент не съм проплакала :( нещо ми се е било запушило в дихателните пътища .. после сигурно много ме е боляло като съм проплакала :(

anichkaaaaa
09-13-2008, 21:22
нищо не се знае

Bonbonenata
09-14-2008, 11:34
Още при самото раждане бебето изплаква - това е първия му звук. Плачът е израз на шока от външния свят.
Това не е никаква болка...просто си представи как 9 месеца си се гушкала на топло,необезпокоявана,полю шквана и не изпитваш глад,студ,и никаква нужда и изведнъж те изкарват на място,което е ужасно шокиращо в първия момент...шум,хора тичащи насам-натам,виканици,студ,уплаха, нещо ново и необяснимо.
...какво ти остава :)

Бебето не вижда непосредствено след раждането си. То практически изобщо нищичко не осъзнава.

FroggY
09-27-2008, 13:34
Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
Всъщност плачат, защото поемат кислород и дробовете им се пълнят с него.........Ако бебето не проплаче, значи белите му дробове не са достатъчно развити!
Дам, това беше казала и госпожата ми по биология :)


И на мен ще ми го каже тая година :-D


Те бебетата нямат акъл и душа още, даже съм чувала че се раждат слепички но тук вече не знам.. така че заебете тия теории че виждали околния свят, усещали че се раждат за да страдат в гадния преебан живот и т.н..
Реват защото са им сплескани дробовете като на ненадут балон и при първото вдишване.. би трябвало да си е болезнено... :D

Освен тва на бебетата живота им е чуден. Мама ги обича с цяло сърце, те от време на време поревват, ама кво толкова...

Ъъъ, раждат се слепи??? Не мисля така, това че си поспиват повечко и не им се гледа не значи че са слепи. :D Но съм чела, че бебетата виждат наобратно (с надолу главата :D ) но след като свикнат със средата почват да виждат нормално. :)

по темата и аз мисля че е от първата глътка въздух :)

hgfh
09-27-2008, 19:09
Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
Всъщност плачат, защото поемат кислород и дробовете им се пълнят с него.........Ако бебето не проплаче, значи белите му дробове не са достатъчно развити!
Дам, това беше казала и госпожата ми по биология :)


И на мен ще ми го каже тая година :-D


Те бебетата нямат акъл и душа още, даже съм чувала че се раждат слепички но тук вече не знам.. така че заебете тия теории че виждали околния свят, усещали че се раждат за да страдат в гадния преебан живот и т.н..
Реват защото са им сплескани дробовете като на ненадут балон и при първото вдишване.. би трябвало да си е болезнено... :D

Освен тва на бебетата живота им е чуден. Мама ги обича с цяло сърце, те от време на време поревват, ама кво толкова...

е как така нямат душа? айде акъл да ама душа... :?

CocainCocktail
09-30-2008, 22:36
Чувала съм, че когато бебетата вдишват за първи път много ги боли и затова плачат като се родят
Всъщност плачат, защото поемат кислород и дробовете им се пълнят с него.........Ако бебето не проплаче, значи белите му дробове не са достатъчно развити!
Дам, това беше казала и госпожата ми по биология :)


И на мен ще ми го каже тая година :-D


Те бебетата нямат акъл и душа още, даже съм чувала че се раждат слепички но тук вече не знам.. така че заебете тия теории че виждали околния свят, усещали че се раждат за да страдат в гадния преебан живот и т.н..
Реват защото са им сплескани дробовете като на ненадут балон и при първото вдишване.. би трябвало да си е болезнено... :D

Освен тва на бебетата живота им е чуден. Мама ги обича с цяло сърце, те от време на време поревват, ама кво толкова...

е как така нямат душа? айде акъл да ама душа... :?

Чакайте малко,във анатомията на човека няма понятие душа.Какво е душата?
Душата не е материя неможе да се усети,да се пипне,нея я има като понятие в психологията и философията...
И за акъла мога да кажА същото няма човек без мозък,за акъл може би се взема някакъв умствен процес или нещо подобно незнам.
Но точно за тези две неща няма място в тази тема и двете не са материя и нищо свъзано със анатомията.

SkyEatsAirplane
09-30-2008, 22:56
Защо трябва да е свързано с анатомията, за да проплаче едно бебе? :shock:
според мен,повтарям, внимание, според мен бебетата изпитват болка след като вдишат за 1ви път (което е логично) и затова плачат, но и не изключвам страха от всичко ново. Бебетата виждат след като се родят. но размазано. (не на обратно това ми се струва малко невъзможно)
Не съм съгласна, че човек се ражда без душа!!!

CocainCocktail
10-01-2008, 09:43
Е добре,уникални сте. Ами какво е анатомия на човека...дробове,сърце,край ици,глава Философията ви до никаде не стига...
Искам някой да ми обясни какво е душа?

Kman
10-01-2008, 11:25
Е то органите и нервните му системи още не са се оформили напълно,но било усещала болка....да не говорим че дори и мозъка не е оформен и дори да приема сигнали от нерната система няма как да ги разпознае.По скоро е стрес от колкото болка,това което те "изпитват".

SkyEatsAirplane
10-01-2008, 13:49
как ще изпита стрес след като не можело и болка да изпитва... по тая логика бебетата не усещат нищо.. и защо плачат? пфф :shock: абее ....

IvJonas
10-01-2008, 14:05
е явно не можем да разберем точната причина.
:-o

Nam3less3
10-02-2008, 11:58
Има мнения, че бебето като се ражда, е с пълнотот си съзнание, и че разбира в какъв свят се е родило, но постепенно загубва тези спомени.

Nam3less3
10-06-2008, 16:42
е явно не можем да разберем точната причина.
:-o

това, което търсите се нарича условен рефлекс...

нека някой поразсъждава по темата, ако трябва ще коригирам...Условните рефлекси се отнасят за животните.

Kman
10-06-2008, 18:53
Значи ти нямаш условни рефлекси :lol: 8-) :razz: хахахахахаххахаха

Nam3less3
10-06-2008, 19:34
Значи ти нямаш условни рефлекси :lol: 8-) :razz: хахахахахаххахахаВ интернет пише че са присъщи за животните. :D

Kman
10-07-2008, 14:03
Нали се сещаш защо когато доктора ти удари сухожилието под капачката,какът ти ритва....проверява ти рефлексите!

Nam3less3
10-07-2008, 17:22
Нали се сещаш защо когато доктора ти удари сухожилието под капачката,какът ти ритва....проверява ти рефлексите!Не знаех че се наричат условни.

Christ
10-07-2008, 19:20
Нали се сещаш защо когато доктора ти удари сухожилието под капачката,какът ти ритва....проверява ти рефлексите!Не знаех че се наричат условни.

На коляното е безусловен.

jghgh
10-07-2008, 19:24
Айде, хубаво - всеки се ражда с душа.
Ама аз на 5 годинки си се спомням и бях малка и тъпа като сегашните 5 годишни лигави детенца.

Не вярвам бебетата да реват заради ужения емовски свят, в който се намират.
ТИХО с глупавите теории. :-D