PDA

View Full Version : Дали да задържа бебето?



stasi_girl
11-22-2007, 18:58
проблемът ми е следния: На 18год.съм имам си сериозен приятел които много обичам и наскоро разбрах че ще си имаме бебе-бременна съм!!! отначало много го исках но сега незнам какво да правя незнам как да кажа на наще а много зависи от тях дали ще го оставим или не.Объркана съм много оби1ам приятеля си той е всичко за мен но незнам дали съм готова за такава отговорност,а той дали е готов... да ми помага да седи до мен през повечето време това много ме плаши, да не излиза на горе на долу а аз да седя с детето и да го 1акам,охххх... моля ви кажете какво да направя,искам го това дете но в сущото време много се колебая какво щв станв ако го родя... дайте съвет!!! :neutral:

T.7.и.T.1.от ПРАВИЛАТА :!: :!:
модерирано от devil_girls_

_BoSSy_
11-22-2007, 19:09
Защо пък да зависи от ваще дали ще го задържиш бебето или не.Ти си вече човек отговарящ сам за себе си....
Отговорността е голяма,но ако човек има желание-има и начини.Щом го искаш този бебок,значи ще можеш да се справиш.. \:D/

diamantche
11-22-2007, 19:12
аз по принцип сам против аборта...защото за мен тва си е убийство...не зависи
най-добре е да поговориш с приятеля си..да разбереш какво мисли и т.н. обсадете искате ли бебе или не и тогава поговори с родителите си...успех :wink:

miloto_girl_4e
11-22-2007, 19:17
Защо си мислиш, че това момче изобщо ще седи плътно до теб?
Ти го обичаш, той сигурно също, ама не му пречи да реши, че едно бебе е прекалено голяма отговорност и му е рано за нея и да те зареже(не съм песимистка както ще си помислите повечето, а съм си реалистка...). Не мисля, че трябва да се занимаваш с бебета на 18 години.. Как ще намериш време да следваш или с какви средства ще го издържаш? Ти ако сега не се изучиш и не си намериш хубава и стабилна работа, то после ще е вече късно...

slun4evo
11-22-2007, 19:18
Значи ти сама можеш да решиш, но помисли, защото това е много трудно решение.Говори с приятеля ти, той може да не иска бебе.След това с вашите, ако те не те подкрепят няма да стане.Не мога да ти помогна повече. :)

`Death`Whore``
11-22-2007, 20:42
Защо пък да зависи от ваще дали ще го задържиш бебето или не.Ти си вече човек отговарящ сам за себе си....
Отговорността е голяма,но ако човек има желание-има и начини.Щом го искаш този бебок,значи ще можеш да се справиш.. \:D/
Защото:
1. Те ще издържат бебето.
2. Те ще го гледат.
3. Най-вероятно ще гледат и нея, и бебето доста години, защото трудно се става самостоятелен с малко дете.

Тя ще е човек, отговарящ за себе си, когато започне да се издържа напълно сама.

Аз искам да стана актриса, но нямам талант - ако го искам, значи ще успея, а? Тя няма средно образование, за работа не може да става и дума...за гаджето да не говорим, той всъщност знае ли? И въобще дали иска и занапред да бъде с нея? А дали иска дете? А къде ще живеят?


Дечица, излезте от Прекрасния розов свят и осъзнайте действителността - и за брака, и за децата се изискват средства, зрелост и отговорност...и много любов и желание, разбира се. Но не желание да имаш детенце, което мама ще гледа, а ти само ще му се радваш, а дете точно в този момент, за което ще живееш занапред, което ще бъде част от теб и човекът, с когото си.

vvs_go
11-22-2007, 20:43
abort

MiMcHeToOo
11-22-2007, 21:04
Трябва да си много сигурна в приятеля си, в родителите си, в себе си.. Трябва да си много зряла, отговорна и гъвкава, за да родиш сега това дете..

led_i_ogyn
11-22-2007, 21:27
Мила, незнам дали разбираш, ( най-вероято знаеш) това е голяма отгворност...Говори с него..18 години не са много.Помисли първо това дете какъв живот може да води и дали ще можеш да го издържаш и да водиш самостоятелен начин на живот.Помисли също ако бащата се откаже и в последния момент и реши, че не е готов.Какво ще правиш тогава? Обмисли добре това решение...Ще промени целият ти живот...а си млада още...

samonervi
11-23-2007, 09:25
Ами често да ти кажа майка ми ме е родила на 21 и все повтаря,че не е могла да следва ,че не си е изживяла живота и т.н.Ти си на 18 год. не знам отколко време си с твоя приятел но гледай малко по - реалистично на нещата.Характера ти все още се оформя.не сте живеели досега заедно и реално погледнато той може да се окаже съвсем различен човек,когато сте нон стоп заедно,когато ще трябва да му переш чорапите,да му чистиш и готвиши т.н.Има още много да се променяш,да срещаш нови хора и в крайна сметка може да намериш някой по - добър.Помисли си хубаво и ако не е късно може да помислиш,за друго решение на въпроса.Не подкрепям абортите,но ти си на 18,нямаш стабилна работа и дори сега да си намериш ще взимаш най - много 250 - 300 лв в някой магазин или кафе.С тези пари миличка няма да можеш да издържаш себе си,какво остава да гледаш бебе,да плащаш сметки за ток,вода ,телефон и т.н.Кажи на родителите си и ще видиш те колко ще се зарадват и тогава прецени какво да правиш

krem4et0
11-23-2007, 09:38
Защо пък да зависи от ваще дали ще го задържиш бебето или не.Ти си вече човек отговарящ сам за себе си....
Отговорността е голяма,но ако човек има желание-има и начини.Щом го искаш този бебок,значи ще можеш да се справиш.. \:D/
Защото:
1. Те ще издържат бебето.
2. Те ще го гледат.
3. Най-вероятно ще гледат и нея, и бебето доста години, защото трудно се става самостоятелен с малко дете.

Тя ще е човек, отговарящ за себе си, когато започне да се издържа напълно сама.

Аз искам да стана актриса, но нямам талант - ако го искам, значи ще успея, а? Тя няма средно образование, за работа не може да става и дума...за гаджето да не говорим, той всъщност знае ли? И въобще дали иска и занапред да бъде с нея? А дали иска дете? А къде ще живеят?


Дечица, излезте от Прекрасния розов свят и осъзнайте действителността - и за брака, и за децата се изискват средства, зрелост и отговорност...и много любов и желание, разбира се. Но не желание да имаш детенце, което мама ще гледа, а ти само ще му се радваш, а дете точно в този момент, за което ще живееш занапред, което ще бъде част от теб и човекът, с когото си.
Абсолютно съм съгласна. Ама на 16-18 си мислиш, че бракът е само романтичния край на вашето "ходене", а детето е сладка кукличка, която ще целуваш и ще мачкаш. И аз искам брак и деца, ама докато не си взема хляба в ръце, докато не се отделя от мама и тате, докато не поживея с моя мъж, брак и деца няма да помириша!

_BoSSy_
11-23-2007, 13:22
Защо пък да зависи от ваще дали ще го задържиш бебето или не.Ти си вече човек отговарящ сам за себе си....
Отговорността е голяма,но ако човек има желание-има и начини.Щом го искаш този бебок,значи ще можеш да се справиш.. \:D/
Защото:
1. Те ще издържат бебето.
2. Те ще го гледат.
3. Най-вероятно ще гледат и нея, и бебето доста години, защото трудно се става самостоятелен с малко дете.

Тя ще е човек, отговарящ за себе си, когато започне да се издържа напълно сама.

Аз искам да стана актриса, но нямам талант - ако го искам, значи ще успея, а? Тя няма средно образование, за работа не може да става и дума...за гаджето да не говорим, той всъщност знае ли? И въобще дали иска и занапред да бъде с нея? А дали иска дете? А къде ще живеят?


Дечица, излезте от Прекрасния розов свят и осъзнайте действителността - и за брака, и за децата се изискват средства, зрелост и отговорност...и много любов и желание, разбира се. Но не желание да имаш детенце, което мама ще гледа, а ти само ще му се радваш, а дете точно в този момент, за което ще живееш занапред, което ще бъде част от теб и човекът, с когото си.


И на 25 да роди дете родителите и пак ще помагат-било то и финансово.Маика ме е родила на 18,ма до сега не съм била лишавана от нищо-баща ми е работил,а маика се е грижила за мен(с помоща и на двете ми баби).Примера ти с актрисата не е мн на място,ама караи..
И да,може да не е достатъчно отговорна за такава важна стъпка,ма кво -да го махне ли?А представи си стане някои гаф след аборта(недаи Боже) и остане стерилна???дали ще живее добре с мисълта,че никога няма да може да има деца,а това което го е имала го е "убила"..Да ти кажа-не са малко случаите на стерелитет след аборт...

wasntme_
11-23-2007, 13:32
spored men trqbva da go mahne6... :? rano ti e o6te mai... ti sama si re6ava6, no vse pak ima o6te mnogo hlqb da izqde6 po moe mnenie ;] ... a kakvo misli priqtelqt ti?

Homunuculus
11-23-2007, 15:23
Я си помисли какво те чака!? Месец най-много след като родиш приятеля ти ще се бие камшика и няма да го видиш повече ,защото това бебе не е кукла а отговорност. На 18 свободния ти живот свършва , ставаш майка която едва ли ще мигне през ноща и ще се занимаваш с памперси и манджа,няма да имаш почти никакъв социален живот, ще си затруднена с финансите, а и реакцията на родителите не се знае до колко ще бъде положителна!? По добре направи аборт докато можеш и много внимавай какво правиш от тук на татък. Не си мисли че всички момчета които ще ти надуят корема те обичат толкова колкото ти казват. И между-другото на всичките които казвате майките на колко са ви родили,просто се сетете през кое време се е случило това и каква е била обстановката в държавата ни тогава! #-o

DevilWish
11-23-2007, 15:25
аз по принцип сам против аборта...защото за мен тва си е убийство...не зависи
най-добре е да поговориш с приятеля си..да разбереш какво мисли и т.н. обсадете искате ли бебе или не и тогава поговори с родителите си...успех :wink:
+1

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
11-23-2007, 15:36
Zadrug go! Nqma nishto po-prekrasno ot tova da imash edno sladko sushtestvo, koeto da te naricha mama :):, osobeno ako dvamata s priatelq ti se obichate. Sigurna sum, che kogato ima lubov vsichko ostanalo e bez znachenie, a za tova kak shte go gledate, spokoino, ne mislq, che e tolkova strashno :) Sushto kakto chovek se grigi za samia sebe si :) Pomisli, az sushto sum protiv tova da otnemesh givot, puk i 1 abort e mn riskovano neshto.. nqkoi hora sled tova nikoga nqmat deca.. Mislq, che shtom se obichate nqma nikakuv problem da gledate i edno sladurche, zaedno s vas :smt007 Puk i imam edna bratovchedka, koeto rodi, vednaga sled kato zavurshi i te uverqvam, che tova e prekrasno neshto i vuobshte ne e trudno! :smt007 Mnogo shtastie!!! I kusmet ;)

Seducti0n
11-23-2007, 16:47
Здравей.Не знам дали осъзнаваш,но отговорността,която ще ти се наложи да поемеш,ако родиш бебето е много голяма.Затова помисли трезво над ситуацията и прецени дали можеш да осигурите-ти и приятеля ти,нормален живот на детето си.Не искам да прозвучи грубо,но реално погледнато, това е още едно гърло,което трябва да изхранваш,а също така да възпиташ и да обградиш с много любов,грижи,внимание.

Не можеш да очакваш от приятеля ти,че ще си бъде нон-стоп вкъщи и че ще подържа постоянно семейната идилия.На мнение съм,че едно бебе не трябва да става повод за брак,а да бъде вследствие от такъв.

Не съм наясно с желанията ти от тук нататък в личен план-искаш ли да учиш висше,ако да какво.Замисли се,че това дете ще изисква много време и може би ще занемариш учението-а това ще бъде пагулно.

Не можеш да го оставиш и изцяло под опеката на баба и дядо-те имат свой собствен живот и едва ли ще могат да поемат напълно твоите задължения,на майка.

Има още стотици въпроси на които трябва да намериш отговора,преди да родиш това дете. :wink:

`Death`Whore``
11-23-2007, 19:42
И на 25 да роди дете родителите и пак ще помагат-било то и финансово.Маика ме е родила на 18,ма до сега не съм била лишавана от нищо-баща ми е работил,а маика се е грижила за мен(с помоща и на двете ми баби).Примера ти с актрисата не е мн на място,ама караи..
И да,може да не е достатъчно отговорна за такава важна стъпка,ма кво -да го махне ли?А представи си стане някои гаф след аборта(недаи Боже) и остане стерилна???дали ще живее добре с мисълта,че никога няма да може да има деца,а това което го е имала го е "убила"..Да ти кажа-не са малко случаите на стерелитет след аборт...
Те ще помагат, но не в такава степен. И не съм казала, че абортът не е опасен, просто подкрепям здравомислещите жени, които дори да си навлекат проблеми, избират да не разрушават нечий живот. Познавам човек, който е отраснал без любов /а при брак на 18, когато момичето е забременяло, трудно ще се получи нещо/, и не е много здравословно за детето. А да го гледат баби, защото мама учи тепърва, също не е много хубаво.

Nadelina
11-23-2007, 19:59
S priatelq mi jiveem zaedno... Az zapochnah rabota... I dvamata uchim... Naskoro imah problem i misleh che sym bremenna (i slava na Boga che ne sym) i mnogo se bqh uplashila zashtoto dori da imam stabilna vryzka.. samostoqtelno jilishte... i rabota... ne mislq che moga da gledam dete... Vsyshnost mnogo iskam da imam dete... no ne sym stignala do etapa v koito shte byda gotova da imam.... No pyk chesno kazano ako sym na tvoe mqsto mnogo poveche bi me bilo strah ot aborta... Ako edno dete se e zarodilo v korema ti... znachi to zaslujava da jivee... i bih podkrepila _BoSSy_ !

marilyn_manson
11-23-2007, 22:37
По добре направи аборт!Това не е убийство а да си поправиш грешката. А и си на 18 що ще си прожаляш живота? Наи-вероятно е гажето ти да те зареже а ти да останеш с дете на ръце.Съветвам те -махни го докато можеш за да не съжаляжаш после!И не си мисли 4е правиш убийство!Направила си една грешка, не прави втора като го родиш!

RafaNadal
11-23-2007, 23:29
По добре направи аборт!Това не е убийство а да си поправиш грешката. А и си на 18 що ще си прожаляш живота? Наи-вероятно е гажето ти да те зареже а ти да останеш с дете на ръце.Съветвам те -махни го докато можеш за да не съжаляжаш после!И не си мисли 4е правиш убийство!Направила си една грешка, не прави втора като го родиш!
Точно пък ако направи аборт ще е голяма грешка ! Защо пък да не задържи бебето ? Тя Е пълнолетна .Айде да кажем е на 16 може ,но щом са имали и сериозна връзка ....

No_Limit
11-24-2007, 06:05
Нека тя сама да си реши , нещата могат да се развият по много начини.
Помисли си хубаво дали го искаш или не ,помисле за различните варианти . Зависи и от приятеля ти . Ако е несериозен може да те остави , ако е сериозен ,отговорен тогава можете да създадете семейство

alkobalko
11-24-2007, 07:25
В този случай не става въпрос само за твоето желание да имаш дете. Говори с родителите си и с приятеля си. Те са тези, които трябва да те подкрепят в този момент. Ако момчето е отговорно и иска да сте заедно и имате подкрепата на родителите си, не би трябвало да се притесняваш.
Ти си все още на 18 и не мисля, че си готова сама да се справиш с грижите за себе си и за едно дете. Така че не взимай решението сама.

Harum_Scarum
11-24-2007, 07:35
аз по принцип сам против аборта...защото за мен тва си е убийство...не зависи
най-добре е да поговориш с приятеля си..да разбереш какво мисли и т.н. обсадете искате ли бебе или не и тогава поговори с родителите си...успех :wink:
Щом го обичаш и тои те обича бъди спокоина и помни че и аборта освен че е убииство и крие опасност никога по-вече да нямаш деца.....

lLady_MooN_RaiN
11-24-2007, 07:49
Бебето си е твое. Ти си на 18. Следователно не зависи от вашите дали ще го родиш или не. Виж за това, как ще реагира приятеля ти, знаеш само ти. Аз знам, че ако на мен ми се случи, приятеля ми ще ме вземе при него, ще започне да работи и ще се справим с голямата помощ на моите и неговите родители, няма начин...Не казвам, че би било лесно. Но не е невъзможно. И аз нямам никакви съмнения относно приятеля ми. Но това е моята връзка. А за твоята не мога да знам. Това го знаеш само ти.

krem4et0
11-24-2007, 09:29
S priatelq mi jiveem zaedno... Az zapochnah rabota... I dvamata uchim... Naskoro imah problem i misleh che sym bremenna (i slava na Boga che ne sym) i mnogo se bqh uplashila zashtoto dori da imam stabilna vryzka.. samostoqtelno jilishte... i rabota... ne mislq che moga da gledam dete... Vsyshnost mnogo iskam da imam dete... no ne sym stignala do etapa v koito shte byda gotova da imam.... No pyk chesno kazano ako sym na tvoe mqsto mnogo poveche bi me bilo strah ot aborta... Ako edno dete se e zarodilo v korema ti... znachi to zaslujava da jivee... i bih podkrepila _BoSSy_ !
1 въпрос-защо живееш с приятеля си? Не мислиш ли че ти е прекалено рано. Аз искам да живея с моя, ама съм на 22. И пак съм реалист, че дори и да работя 400-450 лв, които ще получаваме общо двамата, няма да ни стигнат до никъде............Само таксата ми за магистратура в някой ВУЗ ще е 700 лв на семестър, а наем, а ток, телефон, вода, храна, дрехи.................Да завършим и тогава може 8)

hiro
11-27-2007, 10:27
Задръж го според мен така е редно!

nofi
11-27-2007, 20:32
Zadrug go! Nqma nishto po-prekrasno ot tova da imash edno sladko sushtestvo, koeto da te naricha mama :):, osobeno ako dvamata s priatelq ti se obichate. Sigurna sum, che kogato ima lubov vsichko ostanalo e bez znachenie, a za tova kak shte go gledate, spokoino, ne mislq, che e tolkova strashno :) Sushto kakto chovek se grigi za samia sebe si :) Pomisli, az sushto sum protiv tova da otnemesh givot, puk i 1 abort e mn riskovano neshto.. nqkoi hora sled tova nikoga nqmat deca.. Mislq, che shtom se obichate nqma nikakuv problem da gledate i edno sladurche, zaedno s vas :smt007 Puk i imam edna bratovchedka, koeto rodi, vednaga sled kato zavurshi i te uverqvam, che tova e prekrasno neshto i vuobshte ne e trudno! :smt007 Mnogo shtastie!!! I kusmet ;)
Ех, розови мечти...Колко ми беше хубаво когато и аз вярвах в подобни философии...На колко си години миличка?

Made_of_Pain
11-27-2007, 20:49
=/ Трябва да прецениш сама... Тва не е отговор, който да търсиш от непознати според мен..
В крайна сметка си на 18, не смятам, че ще е толкова страшно да споделиш на родителите си, както направи тук.. Те са по- врели и кипели, би трябвало да могат да ти дадът качествен съвет. В крайна сметка, т'ва са хората, които са те отгледали.. те най- много в този живот ти мислят доброто =)

`Death`Whore``
11-27-2007, 21:48
Zadrug go! Nqma nishto po-prekrasno ot tova da imash edno sladko sushtestvo, koeto da te naricha mama :):, osobeno ako dvamata s priatelq ti se obichate. Sigurna sum, che kogato ima lubov vsichko ostanalo e bez znachenie, a za tova kak shte go gledate, spokoino, ne mislq, che e tolkova strashno :) Sushto kakto chovek se grigi za samia sebe si :) Pomisli, az sushto sum protiv tova da otnemesh givot, puk i 1 abort e mn riskovano neshto.. nqkoi hora sled tova nikoga nqmat deca.. Mislq, che shtom se obichate nqma nikakuv problem da gledate i edno sladurche, zaedno s vas :smt007 Puk i imam edna bratovchedka, koeto rodi, vednaga sled kato zavurshi i te uverqvam, che tova e prekrasno neshto i vuobshte ne e trudno! :smt007 Mnogo shtastie!!! I kusmet ;)
Тъпа ли си - любовта ще издържа детето и тях?

И да, прекрасно е да си вееш гъза по цял ден и когато се прибереш, да гушнеш нещо - като да имаш котенце, за което друг да се грижи. Много е приятно.

DisciplineAndOrder
11-27-2007, 22:16
^Мда...
Млада си още,поживей си живота...

rihannka
11-28-2007, 10:03
Ти си пълнолетна.Ве4е сама можеш да вземаш решения.Трябва да говориш с приятеля си ,да го обсъдите мнго серизоно ,защото това не е някоя лесно решение,се пак ще се появи на бял свят едно малко бебе...това е най голямия дар в живота!говорете двамата вие сте хората които могат да решат какво ще става....и ако сте сигурни 4е го искате,роди го и му се радвайте всеки ден.тва мисля аз сега сте вие...

divi4ka
11-28-2007, 12:32
оТ 1 СТРАНА тея ,които казват,че ще провали живота и не е вярно!Вие които казвате ,че майките ви са ви родили много млади и не са могли да учат тфа са пълни глупости!Масйка ми ме е родила на 20 години,но въпреки всичко е завършила право и сега има много хубава професия!Това,че вашите родители са нямали желание да учат си е тяхен проблем,а не на детето!Да,наистина е по-трудно ,но е възможно!А друг е въпроса дали си достатъчно отговорна и дали имаш доверие на приятеля си!Още сте млади за родители...особено той!Мъж на 18 години с дете и то не мъж а момче даже е малко....странно!Едва ли любовта ще ви е много дълга!Като станете на 25 може и да не се понасяте!С това непрекъснато живеене заедно,защото искате да излизате,да се забавлявате...мляади сте!

wasntme_
11-28-2007, 13:10
Zadrug go! Nqma nishto po-prekrasno ot tova da imash edno sladko sushtestvo, koeto da te naricha mama :):, osobeno ako dvamata s priatelq ti se obichate. Sigurna sum, che kogato ima lubov vsichko ostanalo e bez znachenie, a za tova kak shte go gledate, spokoino, ne mislq, che e tolkova strashno :) Sushto kakto chovek se grigi za samia sebe si :) Pomisli, az sushto sum protiv tova da otnemesh givot, puk i 1 abort e mn riskovano neshto.. nqkoi hora sled tova nikoga nqmat deca.. Mislq, che shtom se obichate nqma nikakuv problem da gledate i edno sladurche, zaedno s vas :smt007 Puk i imam edna bratovchedka, koeto rodi, vednaga sled kato zavurshi i te uverqvam, che tova e prekrasno neshto i vuobshte ne e trudno! :smt007 Mnogo shtastie!!! I kusmet ;)

oleeeeeeee :shock: dumi nqmam kolko zablydeni hora imalo na toq svqt :shock: :-o 8-[ skapa kvi sa teq izmislici be :? :D 4esno kazano dori si sme6na :grin: 8-) tva sa samo nekvi zablydeni lape6ki misli ::: myxaxaxax ti kazva6 "vuobshte ne e trudno!" ](*,) abe da ta pitam.. na kolko godini si???? 4e samo ot tva izkazvane zakly4vam 4e si na ne pove4e ot 13 :-s tctctctctc kakvo li ne vidqh ama ti si nai golemata izcepka :razz: 8-)

Iv4eTy
11-28-2007, 14:21
Мила, незнам дали разбираш, ( най-вероято знаеш) това е голяма отгворност...Говори с него..18 години не са много.Помисли първо това дете какъв живот може да води и дали ще можеш да го издържаш и да водиш самостоятелен начин на живот.Помисли също ако бащата се откаже и в последния момент и реши, че не е готов.Какво ще правиш тогава? Обмисли добре това решение...Ще промени целият ти живот...а си млада още...

Напълно подкрепям, неможеш да си сигурна дали момчето ще поеме отговорност. Пък и какъв живот ще дадеш на това детенце...
Замисли се дали по този начин няма да провалиш възможностите, които можеш да имаш.

SilverAngel
11-28-2007, 18:15
Ами.... мила може би най-правилното решение е аборта... прекалено си млада, кога ще учиш? как ще го гледаш това дете, как ще го издържаш? Има време за всичко но мисля че ти е рано... ноооо ти си знаеш

__PoLi_TrG__
11-29-2007, 09:47
Мила, незнам дали разбираш, ( най-вероято знаеш) това е голяма отгворност...Говори с него..18 години не са много.Помисли първо това дете какъв живот може да води и дали ще можеш да го издържаш и да водиш самостоятелен начин на живот.Помисли също ако бащата се откаже и в последния момент и реши, че не е готов.Какво ще правиш тогава? Обмисли добре това решение...Ще промени целият ти живот...а си млада още...

Напълно подкрепям, неможеш да си сигурна дали момчето ще поеме отговорност. Пък и какъв живот ще дадеш на това детенце...
Замисли се дали по този начин няма да провалиш възможностите, които можеш да имаш.

\:D/

rumka88
11-29-2007, 10:04
ами незнам... избора е твой,но помисли ще можеш ли да се грижиш за него подобаващо на тази възраст? и нали знаеш до сега си била ти и твоя приятел на първо място..но след като родиш детето ще е над всичко...

Dr.Hause
11-29-2007, 11:07
според мен трябва да го задържиш \:D/

Kras4eto_lp
11-29-2007, 15:19
от теб зависи...според мен си още млада но както решиш.Говори с приятеля си,помислете можете ли да го гледате това дете и т.н. :wink:

hiro
11-29-2007, 15:20
Zavisi samo ot tebe!Ti triabvca da govorish seriozno s priatelia ti seriozna otgovornost si e tova inache az sum protiv abortite

bebiity
11-30-2007, 12:24
по принцип не подкрепям абортите но ти си на 18............. :( мисля че има още доста време докато ти дойде времето за бебче ;-) но все пак ако се чувстваш готова и сигурнаа...

MoHuTo
11-30-2007, 14:20
Според мен си още малка за деца - поживей си, сега ти е времето, после ще имаш време за деца :)

Violenza
11-30-2007, 14:28
Да питаш във форум дали да задържиш ДЕТЕТО си...

пф..коментарът просто е излишен.

INF3RNO
11-30-2007, 14:54
Mili4ka poprincip ne sum tolkova kratak ama 6te ti kaja 2 ne6ta.
1-to e tova.Tova ne sa 60-te Tuk v ot 2000 godina ve4e jivota se promerni usobenno v Bg.Imam priqtelka koqto be6e sportiska.Oba4e zabremenq rodi i 3 godini s neinoto pilence.Ok tq go rodi tva dete i o6te pove4e si go obikno kakto nego taka i priqtelq si.Oba4e sled 3 godi6na lubov toi vze da ne izdurja i xode6e i si kru6ka6e.Po bar4etata ne se prebira6e.Ostavi q s maika i sama da gledat deteto im.Vkarva6e po nqkoi drug lev ama drugite gi dava6e za u4ene.Te i te bqxa na 18 2-ta i prosto sega toi q zarqza poneje si xvana tam edna i taka :) Ne iskam da te pla6a,no sega tva 4e toi e napravi gre6kata da se izto4i v teb ne ozna4ava,4e te obi4a tolkova kolkoto ti nego primerno.
Moqt suvet e =D> Abortttt
Mojex i samo abort da napi6a,no iskax da ti razkaja slu4kata tuku vij ti vlqzlo malko akul ot po golqm i opiten 4ovek

Nadelina
11-30-2007, 18:14
S priatelq mi jiveem zaedno... Az zapochnah rabota... I dvamata uchim... Naskoro imah problem i misleh che sym bremenna (i slava na Boga che ne sym) i mnogo se bqh uplashila zashtoto dori da imam stabilna vryzka.. samostoqtelno jilishte... i rabota... ne mislq che moga da gledam dete... Vsyshnost mnogo iskam da imam dete... no ne sym stignala do etapa v koito shte byda gotova da imam.... No pyk chesno kazano ako sym na tvoe mqsto mnogo poveche bi me bilo strah ot aborta... Ako edno dete se e zarodilo v korema ti... znachi to zaslujava da jivee... i bih podkrepila _BoSSy_ !
1 въпрос-защо живееш с приятеля си? Не мислиш ли че ти е прекалено рано. Аз искам да живея с моя, ама съм на 22. И пак съм реалист, че дори и да работя 400-450 лв, които ще получаваме общо двамата, няма да ни стигнат до никъде............Само таксата ми за магистратура в някой ВУЗ ще е 700 лв на семестър, а наем, а ток, телефон, вода, храна, дрехи.................Да завършим и тогава може 8)

Oooo milichka edin moment... Kakvo te interesuva zashto az jiveq s priatelq mi... Ne ne mislq che mi e rano... Mislq che mi e vreme... zashtoto nito znaesh kakav e bil jivota mi s roditelite mi .. nito znaesh kakav e sega... i dori ne si zadavash tezi vyprosi koeto e obshto po losho... Syjalqvam ama mi se naloji da nadrasna godinite si bez da go iskam... i moje bi na tozi etap znaesh poveche neshta ot men i si po inteligentna.. no ne vqrvam da si po sposobna ot men... nishto che si na 22... Ne go kazvam s cel da te obidq... prosto vyprosa ti "Ne mislish li che ti e prekaleno rano?" ne e na mqsto!

`Death`Whore``
12-01-2007, 11:58
Уау, Наделина, не знаех, че ти си това момиче...нищо. Само ще кажа, че окей, може и да не е уместен въпросът И, но не е уместно да казваш, че си по-способна от нея. В какво си по-способна? Трудничко ще си намериш работа, за която да се изискват огромни способности, щом си без образование все още...и опит.

Nadelina
12-01-2007, 12:16
Koe momiche da sym az?! Ne sym az bremennoto momiche koeto pusnalo temata ako tova si si pomislila... Az sashto kazah che e trudno da gledash dete na tia godini... no ne sym syglasna che ako za edna rabota se iziskvat mnogo sposobnosti tova oznachava che e nai skypo platena... No tova e izvan temata ni... Syjalqvam ako sym bila gruba s krem4eto no ne beshe umestno da pravi podobni komentari za men bez da me poznava i bez da znae nishto za men i za jivota mi... oshte po malko da se sravnqva s men...

P.S. Kazah che sym po sposobna ot neq zashtoto kaza che e na 22 a ne e gotova za krachkata da jivee s priatelq si a sys tova oshte kup neshta.. a az sym napravila tazi krachka... i veche se izdyrjam sama...

`Death`Whore``
12-01-2007, 20:35
И в това има нещо вярно...но има доста фактори, които оказват влияние.

А за способността - казах, че без образование и най-вече опит трудно ще си намериш работа, за която се изискват способности.

RAWRRR
12-01-2007, 23:29
И в това има нещо вярно...но има доста фактори, които оказват влияние.

А за способността - казах, че без образование и най-вече опит трудно ще си намериш работа, за която се изискват способности.
Не съм съгласна.Ако тя роди на 15,едва ли ще има очи да търси таква привилигирована работа,за която се изискват и възможности.
До колкото си спомням ти учиш филология,или педагогика.Колко мислиш ще изкарваш?

Аз също уча това и се сблъсквам с парадоксите на социума.Един учител взима 300 лева,един дюнерджия взима 800 лева.
Не говоря за емоционално или интелектуално удовлетворение от работата,ами от поддържането на задоволителен материален статус.

Истината е,че и без образование - пак можеш да изкарваш добри пари.
Баща ми има две висши - стоматология и инжинерство..но работи като таксиметров шофьор.Защото е по-доходно.

кремчето отново и отново затвърждава мнението ми,че е развалена грамофонна плоча,свиреща едни и същи ретроградни шансони.

krem4et0
12-02-2007, 06:19
Само попитах.............не съм искала да те засегна с въпросът си. Просто смятам, че си на 19 и си малко млада. да не мислиш, че животът ми с наште е приказка? напротив-доста пъти съм обяснявала това вече. но да бягам не е решението, защото пред себе си имам горчив опит с бягство, сбатба и вече развод. И не сеа е моментът да се отделя, защото ми оставам някакви 5-6 миризливи месеца, докато завърша симестриално и още 2-3 да си взема държавня изпит.............не му е сега времето. А иначе за сведение-работя в семейния бизнес(счетоводство) от 1-ви клас! Още не можех да пиша, но знаех основното в тази наука и помагах! Но никога не съм искала пари за това, защото в крайна сметка всичко отива в семейството!

`Death`Whore``
12-02-2007, 06:31
Не мисля да работя като учителка.

И ПАК ПОВТАРЯМ - НЕ ГОВОРЯ ЗА ПАРИ, А ЗА РАБОТА, ЗА КОЯТО СЕ ИЗИСКВАТ СПОСОБНОСТИ И ЗНАНИЯ. В България точно работите, за които се изиксва просто и само физическа сила, са най-добре платени. Във фирмата, в която работя, хора с по 2 езика получават 400-500 лева, а брат ми прави изолации и получава поне два пъти повече...

Saymon90
12-02-2007, 06:42
Не мога да кажа, че е разумно на тази възраст да имаш дете. Хора на по 30 години срещат трудности в отглеждането и изхранването на дете, а пък за теб какво остава... Освен това, ти би трябвало сега да учиш Висше образование - кога ще намериш време за лекции, учене, работа и дете? Имай предвид, че на това същество не можеш да му отделяш по 15 минс на ден.... не случайно жените излизат в майчинство, след като родят ;)

pinki
12-02-2007, 11:33
Ай стига сте се карали за глупости, че ме дразните !!! :-x Въобще запомнихте ли главния въпрос ? Да ви го припомня "Дали да задържа бебето?" ако ще пишете, пишете по темата!!! :x

П.С. нямам мнение по темата.Мога само да кажа, че ти трябва сама да решиш :) Успех!