PDA

View Full Version : Гримиранее..съвети/хелп



Tazuma_girl
11-24-2007, 10:36
Такам...значи .. искам да се науча да се гримирам,защото в момента освен да си слагам молив и спирала друго не мога... По-точно да се науча да си слагам правилно сенки..и там да разбера кое ми отива..кое не..как трябва да се нанесе-къде по-тъмно,къдепо-светло...дали прави очите малки или големи..на какви устни какво се слага..най-прости неща..моля кажете нещо по тоя въпрос..гледах в нета,но излизат сам обяви за курсове по гримьорство..а аз искам просто да се науча мене си да гримирам..ако намерите в нета някакви схеми,снимки или нещо такова..или да ми обясните..надявам се някой да има,който да разбира от тея работи тук. :)

Също щях да постна едни снимки да ви питам един определен грим как се прави,но без да искам затворих страницата и пак не ми се рови..този грим беше един лилав мисля на една снимка на Уискас..със лилава котка с пиърсинг май я беше озаглавила.Така в крайчетата леко нагоре..към кладенчето по-светло..а в края на клепача по-тъмно..абе пробвах се ама само се омазах....ии абе ако не ви марзи да я скивате снимката пък ако тя се хване да ми обясни ще е супер. :---)

Seducti0n
11-24-2007, 10:58
Здравей.Мен,също ме няма много-много в гримирането,но знам някои нещица.Като за начало,ако очите ти са цветни(зелени или сини) е най-добре само дда ги почертаваш със съвсем леки и бледи цветове,а не да прикриваш естествената им красота-използзвай прасковено,сребристо,бяло.. .
:arrow: Ако,очите ти са кафяви или пък черни,наблегни на по-силния грим и по-ярките цветове и тоналности на златистото например.

:arrow: За устните ти можещ да използавш гланц,вместо червило.Гланца им придава по-голям обем и плътност.

:arrow: Спиралата пък,придава много изящен и красив вид на миглите.

:arrow: Подчертай и скулите с малко руж.

Това е за което се сещам в момента.А и при почистването на грима бъди много внимателна-важното е да го премахнеш напълно от кожата си.Ако използваш често фон-дьо тен или пък пудра,си купи и продукт за почистване на порите. :wink:

Дано да съм ти помогнала. :) :)

Schneeflocke
11-24-2007, 13:07
В козметичните магазини понякога правят промоции на някои марки гримове и професионалисти гримират желаещите. Можеш да отидеш на такава промоция и внимателно да гледаш какво те правят. Все пак гримът си е доста индивидуален и трудно ще получиш съвет от човек, който не те е виждал.