PDA

View Full Version : Уважението



Nobody
11-24-2007, 14:47
Интересно ми е смятате ли, че човек трябва да се докаже пред вас по някакъв начин, за да заслужи вашето уважение? Има ли взаимноуважение или по-често хората се възползват от другите като злоупотребяват с това, което получават от тях? Нужно ли е да познаваш един човек лично, за да му отдадеш уважение, или можеш да уважаваш и истински някой събеседник от форума примерно? Кои са хората, които вие цените и уважавате, обяснете защо? :)

gorska
11-24-2007, 15:19
Кого уважавам ли?
Първо: уважавам хората, които стоят над мен: родителите ми, учителите ми /политицте не ги уважавам и едва ли някой ще се почуди защо/
Второ: Понеже даде пример за съфорумниците, уважавам всички модератори, защото мисля че са наистина интелигентни и представят форума много добре. В момента се сещам за един потребител: MusicIsTheKey, когото също уважвам, забелязала съм, че помага на всички и за всичко, благодарна съм и за темите с линкове: филмова музика и сайтове за безплатно теглене на музика.
Трето: уважавам приятелите си и се съобразявам с тях

Според мен човек не трябва да се доказва по някакъв начин, достатъчно е да разбера, че той е наистина стойностен и ще започна да го уважавам. А как ще разбера, че е стойностен? Когато го опозная в истинската му светлина, видя недостатъчците му и положителните черти, защото всеки има такива.

Познавала съм много хора, които са злоупотребявали с доверието, което съм им оказвала, но мога да кажа, че ако някога съм ги уважавала, то днес далеч не е така.

Общо взето това е мнението ми по въпроса.

InitialD
11-25-2007, 00:41
Когато ми хареса държанието на един човек и това как общува с околните .. той вече е спечелил 50% от уважението ми...другите 50% идват с времето ... :smt006

oTPoBHa
11-29-2007, 12:49
уважавам един човек заради самият него.. като личност.. като индивидуална биологична единица.. брей какви разсъждения :-({|= но ако говорим за онова уважение, между приятелите, когато някой каже на друг "даа, ти си мой човек" може би става дума за съвпадане на интересите.. по тази логика по-точно мога да кажа, че уважавам всички с максимално близки вкусове и предпочитания до моите.. уважавам тези хора, при които се появява чувство на близост и доверие, докато общувам с тях.. бе тая работа с уважението е сложна. Понякога наистина чрез постъпка или нещо казано мога да започна да уважавам някой или съответно да спра да го уважавам. Зависи от безкрайно много неща, които обаче ми е трудно да дефинирам.. :wink:

Jus7m3
12-04-2007, 13:48
You gotta show respect to get respected!

Nobody
12-06-2007, 14:19
You gotta show respect to get respected!
Интересното е, че това е най-краткото мнение, а най ми допадна. :)

theEXPLOITED
12-10-2007, 16:00
You gotta show respect to get respected!
absolutely right

betterman
05-27-2010, 11:53
ми вече никои не уважавам

DevilWish
06-02-2010, 16:31
Аз уважавам всеки.Не не е нужно да го познавам, респектирам мнението на всички, дори да не се съглася примерно във форум, никога няма да тръгна да споря.Смятам го за ниско. ;) По улиците също респектирам всеки.Ако не отвърне с респект здраве да е, аз съм си направила добринката пък той/тя както ще да е.

m0n4yyy
06-02-2010, 17:47
Старая се да уважавам, за да бъда уважавана.

gandalfepi4
06-02-2010, 18:43
куртуазията е едно но уважението трябва да се заслужи иначе просто си губи смисъла.

няма смисъл и да се разменя като някаква валута-този който го проявява към теб може да е пълна измет, къде е логиката да му се отвръща с нещо за което не е достоен само за да се спазва етикета?

djipsito
06-03-2010, 00:01
Принципно съм добре настроена към всички, но когато някой не покаже уважение към мен, аз също няма да го направя. Не мисля че човек трябва да се оставя да го въртят, колкото и да е добър. Колкото за доказването... всички се доказваме, постоянно, където и да е, с който и да е... не говоря за онова ДЕМОСТРАТИВНО доказване, само и само да си спечелиш било то уважение или почит. Хората постоянно се "изпробваме" несъзнателно, няма значение дали чрез закачка, бъзик, въпрос... по реакцията на отсрещния разбираме какъв човек е и по наши си критерии определяме какво би могъл да означава този човек за нас, дали ще го уважаваме или ненавиждаме, етц. Тва е мойто мнение ;)

xoxi
06-05-2010, 00:20
За да преценя дали един човек заслужава уважение, трябва да го познавам добре.
Малко са хората, които познавам до такава степен. Предимно роднините и най-близките ми приятели.

SolusChristus
06-05-2010, 00:49
За да преценя дали един човек заслужава уважение, трябва да го познавам добре.
Малко са хората, които познавам до такава степен. Предимно роднините и най-близките ми приятели.

http://www.davno.ru/posters/collections/androsov/img/image013.gif

Mi6inka
06-11-2010, 08:50
при мен по-скоро някой трябва да направи нещо, заради което да спра да го ужавам...а не да се доказва, за да започна да го уважавам....Когато не познавам някой го уважавам най-малкото, защото и той е личност като мен ...

Arieca
06-18-2010, 16:18
Уважавам само и единствено Адолф Хитлер http://img41.imageshack.us/img41/6964/bowing2.gif

gandalfepi4
06-18-2010, 16:49
а като го уважаваш знаеш ли че е ял лaйнa на български селяни?

http://ask-foreigner.blogspot.com/2008/01/blog-post_11.html

http://passingparade.blogspot.com/2005/03/todor-kupov-r.html#links

и най-вече знаеш ли че си директен потомък на черни хора, както и всички други човеци на тази планета?

Arieca
06-18-2010, 19:54
а като го уважаваш знаеш ли че е ял лaйнa на български селяни?

http://ask-foreigner.blogspot.com/2008/01/blog-post_11.html

http://passingparade.blogspot.com/2005/03/todor-kupov-r.html#links

и най-вече знаеш ли че си директен потомък на черни хора, както и всички други човеци на тази планета?
ахахах смешен си гледаш да изсмучеш от някаде нещо... което едвали е вярно но нищо ти си се заблуждаваи сам! и не ми дреме какво е ял важно е какви велики дела е постигнал ! гандалфегеи ти си за разтрел мръсно комунистче. :-x

gandalfepi4
06-18-2010, 20:31
разСтрел мaмкa ти илитератна патриоте! и това съм го гледал и по дискавъри и по нешънал джиографик. и после ДА, прав си-не е важно че е ял лайна, а че се смята за един от най-злите хора на всички времена.

... и защо когато почна да споря с някой веднага тръгвате да ме наричате комунист?????

се тая де, пак към въпроса-прав си и за още нещо и то е че вместо да направя нещо хубаво и продуктивно (да си набия една злобарка) аз съм седнал да си късам нервите с неграмотен малоумник, който като му се попрегледат мненията за 2 минути се вижда че само обижда и търпи (много повече) обиди заради колосалната си глупост и започвам да ставам смешен че обръщам внимание на такова леке.

получавайки това просветление ти тегля майната и ти оставям прощален подарък

http://www.lolbot.net/pix/2987.jpg

SolusChristus
06-19-2010, 04:32
^ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bebity92
06-19-2010, 16:47
Мисля,че уважението е едно много хубаво качество,което не всички го притежават или поне не го показват.Старая се да уважавам всички,но има хора,които дори не изслушват събеседника си,не го уважават,което много ме дразни.И така смятам,че уважението към по-възрастни от нас или дори хора на нашите години трябва да съществува.

filmimilmi
06-19-2010, 18:24
Уважението за мен е нещо, което може да се степенува. Например към дадени хора уважението ми е слабо, а към други голямо. Зависи от много неща. Най-напред поставям отношението им към мен, после личните им постижения във всякакъв аспект - кариера, семейство... , както дори зависи от това дали характерът им ми се харесва. Не можеш да уважаваш всички по равно, но можеш да уважиш най-елементарното им право им на лично пространство например. :)

BladeOfMySoul
06-22-2010, 13:33
Ако уважението се изразява в изслушване, помагане, толерантност към мнението на другия, дори и различно от моята гледна точка, да значи уважавам всички. Но от друга страна, не би трябвало, това че влизам в спор с някой, да значи, че не го уважавам. :? Конфронтацията на възгледите не е нещо лошо, стига да се прави по интелигентен начин, също не е казано, че в спора не може да се стигне до консенсус. Това е тренировка на мозъка малко или много. Не смятам, че е нещо ниско, както се беше изказал някой по-нагоре.
Но все пак разлика при мен има, защото истинското уважение към човек се проявява, когато се респектирам от качествата му. Това е уважение, което има по-голяма стойност. Другото се проявява заради "хуманните ми наклонности". 8-)

m0n4yyy
06-24-2010, 20:11
а като го уважаваш знаеш ли че е ял лaйнa на български селяни?

http://ask-foreigner.blogspot.com/2008/01/blog-post_11.html

http://passingparade.blogspot.com/2005/03/todor-kupov-r.html#links

и най-вече знаеш ли че си директен потомък на черни хора, както и всички други човеци на тази планета?
ахахах смешен си гледаш да изсмучеш от някаде нещо... което едвали е вярно но нищо ти си се заблуждаваи сам! и не ми дреме какво е ял важно е какви велики дела е постигнал ! гандалфегеи ти си за разтрел мръсно комунистче. :-x

Велико ?! Да лишиш невинни човешки същества от собствения им живот, след като те не са ти сторили абсолютно нищо, е велико ?

ZipFail
06-24-2010, 22:32
Офф:
Баш пък евреите нищо не са направили.. :lol:

gandalfepi4
06-24-2010, 23:21
ми баш на германците нищо не са им направили. че в миналото са били кръволоци били са, но такива са били времената до голяма степен. пък и геноцида срещу тях не може да бъде оправдан от каквото и да е.

ZipFail
06-25-2010, 00:03
ми баш на германците нищо не са им направили
..освен кризата..
но да не навлизаме в тая тема, че не знам за кой път се обсъжда в тоя форум..

MochaOnMyLips
06-25-2010, 10:15
Уважението не се печели с уважение.
Факт. Когато уважавам някого, то е заради качествата му, не защото той ме уважава. Мога да уважавам пълен гадняр, стига да е наистина добър в това, което върши. Всъщност много малко от хората, които аз уважавам, уважават мен и обратно - понякога си мисля, че двете неща невинаги са съвместими.
А и като цяло рядко уважавам другите.

YouDontKnowMe
06-27-2010, 16:44
Обичам темата за уважението. Винаги я чувствам много близка.

Така, първо. Много обичам на село баба ми и дядо ми ( типично патриархално семейство) да ми казват - умай уважение, уважавай я/го, той/тя ти е баба/баща/майка/дядо/леля и т.н.
Е , за мен уважението не се определя в това да лицемерничиш и да показваш добри обноски , и толеранс, а в това да бъдеш искрен, да показваш истинските си чувства в момента. За мен тяхното "уважение" си е чисто лицемерие.
Их, и майка ми пак трябва да намеся...
Когато нещо не й изнася, винаги ми повтаря - ти грам уважение не показваш , бла бла бла.
1. За мен уважението , както казах - това е да бъдеш искрен с един човек. Аз с нея съм - понякога съм груба, сарказтична, цинична , но това не значи, че не уважавам човека срещу мен. Щом му показвам какво мисля, какво чувствам, щом се разкривам пред него - значи го уважавам.
2.И да не я уважавах майка ми - тя няма моралното право да ми казва да я уважавам. Това е нещо , което се чувства. Не нещо, което ти казват да правиш.

Ако проявявам толеранс към някого, демонстрирам добро възпитание и обноски, това не е от уважение. Както казах де <- възпитание.