PDA

View Full Version : Есе ...



BWald0rf
11-24-2007, 14:56
Здравейте ...
Трябва ми есе на тема ''Моята представа за свобода'' ..
Наистина ще съм ви много благодарна ако някой може да ми помогне :)

sexa_na_kompleksa
11-24-2007, 15:16
Виж това:

Моята представа за свобода

Да бъдеш свободен,значи да можеш да правиш всичко каквото искаш,да няма кой да те задължава да вършиш дадено нещо и душевно да сечустваш свободен,но не чак толкова,че тази свобода да се превърне в свободия.
Каква е моята представа за свободата?
Преди да отговоря , трябва да ви изясня,че свободата се изразява в два аспект .
Единият е вътрешната - тази свобода, която освобождава душата, която те кара да изразяваш свободно своето мнение - без задръжки и ограничения.
Другият аспект е външната свобода.Тя се изразява главно в разкрепостеността на човека, във възможността да прави това, което желае, без да се интересува от мнението на останалите, защото то понякога ни пречи да се изявим такива, каквито сме, да покажем и докажем възможностите си и да се изградим като личности. Всеки се стреми да открие кой е всъщност и какво иска да постигне в този труден живот, но как да открием себе си, ако нямаме свободата сами да изберем и да извървим пътя си ?!
Свободата никога не губи своя смисъл и значение. Нека си спомним за времената на Левски, Ботев, Каравелов – времена на робство, в които макар народа да е окован във” веригите” на робството, мисълта за свобода се запазва жива в съзнанието на поробените. Ако го нямаше този устрем, тази надежда, тази вяра как би могъл да оцелее този народ? Тъй като никой няма власт над мислите им, те запазват идеята за спасение и превръщат свободата в нещо реално. Благодарение на вярата, надеждата и подкрепата на българските възрожденци, сега сме тук и можем да говорим за свобода на словото и за свободна България.
Свобода! Толкова величествена дума, която може да накара всеки да се замисли „Свободен ли съм?”, и ако отговорът е утвърдителен – да се замисли „Оценил ли съм я?” .
Много често се оказва, че неможем да ценим това, което имаме и накрая го губим.
И нека да се замислим за тези думи на Ботев, тези думи, които той произнесе - най – простите и най – великите слова в българската поезия, пълни с вяра в борбата за свобода, с дълбок оптимизъм, станали мото на нашата история и нашето сърце:
Тоз, който падне в бой за свобода той не умира ...

sherry
11-25-2007, 08:26
http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=170
http://aigg.wordpress.com/2007/03/18/%D0%95%D1%81%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D 0%B0/

BWald0rf
11-25-2007, 15:36
Мноооого ви благодаряя :smt008 :smt008