PDA

View Full Version : На 14 съм, а нямам менструация...



*B3b4ety*
11-24-2007, 17:46
Аз съм на 14 г., а все още нямам менструация.Кажете до колко години е нормално да ми дойде, защото вече супер много се притеснявам #-o

П.П.Знам, че тук не е мястото на темата, ако някой мод знае за къде е , да я мести :)

desi_bonbona
11-24-2007, 17:51
vsqko momi4e se razviva po razli4en na4in. moje da ti doide na 15, 16, a moje i o6te drugiq mesec. tova zavisi izcqlo ot organizma ti, ne se pritesnqvai, napalno normalno e :)

LuCiFersAngeL
11-24-2007, 17:52
Темата не е за тук, а за здравни проблеми..
Ако използваш търсачката ще намериш много подобни теми, които ще ти помогнат.
Няма определена възраст, когато трябва да ти дойде. На мен ми дойде на 15 така че спокойно. Няма да останеш без "такова". Ще се притесняваш, ако станеш на 16 и още не ти е дошло, но засега ти е още рано да се тревожиш :wink:

*B3b4ety*
11-24-2007, 18:03
Аз ви питам не на колко ви е дошло, а до колко години е нормалко да ми дойде, но поне съм спокойна, че не съм само аз :roll:

zlateto
11-24-2007, 18:04
vsi4ki momi4eta se razvivat razli4no .. ne se pretesnqvai ;}

Kisses_P
11-24-2007, 18:28
ако до 16 не ти дойде тогава може да се притесняваш :wink:

Harum_Scarum
11-24-2007, 18:31
ако до 16 не ти дойде тогава може да се притесняваш :wink:
Taka e. \:D/

Seducti0n
11-24-2007, 18:34
Аз съм на 14 г., а все още нямам менструация.Кажете до колко години е нормално да ми дойде, защото вече супер много се притеснявам #-o

П.П.Знам, че тук не е мястото на темата, ако някой мод знае за къде е , да я мести :)


Редактирано от-ЦвЕтИт0-1-ва и 7-ма т. :wink:

_butterfly_
11-24-2007, 19:20
Изчакай още 1-2 годинки и ще видиш, че всичко ще се развие както трябва.

baby_blonde_
11-24-2007, 19:33
Аз съм на 14 г., а все още нямам менструация.Кажете до колко години е нормално да ми дойде, защото вече супер много се притеснявам #-o

П.П.Знам, че тук не е мястото на темата, ако някой мод знае за къде е , да я мести :)

vseki se razviva razli4no..prosto ne gu misli tolkova i ne se pritesnqvai moje da doide kogato ne o4akva6 :wink:

dan4ety
11-24-2007, 19:41
Аз съм на 14 г., а все още нямам менструация.Кажете до колко години е нормално да ми дойде, защото вече супер много се притеснявам #-o

П.П.Знам, че тук не е мястото на темата, ако някой мод знае за къде е , да я мести :)

Споко бе. И аз съм така. Какво всички са се разбързали да им дойде ... Какво като не ти е дошло още, има си време за всичко. ;) Радвай се на живота (както ми казват на мен) :-D И се притеснявай като станеш на 16-17 години и не ти е дошло. А, да и използвай търсачката, защото има много такива теми. :) Аз чрез търсачката се самоуспокоих като прочетох няколко теми миналия месец :-D Успокой се, не му мисли и ще видиш, че ще дойде, няма да те пропусне ;)

INF3RNO
11-25-2007, 02:25
Не съм мацка ама знам тва унова ,а desi_bonbona ти е дала доста точен отговор.При всяко момиче е различно

foreverr
11-25-2007, 13:14
Аз съм на 14 г., а все още нямам менструация.Кажете до колко години е нормално да ми дойде, защото вече супер много се притеснявам #-o

П.П.Знам, че тук не е мястото на темата, ако някой мод знае за къде е , да я мести :)И аз на 14 нямах цикъл-чак на 14 и половина. :cry: .И аз много се притеснявах като теб, но има време и ще ти дойде споко :wink: Ако имаш признаци на пубертета до 15 ще ти дойде.

forever_yours
11-25-2007, 14:04
nqmash nikakva prichina da se pritesnqvash! kakto ve4e nqkolko 4oveka ti kazaha - pri vseki e razli4no ;) ima vreme :)

Hayashi
11-26-2007, 16:54
Аз съм на 14 г., а все още нямам менструация.Кажете до колко години е нормално да ми дойде, защото вече супер много се притеснявам #-o

П.П.Знам, че тук не е мястото на темата, ако някой мод знае за къде е , да я мести :)И аз на 14 нямах цикъл-чак на 14 и половина. :cry: .И аз много се притеснявах като теб, но има време и ще ти дойде споко :wink: Ако имаш признаци на пубертета до 15 ще ти дойде.

На същото мнение съм.Почти на всички от класа им беше дошло,ама аз не се притеснявах.няма да те подмине! ;-)

DisciplineAndOrder
11-27-2007, 16:50
И на 17-18 може да ти дойде.Не се притеснявай!

haley_james
11-27-2007, 20:24
няма абсолютно нищо притеснително-мен лично ми дойде когато бях на 15 и преди се бях съветвала с лекари-а понякога мисля, че до известна степен съм извадила късмет да нямам 2-3 години менструация когато приятелките ми са се мъчили с всичката болка, течения и другите неприятности, свързани с това :wink:

Sunrisee
11-28-2007, 17:11
Aue ti otkade si hvanata?Izvinqvai,no ima hilqdi takiva temi!Ima i specialni temi za menstruaciqta i te sa markirani kato VAJNI!Mi adi vzemi gi procheti ama adi be .. Koi li gi chete..Mislish che ti si edinstvenata s toq problem..She izvinqvash ama si e taka! :x

ra4ence
11-28-2007, 17:13
И не забравяй да си носиш превръзка, за всеки случай \:D/

marilyn
12-01-2007, 21:35
Хора не сте у ред! :D За къде бързаш бе сладка? На мене като ми дойде на 12 и половина кво? Споко нищо ти няма. Ако пък толко се притесняваш иди на кекар и тои ще ти каже що така. Ама внимаваи от притеснение да не станеш за психиятър :D :D :D

foreverr
12-06-2007, 12:11
Хора не сте у ред! :D За къде бързаш бе сладка? На мене като ми дойде на 12 и половина кво? Споко нищо ти няма. Ако пък толко се притесняваш иди на кекар и тои ще ти каже що така. Ама внимаваи от притеснение да не станеш за психиятър :D :D :D НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ :!: Ти обаче не правиш добре като му се смееш на момичето :!: Аз бах като нея-нямах цикълкато бях на14 и ми беше така притеснено и гадно :( но на момичето публикувало темата-спокойно мацка всичко ще се оправи ще видиш, че до15 ще ти дойде-няма защо да се притесняваш :-)

batkodoki
12-06-2007, 12:40
Аз ви питам не на колко ви е дошло, а до колко години е нормалко да ми дойде, но поне съм спокойна, че не съм само аз :roll:

вероятно наистина има хиляди такива теми.....

мило дете, няма такова нещо като "колко години нормално да ми дойде" :)
има нещо, което се казва "полова конституция" то е индивидуално и е резултат на това как са се кръстосали гените на родитетили ти в теб.

на 14 нямаш повод за тревога, а и не разбирам за къде бързаш - радвай се на детството си и го живей както намериш за добре.

lqlalqla
08-05-2009, 10:18
ами на всеки е раэлично при някои идва на 9-10 а при други на 15-16,17 :-o :-o ам при всеки е различно завеси от организма на човека .Чувала съм ,че при по-слабите им идва значително по-късно от колкото на по-пълните.А и това въобще не е повод да се притесняваш на всеки му идва . ;) :) :) :) :-o [-X [-X :---)

nepoznatata25
08-06-2009, 18:37
ако до към 15 16 нямаш отиди на гениколог

kotetyyyy
06-07-2010, 17:12
Аз съм 7 клас и още не ми е дошло :? На най-добрата ми приятелка й дойде още в 5 клас и ми беше гадно, защото тя вече прилича на жена и като се редим на опашки бабите ми викат дали съм била с кака си, а аз съм по-голяма от нея. :lol: Но въпроса е че много искам да ми дойде. От моя клас няма момиче на което да ни й е дошло и доста смущаващо. Силно се надявам да ми дойде както и на всички момичета, които желаят. Успех мацки и дано имате късмет. Ако знаете нещо с което можете да помогнете моля кажете :-)

elito0o0o0
06-07-2010, 17:21
На мен ми дойде на 12 години в края..
Ако не ти дойде до 16 години - гинеколог.
Сега не трябва да се притесняваш все още.
Всеки организъм се развива различно.

BlackEyedPeas
06-08-2010, 15:14
На мен ми дойде точно на един концерт :-D Странното беше, че при мен пък дойде много рано - на 10-11.От целия си клас, аз се развивах най-бързо и имах най-големите гърди в класа, ся като гледам ей такива теми за "На (еди си колко съм) и още нямам гърди" и все им се чудя, за мен не беше много приятно, момчетата постоянно ми се подиграваха и викаха даже, че съм имала по-големи от на майка им (Ебаси и малките тря'а да има тази), имаше и едно момиче, което и то не спираше да ми се подиграва, но така постепенно и останалите в класа ми се развиха и спяха да ми се подиграват, но според момчетата, аз водя момичетата за най-големи гърди в класа и все още не ми е много приятно, все ходех с дълги ръкави и суичъри, само за да се закривам.Все още им се чудя, защо всички искат да има големи, но какво да се прави, поне се радвам, че няма да е нужно да си слагам силикон, а ще съм си напълно естественна .. А отностно твоя проблем, не се притеснявай!Ще ти дойде все някога, но до 16-17 не ти ли дойде, по-добре се консултирай с гинеколог!