PDA

View Full Version : Въпрос за моята гадна коса :evil:



pirataaaaa
11-24-2007, 18:02
Тъй де момче съм и съм на 14 ииии нямам много дълга коса но в момента я пускам дълга не много дълга амии колкото да си я направя на тия плитки залепени за косата незнам как се казват :( иии в момента косата не е много дълга обаче се навива... щото е къдрева и се начупва... как мога по някав начин да си я изправям без да си изгоря косата ии главата(маша) :?: :? :?

Miracle-Heroe
11-24-2007, 18:17
е как може да питате за такива неща :-x .. зимаш ютията на майка ти и се праиш, както ти харесва O:) :-) :smt002 8-)

pirataaaaa
11-24-2007, 18:29
Пфууу идиот/ка ! #-o

Miracle-Heroe
11-24-2007, 18:30
първо на първо не мисля че обидата ти е уместна и ... опитах все пак с ютията :P

Kisses_P
11-24-2007, 18:37
Расти му се вика и са суипер гадни мен ако питаш.Няма начин да си изправяш косата без да я гориш с преса или квото ида било.. мислиш ли че ианче ние момичетата щяхме да си я гориме непрекъснато.Съжалявам,про сто няма начин.Я вземи си се подстрижи късичко като момченце.Кви си тия плитки.. колкто до отговора за ютията.. еми то е като пресата и пак гори. :wink:

Miracle-Heroe
11-24-2007, 18:39
точно това се опитах да обясня на дамата обаче тя си мислеше че :evil: .. с ютията има голяма вероятност и главата да си изгориш :smt003

pirataaaaa
11-24-2007, 18:51
Расти му се вика и са суипер гадни мен ако питаш.Няма начин да си изправяш косата без да я гориш с преса или квото ида било.. мислиш ли че ианче ние момичетата щяхме да си я гориме непрекъснато.Съжалявам,про сто няма начин.Я вземи си се подстрижи късичко като момченце.Кви си тия плитки.. колкто до отговора за ютията.. еми то е като пресата и пак гори. :wink:

Не му се викат расти ;) няква кост беше ама незнам как беше точно затова не казах да не се изложа ;)

dan4ety
11-24-2007, 19:02
Расти му се вика и са суипер гадни мен ако питаш.Няма начин да си изправяш косата без да я гориш с преса или квото ида било.. мислиш ли че ианче ние момичетата щяхме да си я гориме непрекъснато.Съжалявам,про сто няма начин.Я вземи си се подстрижи късичко като момченце.Кви си тия плитки.. колкто до отговора за ютията.. еми то е като пресата и пак гори. :wink:

Не му се викат расти ;) няква кост беше ама незнам как беше точно затова не казах да не се изложа ;)

Рибя кост имаш предвид, нали? Иначе няма начин да си изправиш косата, без да я гориш. Рекламират някакъв шампоан Nivea straight & easy, ама сигурно толкова ще ти изправя косата. Така че само преса или ютия (става, обаче имаш риск да се изгориш :-D ).

Liar
11-25-2007, 09:23
Рибя кост xDDDDDDDD Рибена кост се казва!
За да не си гориш косата можеш да пробваш шампоана на Нивея за гладка и права коса(не знам обаче дали действа някой ако има опит с него да се обажда) и след това да си изсушиш косата със сешоар и кръгла четка с малък диаметър.Ако не се получи желания от теб ефект ти остава пресата.Преди да я използваш обаче си сложи кристали за коса-до някаква степен предпазват косъма =)

dan4ety
11-25-2007, 09:30
Рибя кост xDDDDDDDD Рибена кост се казва!
За да не си гориш косата можеш да пробваш шампоана на Нивея за гладка и права коса(не знам обаче дали действа някой ако има опит с него да се обажда) и след това да си изсушиш косата със сешоар и кръгла четка с малък диаметър.Ако не се получи желания от теб ефект ти остава пресата.Преди да я използваш обаче си сложи кристали за коса-до някаква степен предпазват косъма =)


Е, объркала съм се. :oops: И аз съм човек и аз правя грешки :-D

_BoSSy_
11-25-2007, 09:35
Как можеш да си изправиш косата БЕЗ да си я гориш..?Никак..При всички случай я третираш.
Ех момчета все се мислите за всезнаиковци ама...се опирате до нас.. :wink:

No_Limit
11-25-2007, 09:38
Защо ли твоя проблем ми е познат до болка :cry: Купи се шампоана за изправяне на нивеа и с четка и сешоар

CataclysmicAbyss
01-29-2008, 14:58
пфф и не му се казва расти ,а дредове :x Раста е самия чоек...

zaharnatafeq
01-29-2008, 15:08
пфф и не му се казва расти ,а дредове :x Раста е самия чоек...
прическата, не човека :-D

chipi_kaoo
01-29-2008, 15:26
И аз съм човек и аз правя грешки
Прав/а си... пп по темата, има балсами, шампоани, ма нямат кой знае какъв ефект :-P

varnen4e
01-29-2008, 19:13
пфф и не му се казва расти ,а дредове :x Раста е самия чоек...

Лелееее... майко0о0о0о0 :D :-D :-D :D :D :-D Дред е един от "кичурите", раста е прическата..

CataclysmicAbyss
01-30-2008, 12:27
пфф и не му се казва расти ,а дредове :x Раста е самия чоек...

Лелееее... майко0о0о0о0 :D :-D :-D :D :D :-D Дред е един от "кичурите", раста е прическата..

леле божке... :shock: :lol: не си добре...изобщо интересуваш ли се от раста културата ,за да спориш.. :-x :-x ше ти извадя няколко редчета ,за да се увериш в това ,че не си права :)

Често хората разпознават Растите по техните бради и прически, Dreadlocks, които те носят като първични белези на принадлежност към своята вяра. Dreadlocks за тях са символ на статута им като чернокожи, на чест и достойнство. Те сигнализират за възпротивяването на Растафарите да се дистанцират от естесвения начин на живот.

Значението на къдриците произлиза още от древното начало, преди Римляните да открият и въведат ножиците и бръсненето и да наложат тяхното използване. За неправилно се смята рязането и ресането на косата, позовавйки се на цитат от свщенните нареждания в Левит 21:5

"Те не бива да правят зло на главите си, нито бива да постригват или бръснат брадите си, нито бива да режат парчета от плътта си."


Затова на Растафарияните им е позволено да сплитат гъстите си къдрици и да им придават форма. Тази формa те наричат Dreadlocks ( Dread означава страх, ужас, боязън, страшен, ужасен, вдъхващ страхопочитание. Lock : кичур коса, къдрица). Тези коси имат за цел да вдъхнат страхопочитание. С това наименование Растафарияните осмиват неверниците, които се отвращават от техния външен вид. Думата "dread" приема и значение на дума за възхвала.

Човек наблюдавал традициите може да каже, че колкото по-дълги са dreads на един растафар толкова по- дълъг е святият му път в живота. Раста без dreads е "плешивец" - той не може да бъде сериозно възприет. Растите, които били арестувани от полицаите, бивали обръснати веднага. Това е един акт показващ откритата клевета и социалния контрол над движението. Те са много разгневени поради тази жестокост, защото Dreadlocks са много значими, съпътстващи техните духовни и религиозни убеждения. Растафарите вярват, че могат да мислят по - ясно и да усещат опасността, надвиснала над тях, благодарение на Dreadlocks. Вярват, че благодарение на тези естествени "рецептори" могат да получат видения от Jah.

.. е?..сега какво мислиш

8)