PDA

View Full Version : Нямам гърди:( Над 14 съм...



forever_yours
11-24-2007, 20:37
Znam 4e ima mnogo temi kato tazi no vsi4ki koito se oplakvat sa na po 13-14 godini i spored men za tqh e normalno vse oshte da nqmat gurdi. Problema e 4e az sum na 17 ... i ne kazvam 4e sa mi malki i iskam po-golemi, a 4e po4ti nqmam... :( kato se zagledam nqkoi momi4eta v 5klas imat po-golemi ot moite. Ujasno e!! Nqkak si gubq samo4uvstvie vupreki 4e ostanalata 4ast ot tqloto mi e perfectna(kolkoto i neskromno da zvu4i - taka e) lipsata na biust mi pre4i mnogo i ne znam kakvo da pravq :cry:

Редактирано от ^npocTo^а3^f^
7 точка от правилника!

djeini
11-24-2007, 20:43
Mda tva da ti e problema nqma gurdi e az imam tejut neodobno e i e gadno ponqkoga(ne 4e se oplakvam) opitvam se da ti kaja 4e ne tova e nai-vajnoto gurdite ne sa kriterii za ni6to.Tui 4e spoks a ako tolko ti e tersene vmesto kola ili apartament za 18 den den iskai silikon :)

HolySmoker
11-24-2007, 21:49
ми има няколко решения 1-я е силикон както казаха хората по-на горе,
има там секви помпи и кремчета които ги рекламират ... :idea:
иначе за големината на бюста ти, не се притеснявай,за мен лично бюста не ми пука колко е голям(освен прекалено големите ненавиждам ги...)

forever_yours
11-25-2007, 09:34
e mersi no silikon nqma da si sloja :D znam 4e ne trqbva da mi puka tolkova mn za tova , no ne moga. osobeno kato e lqto i otida na more naprimer....nqkak si ne se 4uvstvam osobeno dobre po banski :(

anonimna^ood
11-25-2007, 09:57
Един бански с подплънки на гърдите, дори и малки, много помага. :)

Manic_Panic
11-25-2007, 12:38
Знам, че не е съвет, но ще ти го кажа, защото знам, че така малко или много ще ти олекне... не си единствена... аз съм същата...
16 годишно момиче без цици... :neutral:

Свикнах вече, не ми прави впечатление.
Може би, защото близките ми приятели, аи просто познати не се бъзикат с тва.
Може да го направят, но аз приемам базиците им, защото знам, че ме обичат такава...
Колкото и да се тревожиш, нищо няма да промениш... не обръщай внимание на детайлите и най-важното... ХАРЕСВАЙ СЕ ТАКАВА, КАКВАТО ССИ И... БЪДИ ЩАСТЛИВА :grin: :grin: :grin:

forever_yours
11-25-2007, 12:56
:) 10x na Manic_Panic! az znam 4e ne sum edinstvenata estestveno;) i za radost i moite priqteli ne mi se podigravat...ako go praveha nqmashe da sa mi priqteli vse pak :P opitvam se da svikna s tova za6toto znam 4e ni6to ne moga da napravq, no vse pak mi e gadno :neutral:

Manic_Panic
11-25-2007, 13:12
:) 10x na Manic_Panic! az znam 4e ne sum edinstvenata estestveno;) i za radost i moite priqteli ne mi se podigravat...ako go praveha nqmashe da sa mi priqteli vse pak :P opitvam se da svikna s tova za6toto znam 4e ni6to ne moga da napravq, no vse pak mi e gadno :neutral:
Въпрос на лична нагласа... :)
Като се притесняваш и ще дам примера за морето... и си мислиш "Сега как да се съблека, като ме видят, че съм плоска кой знае какво ще си кажат за мен?!"...
Верно... като погледнат и ако няма нещо достатъчно сочно за мъжките очи... те не тръгват да разсъждават гледай я тая пък нещо е дефектна, ами проследяват с поглед нечий друг балкон :-D
Това в много случаи може да е неприятно... предстяваш ли си някуф космат чичко да те зяпа в деколтето... то ще е толкова гнусно, пък и ти ще го виждаш как се наслаждава... :-&
Сега си представи как някой малад батко деликатно ти поглежда дупето... все пак нямаш очи на гърба, но знаеш, че някой тайно ти се възхищава...
Гърдите на фона на всяка друга част е тялото са тоооолкова незначителни... =;
ЦИЦИ БОЛ... НО ДОБРЕ ИЗГЛЕЖДАЩО ТЯЛО КАТО ЦЯЛО НЕ Е НАВСЯКЪДЕ! :wink:

forever_yours
11-25-2007, 13:24
hahahaah ee ti me radvash maksimalno :D prava si - pone si4ko drugo osven gurdite si mi e nared :P

Manic_Panic
11-25-2007, 13:33
Готова да помогна винаги :::
:-D

foreverr
11-25-2007, 13:46
за съжаление нищо не можеш да направиш-да силикон, но пък ти не би си сложила нали?Просто приеми, че имаш малки гърди. :cry: Приеми ги, защото все пак нямаш друг избор.

lady_forever
11-26-2007, 20:19
Ne obrashtai vnimanie ,i se radvai se che ne te podigravat mnogo .Az sam v sashtoto polojenie ,e az sam na 12 obache na moqta vazrast mnogo veche imat cici , a men me i podigravat malko :cry: ne moga da izdrajam ponqkoga :cry: :cry:

wasntme_
11-26-2007, 20:48
Ne obrashtai vnimanie ,i se radvai se che ne te podigravat mnogo .Az sam v sashtoto polojenie ,e az sam na 12 obache na moqta vazrast mnogo veche imat cici , a men me i podigravat malko :cry: ne moga da izdrajam ponqkoga :cry: :cry:

mne ne ne ne... absyrd da mi kaje6 4e se pritesnqva6 na 12 :shock: q sa skrii malko... 4e ti ima6 o6te mn hlqb da izqde6 ve.... apak za avtorkata na temata kakto kazaha predi tva - cici bol, ama ostanalata 4ast ot tqloto ne sa tolkova raprostraneni perfectnite izvivki ;]

dan4ety
11-27-2007, 12:09
Ne obrashtai vnimanie ,i se radvai se che ne te podigravat mnogo .Az sam v sashtoto polojenie ,e az sam na 12 obache na moqta vazrast mnogo veche imat cici , a men me i podigravat malko :cry: ne moga da izdrajam ponqkoga :cry: :cry:


Не им обръщай внимание ;) Сега ще кажеш, че е лесно да го кажа, но аз ще ти кажа, че и на мене са ми се подигравали в 4-ти и 5-ти клас :-D Викаха ми, че съм плоска като дъска, в началото естествено ми беше гадно, ама след това си вървях с гордо вдигната глава и не ме интересуваше :grin: Казвах си "Аз съм си такава-хубава съм" ;) Помага. Просто си казвай "Те са прости" или им викай, ако момчетата ти се подиграват, "Аз нямам гърди, пък вие нямате пишки" :-D В 5-ти клас го бях казала на момчетата от моя клас и спряха да ме бъзикат :D Просто върви с гордо вдигната глава и без да ти пука (това се отнася и за авторката) :)

Liar
11-27-2007, 13:37
Не стига че останалат част от тялото ти е ъъ перфектна,както ти сама казваш,ами и големи гърди искаш.Да си видяла някой да има и двете?

DisciplineAndOrder
11-27-2007, 23:31
Някои имат,други-не :-|
Явно си от втория тип

forever_yours
11-28-2007, 11:51
Някои имат,други-не :-|
Явно си от втория тип

Da e verno li? ne bqh zabelqzala :D :-D

divi4ka
02-01-2008, 19:38
аз съм на 14 и съшо съм като тебе пък имамцикъл ама мислите ли,че има надежда да ми пораснат? :o

LadyCarameL
02-02-2008, 06:23
Абе успокойте са,всичко ще ви порасне,търпение !

the_black_heart
07-21-2008, 19:34
Не стига че останалат част от тялото ти е ъъ перфектна,както ти сама казваш,ами и големи гърди искаш.Да си видяла някой да има и двете?

Az :D i vse pak tova izob6to ne e vajno, spored men pone tova kakvi merki ima6 nqma da napravi jivota ti po-dob1r nito po-lo6, priemi se takava, kakvato si :)

sssladuranka
08-05-2009, 17:40
даам,аз съм почти на 16 и са ми малки,и не са в правилната форма така да се каже 8-) абе мани 8-) сега ще съм 10 клас и с всяка следваща година зайките изгледжат по-големи от мен и са по-надарени...расли в Чернобил :lol: но и не им завиждам на тия много надарените като "Планетките", като остареят както викаше един приятел, ще ги премятат през рамо и ще ги удрят долу през краката :D

nepoznatata25
08-06-2009, 19:34
виж това не е проблем сложи си подплънки и готово :) а и щом другото ти е наред..

eikichi
08-06-2009, 19:41
Малееееееее, я са стегни.

Ние мъжете сме генетично цицомани. Ама има и такива дето не са, споко шъ намериш и таква. Не са притеснявай, ако тялото ти е перфектно, шса опрайш някак си. Я не съм цицоман и не ми дреме особенно за гърдите на жената, стига да не са млекоцентрали :С

Абе като цяло тряя са радваш, я виждам по центъра на варна толкова много катили, че се отказах да ходя та 8-)

Бтв, чувал съм че бозата помага при растежа на гърдите, ама требва се наливаш яко. Направи го както правихме с един приятели. поръчахме шокчета текила и те заредени по целия бар и са редуваме. И те така. :lol:

ByK
08-06-2009, 19:59
толко рано да се подлагаш на операции за мен не е редно ;) по дубре потърси някакви крепове или лосиони ддз за уголемяване ;) мисля че имаше на ейвън някф..

aninceto94
08-27-2009, 14:00
аз мисля 4е големите г1рди не са критерии за женската красота.ако моми4ето е хубаво няма зна4ение дали има малки или големи г1рди :wink: :wink: :wink: :wink:

iwhswgrs
08-27-2009, 15:02
абе щом ти е перфектно тялото кво се притесняваш... пък и за доста момчета( включително мене) дупето е по-важно от гърдите..

bug1965
08-27-2009, 20:41
Един бански с подплънки на гърдите, дори и малки, много помага. :)
+

bebe7o0oyYy
08-28-2009, 13:15
кофти .. :( аз съм на 14 и имам цикъл, ама и моите още не са пораснали .. смисъл имам нш, ама... все пак :smt017

Grassh0pper
08-28-2009, 13:22
Не съм много много убеден , но от това което забелязвам тази тема се преобърна във взаймно успокояване на момичетате/тийновете :lol: !

ПО ТЕМАТА - ДА НЕ ТИ ПУКА ! :?

BlueCat
08-28-2009, 14:01
Темата е от 2007, на момичето вече може да са й пораснали 8-)

kotetyyyy
06-07-2010, 18:21
И при мен е същото. 7 клас съм и съм плоска като дъска. Дори бюстие не ми се налага да нося :cry: Съученичките ми са кажи речи D чашка и това страшно ме смущава. Не знам какво да правя вече. Да не говоря като ходим на плаж с класа. :shock: Ровя се из интернет за някакъв съвет какъвто и да е.Май тука някъде четох, че ако качваш килограми качваш и в бюста, че бозата и млякото помагат, но айде да ти порасни малко бюста и после да тичаш да сваляш килограми :lol: Надявам се да намеря някаква информация. Мислела съм си за подплънки, но ме е страх, че ще ме хванат съученичките и после да ме спукат от подигравки. Или майка ми да не ме хване пак ще почне че не ми трябвало голям бюст. Моля за помощ ако знаете нещо. :-) :-) :-)

Witch94
06-07-2010, 19:29
Мда, и аз съм със същия проблем като момичето горе. :[ Адски подтискащо е.

WaterLilly
06-07-2010, 20:01
Темата е от 2007, на момичето вече може да са й пораснали 8-)
Все си мечтая като изкопат такава тема авторът да даде някакъв ъпдейт, да каже какво е станало... уви. :(

Abigoria
06-07-2010, 21:57
Смени си шльокавицата, че дразни

Nowa
06-08-2010, 20:34
Емии така си е значи спомнам си ,че четох ,че гъдите са изградени и от доста мазнини така да кажа.И се загледах и наистина видях 1 слаба жена ,която нямаше кой знае кви цици,а дебеланките имат (повечето) .Като цяло не ми се вярва да видиш слаба жена с хубави слаби крачета и малко стегнато дупенце и големи цици (без няква операция).

Witch94
06-08-2010, 21:21
...

elito0o0o0
06-09-2010, 17:54
^ Сега ще ти кажа какво ти е! :

- Навлизаш в пубертета.. на 13 години не всеки има цици, които да увиси до земята.. Мойте не са нито малки, нито големи - демек нормални. Такива искам да са си..
Ти какво искаш? На 10 още да ти порастнат и сега на 13 да ти тежат, все едно си си завързала 2 камъка?!
Едно момиче от 9 клас в мойто училище е супер слабо, а има цици сигурно G чашка.. дори не знам дали има такава :lol: Супер големи са и и са и стигнали чак до.. нз къде.. увиснали са супер много и е грозно. Предпочитам моите пред нейните! Та тя е на 15 за бога!! :? Радвай се на това, което имаш. ;)

fUcKsMiLe
06-09-2010, 20:34
^ Сега ще ти кажа какво ти е! :

- Навлизаш в пубертета.. на 13 години не всеки има цици, които да увиси до земята.. Мойте не са нито малки, нито големи - демек нормални. Такива искам да са си..
Ти какво искаш? На 10 още да ти порастнат и сега на 13 да ти тежат, все едно си си завързала 2 камъка?!
Едно момиче от 9 клас в мойто училище е супер слабо, а има цици сигурно G чашка.. дори не знам дали има такава :lol: Супер големи са и и са и стигнали чак до.. нз къде.. увиснали са супер много и е грозно. Предпочитам моите пред нейните! Та тя е на 15 за бога!! :? Радвай се на това, което имаш. ;)

+1 .. :lol: Една моя приятелка сега е 9-ти клас и преди 2 години носеше чашка D :shock: :lol: Страшно неудобно е .. и както каза елито0о0о.. все едно имаш 2 камъка. Мойта приятелка беше около 160 см. тогава и беше към 40 и няколко кила .. :D смятайте какво и е било ..
Аз си имам малко по-малък бюст.. майка ми носи С a аз B.. на 14 съм и имам доста време за "дините" :lol: Не се притеснявай .. никой не е умрял, защото няма гърди :lol: Ако е станало .. някой да ме светне :oops:

elito0o0o0
06-09-2010, 20:36
^ Сега ще ти кажа какво ти е! :

- Навлизаш в пубертета.. на 13 години не всеки има цици, които да увиси до земята.. Мойте не са нито малки, нито големи - демек нормални. Такива искам да са си..
Ти какво искаш? На 10 още да ти порастнат и сега на 13 да ти тежат, все едно си си завързала 2 камъка?!
Едно момиче от 9 клас в мойто училище е супер слабо, а има цици сигурно G чашка.. дори не знам дали има такава :lol: Супер големи са и и са и стигнали чак до.. нз къде.. увиснали са супер много и е грозно. Предпочитам моите пред нейните! Та тя е на 15 за бога!! :? Радвай се на това, което имаш. ;)

+1 .. :lol: Една моя приятелка сега е 9-ти клас и преди 2 години носеше чашка D :shock: :lol: Страшно неудобно е .. и както каза елито0о0о.. все едно имаш 2 камъка. Мойта приятелка беше около 160 см. тогава и беше към 40 и няколко кила .. :D смятайте какво и е било ..
Аз си имам малко по-малък бюст.. майка ми носи С a аз B.. на 14 съм и имам доста време за "дините" :lol: Не се притеснявай .. никой не е умрял, защото няма гърди :lol: Ако е станало .. някой да ме светне :oops:Точно... моя размер мисля, че беше 85B .. идеално си ми е за момента.. 8-)

fUcKsMiLe
06-09-2010, 20:55
Точно... моя размер мисля, че беше 85B .. идеално си ми е за момента.. 8-)
Аз съм със 70/75 B /зависи от сутиена/ и мисля че е нормално .. хей момичета, вие те първа ще растете :D! Ии.. Don't worry, Be haPpy :P :oops:

bonbona102
12-03-2010, 17:48
Вярно е всички ,които познавам с малки гърди имат тела на модели.Аз съм на 12 и някой на същата възраст ми завиждат но съм 3 кг над нормата за годините ми така че няма ,човек с тяло от списание и бюст от playboy .Е може би има ,но те са съвсем малко.Искам да кажа тялото на всеки човек е уникално .И ако толкова се притесняваш сложи малко по-голям сутиен и си готова :D

mimmsitty31
03-19-2011, 16:37
Емии така си е значи спомнам си ,че четох ,че гъдите са изградени и от доста мазнини така да кажа.И се загледах и наистина видях 1 слаба жена ,която нямаше кой знае кви цици,а дебеланките имат (повечето) .Като цяло не ми се вярва да видиш слаба жена с хубави слаби крачета и малко стегнато дупенце и големи цици (без няква операция).


Emm nz pri men ee malko stranno az sum 50 kg i sum 1.68 i grudnata mi obikolka e 93sm

kinggnik
03-19-2011, 16:52
абе цицоман си падам аз ама и с малки не ги връщам така че каквото има :D пък и много големи не е хубаво максимум C D по големи не да ама има и малки цици които са красиви колкото и да е като са малки пък са по стегнати на повечето по нагоре споменаха за слаби с много големи ами грозно е просто няква слабичка и некви огромни цици Те се казали перфетното тяло е 90-70-90 така че ако сте някаде там повече или по малко значи имате перфетното тяло от горе до долу
ето ви едно забавно клипче http://www.vbox7.com/play:fc76eacd&al=1&vid=3832987

bratanoo
03-20-2011, 08:04
Темата е старичка , но все пак и аз да се изкажа.
Прочетох някой мнения който ... абе нямам думи просто.
Аз не съм фен на големите цици , дори може да се каже ,че е обратното. Гърдите са едно от последните неща дето гледам в една жена.
Ред на погледите:
От пред: Очи -> Усмивка -> Коса -> Нос -> Крака -> Чатал -> Гърди
От зад: Дупе -> Крака -> Талия -> Коса

Хах , общо взето това е реда на хвърляните от мен погледи в една жена.
Определено и аз съм на мнение , че е в пъти по-добре комбинацията от малки гърди с малко дупе , от тази големи гърди с голям задник.

venezia42
05-18-2011, 17:56
МОЛЯ ВИ СЕ 12-13 ГОДИШНИ ДА НЕ ПИШАТ ЧЕ НЯМАТ НИКАКВИ ЦИЦИ.АБЕ МОМИЧЕТА ВРАЗОМЕТЕ СЕ МАЛКО 12-13 Е НОРМАЛНО ДА НЯМАШ.БОЖЕ МОИ НА КЪДЕ ОТИВА СВЕТА,А ТВА МОМЧЕТАТ ВИ СЕ ПОДИГРАВАТ ЧЕ НА 12-13 НАМЯШ ЦИЦИ Е ВЕЧЕ АБСУРДНО :shock: :shock: СТИГА БЕ В МОЯ КЛАС ПРЕДИ ПОЧТИ НИКОИ НЯМАШЕ НА ТАЯ ВЪЗРАСТ

infected9
05-19-2011, 07:55
Майка ти ,бабите ти имат ли големи гърди?
Иначе аз познавам едноо момиче сега е на 17 ,до преди 3/4 години нямаше никви гърди и изведнъж и пораснаха..Супер много.Не е заради сутиена ..тя ходеше с бански без подплънки и и бяха също толкова гУУУлеми.А тя е доста слаба ,дали има 40 кл.
Така, че не се притеснявай ще ти пораснат.Има време :)

dimitar_ak
05-19-2011, 08:41
Сигурен съм, че ще има момче което да те хареса точно такава. Не го обръщай в комплекс.

sapphire5
05-19-2011, 16:10
може би проблема идва от "перфектното ти тяло"...

lolito333
05-26-2011, 22:45
И при мен е същото. 7 клас съм и съм плоска като дъска. Дори бюстие не ми се налага да нося :cry: Съученичките ми са кажи речи D чашка и това страшно ме смущава. Не знам какво да правя вече. Да не говоря като ходим на плаж с класа. :shock: Ровя се из интернет за някакъв съвет какъвто и да е.Май тука някъде четох, че ако качваш килограми качваш и в бюста, че бозата и млякото помагат, но айде да ти порасни малко бюста и после да тичаш да сваляш килограми :lol: Надявам се да намеря някаква информация. Мислела съм си за подплънки, но ме е страх, че ще ме хванат съученичките и после да ме спукат от подигравки. Или майка ми да не ме хване пак ще почне че не ми трябвало голям бюст. Моля за помощ ако знаете нещо. :-) :-) :-)


Аз имам същия проблем и съм 7 клас.Всичките ми съученички са доста надарени, а аз съм като 10 годишна пред тях(аз съм и малко по-ниска, но не много).Относно това с надебеляването.Аз съм чела, а и са ми казвали, че като напълнееш бюста ти наистина нараства,но последен,а когато започнеш да отслабваш ,"отслабва" първи.Така че това не е решение.А за бозата и млякото не се обиждай, но тези неща ги дрънкат "възрастните" жени, дори бабата на една моя приятелка и казала да яде наденички, освен бозата :lol: :D , тоест това са бабини деветини.Съветвам те да не мислиш за подплънки по-добре бъди естествена а и щом не можеш да носиш дори бюстие ще ти бъде малко трудно(но не е невъзможно) .Аз вече се отказах да мисля за това как да си уголемя бюста и реших да не обръщам внимание на "шегите" на съучениците ми.Съветвам те и ти да не мислиш за това(така ще ти е по лесно да свикнеш, докато ти пораснат).И споко имаш още много време за да се развиеш ;)

reperw
05-27-2011, 09:22
По стара тема не можах те ли да изкопате ?

shpekovsalam
05-27-2011, 11:52
Да не ти пука! 8) Така ще знаеш, че момчето те обича не заради циците ти!

123456789++
03-10-2012, 18:48
spored men gardite sa neshto vajno :D:D:D
vsichki maje gledat po tqh!
az sam na 14 godini i imam mnogo malki gardi iskam da mi pomognete :D:D:D vsichki mi se prismivat!
mama ima sredni gardi A KAKA IMA OGROMNI TQ E NA 19
MNOGO VI MOLQ KAJETE KAKVO DA PRAVQ SAMO BEZ SILIKON!
:D:D:D

пAteNцЕ
03-11-2012, 08:40
абе щом ти е перфе тялото значи едните гърди...не са кой знае къв проблем...аз не съм от надарените(за съжаление) но пък затва се старая поне останалата част от тялото ми е де добре(и го постигам :) )
четох някъде че след 20-годишнината се наливат не само гърдите но и останалата част от тялото защото тогава жената е най-добра за разплод :D и затова трябва да е във върхова форма...за да отгледа поколението :D а тва с бозата недей го прави уголемява всичко не само гърдите по-добре си пази фигурата ;)

pederasss
03-11-2012, 20:38
Намажи ги с йод ефикасно е

ViVi Smile
03-11-2012, 20:46
Темата е от 2007... А pederasss се ебава мн яко. :D Спри се, че някои те взимат насериозно...

пAteNцЕ
03-16-2012, 16:48
Темата е от 2007... А pederasss се ебава мн яко. :D Спри се, че някои те взимат насериозно...
мале че съм и аз не видях датата мноу съм зле :D :D :D :D :D :D :D

polq_991
09-10-2012, 08:08
Az sum na 13 god. i nqmam gurdi a vsichki moi priqteli i suychenici imat kakvo da napravq az mislq da slagam biustie s podplunka , no kogato e lqto shtee widqt che nqmam nishto

polq_991
09-10-2012, 08:10
Slagai sytien s podplunka ili biystie s podplunka i banski s podplunka i gotovo i az sum na 13 i nqmam no taka shte pravq

polq_991
09-10-2012, 08:16
vsichki moi suychenici i priqteli imat az ne kakvo da napravq ?? molqq pomognete mi i momchetata vikat pa taq nema nishty i me e sram !!!

yoLo0
09-15-2012, 17:28
vsichki moi suychenici i priqteli imat az ne kakvo da napravq ?? molqq pomognete mi i momchetata vikat pa taq nema nishty i me e sram !!!
Хапвай ядки и пий боза.

sis_mario
09-16-2012, 14:25
Ве за глупости само човек няма значение дали имаш гърди или не аз дори предпочитам малки гърди прие ми се каквати си въобще не се притеснявай.

sis_mario
09-16-2012, 14:36
Ве за глупости само човек няма значение дали имаш гърди или не аз дори предпочитам малки гърди прие ми се каквати си въобще не се притеснявай.

JuStIc3
09-16-2012, 14:45
Абе вие искате да се родите с 90 санта гръдна обиколка баси ..

phoeniX_boy_BG
09-17-2012, 21:32
2007??? Айде стига сте отваряли толкова стари теми!