PDA

View Full Version : Кражбата.....



Special K
11-24-2007, 23:41
Да видим какво мислите за това деяние(изкуство) ? Влече ли ви ? Отблъсква ли ви ? Одобрявате ли го или не ? случвало ли ви се е да крадете или пък вас да крадат ?

Blab
11-24-2007, 23:54
1. Няма въпрос, няма отговор.
2. Не ме влече.
3. Да, не ме влече.
4. Не.

russianmafiaboss
11-25-2007, 00:29
1 не ми пука
2 нне ми пука
3 не ми пука
4 пука ми.... хехе, шегувам се, не ми пука

InitialD
11-25-2007, 00:54
Изобщо не одобрявам кражбата .. не съм крал но пък мен са ме крали .. което много ме дразни! :evil:

AnTiBuLLsHiTs
11-25-2007, 08:47
Не съм крал, но мене са ме ограбвали и бой съм ял даже.. Ако ще ме ограбват втори път да само двама не четири.. :x

Manic_Panic
11-25-2007, 09:02
Лелее...не си представям сега някой да напише нещо от рода на:
Оооо да, много е яко тва, тръпката е много готина и всичко ти е на готово...
ако някой го каже това, трябва да е голям запъртък. Кражбата е много гадно и противно нещо, ако човек има самоуважение не би трябвало да го прави.... :?

Не, не съм крала, нито пък мен са ме крали...

Сега си помислих... както има благородна лъжа, така би могло да има и благородна кражба...хахах... верно, има го това :-D

bloodfrozen
11-25-2007, 09:09
Не я одобрявам кражбата, нито съм открадвала нещо. На мен са ми крали парите в училище.. което ме навява на мисълта, че от училището ще излязат престъпници.. :?

Blacklisted
11-25-2007, 09:39
Мразя.

WILD__BOY
11-25-2007, 09:57
те тва изкуство ми го упражни и ще ти направя гумени ръцете! Деба наркомана скапан

Special K
11-25-2007, 10:52
Хе хе много пъти са крали от мен........и аз също съм крала.....лично аз не смятам че е нещо лошо(дори и да е неприятно в първия момент като чувство) защото все пак са материални неща......Както аз мога да крада така съм готова и на мен да ми откраднат, защото има хора които са готови да убиват например и това че на мен не ми харесва тях няма да ги спре...... :-D

Disrespect
11-25-2007, 12:02
в 7-ми клас след даскало отивахме в един магазин няколко човека и един си поръчваше джоб докато ние скатавахме по няколко бири

продавачите знаеха и винаги се оглеждаха обаче никога не ни хванаха всъщност :>

mon4eto
11-25-2007, 14:11
Mi opredeleno ne me vle4e,ne ponasqm krajbite i da krali sa ot men edin ili dva pati ve4e ne pomnq kakvo :?

Blacklisted
11-25-2007, 17:45
Което не ми пречи да мразя кражбите.. нима всички правим само неща, които ни харесват? А и интелектуалната кражда е спорен въпрос..

Saymon90
11-25-2007, 17:59
Веднъж си свихме чипс и кола от един магазин... Друго не си спомням да съм крал, като изключим няколко химикалки от съученици, в среден курс :-D.
По принцип кражбата е гадно нещо - никога не бих го направил, независимо в каква нужда съм (говоря да ограбя някого и т.н.)

ЕPu
11-25-2007, 18:03
хах, като малка и аз крадях дъвки по 10ст от стола и след това черпех съучениците, които бяха много доволни :D
иначе съм крала, както и от мен са крали доста

basson
11-25-2007, 20:42
Взимали са ми телефон в автобус без да се усетя, обраха ми апартамента.. 2 пъти.

Пожелавам на всички обирджии и крадци.. не да умрат, а да се разболеят неизлечимо и до края на жалкия им живот да живеят с бремето, че лишават хората от неща, за които събират и дерзаят с години.

DisciplineAndOrder
11-26-2007, 07:43
Не съм крала,не са и ме обирали.

Sladyranka14
12-15-2008, 16:02
Никога не съм крала, не смятам и да го правя..
крадците са едни жалки хора :(

Loshotia
12-15-2008, 16:05
Аз един път откраднах от Слънчоглед :oops: Ама то беше от ония шипки дето са поразкрасени с разни цветя и т.н. На мен просто ми трябваше цветето, пък така се беше случило, че едно се беше разпаднало и си го мушнах в ръкава. Кво съм виновна, че не ги продаваха тогава отделно.

Иначе да чукна на дърво(чук-чук), не са ми крали нищо.

LiLGrizzly
12-15-2008, 16:32
Като по малък съм крал Снаксове и 1 галонка бира но тогава бяхме малки и никои не я изпи 8-) а и химикалки когато бех първи клас :D
ина4е и ся крада така приятелски :D смисъл докат някои е с раницата земам му примерно у4ебника и утивам пред него и примерно по4вам да 4ета докато се усети да му го дам :D ина4е НЕ крада просто съм бил малък и прост и исках да усетя какво е.. ! Но много неща са ми крали на мене 2 телефона на обща стоиност 650 лв пари във у4илище и др неща но сега не се сещам и по4ти не познавам 4овек на когото да не са му откраднали телефона... И сме във Европейския съюз :? :? :?

cherinka
12-15-2008, 20:16
Само за материални неща говорите вие, бе, пу, деба, материализираните хора!
Крадеш = присвояваш!
(думи, приказки, въодушевени (хора, животни, цветя), невъодушевени предмети... [гаджета :D ] )

мнението на атакабг и експлойтедтийн са достатъчни и изчерпателни...
всички други отговаряте елементарни неща :D (номбони, дъвки, НЕВЕРОЯТНО НИСКО КОЛИЧЕСТВО пари....) смешно е...



крадците са едни жалки хора

Sladyranka14 Ожесточено ти препоръчвам да прочетеш "Клетниците" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Riot
12-15-2008, 20:20
аз съм крал
от кварталния магазин когато бях малък пикльо
и пари от наще многоКратно (не говоря за 10-20 лв)
и на баба ми златото продадох !!!
проблем ли има ?

cherinka
12-15-2008, 20:27
^да, това е неморално, примитивно и изключително жалко да крадеш от близки хора, а в твоя случаи - хора, отгледали те, дали ти живот, и въоббще хора, които са направили нещо, за да (про)съществуваш......

Riot
12-15-2008, 20:29
^да, това е неморално, примитивно и изключително жалко да крадеш от близки хора, а в твоя случаи - хора, отгледали те, дали ти живот, и въоббще хора, които са направили нещо, за да (про)съществуваш......
интересува ме мнението ти ?

Disrespect
12-15-2008, 20:31
лятото от бачкането ми можеха да се крадат страшно много пари 8-)
ама не ми стискаше..

Riot
12-15-2008, 20:34
нарочно го написах
исках да видя кой ще е първия критикуващ СЕЛЯНИН
това е българина
просто му е вроден манталитет да дава акъл на другия
и да води действията на останалите според своето мислене

SINDEL
12-16-2008, 09:36
Като бях малка ми свиха телефона и дискмена :D Некви на по 20 и нещо, то4но по обяд, пред входа, докато си отклю4вах вратата. Дръпнаха ми 4антата и избягаха. Оба4е понеже живея то4но до Борисовата градина, видях ги, 4е натам отиват и звъннах на баща ми. Той ба4ка и той наблизо, та излязъл от работа, тръгнал през парка и ги видял тея с моята раница, хванал ги и ги пребил. Та общо взето половин 4ас след това и телефона и дискмена пак си бяха в мене :D Това са ми крали на мен.

Ина4е аз съм свивала пари от наште, но никога по много и не са ме усещали ;)

И като деца на село редовно разбивахме кварталните магазин4ета и крадяхме близалки, дъвки и шоколад. Ама не толкова заради кражбата, колкото заради тръпката. Беше си съвсем на игра :D

Както и да е, не съм изобщо безгрешна, признавам си. Не ми се правете на много морални ;)

w0sh
12-16-2008, 10:09
Крал съм.

Дъвки и химикалки.

jghgh
12-16-2008, 12:16
нарочно го написах
исках да видя кой ще е първия критикуващ СЕЛЯНИН
това е българина
просто му е вроден манталитет да дава акъл на другия
и да води действията на останалите според своето мислене
Това "свое мнение", с което ще тръгне да ти опява "селянинът" е общоприето, традиционно и най-вече НОРМАЛНО. Това, което си написал по-горе е наистина отвратително и съм сигурна че малцина са стигали чак дотам. Едно е да крадеш от ваш'те, друго са дъвки... нали?
Слез на земята, защото за да говориш така значи не си много наясно с реалността и с положението ти. Не може обвиняваш другите в неправота, а да не се критикуваш дори малко.
По принцип съм на мнението на Атака и Експлойтед, почти всяко наше действие е кражба, но твоите неща са неморални и имай смелостта поне да признаеш че грешиш, не да ми говориш кой селянин и кой не... само защото не ти изнася. Имай съвест, момче!


А сега да разкажа за моите кражби - в интерес на истината като дете много пъти ми се е искало да взема някое бонбонче, но никога нямах смелостта и при по-задълбочено измисляне на план ми ставаше супер гузно... 8-)

Но това че в детските години бях запазена, съвсем не значи че като тинейджър веднъж не направих една глупост, за която дори не се покаях!
На 14 години бях доста разглезена, мислех се за безгрешна и общо взето потвърдих теорията че повече крадат презадоволените деца, отколкото бедните и нуждаещите се...
Във ФК бях с две приятелки и си играхме с асансьора, тичахме по коридорите и се вкарвахме в някакви малки залички, които странно защо бяха незаключени. Ровичкахме в шкафчетата и се филмирахме колко сме велики, как се ровим в места, които не са за нас и в които не стъпват други освен служебни лица. 8-)

Влязохме в една заличка където имаше само номерца. Ей такива картонени с цифри по тях, дето 'ба ли ги за какво служат, но бяха закачени на закачалки, така че сигурно бяха нещо свързано с гардеробите. Свихме си няколко такива и оттам почна идеята да обикаляме места из Варна и да крадем /по-точно да си "взимаме" :l0l: (само за един ден де, тая "идея" вече не върлува в главите ни 8-)).
Стана ни интересно, но във ФК нямаше какво друго да тършуваме, т'ва което бяхме изръчкали не беше кой знае какво.

Отидохме в Спортна зала. Там нямаше залички и глупости но видяхме едно барче, което беше "затворено" само с решетка. Масички, глупости и столчета имаше, но барчето където би трябвало да се правят напитките и т.н. само беше зарешетено с няква измислена решетка, през която не само можехме да си провираме ръцете, ами и можеше леко да се откърти. Свихме пепелник, чаша Nescafe, чинийка Nescafe, другото момиче с нас сви мишката на компютър... :shock:
Прибрахме в мешките и... излязохме. Не ми беше никак гузно! Всичко стана много спонтанно, само се смяхме, грабихме ожесточено ... никой не се замисли какво прави.
Тръгнахме да се прибираме и стигнахме чак до МкДоналдс когато най-добрата ми приятелка почна да се замисля да се връщаме ли, да не се ли... Аз казах "Не" и вътрешно си мислех "Абе тая луда ли е бе.." - разбирате ли доколко бях загубила всяква съвест? Сега като си спомня - сърцето ми нищо не казваше, ама нищичко. Само разума ми, който и той доста късно се обади. Бяхме стигнали твърде далеч в "забавлението" си, но си спомням с усмивка за този ден (беше неделя между другото)
Та, така - ту пак се връщахме да върнем нещата, ту се отказвахме.. така поне 3 пъти, докато решим окончателно да ги върнем. Взехме че се върнахме. Направихме го заради здравия ни разум (па макар и късно обадил се 8-) ) Бяхме се наплашили че ще ни се случи нещо лошо, не че изпитвахме вина. Разбирате ли, хич не ни беше гузно, което сега ме стряска доста /както и тогава се бях стреснала, докато го осъзная/
Бяхме се вкарали във филма че може да е имало камери в Спортна Зала и да не сме ги видяли.. И всъщност установихме точно това!

Върнахме се в Спортна зала, пред която между другото имаше ченгета и ни беше доста... кхъм, притеснено да ходим с надутите мешки, а вътре се чуват стъкълца, порцелан и т.н... :? Качихме се там при барчето и гледаме, наистина има камери, пък дали работиха - не знам. Върнахме нещата по местата им, през решетката и си заотивахме..

Накрая на деня се разбрахме това да е наща малка тайна.
Спогледахме се, поговорихме си и осъзнахме колко сме rotten - по време на "обирането" никоя не възрази, бяхме като полудяли да прибираме пепелници, чаши и т.н. и само се хилихме...
Баш на края на деня ми хрумна че деянието ми /ни/ е чиста проба кражба, въпреки че в момента на действие и известно време след това не възприемах нещата така... и аз не знам защо, явно бях наистина доста тъпа и доста далеко от реалния свят, та разсъждавах необективно за постъпката ми /ни/ .

Сега като си спомня за това се радвам че освен страх от ченгета и справедливост ми се появи и страх от мене самата. Вече гледам да не правя импулсивни неща и да мисля по-трезво (както казах, тогава бях като опиянена и в главата ми беше нещо подобно на "Тва не е кражба, ние си взимаме" :razz: /от клипчето Ромски изцепки/)

Хубаво че върнахме откраднатото. Как ли щях да обясня пред майка ми ако се бяха появили усложнения?. 8-)

mirmark
12-16-2008, 12:47
За какво изкуство става дума. Обират те кат пат пък теб в главата ти поезия

GetNasty
12-16-2008, 12:52
Да, аз крада. По принци не ми харесва, но понякога, когато знам, че не мога да изкарам деня ми се е случвало да окрадна нещо от магазина. Т.е. случи ми се 4 пъти. :D