PDA

View Full Version : Свидетелите на Йехова



Мулиган-чу
11-25-2007, 08:17
Знаете ли кои са те? Случвало ли ви се е да ви звънят на вратата и да раздават листовки? На мен ми се случи, бях сам вкъщи с малкия си братовчед и една много симпатична кака и един батко звъннаха и попитаха за наште, след като разбраха, че ги няма ми дадоха въпросната листовчица, която им върнах моментално, естествено. Какво мислите за тия хора?

Mooo6no
11-25-2007, 08:33
Обсебени са от една голяма глупост.

И покрай мен минаха такива и гледаха с погледи показващи промити мозъци.

AnTiBuLLsHiTs
11-25-2007, 08:38
Тия от тая секта на сапун! :x

Blacklisted
11-25-2007, 09:10
^доста растафарско настина :D

AnTiBuLLsHiTs
11-25-2007, 09:18
^доста растафарско настина :D
Проблем ли имаш?!

Blacklisted
11-25-2007, 09:37
Имам разбира се - противоречиш си, u big fat Phony!





За Растите и тяхната Вяра цвета на кожата, расата и националността са напълно несъществени. Те приемат факта, че всеки народ и в частност всеки човек може да вярва в собствения си Бог, и религията определя виждането на личността за Бог, вътрешните ценности и духовните сили.

Подобно на социалните и политически интереси на Растафарите, в живот техния значителна роля играе изкуството, в доста и различни творчески форми. Растите доказват креативноста си във всеобщия начин на живот и своето ежедневие. Не само в музиката дават израз на тази тяхна идейност и жажда за творческо изразяване. Паралелно с поезията и писането също така се развива и изобразителното изкуство.

Това според тях е състояние в което човек няма грижи и страх, не изпитва омраза, жажда за пари, завист или подобни чуства, а просто изпълва себе си и живота с любов, "Любовта на Jah"(Jah Love).

Точно тези 3 абзаца ме накара да се замисля над досегашния си живот, да се замисля върху постъпките си и отношението към другите хора.
Редовете който ме накара да се замисля затова кактво оставят след мен?! Дали оставям нещо добро или само злина и омраза. :neutral:

Мулиган-чу
11-25-2007, 10:04
Какво искаш да кажеш с това? От къде го цитираш?

techsoul
11-25-2007, 10:08
а ако вие си мислите, че главите ви не са пълни с глупости и т.е. не сте обсебени от една друга още по голяма глупост то слезте на земята

AnTiBuLLsHiTs
11-25-2007, 10:58
Какво искаш да кажеш с това? От къде го цитираш?
Тоя цитат се отнася за мене..

Fuckin'Hostile Чичиман, не мисля че точно ти трябва да ми водиш сметка за живота..Има доста по-висше стоящи от теб в йерархията тъй, че си мълчи. А т'ва квото съм казал мисля, че си нося отговорност за думите и не искам да се толелират секти подобни на тази!
Мисля, че това ще е за доброто на всички от което следва, че действието ми е полезно на обществото от което следва, че може да ме плюеш колктоо искаш... Обичам да ме плюят хората, защото разбирам колко жалки са.
А защо не цитира изказването ми за Свидетелита на Йехова?!
Приятен ден. \:D/


По темата: И у нас са идвали, на центъра са ме спирали и са ми говорили за това.



Jah идващ от Jеhova се споменава и в друго движение, по-скоро секта. Свидетелите на Йехова. И те проповядват любов към природата, запазване на чистата кръв и т.н.
Но защо не съм ги избрал тях?! Защото преди години дъщерята на една приятелка на моето семейство членува в тази секта и умря, защото при диагноза "Плевмония" тя се разхождаше боса из ливадите без да приема нужните медикаменти за отстраняване на болеста...

Fuckin'Hostile вместо да се заяжаш с "фалшивия растафар" можеше да цитираш това.. Мисля, че ще е полезно и не правете грешката да поемате по пътя на тази секта.

AnTiBuLLsHiTs
11-25-2007, 11:47
едно време се събирахме да понатупаме някой такъв...

спомням си ги ясно... двама белички, та чак розови със табелчици брат Тък и брат Пък пишеше... или нещо подобно... и взеееееееееееееемиииии
Верно?!

Disrespect
11-25-2007, 13:39
мене някъв цинго ме пита дали не съм от Йехова като се връщах от даскало...

(заради униформата)

AnTiBuLLsHiTs
11-25-2007, 13:42
exploitedteen евала! :D

Blacklisted
11-25-2007, 15:58
Прекалено радикалните ти възгледи насочени към Синовете на Йехова пряко противоречат с цитата за растафарите, в който се говори за толерантност, което ми направи впечатление още в предишната тема. Сметката се води искаш или не, когато нещо не ми харесва не си мълча и е ясно, че не си държиш на думите щом те си противоречат рязко :-P

Mooo6no
11-25-2007, 16:09
Тия от тая секта на сапун! :x
Мне точно. Тия, които използват членовете на тази секта за лични цели на сапун. Повечето хора от "свидетели на Йехова" са така да го кажа просто объркали се обикновени хора.

Мулиган-чу
11-26-2007, 15:41
Ама той и Хитлер е просто един объркал си човек..
Аз пък искам да кажа, че в момента един такъв ... побърканяк, свидетел на Йехова ли е, на бялата светлина в тунела ли е хаби милиони на ден във Военна болница, защото не иска да му се прелива кръв, а лекарите не могат да го изхвърлят. Той лежи там и само хаби средства, защото му поддържат живота изкуствено. Тва не е нормално, бе хора!

Mooo6no
11-26-2007, 18:12
Ама той и Хитлер е просто един объркал си човек..
Хитлер е бил от хората, които се възползват и е бил отгоре и от него са зависели много неща, докато това са малки хора. Те не могат да ти забранят да ти се прелива кръв.

Както онази позната на AnTiBuLLsHiTs е починала, така и много други членове на сектата страдат и си пречат на живота, въпреки че не го съзнават. И проблема не е в тях, а в онези 'отгоре' на организацията, които им промиват мозъците.

Uptown_soldier
11-26-2007, 18:25
http://www.pravoslavieto.com/books/Svidetelite_na_Yehova/3.htm

За да не хленчите, че е копирано. :P

Владимир Илич Ленин
11-26-2007, 18:42
Секта, щом е секта да си нямате работа с тея.

AnTiBuLLsHiTs
11-26-2007, 19:21
Много ми е интерсно как някви средно богати хора и разумни се забъркват в тази секта.. Да нямаш пари или да си отчаян, разбирам, но да имаш всичко и да се омешаш със Свидетелите на Йехова .. не си е работа. :evil:

InitialD
11-27-2007, 22:03
Тия свидетели на йехова могат да ми направят една трабааа! :evil:

Мразя сектите!!!

Valentin123
11-28-2007, 19:20
Свидетелите на Йехова са една много опасна секта,която отрича кръвопреливането,проповяд а да не се служи в армията и не
зачита нац.символи.Много хора,който са станали членове там са били отделени от семействата им.Така че,стойте колкото се може по-надалеч от тях и от сектите като цяло!

Мулиган-чу
11-29-2007, 13:55
Не само кръвопреливането, а всякакъв досег с кръвта. И не само националните символи, а и всичко, що е държавна институция и ред.

Valentin123
11-29-2007, 14:42
Не само кръвопреливането, а всякакъв досег с кръвта. И не само националните символи, а и всичко, що е държавна институция и ред.

Да,вярно!

Мулиган-чу
11-29-2007, 15:24
Много ми е интерсно как някви средно богати хора и разумни се забъркват в тази секта.. Да нямаш пари или да си отчаян, разбирам, но да имаш всичко и да се омешаш със Свидетелите на Йехова .. не си е работа. :evil:

защото са сладкодумни, а има доста хора, които просто са лековерни и лесноманипулируеми... понякога е просто от скука, друг път- вина...

копелетата са много добри психолози... ;)

Или пък народът е много податлив.

bulgarche
12-04-2007, 21:45
Питаш го какъв е. обясниш му че ти е ясен, помоли ти се да говориш по-бавно, защото не те разбира, казваш му "еби си майката" и се чудиш не те ли разбира или се ежи. Само зарибяват дядките по центъра. Лошото че са тупнати и им се обръща внимание.

Jus7m3
12-05-2007, 15:53
Смърт за сектантите.. т'ва е бахти напастта! И с ква цел промиват мозъците на хората? Аз като видя некви такива религиозни батковци по улицата (както и педали) почвам ги налагам или (в повечето случаи) да ги гоня щото те бягат и бягат наистина бързо копеленцатата

п.п. Аз съм Българче - имате много приятен парк до гарата у Стара Загора... веднъж там се пренапуших щото някви добри батковци метали ми дадоха козче,което се оказа много добро сравнение с моите стандарти тогава. Някви шибани педали ме обарваха,а аз нямах сила да стана от пейката..разправяха ми как искат да ми правят и минети в храстите!Преместих се на друга пейка и дойдоха други! След тва имах сила и оритах единия в муцуната! :evil: На влакчето срещу гарата е пълно с презервативи...От тогава ги мразя тия педалИ! Даже си правихме групичка от Търново да ходим да ги трепем :)

gabi_94
12-08-2007, 15:40
ооо аз постоянно се возех в един автобус със едни сектанти. Те не даваха бележки ама имаха някакви костюби с врътовръзки, с едни чанти като торби. поцентъра съм ги виждала да раздават такива ми ти работи. а веднъж като бях 3 клас ни звъняха на вратата ипишеха на ризите им некви глупости ама аз и без това бях сама и малка и не отварях вратата на никой, така ме бяха учили! :)

speciality
12-31-2007, 13:36
незнам ама те ако бяха толкова опасни трябваше да са в затвора.Доколкото знам нито един от тях не е бил в затвора поради някакво престъпление за разлика от някой православни свещеници(като например както даваха по новините- свещеник-педофил).А и доколкото знам в другите страни почти никъде не са забранени.Просто всеки говори квото е чул без да проверява....

Mortificatiоn777
01-01-2008, 01:20
Далеч са от Истината. :)

speciality
01-01-2008, 14:11
Защо Свидетелите на Йехова са толкова преследвани и се говори против тях ???
цитат от самата Библия - 2 Тимотей 3:12(проверете сами) - "Но и всички, които искат да живеят благочестиво в Христа Исуса, ще бъдат гонени".


:wink: :wink: :wink: :wink:

Mortificatiоn777
01-10-2008, 19:44
Защо Свидетелите на Йехова са толкова преследвани и се говори против тях ???
цитат от самата Библия - 2 Тимотей 3:12(проверете сами) - "Но и всички, които искат да живеят благочестиво в Христа Исуса, ще бъдат гонени".


:wink: :wink: :wink: :wink:

Свидетелите на Йехова отричат, че Исус Христос е Бог от плът и кръв. Тях само християните, които знаят в какво вярват ги гонят. Също и хора, които изобщо си нямат на идея какво става, но ги е "страх" от секти.

Ето един по-добър цитат:

1 Йоаново 4:2-3


2 По това познавайте Божия Дух: всеки дух, който изповяда, че Исус Христос дойде в плът, е от Бога;
3 а никой, който не изповядва Спасителя, не е от Бога; и това е духът на Антихриста, за когото сте чули, че иде и сега е вече в света.

hildebrand_777
01-12-2008, 20:07
Защо Свидетелите на Йехова са толкова преследвани и се говори против тях ???
цитат от самата Библия - 2 Тимотей 3:12(проверете сами) - "Но и всички, които искат да живеят благочестиво в Христа Исуса, ще бъдат гонени".


:wink: :wink: :wink: :wink:

Еей много интересен стих наистина - ма ако православните християни наистина "живеят благочестиво" защо не са гонени ??? :( :( :(
май пича донякъде има право....

olive_oil
01-17-2008, 14:19
православна християнка съм, но съм присъствала на техни събирания и тр да ви кажа, че е мн приятно. донякъде заради тях вярвам толкова силно в бог, но според техните педели и разбирания. просто ми помогнаха да открия себе си и мястото на бог в мен

lsd43
02-02-2008, 13:58
Сектанти тровещи обществото с болните си разбирания за вяра! :-x

Sillent_Warrior
02-05-2008, 21:47
Много е лесно да заплашваш хора, чиито вярвания забраняват насилието.Що не отидете всички вие отворковци да критикувате вярванията на Скинарите или на Нацита-та. :-x

Sillent_Warrior
02-06-2008, 11:24
Много е лесно да заплашваш хора, чиито вярвания забраняват насилието.Що не отидете всички вие отворковци да критикувате вярванията на Скинарите или на Нацита-та. :-x
Защото не са чифути ве паляк 8) Щото не ти стиска затова. :-P

ThunderGoddess
02-06-2008, 15:49
Мразяяя ги тия секти, големи палячковци за отвсякъде :) :D

koman
02-06-2008, 16:35
кво толкова всички сте против тях немога да разбера ? бас ловя че ги мразите само защото "мама и тати" са ви учили че те са "лоши". Надали някой се е занимавал с тях ,че да знае кво точно правят . НЕ съм на тяхна страна нито на ваша ! Всеки да си вярва в каквото си иска.По вашата логика и библията може да е някакъв филм ...

офф спори ми се просто :)

ThunderGoddess
02-06-2008, 19:07
Всъщност да, Библията е филм-сапунка. Както и да е. Аз не казвам, че хората нямат право да вярват в каквото искат, но вярата не е търговска марка, тя не е позьорщина, тя не изисква да зарибяваш някой да вярва в това, което вярваш в ти и ни най-малко не се раздава на рекламни брошурки. Според мен тя е строго индивидуална и лична и всеки човек си я изгражда според културните си ценности и опита си. Сектите приличав повече на търговки марки и раздават някакви брошурки - против това съм.

koman
02-06-2008, 19:21
е тогава защо от малки ни учат да вярваме в бог ? Тва си е зарибявка ... баба ме зарибяваше да вярвам като малък :) Немислиш ли че примерно 1 бебе като се роди и като го покръстват на сила го "зарибяват" да вярва ? а представи си че то не иска ? не че е голям проблем тва дали си кръстен или не ама ... / да става спор че ми е тъпо / Да не говорим едно време какво е било ако не вярваш или поне не се преструваш че вярваш . А брошурките са 1 вид реклама понеже е пълно с неинформирани.

Roumen
02-06-2008, 21:47
Нали всички вие осъзнавате че става въпрос за религия, оцеляла Холокоста?? Тва не вие е няква поредна религия, тва е сериозна религия с много години опит и т.н. И все пак..... побързайте и ще се спасите

Sillent_Warrior
02-06-2008, 21:49
Нали всички вие осъзнавате че става въпрос за религия, оцеляла Холокоста?? Тва не вие е няква поредна религия, тва е сериозна религия с много години опит и т.н. И все пак..... побързайте и ще се спасите Питам се дали тези хора(във форума) поне знаят какво е Холокост. :-D

Sillent_Warrior
02-06-2008, 21:56
А за така нареченото "зарибяване" по-точно е да се казва проповядване.Това е за всички така наречени християни които се правят тук във форума- Римляни 10:14,15.Така че нищо не може да кажете срещу свидетелите,тъй като те пряко изпълняват заповедта да проповядват-Матей 28:19 8)

koman
02-06-2008, 21:56
чакай малко ся ... Тва е отделна религия така ли ?

Roumen
02-07-2008, 09:11
Свидетелите на Йехова са християнска религия. Ако някой иска информация за тях от първа ръка, а не разни клевети лъжи и глупости, да види в уеб сайта им.

Roumen
02-07-2008, 09:14
НЕ са ми звънели подобни чифути, моля се да имам шанс да ме навестят да ги гримирам , знам къде им е скапания сектантски офис, на булевард Цар Борис, може нощем да ги навестим с една молотовфка :P

Не знам какво твърдиш с аватара си, може би че си християнин или нещо от сорта, но не бих казал, че се отличаваш с християнско миролюбие, мой човек ;)

Christ
02-07-2008, 21:49
Свидетелите на Йехова са християнска религия. Ако някой иска информация за тях от първа ръка, а не разни клевети лъжи и глупости, да види в уеб сайта им.

http://jesus-is-savior.com/False%20Religions/Jehovah%20Witnesses/jw.htm

moar?

Sillent_Warrior
02-07-2008, 22:08
Много е лесно да заплашваш хора, чиито вярвания забраняват насилието.Що не отидете всички вие отворковци да критикувате вярванията на Скинарите или на Нацита-та. :-x

къде се отвя пък ти... Там където ти не може да дойдеш. 8)

Christ
02-07-2008, 22:09
Много е лесно да заплашваш хора, чиито вярвания забраняват насилието.Що не отидете всички вие отворковци да критикувате вярванията на Скинарите или на Нацита-та. :-x

къде се отвя пък ти... Там където ти не може да дойдеш. 8) Не ти решаваш това.

Sillent_Warrior
02-07-2008, 22:23
Много е лесно да заплашваш хора, чиито вярвания забраняват насилието.Що не отидете всички вие отворковци да критикувате вярванията на Скинарите или на Нацита-та. :-x

къде се отвя пък ти... Там където ти не може да дойдеш. 8) Не ти решаваш това. Йоан 14:6-ти също не решаваш. :P

Roumen
02-07-2008, 22:28
Мале, мале, тва егати фантастиките в този линк, който беше даден преди малко. Свидетелите на Йехова нямат абсолютно нищо общо с тия конспиративни глупости. То първото което е, те са неутрални в политическо отношение, с това са известни. Нещо информацията ти е грешна, чоек ;) ;)

Christ
02-07-2008, 22:28
Много е лесно да заплашваш хора, чиито вярвания забраняват насилието.Що не отидете всички вие отворковци да критикувате вярванията на Скинарите или на Нацита-та. :-x

къде се отвя пък ти... Там където ти не може да дойдеш. 8) Не ти решаваш това. Йоан 14:6-ти също не решаваш. :P

Не съм казал, че аз решавам. :)

Sillent_Warrior
02-07-2008, 22:30
Много е лесно да заплашваш хора, чиито вярвания забраняват насилието.Що не отидете всички вие отворковци да критикувате вярванията на Скинарите или на Нацита-та. :-x

къде се отвя пък ти... Там където ти не може да дойдеш. 8) Не ти решаваш това. Йоан 14:6-ти също не решаваш. :P

Не съм казал, че аз решавам. :) Ами като не решаваш недей казва нищо. 8)

Roumen
02-08-2008, 15:37
А за така нареченото "зарибяване" по-точно е да се казва проповядване.Това е за всички така наречени християни които се правят тук във форума- Римляни 10:14,15.Така че нищо не може да кажете срещу свидетелите,тъй като те пряко изпълняват заповедта да проповядват-Матей 28:19 8)
не ме споменавай ве чифут :-D

"Чифут"?? Първо мисля, че в този форум в момента не се обсъждат евреите. И второ, такава дума е неприемлива, израснал съм в Германия и ще ти кажа - ходи я кажи в Германия ше видим как ше те вкарат зад решетките веднага. А тва за Свидетелите в цял свят, особено в Германия това е една от малкото уважавани, ако не и единствената уважавана религия ;););)

Sillent_Warrior
02-08-2008, 18:31
Обсебени са от една голяма глупост.

И покрай мен минаха такива и гледаха с погледи показващи промити мозъци. Единственото глупаво нещо което може би правят е да се спират да говорят с такива като теб.

Sillent_Warrior
02-08-2008, 18:32
Тия от тая секта на сапун! :x Ако някога станат то най-накрая ще може да се изкъпеш.

Sillent_Warrior
02-08-2008, 18:34
едно време се събирахме да понатупаме някой такъв...

спомням си ги ясно... двама белички, та чак розови със табелчици брат Тък и брат Пък пишеше... или нещо подобно... и взеееееееееееееемиииии Спокойно бе и вас някой ден някой ще ви понатупа.

Sillent_Warrior
02-08-2008, 18:42
exploitedteen евала! :D Прост народ - слаба държава! Мисля че си се описал много добре.

Christ
02-08-2008, 18:44
Не сектата, ми религията на сапун.

Sillent_Warrior
02-08-2008, 18:49
Не сектата, ми религията на сапун. Още един на който му трябва сапун.Само да ви кажа че и в магазина продават.Възползвайте се поне веднъж в живота си-измийте се. :)

lsd43
02-08-2008, 18:50
Не сектата, ми религията на сапун.

Така е църквата прецака вярата на хората ! :?

koman
02-08-2008, 18:51
що пък на сапун ? глей се къв си прост начи ... бас ловя че си на 13 и си "скин" :lol: // или поне разсъждаваш като 13 годишен "скин" :razz: //

Sillent_Warrior
02-08-2008, 18:52
Смърт за сектантите.. т'ва е бахти напастта! И с ква цел промиват мозъците на хората? Аз като видя некви такива религиозни батковци по улицата (както и педали) почвам ги налагам или (в повечето случаи) да ги гоня щото те бягат и бягат наистина бързо копеленцатата

п.п. Аз съм Българче - имате много приятен парк до гарата у Стара Загора... веднъж там се пренапуших щото някви добри батковци метали ми дадоха козче,което се оказа много добро сравнение с моите стандарти тогава. Някви шибани педали ме обарваха,а аз нямах сила да стана от пейката..разправяха ми как искат да ми правят и минети в храстите!Преместих се на друга пейка и дойдоха други! След тва имах сила и оритах единия в муцуната! :evil: На влакчето срещу гарата е пълно с презервативи...От тогава ги мразя тия педалИ! Даже си правихме групичка от Търново да ходим да ги трепем :)

Тия свидетели на йехова могат да ми направят една трабааа! :evil:

Мразя сектите!!! Ей май се намерихте.Единият иска едно, а пък другият го предлага че и чак дискретно-в храстите. :D

Sillent_Warrior
02-08-2008, 18:53
НЕ са ми звънели подобни чифути, моля се да имам шанс да ме навестят да ги гримирам , знам къде им е скапания сектантски офис, на булевард Цар Борис, може нощем да ги навестим с една молотовфка :P Молотовка се пиши без "ф" 8)

Roumen
02-08-2008, 21:01
що пък на сапун ? глей се къв си прост начи ... бас ловя че си на 13 и си "скин" :lol: // или поне разсъждаваш като 13 годишен "скин" :razz: //

По-скоро някъв неориентиран скин, и е лапе. Пак ви казвам, тва за сапун и всякакви такива хитлеристки неща, само ако ги споменете така като нещо положително в Германия или Австрия си имате проблеми. Израстнал съм там и тва ви го казвам, пък и Свидетелите на Йехова не са само евреи, те са от абсолютно ВСЯКА народност, германци, българи, американци, руснаци, виетнамци и всиииички други нации!!!! 8)

Roumen
02-09-2008, 00:37
Как само си личи колко си глупав и елементарен, като нямаш какво да кажеш, тъй като не можеш да измислиш нищо повече от обида или псувня, започваш да обиждаш. Ми, то кво повече да допълня, то този форум се превърна във възможност да докажеш не света колко си тъп :razz: :D

koman
02-09-2008, 06:48
какво ги защитавате тия помияри "чифутска секта на йехова" ха и на тех да им го набием 8) и 2-ро пак на сапун!!!

щот ми се спори поне на мене :)

Roumen
02-09-2008, 11:17
Ти си зле, бе :D :D :D

Roumen
02-09-2008, 11:17
Първо, не съм ти никъв брат, и второ, ти си зле бе, целия форум го знае :D :D :D

Roumen
02-09-2008, 11:21
Ето, колко си глупав, пак обиждаш, ако се правиш на голям българин за разлика от тебе знам, че съм 100 % българин и мога да го докажа с родословие, а ти не се знаеш от къде си и що си :-P

Roumen
02-09-2008, 11:40
И се пише "секция", а не "цекция", дори и български не знаеш :lol: :lol:

Sillent_Warrior
02-09-2008, 12:09
Как само си личи колко си глупав и елементарен, като нямаш какво да кажеш, тъй като не можеш да измислиш нищо повече от обида или псувня, започваш да обиждаш. Ми, то кво повече да допълня, то този форум се превърна във възможност да докажеш не света колко си тъп :razz: :D
Да, благодаря ти брат Румен, колко си любезен :lol: Мисля че темата се е изчерпала и хората знаят що за стока са тия "свидетели" :x А ти си проповядвай глупостите на друго място!!!Тука не е Германия или там където ги били "уж" уважавали :x

Ти си зле, бе :D :D :D

Виж влашко цигане, ти си по-тъп и от мангал :razz: ВИждам мненията ти само в цекцията за религия, не се намерил място да пробутваш лайна на пубертетите!! 8-) :D И ако не спреш с пропагандата ще информорам модератор!! :razz: Ами и аз мога да ги информирам за това че пропагандираш расизъм.А пък за това кой къде ще коментира не е твоя работа.

lsd43
02-09-2008, 15:34
По отношение на "Свидетелите на Йехова" моето мнение за тях е силно
отрицателно ,в края на краищата са тръгнали от мормоните ,които също нямат особенно добра репутация ,изобщо църквата като цяло не прави нищо друго освен да се дели на секти ,организации и уж законни
сдружения ,а последствията от това са разделението на хората и множеството хора ,които се отричат от християнството привлечени от други религии и движения ,мисля че тези два факта са достатъчни ,за да се покаже че църквата и сектите само опорочават истинското Християнско учение и поставаят само бариери между Бог и човека ,църкавата за мен не е нищо повече от едно много печелившо предприятие на чиито гръб папи и патриарси са трупали пари и имоти,които са коствали много човешки животи и аз нямам вяра на църквата или свещенника ,а имам само вяра в Бог и себе си!

Roumen
02-09-2008, 18:07
Прав си за това, че много често религията е разделяла хората и е била използвана по неправилен начин, днешно време пример за това как религиозна група използва за облагодетелстване и власт е Ватикана.
Но за едно грешиш, че Свидетелите на Йехова произлизат от мормоните. Това е абсолютно грешно, Свидетелите на Йехова никога не са имали както и нямат нищо общо с мормоните.

Roumen
02-09-2008, 19:57
Нещо не стават ясни несвързаното ти и непоследователно мислене и глупавите ти намеци :D :D

Sillent_Warrior
02-09-2008, 19:58
едно време се събирахме да понатупаме някой такъв...

спомням си ги ясно... двама белички, та чак розови със табелчици брат Тък и брат Пък пишеше... или нещо подобно... и взеееееееееееееемиииии Спокойно бе и вас някой ден някой ще ви понатупа.

aаммииии ние затова ходим при:




Много е лесно да заплашваш хора, чиито вярвания забраняват насилието.Що не отидете всички вие отворковци да критикувате вярванията на Скинарите или на Нацита-та. :-x

къде се отвя пък ти... Там където ти не може да дойдеш. 8)

или те идват...
ама поне не сме дрисльовци....

та къде не мога да отида??? Ти си зле май май. :D

Sillent_Warrior
02-09-2008, 20:10
Ето, колко си глупав, пак обиждаш, ако се правиш на голям българин за разлика от тебе знам, че съм 100 % българин и мога да го докажа с родословие, а ти не се знаеш от къде си и що си :-P
отрепак знам си 100 години рода на зад, ако поразпитам роднини и 200 ще узная :-D и много ме съмнява че си българин!! :-x Дам...може да попиташ едната си леля за другата.Не може да изследваш родословното си дърво разпитвайки роднини.

speciality
02-09-2008, 20:18
Мислите ли , че ако Свидетелите на Йехова не спазваха библейските изисквания щяха да тряат някви си лапета да си мислат , че могат да има направат нещо - хехе - едва ли щяха само да си стоят - имайте впредвид , че сред тях има доста яки хора - но те просто следват библейските напътствия, което ги отличава от всички други религиии....... 8)

Roumen
02-09-2008, 20:28
не, а ти? 8)

Roumen
02-09-2008, 20:33
Ето, колко си глупав, пак обиждаш, ако се правиш на голям българин за разлика от тебе знам, че съм 100 % българин и мога да го докажа с родословие, а ти не се знаеш от къде си и що си :-P
отрепак знам си 100 години рода на зад, ако поразпитам роднини и 200 ще узная :-D и много ме съмнява че си българин!! :-x

Да, земи поразпитай и още 200 или 300 години. Ти си зле, бе, щял да разпита :lol: , кой ше разпиташ бабите на село ли, тва да не ти е ала бала, да разпитваш, нищо не знаеш ни родословие ни нищо :D
Когато в рода ти е направен реферат и със сигурност знаеш че има известни личности в него, както е при мен, ела ми се обади, не всъщност, не ми се обаждай, щото нема да ти дигна :D

lsd43
02-09-2008, 20:54
бах мааааму и наркосите...


Братко не се изнервяй отиди на секта и се успокой! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Sillent_Warrior
02-09-2008, 21:01
бах мааааму и наркосите... Това го казва човек чийто сайт гласи chalgata_vladee_sveta_mi

Sillent_Warrior
02-09-2008, 21:46
:?

Sillent_Warrior
02-09-2008, 22:12
:?

Sillent_Warrior
02-09-2008, 22:23
:?

miiimeto
02-09-2010, 10:41
Разбира се , че свидетелите на Йехова са секта !

reini334422
02-14-2010, 18:06
Никой не е видял Йехова!!

Thrasherr
03-31-2011, 13:58
Заблудени глупаци ... не можете ли сами да се сетите коя е най голямата секта ? Православната църква ... Защо ли ? 40% от "БОГОИЗБРАНИТЕ" попчета са гейове и си се праскат по цял ден в Божия храм ... Ако беше нещо много хубаво да се пали свещичка за какво тогава се дават 10 - 20 стотинки за нея А ? Хората си дават апартаментите на тая пропаганда защото си мислят че правят добро но всъщност пълнят джобовете на попетата .. Целия свят е забутан и пропада с всеки изминал ден ! 10 божии заповеди знаете ли ? 1 от тях казва - кланяй се само на Бог и на никой друг, а какво правят хората днес ? Безброй икони,божества и тн.Религиите не струват ! ВСИЧКИ ДО ЕДНА ... измислени за власт и нищо друго ! Ще видим накрая истината ...

Pa3yMeH
04-05-2011, 14:46
Какви са тези свидетели бре ?