PDA

View Full Version : Интересен въпрос по история ?



s0niC
11-25-2007, 10:35
Здравейте!Значи имам въпрос:Защо европейците разболяват индианците с болести, а не обратното.. ? Периодъд е при колонизацията на Испания в Южна Америка и засаждането на картофи от Америка в Европа ???плс дайте мнения ^^

Мулиган-чу
11-25-2007, 10:41
Те испанците не само заразяват индианците с болести. Те ги колят по брутален начин. Избиват ги като кучета. ПРосто им пречат.

zorri
11-25-2007, 10:49
кой по точно век е тфа?

s0niC
11-25-2007, 11:32
Те испанците не само заразяват индианците с болести. Те ги колят по брутален начин. Избиват ги като кучета. ПРосто им пречат.

da znam.. no az pitam za6to evropeicite zarazqvat indiancite s razli4ni bolesti a ne obratno... no tyk ne stawa vapros za umi6leno zarazqvane a estestweno..

xpucuto
11-25-2007, 11:58
амииии те индианците са си живели в южна америка и са си имали свои микроби били са си свикнали с тях дошли ония олигофрени донесли са нови микроби и са ги заразили :D

ThunderGoddess
11-25-2007, 13:08
Това се случва 14 век някъде, ако не се лъжа. Моето мнение по върпроса е следното: Европа тъкмо излиза от епохата на Средновековието и влиза в Ренесанса. Според средновековните представи е грешно човек да се къпе и да се грижи изобщо за тялото си и затова особено в западна Европа всеки втори е бил потенциален носител на чума, която на времето е била свръхвируса, нещо което сега е СПИН-а.Мръсотията на тези миризливци - ренесансовите европейци е страхотна среда за развитие на разни ларвички, личинки и всякакви вируси на болести, но в начален стадии. т.е по тях се развиват не някакви възрастни вируси, които да убият жертвата си, а само се размножават, тъй като интересно е да се отбележи, че вирусите обичат чистите хора, а не миризливците. В Южна Америка хората се къпят и това своевременно спира развитието на болести няма и хората нямат имунитет към нея, докато в Европа хорта са си изградили някакъв имунитет. И когато една нова болест идва на Новия континет всички се тръшват болни от нея и организма им няма време да реагира [-o< Доколко съм права не знам, но мисля, че е така.

s0niC
11-25-2007, 14:26
Това се случва 14 век някъде, ако не се лъжа. Моето мнение по върпроса е следното: Европа тъкмо излиза от епохата на Средновековието и влиза в Ренесанса. Според средновековните представи е грешно човек да се къпе и да се грижи изобщо за тялото си и затова особено в западна Европа всеки втори е бил потенциален носител на чума, която на времето е била свръхвируса, нещо което сега е СПИН-а.Мръсотията на тези миризливци - ренесансовите европейци е страхотна среда за развитие на разни ларвички, личинки и всякакви вируси на болести, но в начален стадии. т.е по тях се развиват не някакви възрастни вируси, които да убият жертвата си, а само се размножават, тъй като интересно е да се отбележи, че вирусите обичат чистите хора, а не миризливците. В Южна Америка хората се къпят и това своевременно спира развитието на болести няма и хората нямат имунитет към нея, докато в Европа хорта са си изградили някакъв имунитет. И когато една нова болест идва на Новия континет всички се тръшват болни от нея и организма им няма време да реагира [-o< Доколко съм права не знам, но мисля, че е така.

супер!благодаря много :) и аз се сетих, обаче не го бях доразвил до края.. мерси много ми помогна :)

krisscho
11-25-2007, 17:14
Бивайки в дългогодишен контакт с домашни животни Европейците развили частичен имунитет към много вируси, докато предимно земеделци, индианците нямали тези "привилегии".
Не помня как точно беше, но домажните животни бяха важен елемент от цялата работа.
п.п. Добре, защо сега няма нормално намигване да го ...??? :smt071
п.п.п. Не че се оплаквам, ама...

NightSky
11-25-2007, 17:32
Защото индианците си имат имунитет срещу болестите, които ги има по техните места, но са напълно беззащитни срещу болестите, които донасят европейците.
Не само индианците са се заразили с болести, донесени от Европа. Европейците също прихващат някои болести от индианците.