PDA

View Full Version : хелп!Есе по английски



krisi4ka
11-25-2007, 11:57
This day it's becoming more and more important to know English...
Ако някой има някакви идеи за есе да пише,благодаря предварително!

ThunderGoddess
11-25-2007, 12:04
Имаш цяяяял ден да си го напишеш САМА! 8)

krisi4ka
11-25-2007, 12:11
мда,ама искам да вида някоя и друга идеика,защото не съм писала мн есета и незнам точно как трябва да е!

ThunderGoddess
11-25-2007, 12:23
Трябва да изкажеш и да докажеш мнението си по въпроса, не е толкова трудно. Пишеш първо твърдението. Примерно: Хората, които не знаят английски или чужд език не може да успеят в живота. После доказваш: Каквато и работа да си търсят, почти навсякъде се изисква да се знае един или повече чужди езици. После правиш извода: Всички трябва да учат чужди езици, за да успеят в живота. И така си съставяш няколко тезички и после правиш същото с тях. Ако си нова с английския и примерно го учиш от тая година, хубаво е първо да си напишеш есето на БГ и после да го преведеш с помощта на речник. Ако ли не - трябва да си мъчиш мозъка и да го напишеш направо на английски. Няма да ти давам конктетно есе, просто ти казвам как се прави, защото смятам, че е гадно някой да ти напише нещо и после ТЕБ да те оценят за него и смятам, че е мечешка услуга, тъй като после няма да знаеш езика :)
ПП: Можеш да питаш, ако нещо не ти е ясно и после ако измислиш нещо сама може да ти го проверя, примерно :)

Presley
11-25-2007, 13:05
Nowadays the people,who don`t know English or other foreign language cant`t succeed in the life.Whatever job they search for ,almost in every job you have to know one or many foreign languages.
Everyone has to learn foreign languages to succeed in the life and of course to have a good,profitable proffesion.

Преведох ,написаното от ThunderGoddess.
Мога да добавя ощe неща,но сега не ми се эанимава.
Все пак ,найстина първо пробвай на български да го напишеш,а след това на англ.Ако срешнеш някакви эатруднения в превода от бг на англ,пиши ще помогнем :-|

krisi4ka
11-26-2007, 10:20
еи мн ми помогнахте,написах есето и стана супер.
Мн 10x :grin: :grin: ;-)

Seducti0n
11-26-2007, 13:57
еи мн ми помогнахте,написах есето и стана супер.
Мн 10x :grin: :grin: ;-)

С този пост,считам темата за приключена. :)