PDA

View Full Version : Няма истински приятели...



JivaRana
11-25-2007, 19:09
За пореден път се убеждавам в това.За пореден път "приятел" ми забива нож в гърба.Всеки мисли само за себе си и те използва само за свойте нужди,пише ти се за големия приятел и когато най-малко очакваш те предава.Може би има и някой изключения,но те се срещат много рядко.Сигурно има и други такива теми,но исках да увелича броя на хората,които са предадени от "приятел" и са разбрали,че истински приятели няма,има просто познати...

Blab
11-25-2007, 19:24
Не съм съгласна.
Ще се научиш да разчиташ хората и да ги разпределяш в различните графи.
Приятелството съществува, в най-чистата си форма!
Пожелавам ти да намериш сродна душа.

BioX
11-25-2007, 19:28
Не съм съгласна.
Ще се научиш да разчиташ хората и да ги разпределяш в различните графи.
Приятелството съществува, в най-чистата си форма!
Пожелавам ти да намериш сродна душа.
i az sam na sa6toto mnenie. \:D/

vodka_f
11-25-2007, 19:31
свесни хора трудно се намират сега,но това не значи,че не съществуваш ще си намериш споко :)

Blab
11-25-2007, 19:35
Ако при всяко падане се отказваме да продължим, докъде ще стигнем?

jim_beam
11-25-2007, 19:46
Не съм съгласна.
Ще се научиш да разчиташ хората и да ги разпределяш в различните графи.
Приятелството съществува, в най-чистата си форма!
Пожелавам ти да намериш сродна душа.

+1

JivaRana
11-25-2007, 19:57
Ами аз не съм се отказала да продължа.Просто след толкова разочарования вярвах, че този път наистина съм намерила истински приятел, а се оказа, че всъщност не е.

Blab
11-25-2007, 20:12
Трябва да срещнеш разочарованието, за да оцениш истински щастието.

kroasandvi4
11-25-2007, 20:41
Няма приятели , има интереси.

mulgore
11-25-2007, 21:01
Авторката на темата абсолютно те подкрепям..Права си...

Presley
11-25-2007, 22:11
От опита си до момнета ,бих каэала,че съм съгласна.Самата аэ съм правила грешки спрямо приятели,наранявала съм приятели.Эа което раэбира се доста съалявам.Но от раэкаянието няма полэа.Всъщност случая е само един,но е факт,че го има и се е эапечатал в съэнанието ми.Аэ бях лошата..както и да е ,надживях го,надживях си собствената гордост.Това обаче ме накара найстина да си вэема поука и энам ,сигурна съм,че не бих повторила таэи или подобна на нея постъпка спрямо човек,на когото държа.Това е един от случаите ,които са ме накарали да стигна до иэвода ,че опитът (элокачествен или не ) ,е едиснствения начин човек да си вэеме поука.А поуките `учат` най-много.
Раэбира се и аэ съм била предавана,эабивали са ми нож в гъбра не веднъж.Случвало се е няколко пъти.Доста трудно ги приех.Неприятно е да бъдеш предаден, от човек с когото си делил всичко,обичал си го и си държал на него.Но в тоя живот всичко се случва и трябва да имаме вътрешна нагласа и готовност дори и эа най-лошото.Когато ме предадат,винаги се сещам,че и аэ съм предала.Може да е веднъж,но не иэбледнява.Правя паралелно реэюме на ситуацията и някакси го преживявам по-лесно.Дори доста често съм си мислила,че един вид това ми се случва ,эа да ми се върне лошото.Както се каэва-всичко се връща.Не вярвам в това,но желанието ми да намеря обяснение `эащо точно на мен` (слагам го в кавички,эащото когато ни сполети нещо не до тав приятно,повечето от нас си эадават точно тоэи въпрос :D ),ме кара да мина преэ хиляда и една мисли..
Дори в момента съм в някакво ужасно положение.С предполагаемата ми приятелка(една от най-блиэкете/не харесвам иэраэът `най-добра приятелка `/) нещо напоследък доста се отчуждихме,случиха се и някой неприятни неща..както и да е ,да не иэпадам в подробности.Мисълта ми е ,че найстина всичко се случва и приятелството е относително ,както всичко друго.Както аэ обичам да каэвам: Няма нищо вечно и най-яркият пимер эа това е ЖИВОТЪТ.Така е,факт.
Е това е.Само ще посъветвам всички тук нещо.Не постъпваите с околните така,както не бихте желали те да постъпят с вас.Това е една клиширана фраэичка,но е много вярна.Обедих се лично.И още нещо -не бъдете на принципа Око эа две,эъб эа чене.Не води до нищо добро-също личен опит.

Е това е,спирам!!! :D :D :D Съмнявам се някой иэобщо да прочете това,но все пак надеждата умира последна /а аэ съм човек с необятна надежда :D /

ThunderGoddess
11-26-2007, 06:50
НЯМА истински приятели, убедила съм се в това. Всеки си търси интересите в днешно време и се качва на главата на хората, докато са им нужни. Прави се, че е слязъл от там, прави се на разбиращ проблемите ти и като намери някой друг по-ползотворен на която глава може да се качи, слиза от твоята и повече никога не го виждаш. :-x Най-добрата ми приятелка (ДЕСЕТ години) бяхме най-добри ме изостави точно когато за ДЕСЕТ години аз имах наистина нужда от нея.

anonimna^ood
11-26-2007, 06:53
Аз също не съм съгласна. Макар и да не си намерила добри приятели, такива несъмнено има! ;-) Никой не трябва да се отказва да ги търси. :)

AnTiBuLLsHiTs
11-26-2007, 07:28
Добре к'во приказвате сички има някъде някога ще го срещнеш. Сега к'во да тръгна из света да обикалям и да търся идеалният приятел..
Идеални хора няма, както и ние самите 'дет смятаме, че винаги сме предадени..
И мен ме съмнява, че има истиснко приятелство, но се старая да правя компромиси и се надявам, че когато допусна грешка и на мен ще ми простят.Трябва и двамата да дадете по нещо за своето приятелство, ако той дава, а ти взимаш само без да даваш мислиш ли, че човека отсреща ще те търпи вечно?! :neutral:

Insatiable
11-26-2007, 12:22
Няма приятели , има интереси.
=D>
Аз също съм на мнение, че истински приятели много много трудно се намират. Моите "приятелки" в повечето ситуации са ми просто познати. Виждам, че ме използват за дребни или дори за големи неща.
С гордост заявявам, че най-големия и най-близкия ми приятел е всъщност гаджето ми. :)

tItEufFf
11-26-2007, 13:58
Аз имам 2 истински приятелки...Знам, че с тях да съм вечна приятелка...но се надявам все да случвам на такива добри приятелки. Това, че ти не си намерил истински приятел, не означава, че не съществува :!:

lipsvashh_mi
11-26-2007, 17:06
И аз вече се чудя има ли истински приятели.наистина в живота ми съм смятала много хора за свои приятели,но повечето са били с мен по свои нужди, и заради собствения си интерес [-X дори в момента едно такова мое съмнение започна да се потвърждава :shock: не че го искам...но то е факт...смятам ,че мога да нарека само 1 човек приятел-без да си кривя душата,защото знам колко много означавам аз за него,защото не само на думи ми го е доказвал и най-вече ,защото винаги когато имам нужда от него е зад гърба ми дори и да греша...в крайна сметка ако помислим...приятели има,но много малко от тях са стойностни хорра ,заслужаващи доверието ни :wink:

Владимир Илич Ленин
11-26-2007, 17:26
Как да няма, просто не си попаднала на истински хора.
Иначе и аз имам двама трима реални приятели, другото са подли лицемери...

shoko_girl
11-26-2007, 18:33
Ем аз мисля,че истински приятели ИМА! ..Просто понякога ни се ще да избягаме от реалността...и когато сме в труден момент и някой ПРИЯТЕЛ/КА просто неможе..ама наистина неможе да ви помогне и ние си казваме "А тая пък или тоя пък уж ми е много добър приятел, пък неиска да ми помогне за еди какво си.." сега някой ще каже.."ми нали за т'ва са прителите - да ти помагат, когато имаш нужда от това и да са винаги с теб..." ми добре ок съгласна съм, но пък ако наистина обичате някого като истински приятел обаче някой ден той ви се обажда и ви казва примерноо.."скъсах с гаджето незнам какво да правя помогни ми...неискам да живея... " ии ти си на майната си в този момент.. неможеш да отидеш казваш че си зает и се извиняваш с цялото си сърце ! обачее.... тази приятелка на другия ден си мисли, че ти си използвачка...незнам т'ва е мойто мнение...примерите ги давам от личен опит,защото съм го изпитала на собствен гръб.. ;-) Т'ва е общо взето ...истински ПРИЯТЕЛИ ИМАА !!!!!! Стига и ти да си приятел.. :-)

DeSerT17R0Se
11-26-2007, 20:11
Истинско приятелство има, съществува. Не може да си с всеки приятел, но такъв, с когото можеш да делиш всичко, има. То е прекрасно чувство.Да усещаш, че може да разчиташ на някого за всичко и по всяко време, да му се обадиш през нощта и да си говорите, да делите всеки час, минута, емоция, случка, да споделяш дори нещата, от които самата теб те е срам, винаги да има какво да си кажете, и така неусетно не казваш аз ве4е сме ние, мислиш не само за себе си, а и за нея, планувате бъдещето си заедно, и всичко е розово и прекалено хуабаво.
Гадното идва после..Защото всичко си има край, въпреки, че приятелите били докрай, ама не...За добро или за лошо оставаш пак сам, пак на стартова позиция, но различното този път е дали ще се довериш отново, дали ще допуснеш човек толкова близо до теб, та да ти знае и кътните зъби..амм мисля, че не.. оттук нататък ставаш егоист като повечето..мислиш само за себе си и не зачиташ глупостите около приятелството..всички останали стават само познати, за кафенце, за дискотечка, за лаф муабет, но за нищо повече. Отначало е стряскащо, защото самотата те обзема, но се свиква и почва да не ти пука, сещаш се за доброто старо време все по-рядко и вече мислиш отново само в единствено число.
Щом така е шастлива, така да е :smt022 :smt022

DisciplineAndOrder
11-26-2007, 22:30
С времето ще откриеш,че има.Още си малка и не си открила точните хора.

bloodfrozen
11-27-2007, 11:44
Истинското приятелство е наистина рядко срещано явление, но това не означава, че не съществува. За да се изгради и да се запази подобно отношение, трябват компромиси и от двете страни.. За да ти забие нож в гърба, както се изрази ти, може би има някаква причина или несъзнателно си я предизвикала.. Замисли се върху това дали и ти имаш някаква вина за станалото. Не си заслужава да изгубиш ценен за теб приятел заради някакво недоразумение..

HePeAJIeH
11-27-2007, 11:53
Явно не си се запознал/а с подходящи хора които не споделят твоите възгледи и лицемерничат.Решението е едно-запознай се с нови хора които са по-длужелюбно настроени.Може да си допаднеш с някого и завържеш едно красиво приятелство.Все пак тряба да разчиташ на някой ИСТИНСКИ приятел за всичко и да получаваш неговата подкрепа.Успех в новите запознанства и лек ден! :wink: