PDA

View Full Version : Не мога да спя...



Barbie
11-26-2007, 06:42
Сигурно от седмица не мога да заспя за повече от 2-3 часа нощем. Последните седмици бях болна (гърло, кашлица...), но сега съм по-добре. Въпреки това се въртя по цяла нощ и най-много да заспя рано сутринта за някой друг час. Освен това имам сърцебиене. Не съм водила натоварен живот напоследък (така де, бях болна, почивах си), не съм взимала никакви силни лекрства, не съм подложена на някакъв необичаен стрес (лекции, проекти...но нищо, което да ме тревожи). Просто умирам за сън, клепачите ми се затварят, а не мога да заспя.

И преди два-три месеца имах подобен проблем. Отидох при джипито заради други оплаквания. Питах я и за съня...тя ми каза, че сигурно съм нещо стресирана :roll: (а аз бях във ваканция и водех съвсем лишено от стрес съществуване). Тъй де, ако скоро не се нормализира сънят ми ще ида пак, но това ще стане най-малко след 3-4 дена (когато се върна в България).

Някой да има идея какво мога да направя, за да се наспя...Знам ли - мляко преди лягане, някакво чайче... (без приспивателни, успокоителни и други химии - млад човек съм (на 20 съм), рано ми е да издевателствам така над тялото си.)

HopeLesss
11-26-2007, 06:52
Ами то зависи от човека. На мен най-приспивателно ми действа един горещ душ към 22-23 часа. Просто като легна и съм заспала вече. Иначе и аз съм чувала за топло мляко с мед, че помага за заспиване. Щом казваш, че не си подложена на стрес, значи има някаква друга причина. Приятеля ми от месеци е така и даже вече не му прави впечатление. Аз не мога да си представя по-лошо нещо от това да не можеш да се наспиш като хората. Наистина ако до няколко дни не ти мине, върви отново на лекар. И все пак дано не ти изпишат приспивателни, защото са нож с две остриета. По-добре някакви билкови хапчета...

Sunrisee
11-26-2007, 07:05
Kafe mafe neshto?Imah go syshtiq problem..i az togava bqh bolna.Moje bi shtotu po cql den si si pochivala ili nz :) Pravi nqkakvi leki uprajneniq neshto .. ;] :wink:

bungle
11-26-2007, 08:10
Може би си развълнувана от предстоящото ти завръщане в България. На подсъзнателно ниво.

anonimna^ood
11-30-2007, 18:51
Чела съм, че помага преди да си легнеш да капнеш на възглавницата една-две капки нещо като масло (лавандула, роза, нещо, което ти харесва и те успокоява просто). Така мозъкът запомня миризмата за няколко дни и когато помиришеш тази миризма се настройваш за сън. Ама не съм имала такива проблеми и не съм го изпробвала. :wink: