PDA

View Full Version : Изисквам нагласа за учене!



what_the_bleep
11-26-2007, 12:15
Здравейте приятелчета, имам сериозен проблем с мотивацията за учене.
Не мога да тръгна, нее... не си мислете, че съм от 'тези' на които не им се учи, но нямам мотивацията... ето, например, имам да уча по история
урокът е голям доста, това не ме плаши, но 'все се каня' и не мога да седна да уча, хапвам, гледам клипчета, слушам музика, излизам с приятели - говоря с тях 'как ще уча като се прибера' след което си намирам оправдания и не сядам, отново, гледам ТВ, пиша по скайп..
и настъпва най-гадният момент - идва вечерта, спи ми се и започвам да се изнервям на себе си и си казвам 'добре, но утре ще учиш цял ден' .. а то всъщност се повтаря предния...
али разбирате за какво ви говоря.. искам промяна, искам да се променя,
кажете ми вашите методи, какво правите вие, как процедирате
моля ви, искам, искам, искам да си помогна :cry:
сега ще легна да поспя и дано след това да сте ми дали правилните съвети, пожелавам си успех =D>

free_cool_GirL
11-26-2007, 12:26
и аз с1м с16тата спокоино :wink: аз по принцип се мотивирам като си спомням за една моя позната която постигна мн като у4и преуспя в живота мн ранна възраст казвам си аз тъи ся като си науча по биология и аз ше преуспея пък...нещо такова просто тр да разбереш че го правиш за себе си...ся може по цял ден да живейш живот после като другите се похвалят с постигането на някви неща ти ще си спомниш как само се хойкаш и нищо не даваш за живота си само заради мързел :D сри че плямпам глупости ама някой трябва да те убеди :D :D :D айде приятно учене :D учиш 1 час и после 2 часа почивка... 1 ден седиш вкъщи за всички 4асове учиш и после 2 дена оут :D

sasha_90
11-26-2007, 13:34
Имам същия "проблем".Но сега има нещо,което ме стимулира.Това е моят приятел(само приятел-не гадже). :) Не знам защо,но само при мисълта за него и си казвам:Трябва да уча за да успея да завърша с най-малко 5,50. :)

FL1rT
11-26-2007, 13:41
Трудно е само да седнеш и да започнеш ученето. После някак си по-лесно върви ... :D

tItEufFf
11-26-2007, 13:53
Аз сега съм 7 клас и трябва много да уча. На мен също ми е страшно трудно да се наканя да седна и да уча. Като се прибера от даскало обядвам, научавам си и чак тогава правя каквото си искам...Ако седна първо на компютъра няма да стана и за това не правя така. Не си правя и почивки по същата причина...Просто сядам и уча...!

Seducti0n
11-26-2007, 13:55
Здравей.Имам сходен на твоя проблем.Просто нямам мотивация и като че ли самосъзнанието,че трябва да си науча уроците за следващият ден.Едно към едно е и при мен,с това което описваш темата.Все се заричам,че от утре нещата,ще се променят,но всичко си остава по старому... :?

Първите няколко седмици,сама се успокоявах,че ми е нужно време,докато влезна в кондиция и започна да уча сериозно,а то какво стана... :cry:


Трябва да се взема в ръце,защото човек без образование не е за никъде.И като се сетя,как като бях по-малка с какъв трепет и желание си подготвях уроци домашни и дори се възмущавах на тези,които не приемат училището на сериозно...а колкото и да ми е тъжно да го призная сега и аз станах част от тях...

Препоръчвала съм вече една книга-"100 начина за да мотивираш себе си"на Стив Чандлър-много добро четиво,дано ти бъде полезно. :)

flowerlina
12-01-2007, 18:07
Здравей.Имам сходен на твоя проблем.Просто нямам мотивация и като че ли самосъзнанието,че трябва да си науча уроците за следващият ден.Едно към едно е и при мен,с това което описваш темата.Все се заричам,че от утре нещата,ще се променят,но всичко си остава по старому... :?

Първите няколко седмици,сама се успокоявах,че ми е нужно време,докато влезна в кондиция и започна да уча сериозно,а то какво стана... :cry:


Трябва да се взема в ръце,защото човек без образование не е за никъде.И като се сетя,как като бях по-малка с какъв трепет и желание си подготвях уроци домашни и дори се възмущавах на тези,които не приемат училището на сериозно...а колкото и да ми е тъжно да го призная сега и аз станах част от тях...

Препоръчвала съм вече една книга-"100 начина за да мотивираш себе си"на Стив Чандлър-много добро четиво,дано ти бъде полезно. :)
И аз съм така за съжаление :cry:

Choko Princess
12-02-2007, 08:05
аз пък уча винаги последния момент :D

find_m3
12-02-2007, 10:19
е да знаете ,че сте 1 на мил. :razz: кой не е така бе.аз съм същата.се си намирам оправдание да не седна и накрая наистина остава за последния момент.вчера цял ден филми гледах .... абе друго беше за вчера не е удачен пример,ама днеска тряяше да уча цял ден и ставам преди 10 мин и първата ми работа е да включа компа.....мисля ,че се мотивирах поне за са да стана да науча :D

Reed
12-02-2007, 14:18
То и аз съм така...от както е почнала учебната година съм седнала да уча само за едно контролно по математика...
ама ддз...к'вото запомня в час и т'ва е... пак си изкарвам оценките все някак :D
таа ако ти не можеш сам да седнеш да учиш,никой не може да ти помогне..

DaЯk_AнGэL
12-02-2007, 14:47
Няма нужда да казвам, че и аз съм така.Ами мога да ти дам няколко съвета:
-Ако е възможно намери си място за учене, където няма да се разсейваш
-Изключи телевизора, компютъра и GSM-а
-Организирай добре времето си.Отделяй достатъчно време на зен за уроци, не ги оставай за последния момент.(аз например винаги ставам в 6 часа сутринта за да си напиша домашните
-Направи си списък със задачи за учене-така ще отчиташ колко бързо напредваш)
-Не оставай днешната работа за утре.Колкото по бързо напишеш домашните си толкова по бързо ще влезеш в този форум отново :P
-Не мисли че хората, които изкарват оценки лесно не учат.Това не е вярно.Никой не се е родил научен.
Надявам се да съм ти помогнала малко!!! :-D

XceSS
12-02-2007, 20:35
И аз преди 4 години бях така ама мързела надделя при мене :D Сега не съм сядал да уча от 9 клас и то защото имах пет двойки по математика :D .Споко бе тва са само оценки кво се твариш излишно :grin:

fuckface
12-02-2007, 21:12
аз наиш кво правя...сядам и уча...не е трудно ебати... :neutral:

FeelTheBeat
12-03-2007, 07:56
The same.
Не знам просто... Мразя да става така. По принцип слушам в час, за това не ми се налага да уча много-много, но има предмети при които просто трябва да го направя. Тая година имаше един период от 1-2 седмици, в които се скъсах от учене. Понеже знаех, че ще мине бързо, гледах възможно повече неща да отметна, 'щото... :D.
Искам да знам.