PDA

View Full Version : 88 години от позорния Ньойски договор



Valentin123
11-26-2007, 18:22
Ньойският договор е договор между България и страните от Антантата, поставил край на участието на България в Първата световна война (виж Версайска система от договори). Подписан е от българска страна от министър-председателя Александър Стамболийски на 27 ноември 1919 г. в кметството на парижкото предградие Ньой сюр Сен.


Според договора България трябва да предаде на Кралството на сърби, хървати и словенци Западните покрайнини - села в Кулско, областите около Босилеград, Цариброд и Струмица. Антантата поема под управление Беломорска Тракия, но става ясно, че тя ще бъде дадена на Гърция. Потвърждава се румънското владение над Южна Добруджа.

България няма право да притежава модерни военни технологии, флот и авиация, а задължителната военна служба е отменена. Сухопътните сили трябвало да не надминават 33 000 души, включително полицията. Страната се задължава да плати 2,25 милиарда златни франка репарации за период от 37 години, а на съседните страни - добитък, въглища, жито и вагони. С този договор България попада в тежко икономическо и политическо положение, което я вкарва в руслото на крайните идеологии и ревизионизма.


БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!
ДОЛУ НЬОЙ!
СЪРБИТЕ ПО 5 НА НОЖ-ГРАНИЦА С ХЪРВАТСКО!

Uptown_soldier
11-26-2007, 18:42
истината е че правителството е застанало зад германия. огромната грешка е през 2световна понеже пак сме с германците и пак духаме яко :cry:

Владимир Илич Ленин
11-26-2007, 18:48
Така е като се заема губещата страна.

Der Sturmer
11-26-2007, 20:48
[quote]
СЪРБИТЕ ПО 5 НА НОЖ-ГРАНИЦА С ХЪРВАТСКО!
Убий усташа!!!Смърт за хърватска и турция!
Вечна дружба между братските арийски народи на България и Сърбия!
:smt006 :smt006 :smt006

loyal_88
11-27-2007, 01:32
Убий усташа!!!Смърт за хърватска и турция!
Вечна дружба между братските арийски народи на България и Сърбия!
:smt006 :smt006 :smt006Искам телефона на дилъра ти!
Наистина брат, надявам се че утре ще кажеш, че тая вечер си бил мъртвопиян и яко надрусан и за това си писал тия глупости по-горе. Другия вариант е да имаш тежка душевна болест в напреднал стадий.
Чувал ли си за Иван Михайлов? Една от най-светлите личности в историята ни. А за Владо Черноземски? Героя, осмелил се да застреля Александър I.
Явно не си. Ако ги беше чувал, вероятно щеше да знаеш, че на тази снимка (http://img451.imageshack.us/img451/8020/vladokelemennx1.jpg) е баш Черноземски с униформа на усташа. Водача на усташите - Анте Павлич е потдържал повече от добри отношения с Ванчѐ Михайлов, само че ме мързи да поствам и тяхна обща снимка.
А териториално погледнато, Валентин е напълно прав - истинската ни граница си е баш с Хърватско.
А за да кажеш, че сърбите са арийци и са ни братя... Хмм първото е доста забавно, защото са славяни как и да го гледаш. Второто обаче... Второто (че са ни братя) ако ми го каже някой в лицето, в зависимост от човека и ситуацията, бих го угарил така, че после 3 месеца да имам рани по ръката. 'що ли обаче да ти обяснявам за зверствата, извършили сръбите над българите. Има нет и книжки за тая цел. Очевидно обаче ти не знаеш как се работи и с двете...
Но понеже си яко ITK, я кажи след като загубихме ВСВ и България беше осакатена завинаги, кой ни взе Западните покрайнини? Може би хърватите? :neutral:
Писна ми от разбирачи вече... Научи поне мъъъничко историята си, осмисли я (ако можеш) и пак ще говорим.
Валентине, ще се прави ли пак шествие от ВМРО? Защото принципно не ми се ходи особено много със скиновете (които ме навиват да съм с тях от бая време), а с бнс не ща... Или ще е съвместно? Че миналата година пропуснах и не знам как точно стоят нещата в момента...
И последно - поздравления че си се сетил да пуснеш темичката. Но има 1 грешчица в заглавието - годините са 88. Хубаво число, нали? :wink:

Valentin123
11-27-2007, 01:55
Валентине, ще се прави ли пак шествие от ВМРО? Защото принципно не ми се ходи особено много със скиновете (които ме навиват да съм с тях от бая време), а с бнс не ща... Или ще е съвместно? Че миналата година пропуснах и не знам как точно стоят нещата в момента...
И последно - поздравления че си се сетил да пуснеш темичката. Но има 1 грешчица в заглавието - годините са 88. Хубаво число, нали? :wink:

Съжалявам за сбърканите години!

Инае днес(Считай Понеделник) от ВМРО направихме факелно шествие пред паметника в Русе,макар че беше доста дъждовно.Краси Каракачанов също присъстваше.За 90 години се каним до го проведем в Ньой. :wink:

Der Sturmer
11-27-2007, 11:46
баш Черноземски
баш с Хърватско.
бая време
Ти турчин ли си?

Eрнст Баркман
11-27-2007, 12:40
преди 88 години наште предци подписаха този срамен договор !
заедно с войските на кайзера ние биехме противника !
поклон пред тях !

Der Sturmer
11-27-2007, 14:00
заедно с войските на кайзера ние биехме противника !
поклон пред тях !
Слава за великите армии на България и Германия!

bulgarche
11-27-2007, 14:15
Понеже се наблегна на годината...една снимка от факелното шествие на 24.11 в Пловдив: http://www.picvalley.net/v.php?p=u/142/35316_475.JPG

Der Sturmer
11-27-2007, 16:11
Понеже се наблегна на годината...една снимка от факелното шествие на 24.11 в Пловдив: http://www.picvalley.net/v.php?p=u/142/35316_475.JPG
Страхотно беше на шествието! :grin:

loyal_88
11-27-2007, 17:59
баш Черноземски
баш с Хърватско.
бая време
Ти турчин ли си? Хах кой тръгнал да ми обяснява какъв съм :razz: Поне си знам историята...
А думите "баш" и "бая" ги използвам често, както и "мараба". Плюс това съм от Люлин всичко ми е позволено :D
ПП. Българче, много силна снимка 8)

Neo-Communist Power
11-27-2007, 18:27
Така е като се заема губещата страна.Трябваше да сме на страната на Русия!

Der Sturmer
11-27-2007, 18:47
:wink:

Der Sturmer
11-27-2007, 18:50
А териториално погледнато, Валентин е напълно прав - истинската ни граница си е баш с Хърватско.
А за да кажеш, че сърбите са арийци и са ни братя... Хмм първото е доста забавно, защото са славяни как и да го гледаш. Второто обаче... Второто (че са ни братя) ако ми го каже някой в лицето, в зависимост от човека и ситуацията, бих го угарил така, че после 3 месеца да имам рани по ръката. 'що ли обаче да ти обяснявам за зверствата, извършили сръбите над българите. Има нет и книжки за тая цел. Очевидно обаче ти не знаеш как се работи и с двете...
Но понеже си яко ITK, я кажи след като загубихме ВСВ и България беше осакатена завинаги, кой ни взе Западните покрайнини? Може би хърватите? :neutral:
Писна ми от разбирачи вече... Научи поне мъъъничко историята си, осмисли я (ако можеш) и пак ще говорим.
Валентине, ще се прави ли пак шествие от ВМРО? Защото принципно не ми се ходи особено много със скиновете (които ме навиват да съм с тях от бая време), а с бнс не ща... Или ще е съвместно? Че миналата година пропуснах и не знам как точно стоят нещата в момента...

1.На запад границата ни е със Сърбия и с никой друг.
2.Както ние,така и сърбите сме арийски народи.Славянска раса и славянски народи няма!Славянин е понятие за култура.Правилно е да се говори за славянска култура,а не за славянски народи!
3.Аз сърбите ги считам за братски народ,както германците,белгийците,финл андците,руснаците и всички други народи,част от великата Арийска раса.
3.Ти ако искаш приеми негрите и турците за твои братя,през кура ми е за теб.
4.Никой не ни е взимал Западните покрайнини.Ние си ги върнахме,благодарение на великия Фюрер,а след това червената сган ги даде в ръцете на Югославия.Сърбите не са ни виновни,че ние сме позволили да бъдем управлявани от болшевики-българофоби.
5.Вземи ти да прочетеш някоя книга,ама да не е отново комунистическа или еврейска,тъй като явно по такива си падаш.
6.Много добре правиш,че си заедно с вмро,те 4 години бяха в коалиция в Пловдив с твоята партия-ДПС.
7.Не те и съветвам да се събираш със скинари,защото ще изтървеш пред тях някоя дума на майчиния ти език и след това ще се наложи да изядеш един хубав бой.
П.П.То и в Люлин ли имало турци? :D

NSDAP
11-27-2007, 19:01
А don_gepi е евреин але але :P

loyal_88
11-27-2007, 20:49
А териториално погледнато, Валентин е напълно прав - истинската ни граница си е баш с Хърватско.
А за да кажеш, че сърбите са арийци и са ни братя... Хмм първото е доста забавно, защото са славяни как и да го гледаш. Второто обаче... Второто (че са ни братя) ако ми го каже някой в лицето, в зависимост от човека и ситуацията, бих го угарил така, че после 3 месеца да имам рани по ръката. 'що ли обаче да ти обяснявам за зверствата, извършили сръбите над българите. Има нет и книжки за тая цел. Очевидно обаче ти не знаеш как се работи и с двете...
Но понеже си яко ITK, я кажи след като загубихме ВСВ и България беше осакатена завинаги, кой ни взе Западните покрайнини? Може би хърватите? :neutral:
Писна ми от разбирачи вече... Научи поне мъъъничко историята си, осмисли я (ако можеш) и пак ще говорим.
Валентине, ще се прави ли пак шествие от ВМРО? Защото принципно не ми се ходи особено много със скиновете (които ме навиват да съм с тях от бая време), а с бнс не ща... Или ще е съвместно? Че миналата година пропуснах и не знам как точно стоят нещата в момента...

1.На запад границата ни е със Сърбия и с никой друг.
2.Както ние,така и сърбите сме арийски народи.Славянска раса и славянски народи няма!Славянин е понятие за култура.Правилно е да се говори за славянска култура,а не за славянски народи!
3.Аз сърбите ги считам за братски народ,както германците,белгийците,финл андците,руснаците и всички други народи,част от великата Арийска раса.
3.Ти ако искаш приеми негрите и турците за твои братя,през "мъжкия полов орган" ми е за теб.
4.Никой не ни е взимал Западните покрайнини.Ние си ги върнахме,благодарение на великия Фюрер,а след това червената сган ги даде в ръцете на Югославия.Сърбите не са ни виновни,че ние сме позволили да бъдем управлявани от болшевики-българофоби.
5.Вземи ти да прочетеш някоя книга,ама да не е отново комунистическа или еврейска,тъй като явно по такива си падаш.
6.Много добре правиш,че си заедно с вмро,те 4 години бяха в коалиция в Пловдив с твоята партия-ДПС.
7.Не те и съветвам да се събираш със скинари,защото ще изтървеш пред тях някоя дума на майчиния ти език и след това ще се наложи да изядеш един хубав бой.
П.П.То и в Люлин ли имало турци? :D Ако до сега ми беше забавен, вече си просто жалък. Едва ли имаш по-български род от моя, при положение че имам много роднини, участвали във всяка война водена от България от Априлското въстание насам.
Няма да ти отговарям на олигофрениите една по една, само мога да ти кажа че книжките на Граф примерно, на които им знаеш само заглавията съм ги изчитал за по 1 ден и въобще съм чел малко повечко от тебе ;)
Да те питам защо братята ти сърби ни забиват нож в гърба през 1913? Карай, те сигурно за наше добро ;)
Не познавам турци и негри, но със сигурност знам, че последните са ни навредили по-малко от колкото нашите братя на западната ни граница (и не говоря за Македония, сети се сам кои са другите).
И единственото, което ме свързва с ВМРО е, че съм бил с тях на шествие за Ньой, докато ти през това време си писал в разни форуми. Колкото до старото, истинското ВМРО, ръководено от Иван Михайлов (само да вметна, че баща му и брат му са убити от сърби) - само уважение и почит.
Ако имаш път към Люлин - драсни 1 лс ;)
Хайде сега ходи да си играеш в пясъчника :)

InitialD
11-27-2007, 22:12
Ньой ... поредният договор ощетил България за вечни времена!!! :evil:

ivan4o17
11-28-2007, 11:42
1.На запад границата ни е със Сърбия и с никой друг.
2.Както ние,така и сърбите сме арийски народи.Славянска раса и славянски народи няма!Славянин е понятие за култура.Правилно е да се говори за славянска култура,а не за славянски народи!


Вярно е.
Още не сме се оставили да ни скарат със сърбите, заради приумиците на някой.
Тая работа със славяните е нещо като холокоста - много се говори за него, а никой не го е виждал...
Да не забравяме, че повечето ни възрожденци са се обявявали за Балканска федерация.
Оттук до Австрия говорим един и същ език и имаме една и съща народопсихология.

Думите на Левски са: "Една чиста и свята република на Балканите"!

ivan4o17
11-28-2007, 11:55
Оказва се, че Ньойския договор е бил подписан в двореца на граф Ньой, под портрета му - за отмъщение, заради победата на Калоян над кръстоносците и убийството на граф Ньой.
Колкото и да е налудничаво, се оказва, че западняците са ни отмъстили за нещо отпреди 1000 години.



http://www.segabg.com/fixed/vrpl.asp?id=1311534
Малко известен и добре прикриван факт е, че антибългарският Ньойнски договор е бил подписан в замъка на граф дьо Ньой, загинал в битката при Одрин през 1205 г.
При подписването на договора французите са заявили на българската делегация, че „най-после граф дьо Ньой беше отмъстен”.



http://www.segabg.com/fixed/vrpl.asp?id=1706651
Нашата делегация в Ньой пък след Световната война беше накарана да "преговаря" в замъка на Граф дьо Ньой, лично убит от Цар Калоян, а в залата на стената имаше огромна картина за "победата" на Балдуин над Цар Калоян.


http://bulgaria.actualno.com/news_128601.html
Когато се подписва Ньойския мирен договор при който България бива орязана на парчета един френски граф, доволно казва, че отмъщението е сторено и костите на граф Ньой спокойно може да почиват в мир.

Някой може ли да посочи по-сигурен източник на тази информация?

Ziezi
11-28-2007, 22:17
1.На запад границата ни е със Сърбия и с никой друг.
2.Както ние,така и сърбите сме арийски народи.Славянска раса и славянски народи няма!Славянин е понятие за култура.Правилно е да се говори за славянска култура,а не за славянски народи!


Вярно е.
Още не сме се оставили да ни скарат със сърбите, заради приумиците на някой.
Тая работа със славяните е нещо като холокоста - много се говори за него, а никой не го е виждал...
Да не забравяме, че повечето ни възрожденци са се обявявали за Балканска федерация.
Оттук до Австрия говорим един и същ език и имаме една и съща народопсихология.

Думите на Левски са: "Една чиста и свята република на Балканите"!
Иванчо,хвани си разпилей мозъка в някоя кофа,моля те!Тъпак,сърбия ВИНАГИ е била против България,като махнем турция сърбетата са ни преебавали най-много от всички!Малко ли ти е,че направиха 1,500 000 българи отделна нация?

А ти отгоре,драги ариецо,хвани и со набии в тъпата глава,че понятие "арийска раса" НЕ съществува!Арийците са хора,които ГОВОРЯТ СХОДНИ ЕЗИЦИ(главно от латински произход),българският да ти прилича на латински?
Тъпанар,национализъм и нацизъм са две коренно различни неща!За сведение само да вметна,че най-големите националисти са евреите!

ivan4o17
11-29-2007, 12:01
С истерици не разговарям :D

kakaomen
12-12-2007, 09:49
Ньой ... поредният договор ощетил България за вечни времена!!! :evil:

tankistabg
03-25-2008, 21:38
тоз психопат Дер Щурмера и тука ли е налазил, еничарина му с еничарин???

поздрав за него:
балканите през 900 година
http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/crogary/0900-1.jpg

izzy
03-25-2008, 23:00
emi kato hodi6 na voina trqbva si gotov kakto da si pojune6 uspehite taka i da si ponese6 zagubite. na gre6nata strana sme zastanali - pobedili sa ni. pobeditelq izbira ko 6e bude, zagubilite ako ne gi kefi re6enieto...emi da sa mislili po rano.

nazistka
03-26-2008, 16:16
Ньой :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018 :smt018

FOOTSOLDIER
03-26-2008, 16:31
ПОЗОР!!!!

Гюнтер Прийн
03-26-2008, 16:57
най-жестокият мирен договор заедно с версаиският !
поклон пред войниците на България и войниците от войската на кайзера

Sevt
03-26-2008, 20:07
Офф.

nazistka
03-26-2008, 20:09
:o