PDA

View Full Version : КАЖЕТЕ МИ СПРАВЕДЛИВО ЛИ Е



mimi_pink
11-26-2007, 20:25
Здравейте всички!

Бих искала да ви споделя нещо и да си дадете мнението!Значи става въпрос за моя клас!Заедно сме вече 3-та година ( 10 клас сме вече)!Още от 8ми клас има кадри в класа, които пречат на учебния процес и не позволяват както на мен така и на останалите ми съученици да слушат учителите.Но това разбира се се случва в определени часове!Друго важно нещо е че класните ни ръководители се сменят всяка година,както и повечето учители.Значи нито съм отговорник на класа нито нещо подобно,но всеки път когато трябвя да се ходи до канцелария,дирекция или учителска стая все аз ходя!Подготовката и организацията за масата на класа ни за Коледния бал на училището отново е моя!С една дума правя всичко за класа си!И с надеждата да ми се отблагодарят с нещо аз очаквам поне да не ми пречат в часовете.А те правят точно обратното!Говорих с класния ми 2 пъти,майка ми също разговаря 1 път с него!И днес в часа на класа той постави темата за дисциплината!И аз излизнах кривата,защото в часовете в афект от техния шум аз крещейки им се моля да спрат да говорят - стоя на първия чин и не чувам г-жата!Може ли аз да съм виновна и да ми се подиграват за това че искам да слушам в часовете!!!

НАДяВАМ СЕ ПОНЕ НЯКОЙ ДА МИ ОБЪРНЕ ВНИВАНИЕ!!!БЛАГОДАРЯ ВИ

Seducti0n
11-26-2007, 20:45
Не не е честно,определено.За момента ти се безсилна,никой твой съученик не те е подкрепил(до колкото разбирам от постта ти). :? В повечето случаи и класните ръковидети са неспособни да се справят с дисциплината по време на часовете.В моя клас,също има бърборковци...но се справям някак си,поне са разбрани.Проблема с дисциплината не е прецедент,дано да откриеш правилния път към разрешавенето му.Успех. :wink:

123456
11-26-2007, 20:45
Май си едно от онези момиченца, които си мислят че колкото повече услуги правят на другите, толкова "по-големи клечки" са в очите им, а не е така. Да знаеш - няма такова нещо като признание, на мен хич не ми пука че някой се прави труда самоизтъквайки се по глупавия начин, по-който ти го правиш. Да знаеш, по-скоро си досадна в очите на другите. Ти не помагаш безкористно, просто очакваш активи. Напротив, отношението ще е негативно естествено. Кво очакваш? Само да се мазниш и да очакваш възхищението на останалите ли ?

DisciplineAndOrder
11-26-2007, 22:28
Лошоо...Еми абстрахирай се от говора им и слушай даскалите съсредоточено и внимателно

mulgore
11-27-2007, 11:01
Лошоо...Еми абстрахирай се от говора им и слушай даскалите съсредоточено и внимателно

ArTanDra
11-27-2007, 11:11
Поемаш отговорността за Коледния бал ? Ми защо го правиш ? Явно другите ти съученици нямат желанието да се виждат с хората от класа.. а ти правиш нещо , което те не искат и искаш да са доволни ? Извинявай .. добре не си отговорник , защо се намесваш в работите , които трябва да върши отговорника. Има лесно другия път като трябва да се отиде до канцеларията (примерно) не изявяваш желание и готово. Хем ти няма да имаш грижи за нищо , хем няма да си недоволна , че не те оценяват ;) А по въпроса за дисциплината .. в ЧКР вдигни ръка и поискай думата и обясни на класа , че трябва да спазвате някаква дисциплина в учебните часове. Или да се съобразяват малко с другите .. ако не искаш ти да говориш , кажи на класната да го направи. Повдигнете една тема дали трябва да се съобразяваш с хората и дали трябва да им влизаш в личното пространство и ако имат малко акъл в главата ще разберат. Нека класната да говори и с колежките си да си оправят дисциплината в часовете.Тези , които не слушат забележки (нз дали важат във вашето даскало толкова много , но в моето да) или да ги изпита на учебния материал.


П.С. После учителите искат по - високи заплати. Не могат дисциплината да си оправят , а и се съмнявам да могат да преподават! :-s

mimi_pink
11-28-2007, 20:01
Благодаря ви че сте си направили труда да ми обърнете внимание!Мерси!

JoeBanana
11-28-2007, 20:10
ти ся няква бомба със закъснител http://store2.data.bg/kiromastikata/Seizure.gif
успокой се преди да получиш нервен срив на 20

DevilWish
11-29-2007, 18:03
Еми никой не обича приличните 'зубърчета' извинявай знаM ,4e 3By4u 6aq ragHo aMa tфа е истината...

Oriqna
11-29-2007, 18:58
Защо си правиш труда да вършиш цялата работа като не си отговорник немога да разбера пък после се оплакваш :? или ти просто се натягаш на даскалите за да се правиш на важна ами извиняваи ама според мен никои не ти е длъжен!за това че говорят и ти пречат разбирам не е никак приятно но няма как да ги спреш а ако толкова много ти пречи и си толкова примерна ученичка премести се в някое елитно даскало кадето всички са зубъри и игла да падне се чува в час :-o

Lacey
11-29-2007, 19:39
Лошоо...Еми абстрахирай се от говора им и слушай даскалите съсредоточено и внимателно

често казано за клас като твоя не си заслужава да се тормозиш ... мисли за себе си слушай по задълбочено в час и ако нещо не си разбрала просто след часа попитай учителя си невярвам да ти откаже :wink: :-({|=

Presley
11-29-2007, 19:47
Като цяло е глупаво да правиш всички теэи неща,които иэброй с `надеждата да ти се отблягодарят`.?овек трябва да прави нещо,когато иска да го направи или най-малкото ако би имал някаква полэа от това.А ти май ,май нито имаш някаква иэгода ,нито ти е приятно.Тогава просто не го прави.
А сега отностно поведението на съучениците ти.Мисля,че приемаш отношението им доста лично.В повечето училища е така.Просто хората като теб,с желание эа учене и внимание в час,вече са доста малко.Все пак те поэдравявам,че си такава и може би имаш някакви амбиции.Но да си дойдем на думата.Може би приемаш нещата доста лично.Те надали го правят с цел да пречат конкретно на теб или ня накой друг от класа.Просто има по-шумни ученици-и в моят клас е така (аэ съм една от тях :D ).Не мисли ,че ти си обекта на вниманието им и ,че правят олелията в час само и единствено ,эа да ти е гадно на теб.Въпреки,че не съм пряк свидетел на ситуацията,мога да ти гарантирам,че не е така.Просто хората явно са по-прикаэливи и ги мърэи да учат :D ...колкото и да викаш,нищо няма да постигнеш.Просто се примири и се старай да се абстрахираш по някакъв начин от шумотевицата.

N0_feAR
12-01-2007, 11:39
Еми никой не обича приличните 'зубърчета' извинявай знаM ,4e 3By4u 6aq ragHo aMa tфа е истината...
защо всички използват думата "зубър" без да знаят к'во значи :x :?
по темата: Никой не ти е виновен, че сама се нагърбваш с толкова много неща...за тези 3 години не си ли се убедила в неблагодарността на съучениците си. Относно дисциплината....сори мацка, ама така ще си остане (знам от личен опит) дори и да се поуспокоят пак ще се намери поне един на който много да му знае балалайката.

СлАдКуУ_ИзКуУшЕнИе
12-01-2007, 18:00
Еми никой не обича приличните 'зубърчета' извинявай знаM ,4e 3By4u 6aq ragHo aMa tфа е истината...

ТоЧно ТаКа... и Аз сЪм На ТвоеТо Мнение :lol: :-P

anonimna^ood
12-01-2007, 19:48
Няма да се молиш да млъкнат. Крещиш колкото можеш! Аз така правя, ако искам да ме чуят! :grin: Повече нищо, ама нищо не прави за тях. Зарежи всичко по-добре! Както се отнасят те с теб, така се отнасяй и ти с тях! [-(

Briseis
12-02-2007, 10:22
О, Боже мой! Ходила до канцеларията и до дирекцията - каква саможертва, те там хора ядат. И трябвало да гласи масата за Коледния бал - толкова е трудно, че е по-добре да се самоубиеш.

Класа ти не те харесва, ама много. Иначе щяха поне да млъкнат като викнеш. И аз да бях, и аз нямаше да те харесвам.

Нали си на първия чин...учебник нямаш ли от там да прочетеш или върви на консултация, остани да питаш след часа...Аз ли трябва да те уча.

:-x :-x :x 8-[ 8-[ 8-[ 8-[

ANTIHUMAN
12-02-2007, 12:38
Eми стига си организира празненства балове и т.н.! До тук беше! НЕка да видим без тебе какво ще стане! К? Просто ако те карат да отидеш до дерекцията и т.н. кажи твърдо : ,, НЕЕЕЕЕ '' :-x 8)

Iria
12-02-2007, 15:01
Не се занимавай с твоя клас.Не им организирай балове и такива глупости.Съучениците ти няма да ти се отблагодарят по никакъв начин.Животът е такъв. :wink: