PDA

View Full Version : Жените прекарват три години от живота си в приготовления за



thefreakykid
11-27-2007, 06:14
Жените прекарват три години от живота си в приготовления за излизане

На мъжете определено не им върви - цели три месеца от живота им преминават в чакане тяхната нежна половинка да се приведе в "подходящ вид", сочи изследване.

Средностатистическата жена прекарва близо три години от живота си в приготовления за излизане, твърди британският вестник "Дейли мейл".
На мъжете определено не им върви - цели три месеца от живота им преминават в чакане тяхната нежна половинка да се приведе в "подходящ вид", сочи изследване, проведено по поръчка на козметичната компания "Nephria (http://www.nephria.com/)", чиито продукти се продават в Северна Америка и в Европа.
Според него на една дама са нужни час и дванадесет минути, за да се нагласи за нощно излизане - да нанесе последните щрихи от грима, въртейки се пред огледалото, ровейки в чантата си и т.н.
Като се добави времето, за което средностатистическата жена се приготвя за работа всяка сутрин - около 40 минути, излиза, че в контене минават две години и девет месеца от живота на всяка дама.
Преди да излязат да се забавляват жените отделят средно 22 минути за душ и бръснене на краката, седем минути за нанасяне на кремове и фон дьо тен, 23 минути - за сушене на косата и нагласяне на прическата.
За грима на нежния пол са необходими средно по 14 минути, а за обличане - изненадващо - едва шест минути.
Според проучването ако мъжът се готви да отиде някъде с приятелката си, той трябва да се мотае цели 17 минути, чакайки я. Докато тя пазарува пък, той трябва да отдели поне час и две минути на всяко излизане.
"Дейли мейл" отбелязва, че според статистиката всеки десети мъж скъсване с половинката си именно заради вечната необходимост да я чака, докато се приготвя или пазарува.
По-рано учени изчислиха, че човек "проспива" средно 24 години от живота си, а за тоалета по различни данни са му нужни от половин до три години.

jim_beam
11-27-2007, 06:47
Е на ТОВА му се вика загуба на време! :D

pozvoli mi da ne se saglasq s teb :P

zlateto
11-27-2007, 06:58
Е на ТОВА му се вика загуба на време! :D
mMm.. daaaa :) :D

**EcKo**
11-27-2007, 09:06
толкова пък да мразя грима... :? :-x ...
Без грим е по-готино...поне като я целуваш знаеш че целуваш нея.

OtherDimension
11-27-2007, 09:08
повече са :D

INF3RNO
11-27-2007, 09:30
Tva e ni6to!!!!
Ami moeto gadje kakvo da kaja sled kato po malko ot 15 min ne zakusnqva za sre6ta s men.Prosto ne 3 ami nz kolko godini moita polovinka prekarva pred ogledaloto.I samo iskam da pod4ertaq,4e tq si slaga samo 4eren moliv i glanc vuv dvijenie i to.Otdelq cqloto vnimanie za drexite i kosata si.Zvunq ni i v 10h primerno i sre6tata ni e v 12 i 30h i tq zakusnqva s 15 dori ponqkoga sum q 4akal i 40 min
Napravete iz4islenie az puk po kolko vreme 4akam :)
Ama q obi4am takava kakvato e kvo da q pravq

FelisDirus
11-27-2007, 09:36
Закъснявам поне с половин час за среща.. времето никога не стига! :-|

koalka
11-27-2007, 09:46
Еее, губенето на време може да си струва, ако е важен човека, за когото се приготвяш. :)

AliceSw
11-27-2007, 10:32
Закъснявам поне с половин час за среща.. времето никога не стига! :-|

пффф, тва ми уби желанието да те викам на бира в събота :lol:

бтв, вече няма повод, който да ме накара да се приготвям повече от 20 мин, изключвам моментите, в които трябва да си суша косата

Swinkenhoffer
11-27-2007, 10:44
Преди да излазя вънка ми трябват около 2 часа... с къпането, сушенето, мазането, имайки предвид, че почти не се гримирам... много съм тутава. :-o И пак закъснявам.

DisciplineAndOrder
11-27-2007, 10:45
^Мда,и аз съм така.
Глупаво е 1 час да стоиш пред огледалото...Е,зависи от случая,но за среща с приятел или приятелка не е необходимо.

FelisDirus
11-27-2007, 11:03
Закъснявам поне с половин час за среща.. времето никога не стига! :-|

пффф, тва ми уби желанието да те викам на бира в събота :lol:

бтв, вече няма повод, който да ме накара да се приготвям повече от 20 мин, изключвам моментите, в които трябва да си суша косата


хахаха.. айде, айде.. ще дойдеш и ти с половин часово закъснение :oops:

Шемет съм просто .. и не умея да си разпределям времето! :-|

RAWRRR
11-27-2007, 11:25
Еее, губенето на време може да си струва, ако е важен човека, за когото се приготвяш. :)

Всъщност,ако наистина много държиш на някой,няма да закъсняваш за среща,за да се контиш у вас.
Защото ако харесваш някой,няма да имаш търпение да го видиш и даже ще подраниш на срещата.

TellMeYourName
11-27-2007, 11:36
Крадете време от баниците на пфф забравих на кой бяха :D

AliceSw
11-27-2007, 11:54
в такъв случай в събота след 12.30 - 13.00 съм в Плевен и съм свободна 8)

FelisDirus
11-27-2007, 12:22
в такъв случай в събота след 12.30 - 13.00 съм в Плевен и съм свободна 8)

Идеално! Дано и аз съм си тук! Ще мръднем към ла бума, нали? Не ми се ходи по кадифета, канапета и подобни. 8-)
:smt006

AliceSw
11-27-2007, 12:27
а? тва не съм го и чувала :oops:

FelisDirus
11-27-2007, 12:40
а? тва не съм го и чувала :oops:

Точно това му е хубавото - малко хора са го чували. Мисля, че ще ти хареса.


П.С.
Намира се над часовника, срещу полицията

AliceSw
11-27-2007, 12:47
влиза се в едно като тунелче и има фризьорски салон?!?


я дай някви координати на ЛС скайп, нещо, че сега трябва да заминавам на училище :neutral:

ArTanDra
11-27-2007, 14:09
Такива "проучвания" не са верни.. вече и момчетата и момичетата се бавят доста пред огледалото ;) А хората , които закъсняват са несериозни ..

FelisDirus
11-27-2007, 14:19
Такива "проучвания" не са верни.. вече и момчетата и момичетата се бавят доста пред огледалото ;) А хората , които закъсняват са несериозни ..


Миналата година виждам двама от моя випуск.. единия мъкне нещо в пликче, а другия:
- Взе ли ми пресата?!
- Да бе, нося я.
- Доволен ли си? Мен много добре ме изправя..
- Мисля да си купя същата!

(Мисля, че не е нужно да споменавам, че бяха с перфектни косици) :razz:

А още по-тъпо се чувствам, когато седя на една маса с "мъже", които имат по-малко косми от мен... а, повярвайте, проблемът не е в мен, смея да твърдя, че съм перфекционист в това отношение.

По дяволите, защо повечето изпедерастяха? :?

merilin1
11-27-2007, 16:00
определено на мен ми трябва доста време ;) 1 час минимум ако ходя на центъра...а ако си мия и косата осъмвам .... :) 30 мин къпане 15 сушене и 15 оформяне на прическа .... но въпреки това рядко закъснявам и то да е макс 10-15 мин... просто почвам 4 4аса преди срещата да се оправям ;)
а относно това, че е женски синдром...вече не е така... вчера бях в един приятел и решихме да излизаме при което аз почнахме да се оправяме по едно и също време... за времето, в което аз се гримирах, оправих косата (странно защо има 3 пъти повече продукти за коса от мен :-D ) и изпуших 2 цигари,той си оправи косата... след това имаше 15 мин измерване на гардероба и "тоя суитшърт отива ли си с таа блуза...а тоя колан с маратонките" .... и като за капак по целия път мрънкаше как не му стигнало времето да си вдигне хубаво боцките...
Но смея да твърдя, че изобщо не е изпедерастял, просто мъжете осъзнаха, че е много по хубаво когато се грижат за външния си вид... и момичетата харесват повече барнати момчета със яка прическа и готин стил на обличане... а и като знаеш, че си отделил 2 часа за да се наконтиш имаш доста по- високо самочувствие...

kasiopea
11-27-2007, 16:03
Е на ТОВА му се вика загуба на време! :D
+1 :lol:

Decu
11-28-2007, 20:17
определено на мен ми трябва доста време ;) 1 час минимум ако ходя на центъра...а ако си мия и косата осъмвам .... :) 30 мин къпане 15 сушене и 15 оформяне на прическа .... но въпреки това рядко закъснявам и то да е макс 10-15 мин... просто почвам 4 4аса преди срещата да се оправям ;)
а относно това, че е женски синдром...вече не е така... вчера бях в един приятел и решихме да излизаме при което аз почнахме да се оправяме по едно и също време... за времето, в което аз се гримирах, оправих косата (странно защо има 3 пъти повече продукти за коса от мен :-D ) и изпуших 2 цигари,той си оправи косата... след това имаше 15 мин измерване на гардероба и "тоя суитшърт отива ли си с таа блуза...а тоя колан с маратонките" .... и като за капак по целия път мрънкаше как не му стигнало времето да си вдигне хубаво боцките...
Но смея да твърдя, че изобщо не е изпедерастял, просто мъжете осъзнаха, че е много по хубаво когато се грижат за външния си вид... и момичетата харесват повече барнати момчета със яка прическа и готин стил на обличане... а и като знаеш, че си отделил 2 часа за да се наконтиш имаш доста по- високо самочувствие...

Обаче не съм съгласна O:) Странно ми е как едно момче, един мъж, може да седи пред огледалото повече от една дама!
Пред огледалото всъщност седя не повече от 15 минути :D
Закъснявам макс с 5-10 мин, ноооо винаги тъгвам в последния момент..винаги тичам до определеното място и в повечето случаи стигам точно навреме де :smt003 Но все пак съм страшна мотла 8-)

AvaLan4e
11-28-2007, 21:41
къпането братче голяма загуба не време тц тц тц
:razz:

Iria
11-29-2007, 16:30
Такива "проучвания" не са верни.. вече и момчетата и момичетата се бавят доста пред огледалото ;) А хората , които закъсняват са несериозни .. вярно е