PDA

View Full Version : Пъпки по срамните устни



mimityy
11-27-2007, 09:43
Здравейте!Първо искам да се извиня на всички,за това,че съм една от многобройните,които задават тъпи въпроси,на които вероятно има отговор,но просто никъде не мога да намеря моя проблем!Водя полов живот и смело мога да кажа,че и аз,и приятелят ми имаме добра лична хигиена,винаги го правим с презерватив и той няма венерически болести(мисля,че и аз така)!Но някъде преди 3-4 дена ми се появиха някакви пъпки по срамните устни и до входа на влагалището...някакъв обрив,който мисля,че се разраства...може и да си въобразявам...не ме сърби,не са гнойни пъпките,а като обикн.зачервени,но като уринирам ме парят...Имам също така бяло течение,но е нормално мисля(защото ходя с гол кръст)...И тъкмо мислех вчера да ходя на гинеколог и ми дойде...при това с 1 седмица по-рано...И в този вид не мога да отида(така пък може да се инфектират повече пъпките-от мензиса),а в същото време искам да разбера какво ми има!Не искам да говоря с никой лично по този въпрос(с роднини,приятели...)-казах на приятеля ми и той каза да отивам на гинеколог-ами като не мога в момента :cry: Какво да правя-не знам,а не ми се чака още 4 дена...И от какво са проклетите пъпки?!

т.7
krem4et0

hiro
11-27-2007, 09:49
Според мен имаш гъбички но най добре е да го види лекар!

Mr.bEps
11-27-2007, 09:58
аз пък съм забелязъл, че майка ми като прекали със омекотителя и ми е прала боксерките, и избивам на червени ситни папчици и също като оринирам по някой път пари... но за 3-6 дни ми се оправят... 8)

mimityy
11-27-2007, 10:06
От къде пък тия гъбички? :cry: Не знам-сигурно на 5 секунди трябва да се подмивам,та да имам перфектна хигиена!Баси :( А това за прането не знам-може и от праха да е,ама пък и друг път са щяли да се появят,а пък не вярвам да не съм забелязала... :cry:

XXX_f
11-27-2007, 11:02
ne e gubichki.Edna poznata imashe sushto i sestra mi i sa mi obqsnqvali kakvo nqma nishto obshto s tova koeto kazvash. Na men sa mi kazvali 4e e neshto bqlo kato korichka na vhoda na vaginata. A ot kude mogat da se poqvqt ot vsi4ko sestra mi imashe ot WC hartiqta a priqtelkata mi ot basein taka 4e kkvato i higiena da ima edin chovek vinagi moje da go hvane. Tova tvoito ne e gubichki.Govori s maika si nqma nishto sramno, tq e minala po tozi put i moje i na neq da i se e poqvqvalo nie ne mojem da ti kajem kakvo e to4no ako ima nqkoikoito da ti otgovori osven lekarq tova e maika ti.Prosto shte te uspokoi i posle shte otidesh pri chicho doktor :)

mimityy
11-27-2007, 11:14
Благодаря ти все пак,но мин.ден и казах за бялото течение и няк'ва адски се притесни-вика ми аз никога не сам имала!та какво повече да говорим за инфекцията...не искам да разбира,че водя полов живот...Приятелят ми сигурно също няма да одобри да и кажа,защото са мн добри познати с тяхните и....де да знам-гадно си е да знаят.А иначе наистина би било перфектно да мога да си споделям с майка ми,но просто не мога все още.Пък и не искам да я притеснявам допълнително.Ще отида на гинеколог към края на седмицата(макар че адски мн се притеснявам от ходенето до там) :-k

mimityy
11-28-2007, 09:08
Здравейте отново...снощи цяла вечер не съм спала от притеснения...не го пиша,за да се оплаквам или да търся съжаление...Та мисълта ми е следната-преди 2-3 часа кръвното ми беше 90/60 и реших да отида до личната си лекарка...разказах и и за тази инфекция и тя ми предписа някакъв си Тридерм(за мазане).Въпросът ми е следният-дали да започна да го използвам,или да отида и до гинеколог да ми каже дали е добре да го използвам.Дайте ми съвет pls :cry:

DisciplineAndOrder
11-28-2007, 10:38
^Личния ти лекар е ЛЕКАР и би трябвало да разбира от тези неща...

Seducti0n
11-28-2007, 13:06
Здравей.За сега остави на страна хигиената.Не винаги тя е в основата на проблема.Може би се е нарушила естествениа баланс на РН и има инфекция.Въпорсните образования,придружени със сърбежа са външните белези,които ти напомнят,че трябва да се обърнеш за помощ към гинеколог. :wink:

mimityy
11-29-2007, 16:51
Здравейте отново.Ходих на гинеколог и ми каза,че това,което ми е предписал личния лекар не ми помага.Другото,което е-каза ми,че имам херпес!!! :cry: И сега съм на антибиотици...Дано да се оправя...

lovemcdonalds
04-21-2010, 19:35
Хора.. моля ви, помогнетееее! Забелязах че имам някакви пъпки около влагалището.. ама са ужасни! Дребни са и страшно много! На 14 години съм и не водя полов живот.. От какво ще са!?!? Няма как да отида на генеколог, изключено е.. Много се притеснявам, незнам какво да правя. Моля ви помогнете с нещо :cry:

Abigoria
04-21-2010, 19:45
Здравейте отново.Ходих на гинеколог и ми каза,че това,което ми е предписал личния лекар не ми помага.Другото,което е-каза ми,че имам херпес!!! :cry: И сега съм на антибиотици...Дано да се оправя...

Следователно никакъв секс, щото е заразно.. Старай се да се подсушаваш добре и не споделяй хавлии и пр.

А нали знаеш, че HSV- 2 (ако не се лъжа тва беше вируса ^^) си остава? Смисъл не се лекува... :)

lovemcdonalds
04-21-2010, 19:52
Значи се предавало.. така ли? Емии възможно ли е да съм се заразила с нещо, щото мама сега има гъбички и вчера ходи на генеколог и и дадоха някви кремове.. та възможно ли е аз да съм са заразила през хавлията или нещо.. или това е друго?

Abigoria
04-22-2010, 08:28
Твоето е генитален херпес. Няма нищо общ с гъбички. Причинява се от HSV вирус. Предава се през кожата (смисъл, пряк контакт някакъв, най- вече полов акт- всякакъв вид, което не означава, че непременно е заради половите ти контакти. Ако си използвате презерватив е малко вероятно, но все пак има вероятност.). Ако майката има херпес, и бебето ще има херпес. Вирусът е латентен (т.е. скрит), което означава, че при повече стрес или някаква по- масивна инфекция ще се прояви пак. Тоест си оставаш с тоя вирус завинаги (звучи ужасно, но е факт.)

Гъбичките за си гъби, смисъл, Candida нещо си, те са несъвършени гъби. Та, те могат да се причинят от всичко- като започнеш от басейни, през антибиотици, лоша хигиена, козметика, слаба имунна система и др. По принцип не се знае дали се предават полово, щото всяка жена има дрожди във влагалището си и иначе... Присъствието им в по- голямо количество се характеризира с бяло течение и сърбеж, но не можеш да си сигурна кво е, преди да отидеш на лекар... Кво друго да ти кажа..

Надали си се заразила от майка си, щото двете са различни неща. Идеята е да не споделяш своите хавлии, за да не се заази някой друг. Моя съвет е да накараш и приятеля ти да отиде на изследвания, за всеки случай...

Поздрави! :)

Ако нещо не стана ясно, питай, ще ти обясня :)

lovemcdonalds
04-22-2010, 21:08
Ммне, виж как е.. мама има някви гъбички.. вътрешни май тя нещо такова каза, мойто не е такова. Моето са дребни пъпчици ама са много и ме е страх, незнам какво да правя. Апък за приятел - не водя полов живот още така че няма как да е от това..

Lynn
05-11-2010, 21:53
От хавлии няма как да се зарази човек тъй като вируса умира секунди след като е напуснал тялото. ЗАразяването става с допир кожа до кожа.

Manenkoto
05-12-2010, 07:46
И според мен имаш гъбички. Най- добре като ти свърши ходи на лекар. Може от всичко да си ги получила от запарване от какво ли не. Има едно кремче от него доста минава Низорал се казва. ПОмага от личен опит знам. Но като ти свърши иди на лекар защото ако са гъбички може да имаш и на вътре и да ти се направят изледвания.

Jessie
05-12-2010, 23:17
Здравейте отново.Ходих на гинеколог и ми каза,че това,което ми е предписал личния лекар не ми помага.Другото,което е-каза ми,че имам херпес!!! :cry: И сега съм на антибиотици...Дано да се оправя...


Преди да прочета този пост тъкмо си мислех да напиша, че имаш херпес. И аз бях така миналото лято. Лекува се, спокойно. На мен ми изписаха Ацикловир - мехлемче и таблетки, мина ми за около 2 седмици. Е, можело е и по-рано, ама късно отидох на преглед и късно ми ги изписаха. :) Така че - дишай. Ще живееш. ;)

sweettbitch
10-24-2011, 15:14
Здравейте,сигурно има стотици такива въпроси,но ми се появи една пъпка от лявата страна на големите срамни устни.Не водя полов живот,имам перфектна хигиена.От какво според вас може да е ?

bunny_love
06-04-2014, 15:51
Здравейте,преди няколко дена ми се появиха някакви пъпки във входа на влагалището ,не ме боли и нямам сърбеж..просто някакви пъпки се появиха и се чудя дали е нещо сериозно,като гъбички или нещо такова : ((( до сега не съм имала такива проблеми ... http://prikachi.com/images.php?images/646/7373646k.jpg и http://prikachi.com/images.php?images/646/7373646k.jpg

one
06-04-2014, 16:22
хахахаха lol
ми, ходи на лекар

benibbb95
03-19-2015, 21:41
Здравейте !!
От доста известно време имам ситни пъпчици по срамните устни и не знам от какво са ... пробвах с кремове ама не помогнаха,пих някакъв антибиотик,защото усещах парене при уриниране и си помислих,че е цистит . За момента паренето изчезна ама продължавам да имам обрив.. някой ако знае може ли да ми помогне ??

girlgirl123
04-07-2016, 13:23
Kak se e izlekuvala ? Zashtoto imam sushtoto

divergent
04-07-2016, 13:36
Kak se e izlekuvala ? Zashtoto imam sushtoto

Ами прочети мненията де, мързел. :D И като ги прочетеш, не прилагай същото лечение, защото всеки случай е индивидуален и може на теб да ти трябва друг медикамент. Отиди на гинеколог, не при личния, понеже не е специалист в областта и няма как да постави точна диагноза, камо ли да предпише правилно лечение, без да е направил преглед.

baby_baby
04-07-2016, 16:27
Според имаш гъбички

Отиди на гинеколог да ти предпише с нещо да ги лекуваш

inewton
04-07-2016, 16:36
Слушайте baby_baby. Tя ги разбира тия работи.

solo_
04-07-2016, 16:45
Слушайте baby_baby. Tя ги разбира тия работи.

Учила е, разбира ги... Да не е като теб ?...