PDA

View Full Version : Трудностите в живота



HePeAJIeH
11-27-2007, 13:26
Защо според вас живота е труден? Защо трябва да преодоляваме ежедневните трудности? Според мен живота ни е осеян с трудности за да ни направи по-силни и по-задружни хора защото не всеки може сам да се справи с дадена трудност.Освен това да ни направи и по-оправни и да се научим да бъдем упорити и силнии така да достигнем върховете и мечтите си които толкова много желаем но все пак да не забравяме за всички мъки страдания болки и препятствия които сме изживяли.Бих желал да чуя аргументите и разсъжденията на други хора.Успешен и лек ден! :wink:

Blacklisted
11-27-2007, 15:35
За да не ни е скучно :)

belerofone
11-30-2007, 15:03
Трудностите в живота вероятно са резултат от нас самите.....Но далеч съм от допускането , че именно те са способни да ни напрявт по-задружни хора и по-силни.....Казват това което не ни убива ни прави по силни.....НО какво става с тази мисъл ако вземе че нещо ни убие.....Нима това прави хората около нас по-силни...
Ами тези които не могат да се справят с трудностите просто защото самите те са някакво психическо напрежение.....А то се натрупва и стигаме до момента в които трудностите са равни на едно прегряване и именно това е поредната трудност.....Нима това не поредното предизвикателство което сами си създаваме за да ни още по-трудно...Тогава какво се случва.....Как преодоляваме ситуацията...

ЗА 20 години отговор не съм открил.....

tuka6na
11-30-2007, 22:27
Дали наистина тоя разделец си е състезание за пускане на неадекватни теми,или в частност тази ми прозвуча някак не на място нз.
Трудностите в живота далеч не свършват със злобната учитлка по математика или псевдо депресията в която сякаш нарочно се опитва да изпадне всяко 3то хлапе,претендиращо ...и аз не знам за какво вече.Кой може да ти отговори на този въпрос,за Бога,като голяма част от младите тук определено не са се сблъскали с онзи по-друга реалност,и дори някой да се опита да отговори,то вероятно ще е просто предположение и празни приказки.
Какви,ако не е тайна,драги авторе,са твоите 'ежедневни трудности' например,че те вълнува така този въпрос. :neutral: Просто ми стана чудно.
...

все пак да не забравяме за всички мъки страдания болки и препятствия които сме изживяли

и тежко му за напред,на тоя дето мисли ,че на 15 мъките и прочее са върха на сладоледа.
Приятна вечер и мислете позитивно.

Saymon90
12-01-2007, 06:40
Ами, не мога да кажа ЗАЩО е така. Това е просто живот - с хубави и лоши моменти. Има хора, които вярват, че за всяко нещо си има причина - че има сила или божество, което диктува съдбата ни. Будистите, пък, вярват, че човек не може да прескочи кармата си от миналия живот т.е. сега получава наказания и дарове, за сметка на лошите и добрите неща, които не направил в предишния си живот. А други хора просто приемат живота за нещо, което зависи изцяло от нас и нашата воля.
Аз не подкрепям на 100% никоя теория - предполагам, че може и да има някаква свръхестествена сила, която да ни контролира... но докато не го разбера със сигурност, предпочитам да се справям сам с живота си :)
"Пътят към успеха е осян с трудности" - казват много философи. И не случайно! Но ако човек не се научи да се справя във всяка една ситуация, наистина рискува много ... прекалено много :)

No_Limit
12-01-2007, 08:43
Според мен живота ни е осеян с трудности за да ни направи по-силни и по-задружни хора защото не всеки може сам да се справи с дадена трудност.Освен това да ни направи и по-оправни и да се научим да бъдем упорити и силнии така да достигнем върховете и мечтите си които толкова много желаем но все пак да не забравяме за всички мъки страдания болки и препятствия които сме изживяли :wink:
Когато един човек е взел нещо на готово той не го дооценява , а човек който е достигнал до... да кажем желана позиция с много трудности , лишения и т.н може да я оцени и не забравя от къде е тръгнал .
Все пак не трябва да забравяме че на върха е студено . Трудно се достига ,но и лесно се пада .

secretdream
12-14-2007, 15:47
Ако всичко беше лесно и без препядствия,удовлетворени то от постигнатото би било по-малко...си мисля аз. Или,ако не по-малко,то по-кратко.
Лесно постигнатото бързо омръзва.
Трудно постижимото,изисква повече труд и настоятелност,постоянство от наша страна,а това води до по-силно желание за постигането му.

theEXPLOITED
12-17-2007, 12:43
Интересно какво толкова си преживял ти?Какви са тези трудности които те накараха да напишеш тази тема?Да знаеш трудните моменти тепърва предстоят за тебе и каквото и да си преживял по-трудното следва.....А към въпроса който си задал...Защо има трудности в живота на един човек- ами този въпрос няма отговор,тук никой не е способен да ти отговори...
Ние хората сами си усложняваме живота ВИНАГИ!!!!!

SunnyG
12-17-2007, 13:12
Живота е труден,защото ако не беше нямаше да има смисъл да живеем.Аз съм християнка и вярвам в това,че хората са на земята,за да изпълнят някаква мисия,преодолявайки множество препядствия пред себе си.В книгата "ПЪТЯТ НА ДУШИТЕ" Майкъл Нютън разказва по много интересен начин какво всъшност правим ние тук,защо ни е трудно понякога и защо ни се налагада взимаме трудни решения.Който я прочете няма да сгреши,а съвсем скоро излезе и втората част,казва се "СЛЕДИТЕ НА ДУШИТЕ".

st1ka
12-21-2007, 20:53
..

st1ka
12-21-2007, 20:55
..

Slave4You
12-22-2007, 12:53
Отговор който очаквате: За да ни направи по-силни и отговорни личности
Мой отговор: Защото живота щеше да е суперски скучен ако всичко ни беше идеално. Трябваше само да седим и да чакаме да умрем
:D

Madness
12-26-2007, 12:26
Дали наистина тоя разделец си е състезание за пускане на неадекватни теми,или в частност тази ми прозвуча някак не на място нз.
Трудностите в живота далеч не свършват със злобната учитлка по математика или псевдо депресията в която сякаш нарочно се опитва да изпадне всяко 3то хлапе,претендиращо ...и аз не знам за какво вече.Кой може да ти отговори на този въпрос,за Бога,като голяма част от младите тук определено не са се сблъскали с онзи по-друга реалност,и дори някой да се опита да отговори,то вероятно ще е просто предположение и празни приказки.
Какви,ако не е тайна,драги авторе,са твоите 'ежедневни трудности' например,че те вълнува така този въпрос. :neutral: Просто ми стана чудно.
...

все пак да не забравяме за всички мъки страдания болки и препятствия които сме изживяли

и тежко му за напред,на тоя дето мисли ,че на 15 мъките и прочее са върха на сладоледа.
Приятна вечер и мислете позитивно.

=D> =D> =D>

rauchen
01-06-2008, 18:38
трудностите които преодоляваме ни правят по-силни,добиваме опит и ставаме по-силни след като направим нещо с което не всеки би се справил така придобиваме и самочувствие с покритие,доста време от живота ни преминава в преодоляване на препяствия,но според мен след трудното винаги идва хубавото :P

IKisseDAGirL
01-07-2008, 12:29
Всяко нещо се заплаща. За да бъдеш истински щастлив, първо трябва да познаеш истинското нещастие. Не може да искаш нещо хубаво, без да си положил усилия, за да го спечелиш. За това се налага преди да го получиш, да си платиш отредената цена. В противен случай то няма да ти се стори толкова сладко.
Everything happens for a reason :)

TheNewReligion
05-01-2008, 19:56
Баща ми (Бог да го прости) не вярваше в Бог , но не го и плюеше . Когато го попитах :"Защо всичко е толкова трудно?(ставаше въпрос за домашното ми по математика , бях в 3 клас.) , той ми отговаряше : "Ако всичко беше лесно за какво щяхме да се борим , за какво щяхме да живеем ?" И аз съм на това мнение . И понеже животът ни е изпълнен с трудности , ние сме длъжни да се справяме по един или друг начин с тях и това ни прави по-силни и по-мъдри ! Когато един път сме се сблъскали с дадена трудност и сме се справили с нея следващият път ще ни е по-лесно ! :) :) :)

GoldPearl
05-01-2008, 21:06
Еми и нии сме си виновни...мислим се все за прецакани и дрън...лицемери... :-o не мога да измисля повече 8-) Е и да ни направи по-силни да... :oops:

sexy_baby_originale
08-17-2008, 17:53
Защо според вас живота е труден? Защо трябва да преодоляваме ежедневните трудности? Според мен живота ни е осеян с трудности за да ни направи по-силни и по-задружни хора защото не всеки може сам да се справи с дадена трудност.Освен това да ни направи и по-оправни и да се научим да бъдем упорити и силнии така да достигнем върховете и мечтите си които толкова много желаем но все пак да не забравяме за всички мъки страдания болки и препятствия които сме изживяли.Бих желал да чуя аргументите и разсъжденията на други хора.Успешен и лек ден! :wink:


Животът е труден ,за да не е някакъв монотомен и скучен,а за да е интересен и изпълнен с предизвикателства.А и ти сам си си отговорил на въпроса.

Chrissie
08-18-2008, 00:12
Според мен,животът е такъв,за да ни научи на много неща.За да ни направи по-силни,по-сплутени и за да не сме самотни.Трудностите са за да изградят характера ни и да ни направят по-издигнати духовно.Трябва да имаме приятели,за да ни помагат и подкрепят в трудни моменти и точно това духовно издигане да стане осъществимо благодарение на тях.Но не можем да искаме от приятелите си всичко възможно,което ни дойде на ум,но когато те имат нужда от нас,просто да им обърнем гръб.Светът има достатъчно двуличници,нека не му даваме още.


Трябва да има трудности.Трябва,просто защото се нарича "живот".И както вече казах,приятелите са неизменна част от него,за да ни помагат и за да им бъде помогнато.Ако сме индивидуалисти,както повечето хора,до къде ще стигнем?Нима ще осъществим някакви мечти без любимите хора до нас,които да ни помагат всичко да става реалност?Не,разбира се,че не.Но след всяко препиядствие идва и нещо хубаво.А хубавото е за да ни каже,че не всичко е толкова лошо,както ние си мислим.Все пак не може всичко да е гладко и право,защото няма да се научим на нищо,а и не може ежедневиято ни да е само забавление.Освен това,всеки човек,който позначаме,е част от нашето "земно обучение".Независимо дали познавате даден човек от години или сте се запознали с него едва вчера,знайте,че той ще изиграе някаква роля в живота ви.Нали затова има толкова много хора?!За да се учим от грешките им и те да се учат от нашите.


Попринцип,много вярвам на фразата:"Животът е театър,а всички ние сме актьори." И ако се замислите малко по-сериозно,ще откриете,че наистина е така.Но много зависи и кой какви възгледи има,не е казано,че всички ще се съгласят с мнението ми. :)

Nam3less2
08-18-2008, 02:25
Смисълът да живеем на тази планета, е да ставаме по-добри. Това няма как да стане без всекидневни трудности. Всеки се изправя срещу такива трудности, каквито са му необходими, и каквито заслужава. Във всичко има промисъл.

lsd43
08-20-2008, 10:51
Трудностите те карат да си по-силен и да успяваш да преценяваш по-добре дадената ситуация,освен това ,ако всичко беше без никакви трудности животът в някаква степен ,щеше да е по-скучен.

Kman
08-20-2008, 19:50
А това което те убива,те прави на закуска за червейте :lol: Като тоя от кеч мания(забравих му името)дето ядеше червей,човека иска да пребори хранителната верига 8-)

mistake
08-26-2008, 08:16
Ами живота си е такъв. Много болка и малко щастие. Ако щастието беше повече от болката , когато те сполети ,ти няма да го оцениш. Затова има повече трудности в живота , за да оцениш радоста, щастието , любовта.

Summer_Spirit
08-26-2008, 11:28
И според мен животът е труден, за да ни прави по-силни, да ни покаже, че трябва да се борим, да преодоляваме неприятностите и да не се отказваме :smt045

AdmiralJohn
08-26-2008, 12:14
Животът е труден, ама само за някои.Не всички имат проблеми и им се налага да се нервят по цял ден.
Труден е, защото е по-забавно, иначе щеше да е скучно :D

Nam3less3
08-27-2008, 02:16
В зависимост от начина на мислене, и най-големите трудности може да се превърнат в малки.

AdmiralJohn
08-27-2008, 11:36
В зависимост от начина на мислене, и най-големите трудности може да се превърнат в малки.
Май за първи път с теб мога да се съглася...донякъде.
Ако имаш здрава психика и си доста спокоен, в определени напрегнати ситуации например, може да се справиш с лекота :)

Nam3less3
08-28-2008, 01:26
В зависимост от начина на мислене, и най-големите трудности може да се превърнат в малки.
Май за първи път с теб мога да се съглася...донякъде.
Ако имаш здрава психика и си доста спокоен, в определени напрегнати ситуации например, може да се справиш с лекота :)Аз бих добавил и силен дух и вяра в каквото трябва :D

Summer_Spirit
08-28-2008, 11:53
В зависимост от начина на мислене, и най-големите трудности може да се превърнат в малки.
Май за първи път с теб мога да се съглася...донякъде.
Ако имаш здрава психика и си доста спокоен, в определени напрегнати ситуации например, може да се справиш с лекота :)Аз бих добавил и силен дух и вяра в каквото трябва :D

Съгласна.
Но много хора са склонни и да правят от мухата слон. В същото време много малко са способни да превръщат трудностите си в малки и лесно разрешими.
А всички трябва да се стремим точно към това, да се справяме, без да драматизираме излишно, да изпадаме в паника и чудене от къде ни е дошло вместо да помислим трезво и да разрешим проблема.

little_elf
08-28-2008, 22:25
Живота е труден, защото ние го усложняваме.
Съгласна съм.
Според мен именно трудностите придават цвят на живота.Ако всичко е леснопостижимо цялата тръпка от това да постигнеш целта си би се изгубила.Преградите,които възникват пред постигането на определена цел са онова нещо,което те амбицира и те мотивира да вложиш всички сили,за да успееш да се пребориш и да оцелееш.И освен това да разбереш,че не всичко в този живот ти се поднася на тепсия,а трябва сам да се потрудиш,за да постигнеш нещо.