PDA

View Full Version : Вярвате ли в Бог?



vogus
11-29-2007, 14:10
Много ми е интересна вашата позиция, защото 50 % от моите познати казват, че вярват, но всъщност не знаят нищо за религията и Бог като цяло :-s

zorri
11-29-2007, 14:17
Кръстена съм... Честно казано не вярвам... не мога... Вярвам в себе си.. Никога не съм получима нещо на готово... Не е станало нещо в живота ми за което да нямам обяснение... Всичко което съм постигнала го дължа на себе си и на близките си.... Не ... Не съм атеист.. Не вярвам в Бог.. Но си мисля че има нещо.. нз какво.. Но... не ми се и иска да разбирам..

hahavteen
11-29-2007, 14:20
Ne moga da glasyvam v anketata za6toto nito sum ateistka nito sum religiozna.Spored men dali viarvam v Bog i dali sum religiozna sa dva mnogo razli4ni vuprosa.

swords1010
11-29-2007, 14:27
Що за анкета е това?!? Нима отговорите се изчерпват само с двете крайности? А не може ли да съм слабо щярващ?!?

HePeAJIeH
11-29-2007, 14:43
Вярвам в Бог! Вярвам и че той е изпратил преди 2040 години Месията който ни е спасил като е жертвал живота си за благото на народите.Колкото и различни религии да има на света-индуизъм мюсюлманство християнство и прочие-те всички ди приличат по едно-че във всичките тези религии се говори за Бог но с различни имена! Все пак съм съгласен със swords1010 че анкетата е много бедна от страна на отговори! Лично аз не съм нито силно вярващ нито атеист! Съвета ми е да оправите анкетата! Лек ден! :wink:

Patetu
11-29-2007, 15:13
Хммм - не знам, само знам че има нещо- но дали е бог- или кото там...

Мулиган-чу
11-29-2007, 15:23
НЕ, не вярвам :!: :!: :!: :!: Не мога да вярвам, защото Библията е една измислица. Не мога да вярвам, защото не мога да си представя това великият ви бог да е толкова велик, че позволява да умират деца, например. И много други работи, но като почна да говоря за това и се превъзбуждам и не мога да мисля трезво и адекватно.

Blacklisted
11-29-2007, 16:38
Дам определено не можеш да мислиш адекватно... Ако приемем за вярно, че Библията е измислица, това не означава, че няма Бог... Смъртта е естествен процес, ако никой не умираше щеше да е малко тесничко на Земята, а? Аз съм агностик - няма доказателство, че има Бог, но няма доказателство и че Бог не съществува.

DisciplineAndOrder
11-29-2007, 18:53
Дам определено не можеш да мислиш адекватно... Ако приемем за вярно, че Библията е измислица, това не означава, че няма Бог... Смъртта е естествен процес, ако никой не умираше щеше да е малко тесничко на Земята, а? Аз съм агностик - няма доказателство, че има Бог, но няма доказателство и че Бог не съществува.

;-)

quench
11-29-2007, 23:17
i zealously believe in the immortal God-Emperor of Terra!

purge the unclean
suffer not the heretic to live
burn the mutant, the heretic, the alien

впрочем, бъзик, бъзик, но кой е казал, че Бог не може да еманира същността си в тава мусака, например ;)

Canis_Dirus
11-30-2007, 09:18
А, бог вярва ли в мен?
Една връзкла трябва да се крепи на взаймно доверие и разбиране. Совен това не мисля, че е редно той да се грижи за толкова много миряни, а аз само на един бог да съм верен. Изневярата не винаги бих я простил!

rakiQ
11-30-2007, 21:48
Бог ще накаже всички ви за да ви докаже че ИМА БОГ

А който вярва в Бог,той ще го "тества" един вид ..за да види дали човека действително е вярвал в Бог.....когато му отнеме всичко... и ако човка продължи да вярва в него -Бог ще му върне всичко което му е отнел двойно!

Всички грехове се прехвърлят в/у децата ви!-Бог няма да накаже вас.. а децата ви.

не си мисли злото! мисли положително....

и майката не трябва да мисли отрицателно на детето си.. защото това се сбъдва..


вярвам в него

rakiQ
11-30-2007, 21:50
не споменавайте Бог напразно!!!

Mortificatiоn777
11-30-2007, 23:00
http://draguladk.data.bg/Emoticons/1/n025.gifhttp://draguladk.data.bg/Emoticons/1/post-4-1133380061.gif

This is blasphemy! This is madness! :-D :-D :-D

Saymon90
12-01-2007, 06:47
Не вярвам в комерсиализирания старец с дълга брада, който седи на облак. Не вярвам и във всичките глупости за "Господ гледа.... Той ще те накаже... " и т.н.
Приемам, че може и да има някаква Божествена сила, но аз лично съм на мнение, че древните хора са объркали извънземните с Божества... не случайно все идват от небето, от най-голямата планина и т.н. :D

No_Limit
12-01-2007, 08:32
НЕ, не вярвам :!: :!: :!: :!: Не мога да вярвам, защото Библията е една измислица. Не мога да вярвам, защото не мога да си представя това великият ви бог да е толкова велик, че позволява да умират деца, например.
Така е . Аз дори не съм кръстена :D

Jus7m3
12-04-2007, 13:38
Хах... бог е измислен преди мноого години от някой умен който просто е искал да въдвори някакъв ред на земята.

Бог не съществува в това съм убеден,но дори и да съществува.. МАЙНАТА МУ ! Май много малко хора знаят тайната,а пък тези които са набожни.. ох горките,пропиляват си живота служейки на някой който не съществува,ами смешни са ми!

Jus7m3
12-04-2007, 13:45
Бог ще накаже всички ви за да ви докаже че ИМА БОГ

А който вярва в Бог,той ще го "тества" един вид ..за да види дали човека действително е вярвал в Бог.....когато му отнеме всичко... и ако човка продължи да вярва в него -Бог ще му върне всичко което му е отнел двойно!

Всички грехове се прехвърлят в/у децата ви!-Бог няма да накаже вас.. а децата ви.

не си мисли злото! мисли положително....

и майката не трябва да мисли отрицателно на детето си.. защото това се сбъдва..


вярвам в него

това е пример за един напълно промит мозък... обяснението за наследяването на лошото е съвсем друго и е много логично,но аз не мисля да ти го казвам. запомнете,че за всичко си има логична причина,дори и да не я знаете

Canis_Dirus
12-04-2007, 14:06
А който вярва в Бог,той ще го "тества" един вид ..за да види дали човека действително е вярвал в Бог.....когато му отнеме всичко... и ако човка продължи да вярва в него -Бог ще му върне всичко което му е отнел двойно!
Примерно. Ти си послушно момченце и ходиш на църква и слушкаш и ... абе едно добро говедо си. И господ те наказва. Отнема ти най-милото - пишчицата. Обаче ти продължаваш да вярваш. И той ти връща пишчицата - двойно. Ставаш хомосексуалист и получаваш една чурка у устенцата и една у дупенцето. Хвала на такъв бог. Осанна!

Ако има бог - и той ша обърди мамуля!

Mortificatiоn777
12-04-2007, 18:04
Can't you see this world's illusions of life
It's not gonna last. You won't survive
We're all destined to the grave
Unless we call upon God to save
us from eternal death.
The illusion of life is that you think you're safe
without the Lord and His saving grace
While you think you've got safety and peace
Your lifes suddenly over no more mercy
Hell awaits you, it's too late.

The things of life is all that seems to be real
But can't you see that in eternity it's just a fantasy
Christ is the reality in Him is eternal life
This world isn't gonna last. It's gonna burn you'd better run fast

Eternity is the reality. Look forward to it with Jesus
Faithfuland true he'll never fail you
He loved you so much that He died for you

The illusion of life tells us to live for today
till the day that we pass away
No thought to prepare for your Maker
Live for God or die with the faker- This world can't save you.

How can you guarantee yourself eternal life
Today you are here and tomorrow you die,
Do you know where you'll go when you've gone
There's only two ways to go, up or down, You'd better decide.

http://www.data.bg/f.php?fid=29645930

Jesus_is_good
12-04-2007, 19:15
So true,so true.
Ще видите но ще е твърде късно :)
И като си такъв разбирач комуниста сигорно като пукнеш отиваш да си игреш с ленин

IvoRace
12-04-2007, 20:35
Бог ще накаже всички ви за да ви докаже че ИМА БОГ

А който вярва в Бог,той ще го "тества" един вид ..за да види дали човека действително е вярвал в Бог.....когато му отнеме всичко... и ако човка продължи да вярва в него -Бог ще му върне всичко което му е отнел двойно!

Всички грехове се прехвърлят в/у децата ви!-Бог няма да накаже вас.. а децата ви.

не си мисли злото! мисли положително....

и майката не трябва да мисли отрицателно на детето си.. защото това се сбъдва..


вярвам в него

това е пример за един напълно промит мозък... обяснението за наследяването на лошото е съвсем друго и е много логично,но аз не мисля да ти го казвам. запомнете,че за всичко си има логична причина,дори и да не я знаете

а ti aide mi kaji,6tom e Bog>> e dobyr "4ovek",a 6tom e dobyr,za6to 6te nakazva nevinnite :o

ama vii sami si protivore4ite :grin: :lol: :grin: :lol: :grin:

ne nqma go toq kilikandzer-ne sy6testvuva!

Canis_Dirus
12-04-2007, 20:51
So true,so true.
Ще видите но ще е твърде късно :)
И като си такъв разбирач комуниста сигорно като пукнеш отиваш да си игреш с ленин
Копеле, аз съм индиански вожд. Призрачен Вълк (Призрачен - малко Вълк - фамилия) ми е името! Когато Великият Маниту призове Призрачен Вълк при себе си, душата му ще ловува във Вечните Ловни Полета редом до духовете на други велики вождове вовеки. Аз казах! Хау!

Jesus_is_good
12-05-2007, 06:34
:razz: :razz: :razz: кой бил с промит мозък? :razz:

Jesus_is_good
12-05-2007, 06:42
и btw НИКОЙ НЕ Е НЕВИНЕН!!!
Всеки жив 4овек живял някога на тази земя е грешник (освен Исус)
Дали ще откраднете 1 стотинка за цял живот и тва ви е греха,сте толкова виновни колкото убиец,изнасилвач,и т.н.
Бог ни обича не защото сме праведни.Ако Бог не ни прости всички ние заслужаваме ада защото сме направили грях против Него.
:) не желая да дразня никой просто,вие казвате"не не така" без дори да сте погледнали дори към материалните доказателства даже...
А според тях е просто невъзможно да няма Бог ако някои толкожа се интересува ще му pasteна нещо

Jus7m3
12-05-2007, 15:14
Бог ще накаже всички ви за да ви докаже че ИМА БОГ

А който вярва в Бог,той ще го "тества" един вид ..за да види дали човека действително е вярвал в Бог.....когато му отнеме всичко... и ако човка продължи да вярва в него -Бог ще му върне всичко което му е отнел двойно!

Всички грехове се прехвърлят в/у децата ви!-Бог няма да накаже вас.. а децата ви.

не си мисли злото! мисли положително....

и майката не трябва да мисли отрицателно на детето си.. защото това се сбъдва..


вярвам в него

това е пример за един напълно промит мозък... обяснението за наследяването на лошото е съвсем друго и е много логично,но аз не мисля да ти го казвам. запомнете,че за всичко си има логична причина,дори и да не я знаете

а ti aide mi kaji,6tom e Bog>> e dobyr "4ovek",a 6tom e dobyr,za6to 6te nakazva nevinnite :o

ama vii sami si protivore4ite :grin: :lol: :grin: :lol: :grin:

ne nqma go toq kilikandzer-ne sy6testvuva!

Прочети ми пак мнението... бог според мене не съществува

"Хах... бог е измислен преди мноого години от някой умен който просто е искал да въдвори някакъв ред на земята.

Бог не съществува в това съм убеден,но дори и да съществува.. МАЙНАТА МУ ! Май много малко хора знаят тайната,а пък тези които са набожни.. ох горките,пропиляват си живота служейки на някой който не съществува,ами смешни са ми!" мой цитат

Jus7m3
12-05-2007, 15:20
и btw НИКОЙ НЕ Е НЕВИНЕН!!!
Всеки жив 4овек живял някога на тази земя е грешник (освен Исус)
Дали ще откраднете 1 стотинка за цял живот и тва ви е греха,сте толкова виновни колкото убиец,изнасилвач,и т.н.
Бог ни обича не защото сме праведни.Ако Бог не ни прости всички ние заслужаваме ада защото сме направили грях против Него.
:) не желая да дразня никой просто,вие казвате"не не така" без дори да сте погледнали дори към материалните доказателства даже...
А според тях е просто невъзможно да няма Бог ако някои толкожа се интересува ще му pasteна нещо

Копни ми да видим. Кви материални доказателства имаш за съществуването на бог? Вие явно четете между редовете... обяснението за всичко не е бог!

препоръчвам ви филма "The Secret" 2004-та година. Който успее да ми намери доказателства,че този филм е просто измислица да ми се обади

Mortificatiоn777
12-05-2007, 16:51
и btw НИКОЙ НЕ Е НЕВИНЕН!!!
Всеки жив 4овек живял някога на тази земя е грешник (освен Исус)
Дали ще откраднете 1 стотинка за цял живот и тва ви е греха,сте толкова виновни колкото убиец,изнасилвач,и т.н.
Бог ни обича не защото сме праведни.Ако Бог не ни прости всички ние заслужаваме ада защото сме направили грях против Него.
:) не желая да дразня никой просто,вие казвате"не не така" без дори да сте погледнали дори към материалните доказателства даже...
А според тях е просто невъзможно да няма Бог ако някои толкожа се интересува ще му pasteна нещо

Копни ми да видим. Кви материални доказателства имаш за съществуването на бог? Вие явно четете между редовете... обяснението за всичко не е бог!

препоръчвам ви филма "The Secret" 2004-та година. Който успее да ми намери доказателства,че този филм е просто измислица да ми се обади


Charles Darwin said,

"To suppose that the eye, with all its inimitable contrivances for adjusting the focus to different distances, for admitting different amounts of light, and for the correction of spherical and chromatic aberration, could have been formed by natural selection, seems, I freely confess, absurd in the highest possible degree." (The Origin of Species, Chapter 6).

George Gallup, the famous statistician, said,

"I could prove God statistically; take the human body alone; the chance that all the functions of the individual would just happen, is a statistical monstrosity."

Albert Einstein said,

"Everyone who is seriously interested in the pursuit of science becomes convinced that a spirit is manifest in the laws of the universe—a spirit vastly superior to man, and one in the face of which our modest powers must feel humble."

Jus7m3
12-06-2007, 00:07
Ся кво... отностно Charles Darwin и George Gallup - Щом света е безкраен,защо да не предположим,че ние сме просто голяма случайност? A и организмите имат свойството да се приспособяват,за да оцеляват по-добре...все пак първия организъм е бил просто една клетка! Искаш да кажеш,че господ ни е създал? А кой е създал него? Той как се е появил? Ей така от нищото?
Относно Айнщайн - не намирам връзка между този негов цитат и темата... ако беше гледал филма щеше да разбереш други негови цитати,а и може би изобщо нямаше да се мъчиш да доказваш,че е измислица

Mortificatiоn777
12-06-2007, 00:38
Ся кво... отностно Charles Darwin и George Gallup - Щом света е безкраен,защо да не предположим,че ние сме просто голяма случайност? A и организмите имат свойството да се приспособяват,за да оцеляват по-добре...все пак първия организъм е бил просто една клетка! Искаш да кажеш,че господ ни е създал? А кой е създал него? Той как се е появил? Ей така от нищото?
Относно Айнщайн - не намирам връзка между този негов цитат и темата... ако беше гледал филма щеше да разбереш други негови цитати,а и може би изобщо нямаше да се мъчиш да доказваш,че е измислица

Прочети цитата на Айнщайн отново и се замисли къде се споменава за "манифестация" на Дух.

Света не е безкраен.

Организмите имат свойството да се приспособяват - да; естествен подбор или микро-еволюция. Това е научен факт. Но виждал ли си някога куче да роди нещо различно от куче? Виж първо срещу какво се изправяш, атеисте, тогава тръгни срещу него.


Също така - от къде е дошъл Бог. На Бог не му трябва да идва от никъде, защото Той не подлежи на времето, а е "над" него. За да кажеш, че нещо е създало Бог, то трябва да е било преди някакво време. Ако Бог съществува отвъд времето, то може ли Той да бъде създаден и нужно ли е?

Също - провери първия и втория закон на термодинамиката.

Jus7m3
12-06-2007, 02:15
Ся кво... отностно Charles Darwin и George Gallup - Щом света е безкраен,защо да не предположим,че ние сме просто голяма случайност? A и организмите имат свойството да се приспособяват,за да оцеляват по-добре...все пак първия организъм е бил просто една клетка! Искаш да кажеш,че господ ни е създал? А кой е създал него? Той как се е появил? Ей така от нищото?
Относно Айнщайн - не намирам връзка между този негов цитат и темата... ако беше гледал филма щеше да разбереш други негови цитати,а и може би изобщо нямаше да се мъчиш да доказваш,че е измислица

Прочети цитата на Айнщайн отново и се замисли къде се споменава за "манифестация" на Дух.

Света не е безкраен.

Организмите имат свойството да се приспособяват - да; естествен подбор или микро-еволюция. Това е научен факт. Но виждал ли си някога куче да роди нещо различно от куче? Виж първо срещу какво се изправяш, атеисте, тогава тръгни срещу него.


Също така - от къде е дошъл Бог. На Бог не му трябва да идва от никъде, защото Той не подлежи на времето, а е "над" него. За да кажеш, че нещо е създало Бог, то трябва да е било преди някакво време. Ако Бог съществува отвъд времето, то може ли Той да бъде създаден и нужно ли е?

Също - провери първия и втория закон на термодинамиката.

Как пък реши,че света не е безкраен? Не знам дали е или не е ... но все пак ако свършва,какво представлява края на света? Ако бог съществува отвъд времето... ми не не може да бъде създаден и именно това казвам. Или пък можеш да докажеш обратното? За да съществува господ не би ли трябвало да го има? А и какво трябва да е за да контролира всички организми,молекули и прочие?

А за да е отвъд времето,то означава,че трябва да е създаден преди да се появи самото време. Времето може ли да спре и да тръгне от нищото? В смисъл какво е имало преди нещото,което наричаме време? Времето е само понятие за нещо,което не можем да обясним

За да сме свидетели на явлението куче да роди нещо друго ни трябва много време. Все пак еволюцията не става отведнъж. А и кучето може би си е нещо достатъчно развито,за да не се нуждае от еволюиране. И все пак различните породи кучета не са ли нещо различно? Така де отново изгубих връзката на кучето с господ (спи ми се) :)

Не се досещам къде се споменава "манифестация" на дух. Ще помогнеш ли?
А пък и Айнщаин е бил просто човек,а е присъщо на всеки човек да греши :)

Не мислиш ли,че все още има физични закони,които просто не са открити и хората са склонни да ги наричат "магия" или пък дори и "господ" ? Има толкова много вероятности за всичко,а понеже ние не ги знаем,всички са склонни да ги определят като "бог". Лично за мене все още няма конкретно доказателство за това нещо "бог"

Гледай филма,нищо няма да загубиш,но може да спечелиш.В него има определение за онзи,на което съм склонен да вярвам.

edit : Дойде ми наум още един въпрос който е :
Ако предположим,че той съществува, защо му е да създава същества като нас? Не е ли достатъчно съвършен?

п.п. Това е дяволски добра тема :)
п.п. на п.п. Я се замисли за дявола :D

Mortificatiоn777
12-06-2007, 11:02
Кажи ми, първо, в центъра на Вселената ли се намира нашата Земя?

1. Аз ти казах вече - на Бог не Му е трябвало да бъде създаван. С други думи - Той е вечен. Винаги ще бъде и винаги ще е. (Исая 44:6 (http://www.biblegateway.com/passage/?search=Isaiah%2044:6;&version=21;)

2. Светия Дух, бе.. И Айнщайн не е грешал с това негово твърдение. Какво, мислиш се за по-могъщ от Вселената ли? Прашинка си, както и аз, в очите на Господ.

3. Да, Бог е създал Времето, Пространството и Материята. За да контролира Бог всички организми, молекули, и т.н. Той трябва да е Всемогъщ. (А ако Той е създал Небето и Земята, значи е)

4. Защо да ни създава ли? Не мога да ти отговоря с точност. Прочети Библията и ще разбереш. Доста широк въпрос е.

//Пък и помисли? Няма ли да ти е скучно сам ако си на Негово място? :lol:

5. Дявола ли? Той ще гори. :)

6. Кучето е свързано с "терията" за еволюцията. Кучето си е куче и не може (и никога не е виждано или доказвано) че някога, когато и да било, куче е родило нещо различно от куче. (Говорим за семейство Кучета, към което пренадлежат койота, хиената и др. Това са просто вариации, породени от научния факт микро-еволюция.)



Айде, искам да ми разкажеш как от твоя гледна точнка е започнала Вселената?

Jus7m3
12-06-2007, 11:25
1.Aбе ти да не си някакъв сектант? :shock:

2. ????

3. Тва са фантазиите на някой откачен! Пак казвам има толкова много варианти,които не знаем,а ти ги наричаш бог...

4. Ми нямаше ли да създаде нещо по-съвършено? (опс то ние май сме съвършени само дето не можем да си използваме потенциала)

5. Той е моя приятел :)

6. Т'ва е биология бе човек.. куче трудно би родило слон. А закво изобщо го обсъждаме това куче ей тей между другото? :D А и помня че по бтв даваха крава с пети крак на гърба :D

Ми вселената е започнала примерно от големия взрив? Или от експлозия причинена от големия вакуум? Или пък милярди логични обяснения,за които не сме си помисляли понеже са отвъд нашите разбирания и познания? Тва да кажеш,че господ те е създал,не ни ли ограничава прекалено много? Човекът каза "той беше" и вече няма непонятни неща за него и не се чувства такъв идиот...

Mortificatiоn777
12-06-2007, 16:03
Дявола ти е приятел. :-D

За да кажеш, че няма Бог, трябва да знаеш абсолютно всичко за Вселената. А ако наистина вярваш, че нищото е гръмнало и е създало всичко и то се е наредило в реда по който е сега, имаш повече вяра от мен... Също така - има и доста непонятни неща за нас. Всъщност ужасно много неща. Не знаеш нищо за вярата ми и ме караш да говоря напразно. Иди, научи за какво става въпрос и тогава ела и пак тръгни да спориш. Но не аз мога да ти отворя очите за Бог. Само Той може. Нека те благослови.

Jus7m3
12-06-2007, 19:31
phahahaha :razz: :razz:

edit: почти всичките ти аргументи са основани на някакви предположения,породени от вярата ти в нещото... нищо реално

You're Just another goddamn drone!

heely
12-06-2007, 20:13
Не вярвам в бог. Според мен всичко е до психиката на човека. и до характер. Силните оцеляват. Повечето хора точно това го прави силни.Вярват,че бог съществува и че ще им помогне в трудни моменти. Е,аз вярвам в себе си. Това което сам можеш да си направиш и бог не може да ти го направи.

Nu[m]b
12-07-2007, 10:18
Религията е най-великата манипулация, създадена от човека, след рекламата разбира се :D

Jus7m3
12-07-2007, 10:20
b]Религията е най-великата манипулация, създадена от човека, след рекламата разбира се :D

Именно \:D/

Lynx
12-07-2007, 21:31
Кръстена съм, но честно казано не вярвам в Бог. Но не съм и точно атеистка. Вярвам, че има нещо по високо от нас ... Не мислите ли, че и ние сме по високо от мравките? Не олицетворявам силата. Никой не може. Религията е измислена от човека за обяснение на необяснимото. Също както митовете. Но не вярвате в митовете нали? Да вярваш в себе си е много по важно, защото измисления бог няма да ти помогне!
Не отричам, че има и теми от християнството, който може и да са актуални, но само след нормална интерпретация.

twix_91
12-08-2007, 13:28
mi az sam ateist i ne vqrvam v bog.ama pak vqrvam 4e ima ne6to ama ko e ne znam :-| Pak otnosno sektite az sam protiv tqh 6toto imat mnogo tapi "zakoni" ;-) osobeno onezi deto sa svarzani sas samonakazanieto #-o

NightSky
12-08-2007, 16:36
Според мен няма Бог. Вярвам, че човек с постъпките и изборите си определя бъдещето си и нищо не зависи от някакви божествени сили.

lyloster
12-08-2007, 21:42
Кръстена съм, знам страшно много за религията, пасажи от Бибилията и така нататък, интерестно ми е християнството като исторически факт, начин на мислене и държание, но смея да твърдя, че съм атеист х)

Iria
12-09-2007, 07:14
Хммм - не знам, само знам че има нещо- но дали е бог- или кото там...

ScionOfStorm
12-09-2007, 09:43
Action without movement, desire without heart.

От много време не съм писал тук, забавно е станало :) Не че преди не беше де. Господ може и да има, може и да няма - мен ми е удобно понякога да приемам, че го има, друг път - че не съществува. Ако ще да ме съди, който ще да ме съди. :>

Mortificatiоn777
12-09-2007, 13:50
Action without movement, desire without heart.

От много време не съм писал тук, забавно е станало :) Не че преди не беше де. Господ може и да има, може и да няма - мен ми е удобно понякога да приемам, че го има, друг път - че не съществува. Ако ще да ме съди, който ще да ме съди. :> Hypocrite.. :>

ThunderGoddess
01-16-2008, 20:26
Всички грехове се прехвърлят в/у децата ви!-Бог няма да накаже вас.. а децата ви.

не си мисли злото! мисли положително....

и майката не трябва да мисли отрицателно на детето си.. защото това се сбъдва..


вярвам в него

Баси гадняра, който е тоя, предвид това, че горките деца НЕ МОГАТ ДА ИЗБИРАТ РОДИТЕЛИТЕ СИ И СА НЕВИННИ ЖЕРТВИ. Видях едно интересно мнение на Модификейшън777, в което ставаше въпрос за това, че човек всъщност има повече вяра, ако се осланя на научната теория, че от едно БУМ всичко е възникнало и се е наредило така идеално. Ако се беше наредило другояче за нас пак щеше да е идеално, защото вселената е нашия дом и ние сме се родили и отрасли под нейните закони и не може да си представим какъв е света, ако те бяха различни. Тоест: Дори и ако падаше метеорит на всеки 20 секунди на земята и имаше по едно голямо земетресение, ние пак шяхме да казваме: Виж колко идеална е Вселената, на 20 секунди пада по един метеорит, не е ли много яко това? И нещо друго: Искам да ми кажете от къде се взе това свръхразумно същество, което наредило всичко и съдало вселената. От съседната вселена ли? Изобщо това да се смята, че всчко е възникнало от някакъв висш разум само по себе си е лудосооост и протворечи на законите на еволюцията. Ако ще има богове, то ще бъде в далечното бъдеще, когато, ние , хората ще еволюираме и ще придобием способности, които в момента на хората им се струват паранормални.

chuchupei
01-18-2008, 08:25
Много ми е интересна вашата позиция, защото 50 % от моите познати казват, че вярват, но всъщност не знаят нищо за религията и Бог като цяло :-sА ти приятелю какво знаеш за Бог и религията да ли не е това от книжките или от някой пастор?Кажи нещо от себе си а не от книги и изопачени истини на маниполатори!Всичко доро на теб и на всички хора по земята "Мир и Любов".

FairyNymph
01-18-2008, 20:42
Аз мисля, че някой си е измислил Библията..мисля, че горе има някаква висша сила или влияние или не знам точно какво е, но някой ден ще разбера.Незнам как се казва, може би българското му име е Господ.Според мен някой е измислил Библията като средство, което да обединява народа..и колкото и различни да са хората и колкото и да враждуват помежду си да има нещо, което да ги кара да бъдат по-добри, нещо, в което да вярват.Да знаят, че някой ден ще бъдат съдени за постъпките си.И въпреки това, въпреки, че някои неща в светата книга да звучат малко съмнителни, аз вярвам и в тях и в Господ и в ангелите и в дявола и в Рая и в Ада..
"Вярвам, защото е абсурдно" O:)

fuckingwhore
01-21-2008, 21:51
Дам определено не можеш да мислиш адекватно... Ако приемем за вярно, че Библията е измислица, това не означава, че няма Бог... Смъртта е естествен процес, ако никой не умираше щеше да е малко тесничко на Земята, а? Аз съм агностик - няма доказателство, че има Бог, но няма доказателство и че Бог не съществува.

Подкрепям..

Jesus_is_good
02-15-2008, 08:36
За 150 години археология всичко опира само до предположения.
Никой нищо не е доказал,даже даскалката ми по билогия каза че наистина е много невероятно всичко да се е наредило така перфектно.
Междо другото thundergoddes ти мислиш както ти е удачно а не както трябва.Тва гениално мнение с перфекността и т.н. мога да го опровергая много бързо.
Законите на природата са такива че по случайност не може да се получи нищо смислено...Ако оставиш бомба във ферари,после няма да караш hummer спокойно.Без намесата на разум (в нашия случай човека) на земята нямаше да има нищо от това което виждаш сега.
Всъщност предлагам да изчакаме да еволират по сложни компютри от желязна руда...Законите на физиката са такива,че нищо смислено не може да се случи "без да иска".Та основата ДНК кода на живота е по сложен от комютър и mp3 и т.н.Абе хора пак сме на темата от къде е дошъл Бог...От къде е дошла материята ако няма Бог?Ааа да тя винаги е съществувала нали?Ми тогава може би Бог винаги е съществувал.
Протеворечало с "законите на еволюцията" :razz: :razz: :razz: :razz: ебаси законите :razz:
Абе не знам май трябва да предупредим света че хлебарките ще атакуват скоро,все пак неуспоримо доказателство за еволюция е че те се приспособляват бързо къмн отрови,тогава следва сигорно че еволират по бързо нали?Еми :( :( :( хора идва края на света :cry: :cry:

lsd43
02-15-2008, 08:45
Стига сте писали едни и същи теми вече 1000 теми за Бог има ми пускайте мнения в тях не правете нови тъпи теми ,копиращи старите където се заформят едни и съши скапани спорове !

За протокола да вярвам !

Jesus_is_good
02-15-2008, 23:17
lsd43 не ми се нравиш дразниш ме :-D :-D извини ми се моля те :o :) :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-16-2008, 08:14
да вярваш в бог значи да не правиш грешки .. значи .. не обаче празнувам празниците и ходя на църква :shock:

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-16-2008, 08:19
колко такива теми бе бате .. :)

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=148237