PDA

View Full Version : Америка - повод за национална гордост за всички българи!



Canis_Dirus
11-29-2007, 16:52
Америка. The Land of our Dreams!

Тази митологична страна на прогреса от много време е завладяла умовете на българина. Първоначално я обожествявахме, а сега я мразим.

Следното е насочено към всички, които ще речат "Аз мразя Америка".

О, неразумни, поради що мразиш тази страна? (Приемаме по презумция, че с Америка се асоциира САЩ, Вашингтон, Белия Дом, черния рап и многоцветния rainbow flag (може и този с леннтичките и звездите де) и прочеее. схванахте идеята).

Според хладилния техник самопровъзгласил се професор Божидар Димитров (наричан за кратко и с любов с кодовото име Божо) българи са били тези, които са открили Америка. Но тук аз възразявам. Не са били българи. Българите никога нямаше да открият Америка - тя щяха да я закрият.

Но като оставим на страна имагинерният ни принос към тази страна, замислете се, колко неща ни е дала Америка. Колко поводи за гордост имаме ние българите от тази страна. Ще изброя няколко:

1. Ако не беше Америка и жестокият капитализъм, Данчо Колев никога нямаше да се прочуе като "Дан Колофф - царят на кеча", ами щеше да върти мотиката и да набива зеленчукова супа на къра.

2. Алеко Константинов никога нямаше да напише прословутия си пътепис "До Чикаго и назад". Може би щеше да издаде "От Дупница до Червен бряг. Еротичен роман", което, може би, би представлявал първият български еротичен роман, но това е в сферата на догадките и предположенията.

3. Джон Атанасов нямаше да е никакъв Джон Атанасов, ами най-обикновен сополивко Иван Атанасов, който вероятно щеше да свърши като писар подобен на Акакий Акакиевич (Шинел на Гогол).

4. Великото футболно лято от 1994 не би съществувало. Четвъртите в света, футболната истерия, най-голямата ни спортна гордост не би се състояла.

5. Ицо Стойчков никога нямше да играе в Чикаго Файър и да павира пътя на Дейвъд Бекъм към Ел Ей Галакси, което би намалило значимо влиянието на метросексуалната култура върху нас. (Като се замисля, това май е по-добре да не беше ставало. В смисъл метросексуалноста да я нямаше.)

та затова замислете се преди следващия път да изпсувате "Колумбе, да ти *** любопитството!".

Америка е повод за наша националана гордост.


Искрено Ваш,
Призрачен Вълк
подпис (не се чете)

П.П. Модераторите, проявате разбиране. Това не е писано с лошо чувство. Използвайте чувството си за хумор (duh4o, провери в речника)!

Momchence
11-29-2007, 17:06
ъъъъ райт...:-o
не се кефа на америка :).....иии нещо доводите ти не ми тежЪт

Valar
11-29-2007, 17:28
http://www.vbox7.com/play:0e1d09cc
:D

Decu
11-29-2007, 17:33
http://www.vbox7.com/play:0e1d09cc
:D

2-3 секунди преди да ти отворя линка си пях тая песен :D

Canis_Dirus
11-29-2007, 17:39
http://www.vbox7.com/play:0e1d09cc
:D
Който е качил клипа да си оправи правописа:
Rammstein - AmeriKa
заглавието на песента е по немски правопис.
Поредното доказателство, че българина до толкова се е омаял от Америка, че пише по техен образец. Вместо немския оригинал взима аанглииският такъв. Да не говорим, че повечето говорят и пишат sidewalk, color, favor etc. вместо pavement, colour, favour

Darkl1ng
11-29-2007, 18:03
Америка може да ми яде говната! .... всъщност като се замисля на нея и тва не бих дала... а ти ако се чудиш на кой да лижеш гъза, тука няма да намериш последователи.... :smt070

OtherDimension
11-29-2007, 21:25
:smt078

Blitzkid
11-29-2007, 21:26
Америка може да ми яде говната! .... всъщност като се замисля на нея и тва не бих дала... а ти ако се чудиш на кой да лижеш гъза, тука няма да намериш последователи.... :smt070
за последователи незнам ама може да оближе моя

kPuCkA
11-30-2007, 07:16
Аз пък обичам Америка,какво лошо има?Искам да отида там,надявам се да го постигна,мразите я защото е доста по-развита от нас.Или не?Кажете защо?Не говоря за американците,за тях няма какво да се каже просто,изключително глупав народ,за това един българин с всичката си култура и интелигентност може да се оправи перфектно там.

Canis_Dirus
11-30-2007, 07:24
А защо мразите Америка? Имате явна непоносимост към картофите, царевицата, чушките, дънките, маратонките, рока?

OtherDimension
11-30-2007, 09:03
бе я се разкарай

Canis_Dirus
11-30-2007, 09:45
KMFDM - Dogma

All we want is a headrush
All we want is to get out of our skin for a while
We have nothing to lose because we don't have anything
Anything we want anyway...
We used to hate people
Now we just make fun of them
It's more effective that way
We don't live
We just scratch on day to day
With nothing but matchbooks and sarcasm in our pockets
And all we are waiting for is for something worth waiting for
Let's admit America gets the celebrities we deserve
Let's stop saying "Don't quote me" because if no one quotes you
You probably haven't said a thing worth saying
We need something to kill the pain of all that nothing inside
We all just want to die a little bit
We fear that pop-culture is the only culture we're ever going to have
We want to stop reading magazines
Stop watching T.V.
Stop caring about Hollywood
But we're addicted to the things we hate
We don't run Washington and no one really does
Ask not what you can do for your country
Ask what your country did to you
The only reason you're still alive is because someone
Has decided to let you live
We owe so much money we're not broke we're broken
We're so poor we can't even pay attention
So what do you want?
You want to be famous and rich and happy
But you're terrified you have nothing to offer this world
Nothing to say and no way to say it
But you can say it in three languages
You are more than the sum of what you consume
Desire is not an occupation
You are alternately thrilled and desperate
Skyhigh and fucked
Let's stop praying for someone to save us and start saving ourselves
Let's stop this and start over
Let's go out - let's keep going
This is your life - this is your fucking life
We need something to kill the pain of all that nothing inside
Quit whining you haven't done anything wrong because frankly
You haven't done much of anything
Someone's writing down your mistakes
Someone's documenting your downfall

OtherDimension, засрами се. Може ли така никът ти да е на англииски? Срамота! Но иначе докарваш сериозни аргументи :D

fake
11-30-2007, 10:00
pххх, не се кефя на Америка, но тази ми неприязън съвсем не е обвързана с доводите "ъъъъ, американците са тъпи, ъъ деба тия капиталисти"
всъщност живота им наистина е на много по-високо ниво от нашия(въпреки че това едва ли има някой, който да не го съзнава), и сме на светлинни години от тях. относно интелекта на американците, това, че медиите ви набиват колко са тъпи, съвсем не е гаранция, че наистина е така. к'ви са тия стереотипи не мога да разбера.

ABSOLUTme
11-30-2007, 11:04
те и жените им били грозни и дебели, ама на място само бонбончета виждах... добре поддържани, красиви...
за жени говорим бе,за жени.стига си ни обяснявал как си заглеждал невръстни.. :D

а към автора..ти изобщо знаеш ли кой е Драган Охридски(по-известен като Алонсо де Охеда)?

Canis_Dirus
11-30-2007, 11:17
Учудвам се, че има още хора, който вярват на щуротиите на Божо и следовниците му.
А знаете ли, че наскоро четох едно "изследване", което твърди, че българите сме наследници на Атлантида? Че сме елмуриици и прочее.

Ми айде стига стъкмистика де. Охеда - Охрид - машалла!

История и факт е, когато почива на неоспорими доказателства, иначе е догадка. Все пак това е история, а не алхимия, или мистика.

Иначе при повечко свободно време и добро желание може да откриеш кабалически символи и числа в несъществуващият вече мавзолей на Георги Димитров. (Ще правя, струва и нагласям, но все ще ми изскочи я 33, а 12, я 66 гарнция, или някой пилон с номер IHVH).

Светето Орхидея и то ли е кръстено на Охрид?

Спора е безмислен, понеже никой не може да представи доводи. А иначе - испански благородник не се става току-така. Дошъл Драган от Охрид и станал благородник. Хихи.

Mooo6no
12-02-2007, 06:33
Аз мисля, че цялата тая работа, че американците са тъпи не идва само от факта, че тук трябва да си избиваме комплексите и да си мислим, че сме по-добре от българите заминали в САЩ.

Теорията ми е, че доста българи, които тук са в интелигентни среди (приятели, семейство и познати) и са на по-високо ниво тук заминават и се оказват на най-ниското ниво в САЩ като чистачи, миячи и т.н. Това е все един интелигентен човек от Гана, които там е сред умни хора (примерно) да му се наложи да дойде тук в България и да работи на страеж и после като види колко са тъпи на строежа и колко грозни са им жените на заобикалящата го среда да каже, че жените в България са страшно грозни, а хората като цяло - тъпи. Т.е. смятам, че хората отиват от високо ниво тук на последната дупка там и сравняват и си правят някакви генерални разбирания след като там работят най-долнопробна работа, която доста често се върши от циганите тук. Естествено, че ще им се струват тъпи американските "цигани" и ще са грозни повечето техни жени.

ANTIHUMAN
12-02-2007, 13:48
exploitedteen Ти си много ама много зле!
Знаеш ли ,че тъпите американци крадат всичко ! Няма нищо тяхно ! А наричат Германия Нагла за власт на света и т.н. А тез янки точно това правят в момента! Знаеш ли защо си направиха бази в БГ! Не не е да ни защитят , а просто боя Русия-Америка е много отдавна! И ако стане нещо американците да могат да нападнат Русия от по близко разстояние! Къде е Америка-Русия къде е България-Русия ! И така ние ставаме свидетели колко сме прости Българите да се даваме на тез американци!

AvaLan4e
12-02-2007, 15:19
:razz:
Само 0лите ме притесняват в Америка. Демек генната еднаквост, ноооо нали има купища екзотични мозъци там вече. Все ще се преборят с това.

stealthyGirl
12-02-2007, 15:34
На мен пък да ви кажа ми е все тая! (аз съм и малка да ми пука много още де)
Аз просто искам да ми е добрее..

П.П.Не ми пука, щото 1-во няма да ставам военна и 2-ро и в политиката няма да влизам.
8-)

Ziezi
12-03-2007, 01:20
те и жените им били грозни и дебели, ама на място само бонбончета виждах... добре поддържани, красиви...

живота им е уреден, има наистина тъпи парчета, но има и доста яки хора, които са адски интелигентни и т.н.

ама са най-смешни хората, които почват аууууу САЩ е зле, гадно дрън дрън...

англичаните имат една поговорка: "Като си толкова умен, къде са ти парите?"

хахах да ти кажа ли една тайна?знаеш ли,че сащ е единствената страна(поне от развитите),на която държавния резерв е всъщност частен?Дали ще можеш да познаеш на кого/кои принадлежат банките,в които се намира?И една още по-голяма тайна - познай коя страна държи около 1200 милиарда АМЕРИКАНСКИ долара.Та къде са им парите викаш?

за бонбончетата няма да е зле да ги попиташ от къде са..В повечето случаи са ирландки,англичанки,от съветските републики и тн..

До авторчето:ако "Че" види ква тема си пуснал знаеш ли къде ще навре разчленената ти глава?

Та сега ето и моето мнение..сащ е един балон пълен с въздух.Някой не се ли е питал как така страна,която няма АБСОЛЮТНО НИКАКВА производителност поддържа такъв стандарт?Отговора е много прост - стотици милиарди външен дълг - до колкото съм запознат повече от всички европейски страни взети заедно!Ситуацията много напомня на комунизма в България.Всички знаем какво му се случи на него и на България..Това е съдбата и драгите "капиталисти",чичо Сам и сие ги знаят много добре тия неща и за това почнаха да "откриват" оръжия за масово поразяване в главните страни износителки на петрол,газ,амфетамини,коет ще забави процеса,но само до там...

А колкото до интелекта,американците са легенди..75-80% от тях живеят в 65-70 кв.м. "апартаменти" по-подходящи за началото на 20 век,ядат храни натъпкани с всевъзможни пестициди,притежават тяхни коли ама не много,живеят в комунизъм,но важното е,че отгоре му викат демокрация,плащат допълнителни такси дори за пакетчета дъвки и вода,но всички са щастливи и си мислят,че сашшшшт е силата,която контролира света...
http://www.youtube.com/watch?v=97ebpOJadtY
http://www.youtube.com/watch?v=kLXRVvA6T9k
http://www.youtube.com/watch?v=NFqzBiLBwM8
http://www.youtube.com/watch?v=q566ys0sqVQ
http://www.youtube.com/watch?v=ZaN6Rx8X6_I (това го препоръчвам)
http://www.youtube.com/watch?v=BWCPAXgrm2U

и най-открояващото се: http://www.youtube.com/watch?v=Pa3J-L29iT8

и все пак автора на темата без да иска е прав: американците наистина са повод за национална гордост на българите!сред тях всеки се чувства горд,че е от друга националност!

quench
12-03-2007, 05:54
зиези, принципът е друг - не е свързан с външният дълг ;)

петролът от Саудитска Арабия се купува с долари
значи, за да купувам петрол, ми трябват долари
как да ги получа - ами като предоставям на америка стоки, а получавам долари

вече тук говорим за петролно-валутен монополизъм

гледай какво става сега, след като Иран заплашва, че почва да търгува петрол в Евро ;)

САЩ не ги боли за ядрените ракети на Иран, а за Еврото :)

ANTIHUMAN
12-03-2007, 14:07
exploitedteen що невземеш да поучиш малко по История като те гледам не ти е любимия предмет в у-лище!

Еми това не го знам ,но знам ,че случайно А.Айнщайн е германец (евреин)
Знам и така ,че ,,хубавата и великата'' Америка нападна Ирак щото не им стига цял континент ! Знам също ,че ако има някоя държава която може да спре тези малоумници и нещо което се наричат хора са Русия ! А супер са прости американците незнаят де е Австралия ... Ти знаеш ли :D ? Незнаеш ли ........ ем жалко Американофилка ! Виж и ти си весела като тях!

slun4ice_90
12-03-2007, 14:17
exploitedteen що невземеш да поучиш малко по История като те гледам не ти е любимия предмет в у-лище!

Еми това не го знам ,но знам ,че случайно А.Айнщайн е германец (евреин)
Знам и така ,че ,,хубавата и великата'' Америка нападна Ирак щото не им стига цял континент ! Знам също ,че ако има някоя държава която може да спре тези малоумници и нещо което се наричат хора са Русия ! А супер са прости американците незнаят де е Австралия ... Ти знаеш ли :D ? Незнаеш ли ........ ем жалко Американофилка ! Виж и ти си весела като тях!Съгласна :grin: :-P

Canis_Dirus
12-03-2007, 14:40
ANTIHUMAN, бе аз в началното училище имах съученици, дето не знаеха къде е север и колко е 3х3. И тепърва ще стават повече.

И стига спамете темата!

Като сте толкова умни - намерете начин да спрете тъпите американци и ги накарайте да ви вървят по свирката.

Blacklisted
12-03-2007, 15:48
http://laguiri.blogia.com/upload/20060621231742-world.gif

ArTanDra
12-03-2007, 17:41
Не разбирам защо САЩ е толкова обсъждана? Тъпи били , прости .. , обаче имам една новина за вас: Населението на САЩ знаете ли откъде е дошла.. опа Европа и то най - голямата измет е отишла там и е избила местното население. Какво следва => че народа на САЩ са европейци. Всяка една държава има черни овце , ако пусна тема "Харесвате ли Макдоналдс" мога да се обзаложа , че 90 % ще кажат "Да" просто отричате нещо и не сте съгласни с него , обаче правите точно обратното... и всеки 2ри в момента иска да отиде да работи в чужбина и т.н. Еми щом българите сме толкова интелигентни защо бягате? Мит е , че американците са тъпи .. мит е , че българите са умни. Вярно е , че САЩ имат изкуствен стандарт на живот , но вече и германците го имат и Германия ще стане точно както САЩ прекалено много е(и)мигранти (все ги бъркам тези думички :? ) и просто системата им в един момент ще откаже.. Във Франция негрите почнаха да вдигат бунтове и французите нищо не могат да направят. Спрете САЩ си е САЩ , Русия си е Русия и т.н.

Darkl1ng
12-03-2007, 20:29
Мразя абсолютно всички чужденци, не искам да обикалям света, а пък Америка най-вече. Изобщо не ме интересува как живеят, хубави ли са , тъпи ли са... и дори не мога да обясня, защо е така. Това ми е от как се помня, още от малка...Пък това, че са повод за някаква гордост у мен е най-свещенната глупост, което бях чувала... някой може да каже, че завиждам, но аз наистина не искам да бъда там и за нищо на света не отивам...

ANTIHUMAN
12-03-2007, 20:31
ANTIHUMAN написа:
exploitedteen що невземеш да поучиш малко по История като те гледам не ти е любимия предмет в у-лище!

Еми това не го знам ,но знам ,че случайно А.Айнщайн е германец (евреин)
Знам и така ,че ,,хубавата и великата'' Америка нападна Ирак щото не им стига цял континент ! Знам също ,че ако има някоя държава която може да спре тези малоумници и нещо което се наричат хора са Русия ! А супер са прости американците незнаят де е Австралия ... Ти знаеш ли Very Happy ? Незнаеш ли ........ ем жалко Американофилка ! Виж и ти си весела като тях!

exploitedteen написа:
леле, каква интелигентност струи от теб...
добре, че си ти да ни просветлиш колко са ужасни САЩ и колко е прекрасна Русия...
и ми кажи какво да понауча от историята и откъде черпиш информация ти.. Smile

Еми ако ти кажа ,че се интересувам от нещатата дето се случват! И изобщо несъм казал ,че Русия е прекрасна казах просто ,че тя единствената където може да спре САЩ! Всичко си ограбват американците ,но няма смисъл да споря с тебе както и с още двама човека те знаят кой са!

Canis_Dirus
12-03-2007, 20:33
Мразя абсолютно всички чужденци, не искам да обикалям света, а пък Америка най-вече. Изобщо не ме интересува как живеят, хубави ли са , тъпи ли са... и дори не мога да обясня, защо е така. Това ми е от как се помня, още от малка...Пък това, че са повод за някаква гордост у мен е най-свещенната глупост, което бях чувала... някой може да каже, че завиждам, но аз наистина не искам да бъда там и за нищо на света не отивам...
War is peace!
Freedom is slavery!
Ignorance is strength!
1984

ANTIHUMAN
12-03-2007, 20:40
Canis_Dirus
Америка - повод за национална гордост за всички българи!

Ти добре ли си ? :? Това ,че чужденци са измислели нещата на Америка и янките си го присвояват е друга работа! Незнам направо защо си мислите ,че американците са ,,най-умни'' те са най тъпи! Ох мале направо вече се чудя кво да прая? Неразбрахте ,че американците не са нищо освен едни ИДИОТИ :? немога да ва разбера вас - американофили такива! :-x :evil: :-x :evil: 8)

OtherDimension
12-03-2007, 20:48
може и тотално да бъркам, но все си мисля, че Америка и в литература, и в политика, и във всички неща просто е теглена от няколко гениални човека... (както е и в историята на човечеството)
там просто няма такива, които да те дърпат за краката, за да влезнеш в казана...

поне така си мисля аз

Canis_Dirus
12-03-2007, 20:56
Canis_Dirus
Америка - повод за национална гордост за всички българи!

Ти добре ли си ? :? Това ,че чужденци са измислели нещата на Америка и янките си го присвояват е друга работа! Незнам направо защо си мислите ,че американците са ,,най-умни'' те са най тъпи! Ох мале направо вече се чудя кво да прая? Неразбрахте ,че американците не са нищо освен едни ИДИОТИ :? немога да ва разбера вас - американофили такива! :-x :evil: :-x :evil: 8)
Че аз да съм казал нещо за Американците? Казах, че ние се прочуваме и гордеем с неща свързани с Америка по един,и ли друг начин. Вие пак извъртяхте темата.

А дали Американците са тъпи. Ми моеж и тъпи да са, ама имат достатъчно кадърни лидери. Ама понеже ние сме много умни - имаме тъпи лидери.

ANTIHUMAN
12-03-2007, 20:57
Мислиш ли ,че САЩ и Русия ще се обединят ако има 3-та световна война? НЕ мисля ,а знаеш ли ,че Русия има всяка Контра -атака която САЩ може да направи! Ще ти дам пример:
Незнам кога се случва това но е факт! Учените на Русия и САЩ са се събрали и американците изтреляли ракета която се взревила и станали облаци и почнало да вали много силен дъжд. Руснаците изтреляли ракета взривила се и веднага пекнало слънце!
Че мисълта ми беше ,че САЩ искат Русия и Германия да направят същата грешка която направиха през ВСВ ,но те няма да го направят ако стане война ти гарантирам ,че Русия ще подпише договор с Германия Япония и Китай а САЩ ще има ей такива идиоти като нас да ни гръмне държавата ! Не си ли се замисляла ,че САЩ не е пострадала през нито една война ! В тази САЩ ще пострада и никога повече няма да се меси в работите на другите държави!

OtherDimension
12-03-2007, 21:01
има само вечни интереси

защо пък, дори и след 50 години, Америка и Русия да не се обединият?!

ANTIHUMAN
12-03-2007, 21:04
Според теб защо направиха бази в БГ? Еми да нападнат по -лесно Русия защото в момента братушките са единствени който могат да се противопоствят на САЩ! Със Риск да се повторя мога да кажа: Къде е САЩ-Русия къде е България-Русия ? :? Замислете се малко всичко е тактика на воените на САЩ! А колко пъти са се ебавали с Путин и Русия ! Ще им кипне чайника на руснаците ама кога?ДОтогова ти казвам не бъди нито в България нито в САЩ! :booooomb: