PDA

View Full Version : Къдрава коса?! Ужас.. Лесно изправяне..



BaD_GirL ™
11-30-2007, 07:54
Хора имам супер къдрава коса с огромен обем.. тфа не ми харесфа ии почнах с ютия да си я изправям.. Гадното обаче е че косата ми изгоря супер много и я скъсих.. Сега не я гладя с ютия нито с преса.. обаче искам да ми е права.. :( Някой може ли да даде некфи идейки как да си изправяме лесно косата без да я горим ?! ПЛС дайте некфи идейки че ше откача вече.. Мразя си косатаа :(

nestle
11-30-2007, 08:51
ми според мене едвали има начин да си испраяш косата без да я гориш...попринцип с ютия и преса е най ефективно и се запазва.Ся доколкото знам има и разни шампоани но имам много познати дету са ги ползвали и не са доволни а и твоята коса ако наистина е много кадрева едвали ше стане със шампоан.А може да пробваш със четка и сешоар :wink:

BaD_GirL ™
11-30-2007, 08:57
ми според мене едвали има начин да си испраяш косата без да я гориш...попринцип с ютия и преса е най ефективно и се запазва.Ся доколкото знам има и разни шампоани но имам много познати дету са ги ползвали и не са доволни а и твоята коса ако наистина е много кадрева едвали ше стане със шампоан.А може да пробваш със четка и сешоар :wink:Мда пробвала съм с четка и сешоар, става изправя се горе долу ноо пак има голям обем :( Иначее 10х за съветчето =P~ Ше помоля за ощее съветчета.. :twisted:

nestle
11-30-2007, 09:01
ами може да идеш в някой хубав фризиорски салон да кажеш какув ти е проблема и фризьорката ше прецени ква прическа може да ти направи така че да ти хареса.Аз имах съчия проблем ( адски бухнала коса ) отидох на фризьор и ми я напрайха мн яка косата и ся супер мн си я харесвам ;)

BaD_GirL ™
11-30-2007, 09:04
ами може да идеш в някой хубав фризиорски салон да кажеш какув ти е проблема и фризьорката ше прецени ква прическа може да ти направи така че да ти хареса.Аз имах съчия проблем ( адски бухнала коса ) отидох на фризьор и ми я напрайха мн яка косата и ся супер мн си я харесвам ;)мм косата ми беше много дълга ии беше изгоряла от ютията.. щото аз всеки ден бях почнала да я изправям ии всеки ден с тая ютия.. напрао беше ужас.. ии отидах на фризиор иии там ми я скъсиха, изтъниха ми я ии сега на нищо не прилича.. :cry: искам пак да ми е дълга косата амаа.. нема как.. тя ся не е много къса де амаа не е и хубафа.. кфо мога да направя.. :cry:

Abigoria
11-30-2007, 09:06
Аз ходя да си изправям косата на фризьор :wink: Слага някаква паста и после със сешоара и с четката :P Става мн по- яко, отколкото с преса и плюс тфа не изгаря :smt003

Бай дъ уей, и аз съм къдрава :-|

BaD_GirL ™
11-30-2007, 09:09
Аз ходя да си изправям косата на фризьор :wink: Слага някаква паста и после със сешоара и с четката :P Става мн по- яко, отколкото с преса и плюс тфа не изгаря :smt003

Бай дъ уей, и аз съм къдрава :-|Ии кфо0 всеки ден си на фризиор или ..? :neutral: Аа колко време държи това след като ти я изправят?? Ии колко горе долу се плаща? :twisted: =P~

Abigoria
11-30-2007, 09:14
Аз ходя да си изправям косата на фризьор :wink: Слага някаква паста и после със сешоара и с четката :P Става мн по- яко, отколкото с преса и плюс тфа не изгаря :smt003

Бай дъ уей, и аз съм къдрава :-|Ии кфо0 всеки ден си на фризиор или ..? :neutral: Аа колко време държи това след като ти я изправят?? Ии колко горе долу се плаща? :twisted: =P~

Ем 2-3 дена държи и е около 6 лева (при моята фризьорка) :-D
Обаче аз не се изправям повече от 3 до 5 пъти месечно :( Гаджето ми не ми дава повече, щото ми харесвал косата :oops: :lol:

BaD_GirL ™
11-30-2007, 09:23
Аз ходя да си изправям косата на фризьор :wink: Слага някаква паста и после със сешоара и с четката :P Става мн по- яко, отколкото с преса и плюс тфа не изгаря :smt003

Бай дъ уей, и аз съм къдрава :-|Ии кфо0 всеки ден си на фризиор или ..? :neutral: Аа колко време държи това след като ти я изправят?? Ии колко горе долу се плаща? :twisted: =P~

Ем 2-3 дена държи и е около 6 лева (при моята фризьорка) :-D
Обаче аз не се изправям повече от 3 до 5 пъти месечно :( Гаджето ми не ми дава повече, щото ми харесвал косата :oops: :lol:Олелеее... много скъпо брЯ :D тЦ.. аз бях чула от някъдее че може да ти изправят косата за да седи 1 месец, но се плащало около 100 лв некъде.. 8-[ ммм нЗ.. оф нЗ вече кфо да правя.. :(

SunnyG
11-30-2007, 09:25
Научи се да я издухваш със сешоара.Не се изгаря толкова много и си купи кристали.Нанасяй ги след като я изправиш и ще имаш ефект.Освен това си купи серията на Gliss за силно увредена коса.Аз съм много доволна.Така косата ти ще има някакъв вид.Късмет:)

BaD_GirL ™
11-30-2007, 09:29
Научи се да я издухваш със сешоара.Не се изгаря толкова много и си купи кристали.Нанасяй ги след като я изправиш и ще имаш ефект.Освен това си купи серията на Gliss за силно увредена коса.Аз съм много доволна.Така косата ти ще има някакъв вид.Късмет:)АмиИ какви са тея кристали ? Ии къде мога да ги намеря? Как се казват точно.. всмисъл как мога да ги намеря ии горе долу на кфа цена са ? 8-[ Ии тая серия на Gliss на кфа цена е? :neutral:

wasntme_
11-30-2007, 10:45
kvoto i da ti kajem sega... kakavto i na4in da ti dadem... edna svqstna friziorka/frizior 6te znae za kakvo stava dyma. Taka 4e re6enieto e slednoto : bqga6 na frizior - dori da en si zapi6e6 4as, prosto da pita6 - 6te ti obqsnqt dali moje da stane tvaq koeto iska6...

btw cql jivot li smqta6 da si izpraq6 kosata?...
az sa6to sam s kadreva kosa... predi mn si se drazneh - postoqnno iskah da q izpravqm, da mi e prava i ala bala... posle si smenih friziorkata, tq me podstriga syper jestoko, prodade mi prodykti da q poddarjam i sq sam awesome...

BaD_GirL ™
11-30-2007, 10:59
kvoto i da ti kajem sega... kakavto i na4in da ti dadem... edna svqstna friziorka/frizior 6te znae za kakvo stava dyma. Taka 4e re6enieto e slednoto : bqga6 na frizior - dori da en si zapi6e6 4as, prosto da pita6 - 6te ti obqsnqt dali moje da stane tvaq koeto iska6...

btw cql jivot li smqta6 da si izpraq6 kosata?...
az sa6to sam s kadreva kosa... predi mn si se drazneh - postoqnno iskah da q izpravqm, da mi e prava i ala bala... posle si smenih friziorkata, tq me podstriga syper jestoko, prodade mi prodykti da q poddarjam i sq sam awesome... мм не мисля цял живот да си я изправям а сега отначало само докато порастне малко повече че да мога да си я оформям и да я оправям :) Иначе като за начало ще се налага да я изправям.. понее нз кфо друго да я правя.. Иначее 10х мноо за съветчетата които получих.. Ще се радФам ако оставите още съвети :):):) :P =P~ =P~ =P~

tItEufFf
11-30-2007, 14:44
Еми няма да се изтощава толкова ако си я изправяш с преса с керамично покритие, слагаш си кристали и се къпеш със професионални шампоани или шампоани за изтощена коса (м/у другото и катранение шампоан възстановява изтощената коса. мирише ужасно, но миризмата не остава по косата, усещаш я само като се къпеш)....И въпреки тва няма как да не си я изгаряш!!!

Liar
11-30-2007, 16:01
Защо не опиташ да направиш от къдриците си добре оформена прическа?Има такива продукти специално за къдрава коса.Отиди в някой козметичен магазин и виж какво ще ти предложат =)
Не знам обаче дали ще получиш желания ефект.Но нищо не ти пречи да пробваш.Успех!

Reed
11-30-2007, 18:48
Мойта коса е същата...
едва ли има някъв метод без да се гори...
действаш с пресатаа и т'ва е...

krem4et0
12-01-2007, 07:36
И аз имам къдрава и лесно бухваща(особено като е чиста) коса. сега е мръсна и седи където и както искам. за това не я мия често-1 път седмично й стига!
Иначе с проблемът се справям като си я къдря повече ползвам балсам и крем за къдрава коса и стои на прекрасни къдрици. Преди всяко излизане балсам, разреден с бода-мокря краищата и тя се навива допълнително и не бухва............Къдравата коса е трудна за поддържане, а ако е къса се качва на леменете и стои още по-зле. След време като ти порасне, от тежеста ще започне да е поизправя и да се поприбира. на сестра ми също е къдрава, но далеч по-дълга от моята. В момента къдрава е само по краищата, а в основата си е направо права. с къдравата коса не трябва да се бориш, а да се примириш. А и тя така омекотява чертите на лицето..........

Mariella
12-01-2007, 07:50
Ами според мен каквито и начини да опиташ за изправяне,косата ти все ще се увреди, било то от горещата струя на сешоара,от пресата,от ютията или от химикалите в разните му там шампоани ,балсами и кремове.Научи се да обичаш косата си такава,каквато е.Една добре подържана къдрава коса изглежда много по-добре от тази,която е изтънена и изправена. ;)

SunnyG
12-01-2007, 09:38
Научи се да я издухваш със сешоара.Не се изгаря толкова много и си купи кристали.Нанасяй ги след като я изправиш и ще имаш ефект.Освен това си купи серията на Gliss за силно увредена коса.Аз съм много доволна.Така косата ти ще има някакъв вид.Късмет:)АмиИ какви са тея кристали ? Ии къде мога да ги намеря? Как се казват точно.. всмисъл как мога да ги намеря ии горе долу на кфа цена са ? 8-[ Ии тая серия на Gliss на кфа цена е? :neutral:
За кристалите отиваш в козметичен магазин и питаш за кристали за коса.Те ще ти предложат на различни фирми,а според грамажа цените започват от 5лв нагоре.Серията на Глис е от шампоан,балсам и масло,което се нанася след измиването 2-3 пъти в седмицата и не се отмива.Общо трите ще ти излязат най-много 20 лв(в различните магазини цените са различни).

zvezdichkaaa
12-01-2007, 11:27
Мойта коса е същата...
едва ли има някъв метод без да се гори...
действаш с пресатаа и т'ва е...


+1

N0_feAR
12-01-2007, 12:13
Аз ходя да си изправям косата на фризьор :wink: Слага някаква паста и после със сешоара и с четката :P Става мн по- яко, отколкото с преса и плюс тфа не изгаря :smt003

Бай дъ уей, и аз съм къдрава :-|
и това е вариянт. Можеш да пробваш и със сешоар и четка...или пък да си купиш балсам за коса със заглаждащ ефект...а и защо трябва всеки ден да я изправяш...пробвай някак си да я връзваш, да я дооформяш с пяна за коса.....ддз
А тея кристали за коса ги продават по фризъораките салони, също така и в каталога на Ейвън има таквиз таути

tItEufFf
12-01-2007, 12:44
Абе...наистина май е по добре просто да си оформиш къдриците...Цял живот ли ще си изправяш косата?! Филирай я, слагай и 2 тона Сънсилк за къдрици (балсама без измиване) и стават много яки. Аз моите така си ги правя. Първо се навеждам надолу и така я мачкам и после се изправям пак си слагам по ръцете и я мачкам. Много съм доволна :grin:

bebeto0o
12-30-2007, 07:25
emm vij as kvo prava ama to ne sa ispravq ami ... prosto 6te sa ti po podredeni i po sitni kudricite :-P Za6to ne opita6 sled kato se iskape6 (mokra o6te) da se splete6 na mnogo plitki ili na edna, dve i stava mn qko as taka dori si q ispravqm nzm za6to i mn got mi sedi (kato s presa) :-P :-P :-P :-P :-P I ne e skupo :D Ama ne e i traino ai kasmet i ako izmisli6 ne6to po dobro spodeli ;)

Reed
12-30-2007, 07:34
Еми друг вариант е да идеш на фризьор да те изправи за няколко месеца..мене постоянно като ида на фризьор ми го предлагат,ама нещо не ми харесва идеята :?

BeautifulWorld
01-12-2008, 19:55
Имам проблем с моята коса - като я изправя, само след 2-3 часа се начупва пак. Пробвах да й слагам Сънсилк права и глака - този, който е без отмиване, но никаква полза. Как да я накарам да си стои права по-дълго, поне един ден?

Kanela
01-13-2008, 01:44
Правиш си трайно изправяне,после
всеи ден маски да се съвземе малко..Вземаш си една хубава керамична преса и кристали и ...да видим дали няма да е права и свежа :wink:

snow__queen
01-13-2008, 07:40
Haha hora izumqvate me :) az sum s kudrava kosa i q obojavam :) Kato se izpravqm otvreme navreme gadjeto mi mn se drazni xaxa, 4estno kazano ot dosta mom4eta sum 4uvala,che haresvat kudravi kosi,ne 4e imam neshto protiv pravite,no se radvaite na tova,koeto imate i ne go susipvaite :)

Imaginar4e
01-13-2008, 08:20
Ем освен преса незнам какво друго, може да пробваш с кръгла четка и сешоар обаче щом ти е супер къдрава косата незнам дали ще помогнеЧНай-добре с преса, но ползвай кристали.Освен че предпазва един вид от изгаряне на косата и така по-лесно се изправя, поне така е с мен...

Reed
01-14-2008, 17:07
А някой ще ми обясни ли какво
по-точно представляват тези кристали?
По колко се слага :-D
и колко струват г/д

Beb4e__to
01-14-2008, 19:30
виж са аз имах съ6тия проблем..косата ми е мноро 4уплива и секи ден я изправях с преса..тя изгоря много и цъфна...преди 1 седмица ходих на фризиор да ми подрежат връх4етата...та там фризиорката просто ми каза да забрава за преси ,ютии и такива изгаря6ти косата уреди..и аз я попитах как тогава да я изправям и тя ми каза да си купя..на4и имало некви кремове за коса които като се намаже6 сресва6 я ии тя се изпрява..на4и като нанася6 крема косата трия да е влажна и ако иска6 да е с мокър ефект няма да я изсу6ава6 ако иска6 да си ти е суха и права си я су6и6...зна4и тези кремове въоб6те не изгарят косата и са с витамини които я подранват...съ6то за ипзравяне става и гела ама той малко изгаря...другото е както пове4ето те посуветфаха със се6оар и 4етка ама обема е голям там..и другото което исках да ти кажа е 4е се пак ако иска6 някой път пак да я изправи6 с преса или ютия преди тфа си нанеси пяна или лак за коса на косата за да не изгаря :) айде успех4ета :P

_SmiLe_FoR_yOu_
01-14-2008, 20:17
Не съм чела мненията дотук,но ще ти кажа аз какво съм чувала.Моята ксоа е права,но не съвсем,а аз исках да е много права и отидох при една фризьорка и тя ми каза,че има една процедура(трайно изправяне).Нанася се нещо като крем и се сресва и косата се изправя и стои изправена,докато не израсте от корените новата нетретирана коса(къдревата). И така чувала съм,че действа и е не изгаря косата.Аз мисля да пробвам и после ще ти пиша какво е станало. :)

miShle
01-14-2008, 20:23
emm vij as kvo prava ama to ne sa ispravq ami ... prosto 6te sa ti po podredeni i po sitni kudricite :-P Za6to ne opita6 sled kato se iskape6 (mokra o6te) da se splete6 na mnogo plitki ili na edna, dve i stava mn qko as taka dori si q ispravqm nzm za6to i mn got mi sedi (kato s presa) :-P :-P :-P :-P :-P I ne e skupo :D Ama ne e i traino ai kasmet i ako izmisli6 ne6to po dobro spodeli ;)

Btw и аз щях да кажа същото..Мойта коса примерно е чуплива,нито права,нито къдрава...но ако искам да я изправям пък не ми се занимава с преси и сешоари,даже и вчера тий направих..Правиш си няколко плитки докато ти е още мокра косата...или пък ако не ти ке пле можеш да хванеш един средно дебел кичур и да си навържеш ластичета през 2см наприме...Така също се изправя и е по-лесно.. Пробвай. \:D/

Den4oski
01-17-2008, 14:11
em macka ako kosata ti e dostatu4no dulga za da se vurje sled katy se iskupe6 si q vruzvai sus edno lasti4e i q su6i taka se ispravq kosuma i posle sus pqna da da ostane taka :wink:

danchety14
11-11-2009, 14:20
мойта коса е къдрава обаче само от средата на косъма се къдри а отгоре в корените стои права и се сплесква :( пробвах докато е влажна с пяна и сешоар пак не става.... слагам и маски,балсами всякакви мазила и в най-добрия случай ако се получи малък обем то ще е за половин час и след това като се погледна в огледалото пак е същата и се разделя на път отгоре :x

Arr0gAnT
11-11-2009, 14:30
А знаете ли нещо за перманентното изправяне? ясно, че е вредно, но изправянето с преса след всяко къдрене едва ли е по-малко вредно за косата ...

bloodymirror
11-11-2009, 19:40
Според мен,ако ти е много обемна и много къдрава.. най-добре е с преса..или ютия..
щях да ти предложа да си връзваш опашка и на опашката да накичваш ластичета (това също е метод за изправяне) но се сетих,че ти е много къдрава,и няма да стане.. :)
.. но и не забравяй,че после ако си съсипеш косата..няма пак да ти се възвърне..а много хора биха искали жизнена коса като твоята! ..но както решиш :)

arabovaz
07-22-2015, 14:46
http://jenite.bg/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B0_l.a_i.295846.html

today_was_a_charytale
07-24-2015, 12:48
Purvo ti trqbvat produkti za stilizirane, koito da ti pomognat pri izpravqneto. Izpolzvai nqkakuv mus za kosa ili kristali, ot tqh kosata ti shte stane po-malko buhnala. Sushto sresvai q kato pochvash ot vurha na kraishtata i postepenno se kachvash kum korena. Ako ti e trudno da q sresvash polzvai sprei za razresvane. Sushi q sus seshoar, zashtoto ako q ostavish na 'air-dry' shte stane po-buhnala. Polzvai termalna zashtita predi polzvane na presa ili utiq :D ili kakvoto izmislish da polzvash.

rositzza
07-25-2015, 00:45
Темата е от 2007г.

Smilee..
07-25-2015, 17:48
BeautifulWorld отиди при фризьорът /ката ти да те изправи .