PDA

View Full Version : Как ще коментирате синовете божии



alex
11-30-2007, 09:34
Как ще коментирате следния цитат от библията:

В онова време имаше на земята исполини, особено пък откак синовете Божии почнаха да влизат при дъщерите човешки, и тия почнаха да им раждат: това са силните, от старо време славни човеци.

БИТИЕ (6:4)

Ето и моето мнение. на земята е имало божии синове, хора дошли от небето, които са взимали за жени землянки, те са раждали деца които са се отличавали от другите хора по това че са били смесица между две раси. Биил са по-високи и съсм повече възможности. Тези богове не са били нищо повече от "хора" които са дошли от друга планета, и са си живяли там през годините преди да заселят земята.

п.с.твърденията не са само върху този абзац.

bungle
11-30-2007, 10:42
Библия се пише с главно "Б".
При цитат се слагат кавички.

Съжалявам, но като видя нещо такова и ми бърка в здравето.

Не мога да коментирам една художествена фикция.

Canis_Dirus
11-30-2007, 12:24
Ще коментирам така:
поради крайно сексистия си характер библията (ще си го пиша с малко буква, ако искам) винаги е говорила само и единствено за "Синове" и никога за "деца", или "дъщери". Та когато се е споменавало нечие потомство, или нечии народ, стадо, роби и тн. са се брояли само лицата от мъжки пол.

Естествено напоследък в Билията "синове" се замества с "деца" - за да се избегнат конфронтации с феминистките.

П.П. какво пише в библията за кенгурата, картофите и царевицата? :-o

Mortificatiоn777
11-30-2007, 19:40
1 Като почнаха човеците да се размножават по лицето на земята и им се раждаха дъщери,

2 Божите синове, като гледаха, че човешките дъщери бяха красиви, вземаха си за жени от всички, които избираха.

3 И тогава рече Господ: Духът който съм му дал не ще владее вечно в човека; в блуждаенето си той е плът; затова дните му ще бъдат сто и двадесет години.

4 В ония дни се намираха исполините на земята; а при това, след като Божиите синове влизаха при човешките дъщери, и те им раждаха синове, тези бяха ония силни и прочути старовременни мъже.

5 И като видя Господ, че се умножава нечестието на човека по земята и, че всичко, което мислите на сърцето му въображяваха, беше постоянно само зло,

6 разкая се Господ, че беше направил човека на земята, и огорчи се в сърцето Си.


Синовете на Бог са човеците в случая.

Saymon90
12-01-2007, 06:52
Винаги съм мислел, че тези Божества и свръхестествени сили, които се описват във всички митологии и древни писма, всъщност са били извънземни раси. Вииинаги идват от небето, по-развити от нас и т.н. Спокойно може да става дума за извънземни :D
А този откъс... ами, поредният цитат, който може да подкрепи тезата ми :-D

quench
12-01-2007, 07:54
When men began to multiply on earth and daughters were born to them, the sons of heaven saw how beautiful the daughters of man were, and so they took for their wives as many of them as they chose. Then the LORD said: “My spirit shall not remain in man forever, since he is but flesh. His days shall comprise one hundred and twenty years.” At that time the Nephilim appeared on earth (as well as later), after the sons of heaven had intercourse with the daughters of men, who bore them sons. They were heroes of old, men of renown

Genesis 6:1–4


------


В Библията се говори за Рафилим, Нефилим и Анаким - явно остатъци от семитските племенни легенди за великани, родени от пясъците и скалите, бродещи из пустините

Не виждам как можем да възприемем Библията като исторически документ, при все, че е религиозна книга

Остава някой от вас да рече, че YHWH се е явявал в образа на горящ храст.... ;)

Jesus_is_good
12-01-2007, 08:27
такааа...
Преди потопа над земята е имало воден слой над цялата атмосвера,който е увеличавал налягането с пъти,следователно и нивата на кислород са били много по високи :)
правени са експерименти в излорана среда с удвоени нива на кислород втрхо живи същества,растат повече стават по гоелеми живеят по дълго(затова Адам е живял над 900 години) и тази вода се изсипала на земята ка то големият потоп за да накаже Бог грешниците.
Падналите ангели са така наречени синове божии (но паднали)
и те са се развращавали с човешките жени и са се получавали изроди.
Или така наречените зелени човечета.
Толкова много време си мислят хората"ми ако ние сме копи на изван земни).Аз пък си мисля "ми ако няма изванземни а зелените човечета са всъщност демони,които никой не ги е спирал да бъдат свободно на земята преди жертвата на Исус . Една от многото изключителни находки на гигантски хора е тази на ирландска железопътна компания и е известна като „Вкамененият ирландски великан”. В момента тази находка се съхранява в намиращото се на улица Broad депо на Лондонската и Северозападната железопътни компании.

Смята се, че чудовищната фигура е изкопана от г-н Дайър, когато търсил желязна руда в областта Aнтрим, Ирландия.

Тази фигура има следните размери: височина 3.7 метра (12 фута и 2 инча); обиколка на гръдния кош 1.98 метра (6 фута и 6 инча); дължина на ръцете 1.37 метра (4 фута и 6 инча). Има шест пръста на десния крак. Тя тежи над 2 тона, така че са били необходими половин дузина мъже и мощен кран за да бъде поставена в подходяща поза за снимката на списание Strand.

Гигантски човешки кости, намерени в Близкия Изток

Джо Тейлър от Музея за вкаменелости Mount Blanco изваял тази бедрена кост (на снимката) след като получил следното писмо:

„Скъпи християнски приятели, аз бях роден и живях в Близкия изток от 1938 г. до 1968 г.. Бях инженер по водата в Ейн-Тел и Ефрат и бях много заинтересуван от археология и история, като имах няколко много интересни находки, някои от които могат да звучат невероятно.

Донесох със себе си няколко остриета на стрели и др. от бойното поле на битката между армиите на цар Небучаднезар и Фаро-Нечо. А какво ще кажете за великаните, за които се споменава в Генезиса [Библията]?
http://www.epochtimes-bg.com/2006-01/pix/2006-09-30_03_01.jpg (alt+p)

Jesus_is_good
12-01-2007, 08:31
има още :)
http://www.epochtimes-bg.com/2006-01/pix/2006-09-30_03_03.jpg (alt+p)
Бедрената кост, направена от Джо Тейлър по данни за открити кости на гиганти в Близкия Изток, за които той лично получил писмо от очевидец.[/list]

Jesus_is_good
12-01-2007, 08:36
Съжелява че обарках линка на снимката но направете paste ще го видите :)
Гигантска човешка бедрена кост в твърда скала

Има моменти, когато направените открития се превръщат в "загадка на загадките". През юли 1877 г. четирима златотърсачи търсили скъпоценни метали в изолирана, хълмиста област, близо до Пролетната долина, недалеч от Eврика, щата Невада.

Сканирайки скалите, един от мъжете забелязал нещо странно да се подава от висок слон. Изкачвайки се по-високо за да го види отблизо, търсачът с изненада установил, че това е човешка бедрена кост с капачка на коляно, излизащи от твърдата скала. Той извикал своите колеги и използвайки търнокопите си, те отделили част от скалата заедно със странната находка. Осъзнавайки, че са намерили нещо доста необичайно, мъжете я занесли в Еврика, където тя била поставена за показ.

Камъкът, в който били вградени костите, бил твърд, тъмно червен квартизит, а костите - почти черни от карбонизацията, свидетелстваща за голяма възраст. Когато обграждащият камък бил внимателно отстранен, оказало се, че образецът включва бедрена кост на крак - счупена на 10 сантиметра над коляното - коленна става с капачка, подбедрени кости и цяло стъпало на крак.

Няколко медицински доктори изследвали останките и установили, че анатомично те действително са принадлежали някога на човешко същество, и то такова, което много прилича на съвременния човек. Но най-интригуващото нещо от тези кости бил техният размер: от коляното до петата те били дълги 99 сантиметра (39 инча). Собственикът им би трябвало да е бил над 3.6 метра (12 фута) висок.

Jesus_is_good
12-01-2007, 08:39
Мисля че се изказах достатъчно ясно,и подкрепих твърденията си :)
Да знам че сега ще почнат реплики от рода на: ти си мн тъп не е така аа ууу...
Можете да казвате колкото искате че няма гравитация,но това не променя факта че като скочите от блок няма да се размажете...

Canis_Dirus
12-01-2007, 09:53
Jesus_is_good, кефиш ме. Ти ще си следващия Божидар Димитров.
Тези врели-некипели ще ги разправяш на тея, дето четата Деникен и разнте там Кабалистични глупости. Предполагам след 200 години и оня китаец, дето е 2,60 ще бъде доказателство за божието присъствие.

Пий си хапчетата и стой далеч от компютри и интернет!

Mortificatiоn777
12-01-2007, 14:52
@quench: цитирай King James Version

@Jesus_is_good: Спорна достоверността на тези снимки.

@exploitedteen:


Genesis 1:6
And God said, Let there be a firmament in the midst of the waters, and let it divide the waters from the waters.

Има вода над простора... (небето) Там е седмия слой на Атмосферата. Той също е предпазвал от слънчевата радиация и други вредни космически лъчения. Кислорода е бил 2 пъти повече, заради налягането, оказано от седмия слой, който е възможно да е бил и лед. Да, леда може да се издигне от магнитно поле.

quench
12-01-2007, 15:25
ама с какъв магнитут?

яяя, по-добре да отговорим на този въпрос: Може ли Бог да съгради катедрала, която да не може да повдигне след това във въздуха?

внимавай как отговаряш, безсмъртната ти душа е в опасност ;)

Jesus_is_good
12-01-2007, 17:21
Олеее хора с вас е безмислено да се спори!!!
Кажете какво грешно съм казал???
Вие всъщост не вярвате в нищо нали?Демек атеисти сте?
Тогава сигурно гениалната теория че нищото е грамнало и е създало ред порядък и закони(на гравитация,взаимно привличане и т.н.)
В съваршенна хармония.
Логичнио мислеия човек не може да отрече съществуването на Бог без да рискува да изглежда тъпо.
Знам тая история на 1 нацист който отделил страшно много време от живота си за да докаже че Бог не съществува и накрая паднал на колене и каза (Боже велик си) или нещо такова , но повярвал.
има надежда за всички :)
Бог да ви благослови

Canis_Dirus
12-01-2007, 17:40
Jesus_is_good, пак не си си пил хапчетата.Теорията е, че Вселената е възникнала от енергията. Енергиято, която винаги е била, винаги ще бъде, не се губи и не се създава, а само преминава от една форма във друга. Също като Господ, който винаги е бил, винаги ще бъде и тн.
Айде сега ходи да учиш паслми наизуст.

А за катедралата - Разбирасе, че господ може да създаде такава катедрала. Той няма да я повдигне във въздуха, а ще премести надолу земята. Респективно - катедралата се явява център на Вселената и движениято е спрямо нея. Ако я повдигаше във въздуха движението щеше да е спрямо земята. Пуу гадна работа движението - винаги ти трябва отправна точка, спрямо която да определеиш посоката му.

theEXPLOITED
12-17-2007, 13:33
Олеее хора с вас е безмислено да се спори!!!
Кажете какво грешно съм казал???
Вие всъщост не вярвате в нищо нали?Демек атеисти сте?
Тогава сигурно гениалната теория че нищото е грамнало и е създало ред порядък и закони(на гравитация,взаимно привличане и т.н.)
В съваршенна хармония.
Логичнио мислеия човек не може да отрече съществуването на Бог без да рискува да изглежда тъпо.
Знам тая история на 1 нацист който отделил страшно много време от живота си за да докаже че Бог не съществува и накрая паднал на колене и каза (Боже велик си) или нещо такова , но повярвал.
има надежда за всички :)
Бог да ви благослови
ЛЕЛЕ ПИ4 ТИ ВЕРНО МНООО СИ ВЪВ ФИЛМА!

roadhouse blues
01-07-2008, 09:24
религията не е хубаво не6то а месиите само са развили глупостта на хората

ThunderGoddess
01-07-2008, 13:18
Първо, трябва да сте наясно , че библията е крадетно оттук-оттам нещо. В нея няма почти нищо оригинално. Непреходните неща в повечето случаи се оказват всети от някоя друг митология, а останалото - евангелистки призказки на търкалета и глупости, които карат човека да затъпява. Точно измиселното от християните се отрича от съвременния човек. На въпроса - въпросните изполини присъстват в дооста митологии. Замислете се за гръките - титаните са поколението преди боговете-олимпйци, а те (боговете) са създали хората. При шумерите пък има владетели, живели по двеста години. Не изключвам факта за извънземни и аз и смятам, че тезата е доста правдоподобна. Като цяло - има едни неясноти, дупки в исотирята, които не подлежат на някакво логическо обяснение и са много странни. Като например с какво са строени пирамидите в Египет и Америка. Оставате стуителството, ама как си представяте някакви хора, които допреди година са удряли камъните и с тези остриета са убивали дивеч, извееднъж да решат, че е много яко да строят пирамиди - ЗАБЕЛЕЖЕТЕ с астрономическа точност, които могат да служат за орентир и за календар на съвременния човек. Странните огромни фигури край Перу, издълбани в скалите - искали са да си го правят голямо, не е чак толкова трудно, но така и не ми стана ясно защо не са си го направили малко, за да си го гледат? Цялата технология смятам, че е донесена от извънземни. Нещо повече - според някои учени "огнените колесници" на гръцките богове не са нищо повече, нищо по малко от ракетни двигатели! Може би извънземните са имали липса на някакъв ресурс на тяхната планета ии нещо друго и са ни подали ръка, за да работим за тях и да си набавят, каквото им трябва от нашата планета.

napalm
01-07-2008, 17:20
Олеее хора с вас е безмислено да се спори!!!
Кажете какво грешно съм казал???
Вие всъщост не вярвате в нищо нали?Демек атеисти сте?
Тогава сигурно гениалната теория че нищото е грамнало и е създало ред порядък и закони(на гравитация,взаимно привличане и т.н.)
В съваршенна хармония.
Логичнио мислеия човек не може да отрече съществуването на Бог без да рискува да изглежда тъпо.
Знам тая история на 1 нацист който отделил страшно много време от живота си за да докаже че Бог не съществува и накрая паднал на колене и каза (Боже велик си) или нещо такова , но повярвал.
има надежда за всички :)
Бог да ви благослови

Не мога да вярвам в нещо което не се вижда. Но нека глупавите като теб да вярват и аз да им се смея. Ххахахаахаха.

Mortificatiоn777
01-07-2008, 20:14
Олеее хора с вас е безмислено да се спори!!!
Кажете какво грешно съм казал???
Вие всъщост не вярвате в нищо нали?Демек атеисти сте?
Тогава сигурно гениалната теория че нищото е грамнало и е създало ред порядък и закони(на гравитация,взаимно привличане и т.н.)
В съваршенна хармония.
Логичнио мислеия човек не може да отрече съществуването на Бог без да рискува да изглежда тъпо.
Знам тая история на 1 нацист който отделил страшно много време от живота си за да докаже че Бог не съществува и накрая паднал на колене и каза (Боже велик си) или нещо такова , но повярвал.
има надежда за всички :)
Бог да ви благослови

Не мога да вярвам в нещо което не се вижда. Но нека глупавите като теб да вярват и аз да им се смея. Ххахахаахаха.

Като се погледнеш в огледалото виждаш ли си мозъка? Не вярвам. Как тогава можеш да вярваш, че имаш? Това, че в на някой друг в главата има мозък, не значи че и в твоята има.

Йоан 20:29
Исус му казва: Понеже Ме видя, [Томо], ти повярва, блажени ония, които, без да видят, са повярвали.

napalm
01-08-2008, 12:16
Олеее хора с вас е безмислено да се спори!!!
Кажете какво грешно съм казал???
Вие всъщост не вярвате в нищо нали?Демек атеисти сте?
Тогава сигурно гениалната теория че нищото е грамнало и е създало ред порядък и закони(на гравитация,взаимно привличане и т.н.)
В съваршенна хармония.
Логичнио мислеия човек не може да отрече съществуването на Бог без да рискува да изглежда тъпо.
Знам тая история на 1 нацист който отделил страшно много време от живота си за да докаже че Бог не съществува и накрая паднал на колене и каза (Боже велик си) или нещо такова , но повярвал.
има надежда за всички :)
Бог да ви благослови



Не мога да вярвам в нещо което не се вижда. Но нека глупавите като теб да вярват и аз да им се смея. Ххахахаахаха.

Като се погледнеш в огледалото виждаш ли си мозъка? Не вярвам. Как тогава можеш да вярваш, че имаш? Това, че в на някой друг в главата има мозък, не значи че и в твоята има.

Йоан 20:29
Исус му казва: Понеже Ме видя, [Томо], ти повярва, блажени ония, които, без да видят, са повярвали.


Просто си идиот разбираш нещата много грешно. Няма да ти се обяснявам кефисе там с твойте чивутски приказки от 1001 нощ, а пък аз ще продължавам да ви се смея, колко сте жалки.
Твърде тъп си зада измислиш нещо с което наистина да ме засегнеш. Хахахахахаххахаххахааххах ахахахаха.

CrazyWitch
01-08-2008, 14:56
Преди година една книга ме завладя писана от руския офтамолог (това, че рече учен да пише такава книга ... за която на някой и идва като чиста фантастика) Ернст Мулдашев - "От кого сме произлезли?".

Според тази книга, която успя да ме убеди и имам вяра в това, че Божи син е човек пророк избран от Висшия разум (от хората наричан Бог), т.е. човека смятан за Божи пратеник има връзка със самия него. От нашата цивилизация има избрани, а от предишните е нямало. Всеки е имал връзка с Висшия разум (Бог).
Предишните цивилизации са имали добре развито трето око. Защо индийците слагат точка м/у очите си?!? Така изобразяват третото си око.
ТАка.. Ние го имаме, но не е развито. Само някои хора успяват да го използват, а за мен те са духовно извисени. Медитацията помага за развитието на това трето око.. А сомати означава дълбока медитация в която с хиляди години за се запазили хора от другите цивилизации ДОРИ и до днаши дни.
Твърде малко, но и от наща цивилизация имало хора които изпадат в сомати.
Ехх..., да! Може би това ви звучи много фантастично.. Знам ли!?
В тази книга се споменава и Исус.. Божия син.
Хора от изтока (Тибет, Индия, Напел) пазещи дълбоки тайни свързани с Буда споделят, че може би Исус е бил човек изпаднал в сомати от наща цивилизация. Бил е избран от Висшия разум както и Нострадамус, Ванга, Блаватская и други велики пророци.

CrazyWitch
01-08-2008, 15:11
с какво са строени пирамидите в Египет и Америка.

И за това си има много теории и една от тях е намесено точно това трето око... и хора от другите цивилизации излезли от сомати.

lsd43
01-22-2008, 15:29
Въпросът обаче е че не е намерена една кост като тези, а много,според някои неофицялни сведения даже са намирали град с пълен с ткива скелети,което ме навежда на мисълта за динозаврите възможно ли е всички тези легенди за дркони и змейове всъщност да описват динозаврите,защото ако е така това ще означава че ги е имало до късното средновековие ,което доста би опровергало някои теории относно развитието и възраста на земята.Изразът синовете божии се споменава и в книга на йов и по конкретно като един от тях епосочен
Сатана,ако искате може да хвърлите едно око.В много други апокрифи също са описани божии синове ,но във всички се казва че те предали Бог и последвали Сатана.По отношение на каблата ,се смята че е донесена от рицарите Тамплиери,за които се смята ,че били намерили храма на Соломон(в някои апокрифи се смята че той също е бил гигант)
а ,че съществото донесло кабалата на земята е демонът Разиел,сжалявам че се повтарям ,но това са само митове и досега освен в Библията друга достоверна информация няма. :-o

lsd43
01-22-2008, 15:36
И аз съм чел малко от книгите на Ернст Мулдашев и вътре има много интересни неща,но за съжаление за сега няма и едно сигурно историческо доказателство за някоя теза ,иначе повярвайте ми и аз много искам да разбера някои истини,но според мен времето да ги разберем още не е дошло,не сме на достатъчно интелектуално и духовно развити,за да приемем някои истини,но времето ще дойде рано или късно,както казх още не сме достатъчно готови за истината :roll: :-o

lsd43
01-22-2008, 15:49
Аз лично вярвам в Бог ,вярвам че той жертва единствения си си верен син за нас и вярвам,че нашият създател някога ,в някое време ще разкрие цялата истина за нас и защо ни е създал,човек винаги е имал и ще има право на избор във какво да вярва и в какво не,аз съм направил своя и нямам намерение да убеждавам хората дали да вярват в нещо или не ,отговорноста е тяхана те имат правото сами да изковат съдбата си,което е най големия дар според мен.Според мен има една много точна фраза която описва всеки един човек,а именно
тази "АЗ СЪМ ПРОСТО ЧОВЕК"всички сме хора и всички имаме право на избор,но отговорноста за избора си поемаме сами,не че плаша някой с приказки за ада и тем подобни,просто казвам че каквото си направиш никой друг не може. :)

Jesus_is_good
01-22-2008, 15:52
Според един мой приятел,тои е бил в предишният си живот буда ама са му сикали будала,всъщност това му е било истинското име.Той се препънал пред всички азиатци и почнал да вика и те казали чее божество и той казал че се казва будала,но азиатците са мързеливи за тва запомнили само буда.Но все пак сигорно ще си проверя хороскопа да видя какво ми вещаят звездите,тъй като плутон и тази която искаш да чуках са тясно свързани.Искам да знам дали утре ще си купя дъвка.
Целях да бъда забавен и саркастичен към вашата тъпотия и необразованите ви личности.
ОООООО забравииихххх съжелявам сиа сме произлезли от камък (НАУНО ДОКАЗАНО)!!!
Няма да го проверявам за правописни грешки защото ме мързи!
Пък и да има за кво да ме критикувате,защото няма какво друго.
Баси изглеждате ми като чалгари дето защитават бииталс и слушат Iron maden,а през свободното си време се правят на умни.

ThunderGoddess
01-22-2008, 18:36
Знам, че много ти лазя по лабилната психика, все пак това ми е хобито, но не смятам, че това, което си написал в предния си пост е особено свързано с темата 8) Относно третото око - може и да има такова, сигурно е така. И все пак са го позлвали атлантите, ползвали са го езичниците много преди да има християнство, което доказва че ДРЕВНИТЕ са били духовно извисените, а не мърлявите ви средновековни християни, които не са можели да правят друго, освен да оронват властта на римския император.

P4ela
01-22-2008, 21:04
Между другото Ванга била предсказала, че 22.. и някоя година ще започват да се случват разни чудеса по света и хората ще разкрият свръхестествените си способности, доколкото си спомням :) Жалкото е, че по същото време тя е предсказвала и за изчезването на пчелите и лука, както и че ще настъпи някаква световна епидемия, пренасяна чрез водата и като капак на всичко водните ресурси ще намалеят дотолкова, че много хора ще умрат от жажда.... Не си спомням точно, поправете ме ако греша :)

lsd43
01-23-2008, 12:57
Не знам какво е казала Ванга ,но знам само че в повечето свещенни книги,независимо дали Библия,Коран или други апокрифи и писания се забелязва едно сходство по отношение края на света и признаците по които трябва да го познаем,не знам колко мъдри са били атлантите ,но е факт че вече ги няма ,точно този факт ме тревожи най-много ,мисля че ние повтаряме грешката на тези преди нас ,а именно искаме да знаем твърде много без да сме достатъчно готови за това което ни очаква очевидно мъдроста им се е оказала и тяхната гибел,ще повторя една много мъдра според мен мисъл, за да опознаеш бъдещето си трябава първо да знаеш историята си.Според мен не е толкова далеч времето когато ще разберем истината за съществуването ни!Например ,когато четох откровение на Йоан(последната книга от библията в която се казва за краят на дните)открих много сходства с нашето съвремие,направих много справки с други произведения на тази тематика и учудващото е че те си приличат в много отношения не че на са взаимствани едни от други,но все пак станното е че всички ми напомняха за времената в които живеем,точно това е факта който ме плаши,всички велики цивилизации са падали точно тогава когато са мислили че са на върха на развитието си.Възможно ли е ние да сме следващите които повтарят тази гршка? Според мен е доста вероятно
не че казвам че е края на света или нещо такова,но все пак мисля че трябва да погледнем назад и да се поучим от грешките си! :-o

Jesus_is_good
01-23-2008, 15:28
Стига се праи на идиот само щото някой мои да те нареди просто кажи кво мислиш и pls да не е свързано с педофилията в кУрана или някоя сатанинска книга :wink:

lsd43
01-23-2008, 16:30
Ми аз казвам каквото мисля :)