PDA

View Full Version : Наргиле



JustAGuest
11-30-2007, 13:32
Може ли някой подробно да ми обясни как се прави наргилето? В смисъл.. кое (какво) къде се слага.. и бла бла... ще съм мн благодарна :twisted:

macka123
11-30-2007, 14:18
Аз купих на приятеля ми и видях от него
Но съм чувала че имало наргилета с и без въглен
Тва на гаджето ми е с въглен
Отгоре има една порцеланова чашка
В нея се слага до ръбчето тютюна който си е за наргилета да не сложиш обикновен
отгоре се слага фолио което се надупчва на места
най от долу на наргилето има като казанче или чашка или нз как да го нареча
то се пълни с вода но не до ръба нали ами малко повече от средата
сглобяваш всичко и най отгоре слагаш въглена върху фолиото
надявам се да ме разбра

JustAGuest
11-30-2007, 16:09
Благодаря :grin: :grin: :grin: :grin:

Jamalska
11-30-2007, 18:11
Ваза се нарича:)

B3B0K
12-01-2007, 19:42
nargile bez vaglen li :?: :D btw mn obi4am nargilence ma kato se zamsial nikoga ne sam pravila sama

rakiQ
12-01-2007, 19:54
копуваш фолио или станьол
тютюн
и въглени

за да се получи по-хубаво късаш на малки пърченца тютюна
и ги слагаш във чашката
през това време си сложил въглена на котлона в кухнята да се нагрява
взимаш станьола и го прилепяш по чашката в която си сложил/а тютюна и отгоре с игла правиш дупки (не много големи защото като дърпаш да не усещаш въглена)
когато стане готов въглена слагаш го в/у станьола и започваш да дърпаш от маркуча

дърпаш няколко пъти докато не се усети тютюна и си готов/а

аеее надяям се да съм ти помогнала

абе аз откога не съм си го палилаааа ,еехееееееееееееее

teenkopele
12-02-2007, 00:29
копуваш фолио или станьол
тютюн
и въглени

за да се получи по-хубаво късаш на малки пърченца тютюна
и ги слагаш във чашката
през това време си сложил въглена на котлона в кухнята да се нагрява
взимаш станьола и го прилепяш по чашката в която си сложил/а тютюна и отгоре с игла правиш дупки (не много големи защото като дърпаш да не усещаш въглена)
когато стане готов въглена слагаш го в/у станьола и започваш да дърпаш от маркуча

дърпаш няколко пъти докато не се усети тютюна и си готов/а

аеее надяям се да съм ти помогнала

абе аз откога не съм си го палилаааа ,еехееееееееееееее

Не е задължително въгленът да е такъв за котлон. От личен опит знам, че тези въглени отнемат доволно време да се запалят...и не винаги, както трябва. По-добре си вземи такива за запалка. Препоръчвам ти едни в черна, станиолена опаковка, с пламъци по нея. Около 1.50лв. са.
За слагането на тютютна е важно ДА НЕ ГО ТЪПЧЕШ в чашката...аз така направих 1ят път и добре, че имаше на кой да звънна да ме светне как се прави.
На 6-7 месеца е хубаво да се сменя маркуча. Горната част- тази, която е над вазата, е хубаво да се сменя веднъж годишно...ако наргилето доживее такaва възраст де. :D

teenkopele
12-02-2007, 01:40
...ааа пропуснах да ти кажа, че за станиол не е задължително да си купуваш от тези, които са 50-100 в пакет, специално за тази цел. Спокойно можеш да използваш готварско фолио или станиол от шоколад. Ако можеш да избираш- избери 2-то. По-добре би станало с него...и малко по-бързо ще се разпали тютюнът. :smt001
Дупките...не ги прави където ти скимне,а само там, където ще сложиш въглена. Ако с тях направиш формата на въглена и после ще е най добре, но ако не можеш не е фатално. :wink:
Сменяй водата във вазата на всеки 2-3 пафкания, мий чашката...и внимавай уплатнението й да не изхвърчи на някъде, че после мъчно се търси. :-D

Jamalska
12-02-2007, 12:00
На мен пък тия за запалка ми се струват мн жалки.
А винаги съм се чудила в тоя форум как може едно и също да се повтаря в 2-3 последователни поста,а понякога и пвоече.

teenkopele
12-02-2007, 14:35
На мен пък тия за запалка ми се струват мн жалки.
А винаги съм се чудила в тоя форум как може едно и също да се повтаря в 2-3 последователни поста,а понякога и пвоече.

Защо ти се струват жалки?

"...А винаги съм се чудила в тоя форум как може едно и също да се повтаря в 2-3 последователни поста,а понякога и пвоече."

?