PDA

View Full Version : "Носталгията за родния дом" -ЕСЕ



СлАдКуУ_ИзКуУшЕнИе
12-01-2007, 12:54
Ей хора помагайте!... :-# :-s Трябва ми Есе на тема "Носталгията за родния дом" ... от стихотворението "Скрити вопли" на Димчо Дебелянов ... :-s Много ви моля помогнете ми! ](*,) Благодаря ви предварително! :)

:arrow: 7-ма т. :wink:
:arrow: ЦвЕтИт0

Cool_Bitch
12-01-2007, 13:11
Proveri v pomagalo

UtkaCHeNa_BaBy_
12-01-2007, 13:50
www.myschoolbel.info .. proveri tyka sigorno 6te ima ne6to uspeh \:D/

_PoLiTy_
12-01-2007, 14:35
ооо да бе в помагало ти луд/а ли си :shock: там се плаща :evil: ](*,)

СлАдКуУ_ИзКуУшЕнИе
12-02-2007, 14:49
UtkaCHeNa_BaBy_ МерсИи МноГо! :-) Мисля че в сайта който ми каза намерих точно... каквото ми трябваше. :-D :::

_cveti_
12-02-2007, 19:51
vij tova dano da ti pomogne :-P

Широкият свят е предизвикателство и нова надежда


Широкият свят разкрива много нови предизвикателства и възможности пред всеки един тръгнал на гурбет в чуждата земя.
Невъзможността за добра реализация и липсата на добро заплащане, принуждава младите, способни, умни и трудолюбиви хора да предпочетат чуждият и непознат свят, вместо да останат в родния край, при роднини и приятели.
Много гурбетчий действат наивно и поглеждат света през призмата на розовото и доброто.Те мислят, че в чуждата страна ще живеят в лукс и удобства, ще бъдат принцове и принцеси, а бляскавият и разкошен живот ще бъде пред очите им.
За съжаление тези цветущи представи се разбиват в мига щом стъпиш на чужда земя, щом зърнеш непознатите лица и щом почувстваш леденото сърце на чуждото.В непознатото всеки е сам и е изправен да се бори с трудностите, както може.Там нямаш приятел, който да те потупа по рамото и да ти каже две окуражаващи думи, няма го топлия дом, намя го и топлия блясък в приятелските очи – няма нищо, само самота и тъга.
За да постигнат целите си, много хора са принудени да живеят в мизерия и глад, да спят като отхвърлени кучета под мостовете, а завивка да им бъдат окъсаните и захвърлени кашони.В тези трудности съпътстващи гурбетчийте, успяват само най – упоритите и най – можещите.
Преди време мислех, че щом си далеч от татковината, ще бъдеш добре и ще си щастлив.Но сега, когато чувам разказите на хора, завърнали се от чужбина, разбирам колко мъка се е проляла там.В чуждата страна всеки е отхвърлен, не може да почувства топлината на бащиния дом, да потъне в топлата майчина прегръдка, да усети братската обич и да изпита трепета от сестринската милувка.Именно тези трепети, карат младия човек да събира стотинка по стотинка, за да си вземе билет към родната стряха.За да усети отново любовта и подкрепата на близките си, за да мине по старите, познати пътеки и да си припомни светлите, отминали и щастливи детски спомени.
Животът в чужбина не е лек, не е съпъдстван само от радости.Много бележити български автори описват тези тижки дни и бляновете на хората напуснали родните земи.Едни от тях са Иван Вазов и Димчо Дебелянов.В повестта си „Немили – недраги”, Иван Вазов разкрива силния копнеж на хаша да се завърне в татковината си, да съзре семейството си, да прекрачи прага на дома си и да почувства семейната обич, да вдиша същия онзи въздух, който е вдишвал цял живот.В своята елегия – „Скрити вопли”, Димчо Дебелянов разкрива колко щастие и колко чисти спомени, изникват в съзнанието, щом почувстваш отново домашния уют и се отпуснеш в майчината прегръдка.Авторът възвеличава дома, рода, милото и родното.Всеки тръгнал, мечтае отново да се завърне в родната стряха, за да си припомни детските спомени и вълнуващите преживявания. :-P

_cveti_
12-02-2007, 19:53
pi6i dali ti e haresalo. :grin: izkam da znam dali uspiah da ti pomogna
:o

СлАдКуУ_ИзКуУшЕнИе
12-03-2007, 05:53
Мерси много _cveti_ ! :-) Мисля, че ще ми помогне :) :---)