PDA

View Full Version : По какъв начин,мога да сваля кръвното си налягане?



roro
12-02-2007, 07:24
Моля някой ако знаете как мога да сваля кръвното освен с хапчета с някакви билки или .... :cry: :arrow: :?: :!:


Редактирано от-ЦвЕтИт0 :)
:arrow: 7-ма т. :wink:

gree_girl
12-02-2007, 08:53
Като за начало намали кафето и шоколада, защото те го повишават и пии повече течности

jim_beam
12-02-2007, 08:56
nedei da pie6 gazirano i 4erveno vino i nedei da qde6 mazni hrani....za dr ne se se6tam v momenta ;)

a i da te pitam ti na kolko si 4e da ima6 visoko kravno???

roro
12-02-2007, 09:01
ами дъщеря ми си е направила регистрациа тук и поради тази причина пише за нешта който ще са ми в помощ.Иначе аз съм на 44години не пия кафе може в седмицата един път да пина едно две най-много,не пия никакав алкохол и не ям шоколад защото съм диабетичка. 8)

kalpazanka
12-02-2007, 09:58
Забрави за солта!

Anf3tamin4o
12-02-2007, 11:46
Здравей прочети това може да ти е от полза :)

1. Прибирайте се у дома по-рано.

Хората, които работят повече от 41 часа седмично имат кръвно налягане с около 15% по-високо от останалите, сочат резултатите от наблюдения на учени от Университета на Калифорния в Ървайн (University of California, Irvine). Работна седмица над 51 часа повишава кръвното с над 17%.

"Дългият работен ден не дава възможност на човек да се храни правилно и да води физически активен живот", твърди проф. Хаю Янг и съветва: "Научете се да казвате край на задачите в службата, когато работният ден е завършил - повечето дела търпят отлагане".

2. Правете кратки разходки.

40 минути разходка дневно понижава кръвното с 5%, но същият ефект ще постигнете и ако разходките са много, но кратки, показват резултатите от изследване, проведено в Университета на Индиана в Блумингтън ( Indiana University, Bloomington). Според наблюденията на специалистите повечето по-кратки разходки дават възможност на кръвоносните съдове да почиват по-често и по този начин да запазват своята здравина и еластичност.

3. Подбирайте храната си.

Ако увеличите употребата на продукти, съдържащи повече фибри - независимо дали разтворими или не, кръвното ви налягане ще спадне с 3 до 7 единици, показват резултатите от изследване в Център по хранене в Белтсвил (Beltsville Human Nutrition Research Center).

"Пълнозърнестите храни като кафявия ориз и белия хляб са добър източник на фибри, но също толкова фибри има и в много плодове и зеленчуци. Това особено важи за крушите, в които се съдържат и двата вида фибри + калий - основен химичен елемент, когато става дума за борба с повишеното кръвно налягане", твърдят специалистите.