PDA

View Full Version : "Любовта е сляпа, но надушва парите.."



unauthorized
12-02-2007, 14:07
Очевадно е ,че сред нашето мутренско общество се парите са за заели огромно и,за мое съжаление, важна част от нашия живот..Мобилни телефони,дрехи, бижута и какво ли още не, вече играят своята нетипична роля дори сред нас...Откъде дойде всичко това, откъде се родиха всички тези странни "Ценности". Тук аз дори съм срещал теми от сорта "защо не ми купува това/онова","защо си харчи парите за тва,е на за това"....Защо парите навлязоха с пълна и тъй голяма сила в нашите нормални взаимоотношения, в любовта?....Какво накара всичко така да попадне в златната клетка на чуждото богатство?...Как се очаква от нас, тепърва излюпващи се в живота на вечната конкуренция, тепърва прохождащи като вече изградени и силни характери, да бъдем тъй самостоятелни, тъй заможни да можем да глезим и себе си,и другите...Дори някои от нас сега да работят, то те влагат своите пари за бъдещето си, за образнованието си...Глупаво е да казвам, че всеки сам избира за какво да похарчи парите си - това е така...Жалко е обаче, че любовта започва да закърнява сред ерозията на парите...Но може би тук дори казвайки "любов", аз силно вярвам, че дори не става дума за любов в нейната истинска цялост...Сега дори “джентълмен” е изменило своето тълкуване, не съществува вече такава форма на поведение, ако не е обшита със златните нишки и коприната на богатството.Досега не съм имал връзки с "материалистки", знам ли защо - може би не излъчвам тази вълшебна аура на богаташите...Но дори и да бъда с наистина скромно и истинско момиче, аз се чувствам тъпо и дори зле от факта, че не мога да платя нейната част от вечерята, кино или каквото и да е било друго...И се чувствам зле не от това, че момичето иска, че е наложително,ами именно от тези странни неписани, но ясно затвърдили се правила...И пишейки толкова много, аз все пак говоря за моето поколение, за нас - младите хора...Всеки ден виждам сред съучениците си абсолютни прототипи на мутресите - посредствените връзки, високи токове, богати приятели...Не казвам, че е невъзможно да има там и любов,но каква е вероятността това наистина да бъде така...Надявам се да не звуча жалвайки се или нещо подобно= просто изказвам моето мнение...а какво би било вашето...?

NoExp
12-02-2007, 14:21
Много странно, но и аз си задавам в последно време въпроси от този характер. И дори разбирам, че съм станал "жертва" на себе си и собственото си поведение. Направих скоро 19 години, работя, уча задочно в университет, имам кола, плащам си сам телефона и други такива неща, които подсказват за самостоятелност. Забелязвам, че момичетата много лесно се поддават на това да се чувстват сигурно в една готина кола, да ги черпя и да се държа с тях все едно са истински дами. Но скоро както казах се замислих дали не правя огромна грешка, като постъпвам по този начин. Дали не създавам "к*ви", които утре няма да искат това от всеки за да бъдат с него и той да не може да им го осигури? Разбира се това беше лятото, от тогава пак съм с момичето, което истински съм обичал (единственото) и забелязвам, че и тя се променила в това отношение и започва да ми става криво. Ако до преди вадеше пари за да си плати кафето, то сега дори не става въпрос за парите - подразбира се, че аз трябва да платя и да не се коментира даже. Муфтенето от време на време за подаръчета е присъщо за жените - това го разбирам до някъде. Но... дали е нормално? И ми е неудобно да подхвана темата с моето момиче, защото като се замисля един истински мъж трябва да може да прави пари и да предразполага жената до него да се чувства спокойна и сигурна във всяко едно отношение, но дали това е начина? Финансовия само по този груб начин?

koalka
12-02-2007, 14:58
За това е говорено толкова пъти, че темата до някаква степен е изчерпана.Тия така начерени ценности не са от вчера, а ги има от доста време.Просто някои хора са прекалени материалисти.А мен вече слабо ме интересува кой с кого ходи и защо го прави...Техен си е живота, да правят, каквото искат.Важното е, че ти в частност не си такъв човек, нито приятелката ти и т.н.Радвай се, че си намерил такова момиче, което ти влиза в положение, ако да речем не можеш да й поемеш и нейното кафе/кино.

Radeto_
12-02-2007, 15:00
За подаръци никога не бих му направила проблем - дори не бих му споменала - за мен той струва повече от какъвто и да е подарък - каквото и да вземе - важното е, че го е направил за да ме зарадва,а това е по-важно.Но дори и нищо да не вземе - той ми е повече от достатъчен - цяло щастие е, че го имам само за себе си.Иначе за сметка - няма да ме остави да платя, а на мен вече ми е неудобно все той да плаща :neutral:

prettyIdeath
12-02-2007, 15:31
За подаръци никога не бих му направила проблем - дори не бих му споменала - за мен той струва повече от какъвто и да е подарък - каквото и да вземе - важното е, че го е направил за да ме зарадва,а това е по-важно.Но дори и нищо да не вземе - той ми е повече от достатъчен - цяло щастие е, че го имам само за себе си.Иначе за сметка - няма да ме остави да платя, а на мен вече ми е неудобно все той да плаща :neutral:

Абсолютно по същия начин съм...

sh3_1s_7h3_0n3
12-02-2007, 19:06
В такова изкривено време живеем, че вече много малко неща биха могли да ме учудят. Пък това за парите хептем. :) Единственото, което е, че ме дразнят такива лигли/лигльовци, затова и в моето обкръжение няма такива (почти).
Мода. Какво да се прави.
Сега примерно е модерно момчето да плаща всичко. Дори има момичета, които късат с 'приятелите' си, защото ги дразнело, че Той не се бил сетил да й плати кафето. #-o Изгъзици. :)

sladko_dete
12-02-2007, 20:03
Имам няколко познати момичета, който като видим някоя двойка и правят коментари от рода на " тя е тръгнала с него заради парите му, той е тръгнал с нея заради парите й", което за мен е супер смешно! Човек трябва да се старае да изкарва пари, да се труди, за да си осигури необходимите му неща. Живеем във време, в което има все нови и нови неща, все повече и повече удобства, и всеки иска да си ги позволи, и затова му трябват ПАРИ. И за една силиконова празноглава кукла, която ако не е богатия тати едва ли би си купувала скъпи бутушки от изискани бутици...Но има и по лесен вариант, намираш си един мангизлия отваряш си краката... и бутушките са твой...
Аз лично никога не оставям на момче да ми плаща сметката, защото мисля, че щом наще ми дават пари и мога да си платя кафето, не е нужно да ме "купуват". Тази мода за кавалерите е отминала... А за подаръците - приемам само за празниците, такива без повод просто ги връщам, ако иска да ми покаже обичта си може да ми вземе цвете, повече ще се зарадвам на него, отколкото ако ми купи нещо по стойностно от финансова гледна точка. И не се правя на недостъпна, а просто ми е неудобно и си имам достойнство!

Jus7m3
12-02-2007, 20:34
Mдаа.. това е тъжен факт,който се забелязва все повече с изминалото време.. още един тъжен факт. Преди година се бях завлякал с някакво такова момиче.. на пръв поглед ми изглеждаше добра,почтена,искрена,скро на и в никакъв случай алчна. Но уви! След време почна да ми прави намеци да и купя това онова.. не ми свиди,купувах и разни неща.После започваше да иска все по-скъпи глупости и дори ми се цупеше като не и ги купувам. Тогава осъзнах каква материалистка е всъщност,въпреки че отначало изобщо не бих си помислил такова нещо за нея. Зарязах я естествено. Наистина не се чувствам добре като знам,че дори и хората които смятам за искрени може да имат такива подбуди за да са ми "приятели". Аз засега съм добре финансово устроен,но го крия именно заради страхът от такива хора,защото явно моралът в днешно време никакъв го няма... навсякъде се разхождат разглезени дечица,които искат всичко наготово както и комплексари,които не се чувстват оценени ако не са богати и най-лесният за тях начин да го постигнат е чуждият джоб. Тези хора просто робуват на материалните облаги и няма да видят и грам съжаление от мене,когато осъзнаят колко празен им е бил животът всъщност!

MiMcHeToOo
12-03-2007, 13:35
В много теми съм казвала, но и тук ще повторя - мразя някой да ми плаща сметката .. Винаги съм мразила, супер неудобно ми е. Мразя да ми правят подаръци без повод.. И никога не съм разбирала как така някое момиче тръгва с някой заради парите му.. Не знам, не мога да си представя такава ситуация.. Иначе темата е много правилна, в такова време живеем..

addictedtou
12-03-2007, 13:53
вярно е времето е такова...но аз лично не съм такава...но покяго живота те прави...аз никога не съм обичла и не съм давала на мъжете да ми плащат сметките..но сега когато си имам сериозен приятел от 1г и половина..нещата стоят съвсвем различно...ние почти живеем заедно и мисля че няма значение дали той ще плати или аз...просто ние винаги си помагаме финансово...в повечето случаи той на мен...но както и да

slun4ice_90
12-03-2007, 14:01
Парите са необходимост,не вярвам някой да го отрече,но да тръгна с момче,заради парите му,няма да стане 8) Ако ще да е и най-красивия, ако не го обичам,нищо няма да стане :neutral: :wink: Жалко само,че някой хора си мислят,че като имат пари, имат целия свят такива хора не струват :? Любовта е много красиво чувство и не може да се купи с пари! ;-) :P

ANTIHUMAN
12-03-2007, 14:25
Пари , Любов и Любов, Пари! Да ва светна нещо сега! Парите са необходимост да оживееш !
Но да ви кажа нещо :
,,Любовта несъществува ,тя е във въображението на човека'' Виктор Молие!

MoOnLiGhT_ShAdOw
12-03-2007, 14:26
Това си е личнно проблем на тези, които "обичат" заради парите (слагам глагола в кавички, защото това е далеч от истинското чувство). Точно по тази причина няма или много трудно ще изпитат истинската обич, истинската привързаност към даден друг човек заради самия него, истинска грижа, дълбоки чувства... А според мен, въпреки многото болка, която любовта причинява, тя си струва да бъде изживяна. И това става веднъж в живота, ако бързаме да гледаме първо пълния портфейл (или портмоне) на другия, ще изпуснем именно това преживяване, което няма равно по себе си.
Досега не съм искала на приятеля ми да ми плаща сметките. Даже се е случвало аз да плащам по-голямата част, когато сметката е била повече, а той просто не е имал възможност. Защото за мен по-важно е, че сме били заедно. Такива тленни и преходни неща като парите не ме касаят. И винаги ми е било неудобно да му поискам пари. За каквото и да е. Не съм и получавала и кой знае колко материални подаръци от него, за мен важно е, че ме обича, че макар и рядко, защото се притеснява, ми го казва, и от това винаги изтръпвам, че понякога е готов да забрави своите грижи заради мои проблеми, че е готов да ми отдели цялото време на света, стига да разполагаше с него, че ми е подарявал наистина хубави мигове с него и ми показва всеки ден колко държи на мен.
Сега като се замисля, че трудно би могла да се определи точната цена на всичко, което изброих, защото за мен е безценно и няма според мен материално нещо, което да може да го замени. И ако някой успее все пак успее да каже точна сума, струва ми се, че малцина по света (ако не и никой) биха могли да си го позволят. Защото любовта, привързаността, грижата - това е от значение. Другото просто си отминава...

Seducti0n
12-03-2007, 15:01
Здравей.Първо искам да те поздравя за хубата темичка и за прекрасния ти стил на писане. :)

Напълно съгласна съм с теб и с това,което си изложил и защитил в написаното.За съжаление,обществото ни като цяло се комерсиализира твърде много и не е далеч в момента в който то ще достигне до своя апокалипсис.

Сега за голяма част от нас е по-важно това да си с момче/момиче с добри финансови възможности.Такова,което ще може да ти усигурява всичко,материално, всичко което може да се купи с пари,което може да се постигне с връзки.Любовта остава на заден план,изгубила своята собствена светлина,отразяваща тази на солидните пачки.

Колкото и да съжаляваме обаче за погрома,през който преминава нашето поколение не можем да променим възгледите и принципите на младите.Всеки,очаква разбични неща от една връзка,всеки има различни цели,които се стреми да осъществи.


Парите в повечето случаи не носят истинско щастие,те по-скоро са един доста важен фактор,който гарантира това да се котираш добре в обществото,да можеш да имаш всяка,само с подписа си върху един чек. :)

vvs_go
12-03-2007, 20:18
с две ръце и два крака ЗА

PepiDesigns
03-06-2008, 16:17
Какво да ви кажа ... като че ли .. , не , не като че ли , ами със сигурност точно в моя случай Любовта не надушва парите , защото има запушен нос ...

Дали имам пари , или не , и дали тя има пари , или няма - няма значение за мен ... а представете си - Аз я обичам , и кво .. точно обратното на написаното в заглавието ..

Извинявайте , че вдигам стари теми , но са интересни.