PDA

View Full Version : въпрос за бръсненето - момчета...



showmelove
12-02-2007, 18:17
винаги ако реша да си ударя една контра се порязвам на няколко места... ама винаги колкото и да внимавам нз защо става така! а след като почнат да ми разтат наново дори и да не сам си удрял контра винаги ми излизат някакви малки такива като пъпчици или зачервени зони и след като израстат на ново повече косми и се махат...А след бръснене исползвам автаршеиф и одиколон но няма резултат... ?
т.1
krem4et0

Miracle-Heroe
12-02-2007, 18:23
za "tesaneto" op vnimatelno s nojchetata , a za pupchicite - sporet men e ot samata ti koja . :-o

ANTIHUMAN
12-02-2007, 18:40
еми няма начин да го избегнеш! Преди малко се изкъпах и на две места се порязах а за пъпчиците те са едни червени защото туй е от самата кожа на всеки е така смисъл отдолу тях са другите косъмчета ! И така неможе д а се избегне

Litle_Devil_m
12-02-2007, 19:01
хах пич спокс тва ше мине кат се обръснеш още веднъж-два пъти кожата ти ще загрубее няма да имаш проблем ;]

unauthorized
12-02-2007, 19:10
Аз никога не се бръсна на контра -било по лицето или тялото...Кожата ми е чувствителна и винаги се избивам и се възпалявам...за това винаги по посока на кожата...а за афтършейф - само бяла Nivea, защото е без алкохол вътре...

n1ght_shadow
12-02-2007, 19:39
минаваш 1во по посока на косама докат не остане почти нищо после удряш на контра но по леко не се 1 старжеш мазилка ;) и внимаваи много да не се порязваш... а за пъпчиците... не сам сигурен много там.. маи зависи с какво внимание се бръснеш... ае gl ;)

DiTko
12-02-2007, 20:14
Както каза момчето преди мен - първо бръснеш по посока на косъма, даже няколко пъти на едно и също място. След това продължаваш натам, докато обръснеш цялото лице. Изплакваш. Нанасяш пяната отново. И започваш контрата много внимателно право нагоре. Дори можеш на едно и също място няколко пъти да минеш със самобръсначката. И най-важното - не натискай ! Бавно и нежно !

LitTleJ
12-03-2007, 06:20
За пъпките няма как да ги избегнеш.Малко опит и са спеш да се порязваш.

Saymon90
12-03-2007, 06:46
Поне при мен пъпчици се появяваха първите пъти... след известно време престанаха - използвай пяна или гел за бръснене, ако се налага и някакъв крем за кожа. По принцип там кожата е много нежна и чувствителна, тъй че ако го правиш небрежно, нормално да се зачервява. За рязането просто трябва да внимаваш повече, ще се научиш.

foxy-to
12-03-2007, 08:13
prosto ne se brasni na kontra. drapni kojata si nagore i togava nimi po posoka na kosama. i taka dokato mine6 navsqkade. posle ne slagai odekolon ili ne6to takova za6toto ima spirt v nego i tova mn drazni kojata. vzemi si nqkakvo krem4e za tqlo za 4uvstvitelna koja. nadqvam se da stane dobre

Bousz
12-03-2007, 09:41
Gadno brato ... i az sam se 4udil 6to e tai ama dosega nito vedna6 nesam se poriazval i prosto mi e supr lesno nz na tebe 6to ti stava tai ama :neutral:

showmelove
12-03-2007, 16:43
ами незнам защо става така, по принцип внимавам, но ако не се бръсна примерно 3дена и те пак поникват и тогава вече има леко зачервяване или тук там нещо като пъпчица и като сеобръсна пак тези места са по издадени ли какво нз и се срязват! за това като се обръсна веднъж по принцип чакам да израстне доста и чак след 3сед примерно... А аз се бръсна от година 2 нз .... и винаги така става(зачервяване и ....) А както казах слагам си афтършейв за чуствителна кожа на нивеа :) а за контрата като се опитам да я ударя става въпрос само за долу и те космите са някви твърди и става малко трудно и може заради това да се порязвам...нз и все пак за 1-2год би трябвало да загрубее кожата уж... но може и да не се е получило защото не се бръсна постоянно! нз малко сам объркан :?