PDA

View Full Version : Италиански... пффф



KimBerLy1912
12-03-2007, 07:01
Проблема не би могъл да се нарече точно проблем..обаче уча италиански..и съм пълен хал...нищо не схващам...за днеска имам съчинение на тема Dove mangiato Bulgari .. (дори не знам дали написах заглавието правилно :D ) ...опитах няколко пъти..обаче всяко следващо е по-зле от предишното...направо ужасн...молбата ми е някой,който учи италиански...да ми помогне : ) ...Зора е за 5 до 10 изречения максимум...знам че всеки е затрупан с работа...и все пак ако някой успее,ще съм му много благодарна :-)

banica_s_kasmeti
12-03-2007, 09:01
Di solito i bulgari mangiano sum tavolo!!!!!!!!!

немога да те разбера какво точно искаш да кажеш, в какъв смисал къде ядат? или нещо друго си иската да питаш :)

Heaven_Can_Wait
12-03-2007, 16:32
Ами... мога да се опитам да ти напиша нещо, но...не те знам на какво ниво си .... Я дай това, което си писала, за да видя горе-долу какви думи и изрази използваш. И какво по-точно трябва да съдържа това съчинение. Че заглавието нещо не ми говори много... Къде ядат българите.... :shock: :P

KimBerLy1912
12-03-2007, 16:39
Ами... мога да се опитам да ти напиша нещо, но...не те знам на какво ниво си .... Я дай това, което си писала, за да видя горе-долу какви думи и изрази използваш. И какво по-точно трябва да съдържа това съчинение. Че заглавието нещо не ми говори много... Къде ядат българите.... :shock: :P
Въщност наистина тфа е въпроса...къде ядат..умна тема няма що 8) ..
Отидох без домашна..и ми се размина...тъй че модовете вече могат да я заключват тая тема...
А на тебе и на предишното момче/момиче,което писа (не обърнах внимание на ника и не знам кфо е :P ) ..благодарско много :-) Друг път ако се наложи ше знам къде да питам :P :-)

Heaven_Can_Wait
12-03-2007, 17:08
Нямаш проблеми! А ти къде учиш италиански ? Смисъл гимназия или основно учиище? И от колко време? :)

Violenza
12-04-2007, 07:36
И аз уча италиански, само че много късно видях темата, иначе можеше да помогна. :)

banica_s_kasmeti, "sum tavolo" ?? :shock: :lol:

banica_s_kasmeti
12-04-2007, 09:20
Lady_Death "sul tavolo" грешка от бързане и предполагам се разбира дори от хора които за първа година учат италиЯЯЯЯЯнски :)

Violenza
12-04-2007, 09:38
разбрах, че е сул, само че повече се използва sulla tavola :)
иначе и двете са верни.

Heaven_Can_Wait
12-05-2007, 14:55
Аз винаги съм си използвала sul tavolo... :) :neutral:

Мулиган-чу
12-13-2007, 13:41
О Боже, tavola - трапеза, иначе казано е маса с подредени прибори; tavolo - масата като мебел. Било на диалект, ти в Милано ли живееш, че правилният италиански ти е диалектиран?