PDA

View Full Version : "Най-ценното за мен в живота"-ЕСЕ



vargo
12-03-2007, 08:55
MOLQ VI trqbva mi ese na tema "nai cennoto za men v jivota " pls help 8-
[


[b]Редактирано от- ЦвЕтИт0
:arrow: Заглавието на темата,трябва да бъде написано на кирилица. :wink:
:arrow: 7-ма т. :wink:

jim_beam
12-03-2007, 09:33
xa na men mi trqbva sa6toto ese :oops: pomagaite hora pls

No_Limit
12-03-2007, 10:02
Добре де , толкова ли е трудно да си напънеш мозъка да напишеш какво е най-ценното в живота ти ?

vodka_f
12-03-2007, 11:11
може да няма ценности :D :D :D

sexa_na_kompleksa
12-03-2007, 11:40
Виж това:

Животът ни често е изпълнен с трудности , често се питаме къде е неговият смисъл. Живеем в свят ,обвит с воала на омразата и изпълнен с болка. Въпреки всичко ние рано или късно осъзнаваме неговия смисъл. Да , труден е ,изпълнен е с хиляди препятствия ,но въпреки всичко трябва да го обичаме. Някои от нас оценяват живота след много изминали трудни години,а други – след една болезнена седмица. Хората ,които са били на косъм от смъртта , които са усетили нейния полъх , осъзнават че какъвто и да е животът има смисъл да съществуваш. Виждам как нашия свят пропада и най-вече новите поколения. Виждам как приятели се друсат и малолетни момичета правят неща,за които в последствие съжаляват. Млади хора умират поради простата причина ,че търсят начин да избягат от ежедневните проблеми и избират най-неподходящия – наркотиците. Не знам каква е причината да го правят и честно казано не ги разбирам. Наистина всеки решава как да изживее живота си и по кой от пътищата на съдбата да тръгне,а и коя съм аз за да съдя другите...Жалкото е ,че повечето от тях избират начин , чрез който затъват малко по малко докато изцяло не провалят живота си. Млади хора,бъдещето на нашето общество умират от свръхдоза. Защо трябва да избират точно този път? Защо не оценяват смисъла на живота? Макар и потънал в омраза , нашият свят има и хубави страни. Ако човек знае как да достигне до истинското щастие , ще осъзнае смисъла да съществуваш. Животът е най-голямото богатсво което можем да имаме!прекрасен е и си струва да живеем ,но с нашето проблемно ежедневие ние го ослужняваме. Обичам живота си и искам да продължа да живея! Да,пътя ми е обсеян с много трудности,но въпреки това продължавам. Със всеки изминал ден все повече осъзнавам смисъла на моето съществуване. Надявам се някай ден да мога да помогна на моите връстници,които провалят от сега живота си. Имам голямо желание ,защото виждам , че много познати се нуждаят от нечия подкрепа. За сега обаче съм с вързани ръце. Опитвам ,но не мога да им помогна преди сами да си помогнат. Трябва да се научим да оценяваме малките ,изпълнени с щастие моменти , защото живота според много хора може да е труден,жесток и т.н. но е прекалено кратък. Надявам се този сват да се оправи,надявам се хората малко или много да бъдат по-добри. Защото много от нас искат да живеят щастливи и спокойно , но как? Заобиколени от лицемерие ,болка и завист дали ще успеем? Трябва да се научим на откровенност,искреност и най-вече да обичаме и уважаваме ближния дори да се окаже най-големия ни враг.За жалост тези хора са на изчезване...Обичайте живота си и ако се борите да постигнете целите си ,ако тръгнете по правилния път и преодолеете трудностите ,предоставени от съдбата,ще достигнете до истинското щастие.Струва си да живеете! Не подценявайте безценния дар ,даден ви от Господ!